Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość Cukiereczek
Do fanka 1:ja też sie strasznie martwiłam tym wszystkim, nie dość że plamienia to co tydzień okres, no a w przerwie też mnie po prostu zalało, takiego krwawienia nie widziałam nigdy. może faktycznie lepiej idź do lekarza ale mi wszystko cudownie ustąpiło z drugim opakowaniem, mój organizm się widać przyzwyczaił.A jak jesteś po 19 tabletce, to jeszcze 2 i koniec opakowania...wszystko będzie ok.Pozdrowienia pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrrrrrrysek
Do Camelia: Brałam Logest prawie rok. I bylam zadowolona, aczkolwiek w moim przypadku utrudnial on kontakty z mooim facetem, bylam kompletnie sucha......... Ale tak poza tym wszystko ok, brzuszek nie boli, zadnych wahan wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewuszki:) ja jestem jush po 10 tabletce, faktycznie-zaczely sie plamienia. ale sa znosne i do wytrzymania. tylko ten bol plecow wciaz(z mniejszym lub wiekszym nasileniem) doskwiera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
hej dziewczyny, jak bylo z wasza checia na "bara bara' po tabletkach?? Bo mi jakoś przeszła. Przeraża mnie to, ni chcę,żeby tak było. Co mam zrobić? Pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Virgin
Ela 87 mi po Logescie całokowicie przeszła ochota na seks, pojawiała się tylko w przerwie miedzy braniem tabletek i na poczatku pierwszego tygodnia nowego opakowania. Poza tym byłam zupełnie sucha więc uznałam , że jeśli tak dalej pojdzie to Logest stanie się idealnym srodkiem antykoncepcyjnym- zniechecajac mnie w ogole do stosunkow. Dlatego zmieniłam własnie na Jeanine. Tyle ze cena troche wyzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine**
Jeżeli chodzi o ochotę na seks u mnie było na początku dokładnie tak samo-tylko w przerwie między opakowaniami i pierwsze kilka dni nowego opakowania. Teraz jestem przy piątym opakowaniu i już wszystko jest ok :) Jeżeli chodzi o różne skutki uboczne to mój ginekolog twierdzi, ze mogą one występować takze po pierwszych 3 opakowaniach, gdyż organizm potrzebuje więcej czasu aby przyzwyczaić się do nowej sytuacji hormonalnej. Według niego jedynymi objawami sugerującymi zmienę tabletek są bóle głowy lub bezsenność. Nie wiem na ile w pełni można wierzyc temu ginekologowi ale ja starałam się być cierpliwa z Logestem i teraz jestem naprawdę bardzo zadowolona z tych tabletek. Trzymajcie sie ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimrodel
Cześc dziewczyny!!! Błagam- odpowiedzcie: Biorę Logest (po raz pierwszy) już od 9 dni. Czy one zabezpieczają od pierwszej tabletki??? Kochałam się dnia 7. Z wytryskiem do srodka. Czy byłam wtedy odpowiednio zabezpieczona samym Logestem???? Czy jest możliwe zajście w ciąże??? Boje sie.... eehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelelka
czesc od początku sledze wasze forum i powiem Wam że całkiem mądrze piszecie dlatego zwracam sie właśnie do Was. mój lekarz nie zlecił mi badań tylko dał mi od razu Logest ale udało sie. Tabletki przyjmuje drugi miesiąc i .... no właśnie... myslałam że to kit z tym zapomonaniem tabletki a tu masz.... zapomniałam i ok nic by nie było, ale ja sie w tym czasie kochałam :( . POMÓŻCIE JAKNAJSZYBCIEJ PROSZE A WLAŚCIWIE WOŁAM O POMOC!!!!!!!! nie mam gdzie zgłosić sie dzis do lekarza a to wydarzyło sie w czwartek ja spostrzegłam sie w piątek(praktycznie w nocy bo późno biore tabletki) a dziś jest sobota Sytuacja wygląda tak pierwszy m-c bez zarzutów jak w zegarku potem siedem dni przerwy i sie zaczęło wzięłam pierwsze 7 tabletek wsztstkie punktualnie i ... właśnie w czwartek nie wzięłam 8.... 9-tą tabletkę wzięłam o normalnej porze i znią tę zaległą jak pisało w ulotce. Jeżeli chodzi o ulotke to czytałam co się robi gdy sie zapomni wziąć w pierszym tygodniu ale to był pierwszy dzień tygodnia drugiegi i nie wiem jak to traktować, dodam jeszce że w pierwszym tygodniu czyli przez pierwsze siedem tabletek współżyłam i w czasie gdy powinnam zażyć ósmą tabletkę też :( Teraz jestem w rozpaczy bo nie wiem co mam poczać bo nie jestem gotowa na dziecko mam 21lat ale to dla mnie za wcześnie poradźcie mi cos i jeżeli byłybyście tak dobre to jak najszybciej. Z góry dziękuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelelka
do swojej wypowiedzi moge jeszce dodać że zakończyliśmy stosunek i że na 1000% nie był on stosunkiem przerwanym z tąd właśnei bierze sie moja rozpacz, ja nie mam możliwości skontaktować się z moim gin dopiero w poniedziałek ale to bedzie za późno rozważam kwestje przyjęcia postinoru duo prosze skomentujcie to w miarę szybko ;( do nimrodel jesteś zabezpieczona odpierwszej tableti nie powinno sie nic dziac ja też miałam pietra przy pierwszym opakowaniu tylko teraz mam wiekszy problem o którym pisze wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona20latka
Hej ja juz drugi raz biore Logest, wczesniej brałam 1,5 roku i nie miałam zadnych skutków ubocznych. Teraz po 3miesiecznej przerwie zaczełam od nowa Logest - miesiaczka - krwotok! plamienia do 15 dnia cyklu, ...Juz sie uspokoiło i jest ok, ale jednak ta sama osoba i moze roznie reagowac na ten sam lek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimrodel
Czesc Można wykonac test ciążowy. Zrobiony w przeciągu 3 dni ma podobno 99% skuteczności. Jeżeli błyskawicznie pokaże się niebieska linia- oznacza to że w 99% nie jesteś w ciąży. ALE, jeśli będą jakieś znaki niejasne- warto iś jak najszybciej do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimrodel
aha- co robicie na suchośc??? Utrudnia to stosunek, mnie nawet PO piecze! Nie wiem czy to dobrze. Poza tym jakby okres mi się przedłuża, są plamienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine**
do Pelelka : Zapomnięcie jednej tabletki to raczej jeszcze nic strasznego. Nie tak łatwo zajść w ciąze nawet nie stosując pigułek a gdy zapomni się jednej prawdopodobieństwo ciąży może wzrosnać jedynie bardzo nieznacznie. Dla uspokojenia radziłabym Ci wykonać test ciążowy. Ale myślę, ze wszystko będzie ok :) i w ciąży nie będziesz. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pelelka
Pominięta 1 tabletka w drugim tygodniu Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Skuteczność antykoncepcyjna preparatu jest zachowana i nie trzeba stosować dodatkowych metod zapobiegania ciąży czyli wszystko jest O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelelka
zrobiłam test ale to dopiero druga doba, oczywiscie nic nie wyszło w instrukcji pisali że najlepiej zrobić test po 6 dniach JA NiE CHCE BYĆ W CIĄŻY wiec nei moge tyle czekac nie wiem czy wziąść ten POSTINOR DUO czy nei co mi radzicie dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelelka
czytałam instrukcję załączoną do Logestu ale nei uspokoiło mnie to bo nie wiem czy 8dzień przyjmowania tabletki może być brany jako drugi tydzien bo gdyby to był dzień 10 bądź 12 to byłabym spokojna a to jednak pierwszy dzień 2tygodnia wiec nei wiem jak mam to traktować stąd właśnei moje obawy czytałam ulotke ok 10 razów ale wcale nie jestem spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pelelka
drugi tydzien to drugi tydzien. nie ma rozgraniczenia na polowe drugiego tygodnia czy poczatek. jestes zabezpieczona. Nie martw sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelelka
nie wiem kim jestes ale dziękuje Ci bardzo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gdy dostałam tabletki Logest szukałam na ten temat info znalazłam to forum i śledziłam je od początku wracałam do niektórych informacji bardzo mi pomogły. nie straszycie, nie nakłaniacie ani nie mówicie że jest to złe. Jest to swoistego rodzaju blog z którego każda z nas czerpie informacje których niestety nasi lekarze (nie wszyscy oczywiście) nie maja ochoty udzielić. Ja dopiero teraz zdecydowałam sie odezwac bo wcześcniej jakoś tak.... wstydliwa jestem, nie sądziłam, że w jakiś sposób mogę wzbogacić to forum, gdyż u mnie tabletki .... ...poprawiły stan organizmy i troszkę psychiki. ok miesiąc przed rozpoczęciem brania tabletek zaczeły sie długie bóle głowy jestem przy 2opakowaniu bóli głowy nie mam, miałam straszne huśtawki nastrojów tabletki je ustabilizowały; nie twierdze, że całkowicie ale jest widoczna poprawa. Może troszkę napuchłam, mam większy apetyt i brzuszek jest troszkę większy (nie jest to dla mnie pocieszające) ale dobrze sie teraz czuje i nie (ODPUKAĆ ) odczuwam skutków ubocznych, a teraz gdy pojawił się problem i wyszukałam w książce numeru do ginekologa (nie mojego) myślałam, że bedąc lekarzem pomoże nie koniecznie przyjmie na wizytę ale wyjaśni co w takiej sytuacji robić, jakie podjąć kroki, niestety pomyłka lekarz też człowiek gadać mu sie nie chce. usłyszałam: teraz to jest za późno trzeba było myśleć o tym wcześniej tzreba czekać może być pani w ciąży, więc podziękowałam przeprosiłam za zakłócanie spokoju i rozpacz. Wpadłam wtedy na pomysł żeby do Was napisać bo kto inny jak nie Wy mi pomoże jeżeli też bierzecie Logest i (mam nadzieje, chociaż nikomu tego nie życze :) ) jak ja zapominacie wziąć tabletkę. Prawdę powiedziawszy to chciałabym jeszce tysiąc razy usłyszeć, że mój głuptaskowaty błąd przejdzie bez echa i nie bedzie ubocznego efektu w postaci bobasa to wiem, że nistety musze jeszcze poczekać i sie przekonać. Bo ja sobie przypominam, że na początku na forum wypowiadała sie Pani, która zażywając Logest zaszła w ciąże to .... nie nastroiło mnie dobrze. Ok nie przynudzam pozdrawiam jak by ktoś coś jeszcze mi chciał poradzić czekam i ciągle śledze forum. DZIEKUJE BARDZO jestem trochę spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimrodel
pelelka- tak tak, pierwszy dzień drugiego tygodnia to już drugi tydzień :P Tzn ja dziś wezmę 11stą pigułkę z pierwszego opakowania. Narazie nie ma zbytnich ekscesów. Logest to moje pierwsze pigułki. 9 dnia miałam w nocy dośc poważne nudności+ dreszcze! Ale podejrzewam, że się czymś zatrułam. Najadłam się trochę strachu! Doskwiera mi suchośc w pochwie (czasem nawet pieczenie) i nie mam trochę pojęcia jak temu zapobiec! Niewygodne to jest, a poza tym, tak jak przeczytałam jak większośc, mam caaaaały czas te brązowe plamienia :( Powinny przejśc? Hmmm... Ogólnie czuję sie po prostu SENNA. Też dziwne... Troszkę nie mogę się skupic. A piersi nie urosły jak narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pelelka
Te wpadki na tabletach wynikaja z bledow ludzkich. Np. przedluzasz 7-dniowa przerwe, bierzesz antybiotyki, BARDZO silne leki, wymiotujesz, masz biegunke parogodzinna, zapominasz(niestety o tej opcji tez musze wspomniec :O ). Ale nie dramatyzuj. moja mama jest lekarzem i powiedziala ze trzeba robic tak jak jest napisane w ulotce, a w ciaze nie zajdziesz. Głowa do gory. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Widzę, że się tu troszkę działo.;) Co do zapominania tabletek, to nie mogę się niestety wypowiedzieć, bo nie miałam takiego przypadku, jakoś te siedem miesięcy udało mi się przeżyć bez takich incydentów. Ale każdemu się może zdarzyć, tym bardziej dobrze że o tym piszecie. Moja rada też byłaby taka, aby wierzyć w to co piszą na ulotce - w końcu producent najlepiej zna skład i działanie danego specyfiku. Fakt, że każdy organizm jest indywidualny i może troszkę inaczej reagować, co widać chociażby po skutkach ubocznych jakie pojawiają się podczas brania pigułek u różnych dziewczyn, ale \"główne zasady\" są wspólne. Chyba jedynie czas może tu cokolwiek zweryfikować.;) Co zaś się tyczy suchości, to też to znam - ginekolog powiedział że to typowy \"objaw towarzyszący\" i trzeba się niestety posiłkować żelami nawilżającymi, bo takie otarcia są nie tylko nieprzyjemne, ale i niebezpieczne (wiecie - infekcje, krwawienia, ból itp.). Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko i życzę powodzenia dalej!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia13
No właśnie ja też zauważyłam że zrobiłam się sucha, ale na początku jakoś nie wiązałam tego z Logestem, 2 razy przydarzyło mi się że były problemy przy współżyciu. Ale teraz widzę, że to jednak Logeścik tak działa. Mój organizm i tak dobrze to znosi bo przy pierwszym opakowaniu jedynie miałam przez jakiś czas plamienia. Więc i tak nie jest źle. A u was jak jest z suchościa? Minęło to troche czy jest tak jak na początku? Wczoraj o mało nie zapomniałam wziąć tabletki po siedmiodniowej przerwie. Zmęczenie i kucie do koła jednak daje sie we znaki i człowiek jakoś prawie zapomniał. Dobrze że mój chłopak mnie przypilnował :D Do Pelelka: Nie martw się bo to już drugi tydzień się zaczął. A zajść w ciążę to naprawdę nie jest tak prosto. Moja siostra próbuje od 2 miesięcy i sie nie udaje. Ale dla pewności zrób sobie test w 6 dniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelelka
dziekuje bardzo mojej TAJEMNICZEJ DOBREJ WRÓŻCE mówisz takie miłe rzeczy oby sie sprawdziły, bardzo mnie podniosłaś na duchu a test ciązowy zrobiłam tylko że to dopiero druga doba wiec jak już wspomniałam kilka wypowiedzi temu wynik był :) dla mnie korzystny czyli jestem ciągle bezdzietna.......... na szczęście i oczywiściwe dziękuje wszystkim którzy się wypowiedzieli a co do suchości pochwy to to jest b. uciążliwe ale długa i intensywna gra wstępna działa cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaa
no mi sie konczy wlasnie przerwa po logescie, to dopiero pierwsze opakowanie, kochalam sie bez dodatkowych zabezpieczen przez caly miesiac pierwszego opakowania, nic sie nie stalo nieplanowanego, jestem bardzo zadowolona, skutkow ubocznych poki co nie ma, a seks bez gumki jest o duzo duzo bardziej przyjemniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pelelka
nie ma za co:) Mam na imię Ania, gdybyś chciala wiedziec do ktorej Dobrej Wrożki sie zwracac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimrodel
tiak :) Stosował ktoś z was żele Feminum albo Intimel? Hmmm, one chyba nie są na receptę? Dziewczyny wiele pisały o dosyc wysokiej cenie Logestu (ja płacę 30zł). Na szczęście składam się z moim kochaniem. To powienien byc wspólny wydatek, razem się korzysta ;) Wychodzi 15zł, a na gumki nie raz wydawało się więcej. Co jaki czas powinno się odstawiac tabletki? Czy rok wystarczy? Myślę że to optymalny czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do NIMRODEL: Żele są dostępne w aptece oczywiście bez recepty i bardzo pomagają w przypadku suchości. Są na bazie wody, więc można je stosować w zasadzie bez ograniczeń.;) Także nie przejmuj się, ten problem da się łatwo rozwiązać. Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Właśnie, czy któraś z was stosuje żele, bo ja będę musiała chyba też sobie pomóc ;) Jeśli stosujecie to napiszcie prosze jakie i ile kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taką małą uwagę... Jeśli występują u was krwawenia podczas brania tabletek to znaczy, że jest za mała dawka hormonów, a jeśli bardzo bolą was piersi, to znaczy, że za duża (to informacja z ulotki z Harmonetu, do którego wróciłam po przeżyciach z Logestem...) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×