Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciastusia

CIASTO BEZ PIECZENIA!!!!!!!

Polecane posty

Gość Milka 52
Do Ciastusi: Ja gdzieś mam przepis na sernik gotowany. Nawet niedawno go czytałam. Nigdy jeszcze go nie robiłam, ale właśnie chciałam wypróbować. Poszukam i Ci napiszę. Chyba jeszcze dziś. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
milka!!! nie weim jak ja ci sie odwdzięczę..chyba bedę musiała cię zaprosić na degustację tych moich wypieków bez pieczenia-jesteś boska-dzięki ci za to!!! czekam na przepisik(a potem chyba będę zmuszona przejść na jakąs intensywną dietę :-D ).🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja
tak nie z tym tematem co trzeba,ale szukam juz od pewnego czasu przepisu na ciasto z orzechami wloskimi,,,,,,, kiedys go jadlam na komuni i do dzis mam ten smak :) Moze ktoras go z was zna??? Bede bardzo wdzieczna za przepis:) DZIEKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś z jabłkami
przepraszam najmocniej za zwłokę:) już wstukuję i polecam!! 1,5 kg kwaśnych jabłek 0,5 kg masła 8 żółtek 0,5 kg cukru pudru 2 galaretki paczka biszkoptów Jabłka obrać, zetrzeć na grubej tarce i odsączyć. Utrzeć żółtka z cukrem pudrem na puszystą masę i stopniowo dodawać rozmiękczone masło. Do utartej masy dodać jabłka, dokładnie wymieszać. Dno tortownicy wyłozyć biszkoptami, wlac mase jabłeczną. Przygotowac galaretkę (oczywiście można to zrobić wcześniej:) ), gdy zacznie tężeć wylać na masę. Wsadzić całość na parę godzin do lodówki. smacznego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 52
Do: Dziewczyny ja - moze cos wiecej napisz o tym ciescie. Bo jest duzo z orzechami wloskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 52
SERNIK GOTOWANY 1 kg sera, 20 dkg cukru pudru, 4 jajka, 15 dkg masla, 1 budyń śmietankowy, 1 cukier waniliowy, 10 dkg rodzynek, 3 paczki herbatników, olejek pomarańczowy. Do zmielonego sera wbijamy całe jajka, wsypujemy cukier i wanilię oraz dodajemy zapach pomarańczowy. Wszystko razem dokładnie ucieramy mikserem na gładką i puszystą masę. W małym rondelku podgrzewamy masło do chwili całkowitego rozpuszczenia. Gorące masło wlewamy do masy serowej i całość podgrzewamy na małym ogniu cały czas mieszając doprowadzamy da wrzenia. Następnie dodajemy sparzone i osączone na sitku rodzynki i wsypujemy budyń.Dokładnie mieszamy i gotujemy jeszcze chwilę.Herbatniki wykładamy na dużą blachę, wylewamy na nie gorącą masę serową i pozostawiamy do całkowitego ostudzenia.Wierzch ciasta smarujemy polewą czekoladową i posypujemy kokosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja
Witam z poranna kawka:) Dziewczyny to ciasto wiem ze jest z orzechami i miodem, tyle wiem o nim, nie znam sie za bardzo na pieczeniu. Jesli ktoras ma przepis,to bede wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 52
P.S. Ciastusiu, wierzch sernika można zalać galaretką, aromat do masy serowej może być o innym smaku. Ja tego sernika jeszcze nie robiłam, dopiero mam zamiar go zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do dziewczyny ja
Serdecznie witam, spróbuję coś znalezc. Milka 52.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 52
PIANKA 1 puszka mleka niesłodzonego 0,5 szkl. cukru 3 galaretki Do wysokiego garnka wlać schłodzone mleko, ubijać robotem, do tego stopniowo wlewać 2 galaretki rozpuszczone w 1,5 szklanki gorącej wody ( ostudzoną ) ciągle ubijając, wlać do tortownicy i do lodówki. Na to można ułożyć owoce i zalać galaretką. Ja tą pianką przekładam biszkopt.Wierzch smaruję rozpuszczoną czekoladą i posypuję np. wiórkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
no milko...ja tobie zafunduje moje wyroby a ty mnie kuracje odchudzająca :-D. domek zrobiłam - udało mi się!!! nawet ze złożeniem "domku" nie miałam problemu ( w końcu inzynier jestem :-D ), tylko faktycznie tak jak radziłas zrobiłam z mniejszej ilości (nie z całości podanej w przepisie), dałam pół kilo sera, poł kostki masła i wogóle wszystko na pół....i wyszło pycha ale dopiero 2 dnia pod wieczór herbatniki były na tyle mięcitkie aby dały sie łatwo kroić(te na zewnątrz, bo te w środku to już tego samego dnia były ok-sprawdziłam hihihi...).co prawda ja następnym razem dam mniej cukru i użyje gorzkiego kakao bo wyszło słodkie jak diabli..na szczęście właśnie tego drugiego dnia wieczorem mieliśmy gości łasuchów i pochłoneli wszystko aż im sie uszy trzęsły (my im oczywiście pomoglismy-ja i mąż). acha no i użyłam 3 paczki herbatników i jednego z 4 paczki. acha i nie miałam cukru waniliowego więc dałam aromat ale niestety cały mi się lunął i dopiero na 2 dzień wywietrzało na tyle, że dało się zjeść w większych ilościach bez problemu-także kropel musi być kilka tego zapachu lub faktycznie cukier waniliowy-on jest delikatniejszy. ale ogólnie pycha i furrorę zrobiłam ja i twój przepis milko także wielka bużka ci za to...w ten piątek wypróbuję nastepny z twoich prtzepisów a może nawet kilka bo większa impreza rodzinna się szykuje. dam znać jak wyszło 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Ciastusi
" DOMEK " najlepszy jest na drugi dzień. Bardzo się cieszę, że Ci się udało. Serdecznie pozdrawiam. Milka 52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do dziewczyny ja
Znalazłam przepis na " ORZECHOWIEC " . Jest z miodem i orzechami włoskimi. Może o to ciasto Ci chodziło? Milka 52.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Fema-le
a ile ma być tego serka homogenizowanego chyba nie 3 x 500 g ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mAJA26
Ptasie mleczko inaczej :) 1 litr maslanki, np. 2 czerwone galatetki, 2 zielone, 1 żółta, owoce: pomarańcze, banany, winogroma itp (procz kiwi) rozne najlepiej nie mrozone. tortownice maslem troszke posmarowac zeby potem sie lepiej wyjmowało. 2 czerw galaretki rozpuscic w 1/2 litra wody, 2 zielone tez tak samo,1 zolta w 1i 1/2 szklanki wody. odstwic Teraz jest zimno wiec najlepiej ta czerwoną szybko za okno zeby wystygla i jak juz bedzie zimna (nie zastygnieta) wlać ja do 1/2 litra maslanki - wymieszac i wylac na tortownice wrzucic owoce i do lodowki.Jak juz sie to zastygnie ( w miedzy czasie dwie zielone ciagle stygną) to samo uczynic z zieloną - pomieszac z 1/2 litra maslanki i wlać na poprzednia zastygnieta już czerwona warstwę (uwaga lać przez łyżkę że tak sie wyraże bo w przypadku gdy bedziemy bezpośrednio lać na czerwona zrobi sie nam dziura i wszystko wplynie pod spód - więc łyżke trzymac nad plackiem i na to lac zielona warstwę ) :) Dodac do zielonej owoce i znow do lodowki. jak sie zastygnie nalać na wierzch żółta galaretkę (tez przez łyzke) i do lodowki. czas przyg: w zalezności od sposobu studzenia galaretek od 20 min do 1 h SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mAJA26
Ptasie mleczko inaczej :) 1 litr maslanki, np. 2 czerwone galatetki, 2 zielone, 1 żółta, owoce: pomarańcze, banany, winogroma itp (procz kiwi) rozne najlepiej nie mrozone. tortownice maslem troszke posmarowac zeby potem sie lepiej wyjmowało. 2 czerw galaretki rozpuscic w 1/2 litra wody, 2 zielone tez tak samo,1 zolta w 1i 1/2 szklanki wody. odstwic Teraz jest zimno wiec najlepiej ta czerwoną szybko za okno zeby wystygla i jak juz bedzie zimna (nie zastygnieta) wlać ja do 1/2 litra maslanki - wymieszac i wylac na tortownice wrzucic owoce i do lodowki.Jak juz sie to zastygnie ( w miedzy czasie dwie zielone ciagle stygną) to samo uczynic z zieloną - pomieszac z 1/2 litra maslanki i wlać na poprzednia zastygnieta już czerwona warstwę (uwaga lać przez łyżkę że tak sie wyraże bo w przypadku gdy bedziemy bezpośrednio lać na czerwona zrobi sie nam dziura i wszystko wplynie pod spód - więc łyżke trzymac nad plackiem i na to lac zielona warstwę ) :) Dodac do zielonej owoce i znow do lodowki. jak sie zastygnie nalać na wierzch żółta galaretkę (tez przez łyzke) i do lodowki. czas przyg: w zalezności od sposobu studzenia galaretek od 20 min do 1 h SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
mmmmmmm ten przepis na ptasie mleczko brzmi pysznie...wypróbuję na pewno (jak mój facet usłyszał o ptasim mleczku to chciał abym już dziś robiła od razu!!!) dzieki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś z jabłkami
a mój nie brzmi pysznie?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
pysznie brzmią wszystkie!!!!!!!! ale nie mam pojęcia kiedy zdołam je wszystkie wypróbować, a na pewno wszystkie wypróbuję!!! coś z jabłkami po prostu nie wywołało u mnie i mojego faceta takiego slinotoku jak ptasie mleczko co wcale nie oznacza że nie będzie pyszne!!! wszystkim dziękuję i będę wdzięczna, jeśli wpisze sie jeszcze ktoś kto zna przepis a jeszcze tu takiego nie ma...buziaki dla wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKA11
Ach, te wasze slodkosci! Jestem na diecie, ale cos na pewno wyprobuje. Dzis tylko sie pochwale, ze mam przepis na pyszny torcik morelowy, z biala czekolada i musli. Jak odkopie ta instrukcje, to z pewnoscia podziele sie z wami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fema-le
do sernika "pijaka" - 3 opakowania po 200 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja
Oj wiedzialam ze na was kochane moge liczyc! MILKA 52 -->to jest to ciasto,na pewno! Jestem beztalencie w pieczeniu ciast. Jesli bedzie prosto opisane to musi mi wyjsc, /nie mialam neta,wiec nie moglam szybciej wiadomosci odczytac/ DZIEKUJE:):):) IZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja
Oj wiedzialam ze na was kochane moge liczyc! MILKA 52 -->to jest to ciasto,na pewno! Jestem beztalencie w pieczeniu ciast. Jesli bedzie prosto opisane to musi mi wyjsc, /nie mialam neta,wiec nie moglam szybciej wiadomosci odczytac/ DZIEKUJE:):):) IZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja
Oj wiedzialam ze na was kochane moge liczyc! MILKA 52 -->to jest to ciasto,na pewno! Jestem beztalencie w pieczeniu ciast. Jesli bedzie prosto opisane to musi mi wyjsc, /nie mialam neta,wiec nie moglam szybciej wiadomosci odczytac/ DZIEKUJE:):):) IZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 52
Ciasto " ORZECHOWIEC ". Ciasto: 50 dag mąki, 20 dag cukru, 20 dag masła ( margaryny ), 2 jaja, 2 łyżki płynnego miodu, łyżeczka sody oczyszczonej rozpuszczonej w 2 łyżeczkach mleka. Masa orzechowa: 25 dag posiekanych orzechów włoskich, 2 łyżki miodu, 10 dag cukru, 10 dag masła. Krem: 1,5 szkl. mleka, 1 budyń waniliowy, 25 dag masła, 15 dag cukru pudru. Wymieszać mąkę z sodą i posiekać z masłem. Dodać jaja , cukier i miód, starannie wyrobić. Podzielić ciasto na 2 części, rozwałkować na placki o średnicy 28 cm. Jeden ułożyć w tortownicy i piec 20 min. w temp. 180 - 190 stopni C , a gdy przestygnie, przełożyć na czystą ściereczkę. Stopić masło z miodem i cukrem, a następnie dodać orzechy, starannie wymieszać, odstawić do przestygnięcia. Do tortownicy włożyć drugi placek, rozsmarować na nim ostudzoną masę orzechowa, wstawić do piekarnika i upiec podobnie jak pierwszy ( masa orzechowa zakrzepnie dopiero, gdy wystygnie ciasto ). Ugotować budyń na mleku, wystudzić. Masło lub margarynę utrzeć z cukrem, dodając porcjami zimny budyń. Przygotowanym kremem posmarować wystudzone ciasto z masą orzechową, przykryć drugim plackiem, lekko go dociskając. Można polać ciasto rozpuszczoną czekoladą i udekorować połówkami orzechów. P.S. Przepis może trochę długi, ale nie jest taki trudny. Jeszcze go nie robiłam. Mam zamiar na święta. Wyjątkowo ciasto pieczone tutaj, ale na prośbę. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja
Dzieki wielkie,dzieki.:):):) Bede na SWIETA sie zabawiac ,hmmmm,mysle ze mi wyjdzie? Milego dnia:)no i weekendu:) izka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Dziewczyny ja
Życzę udanego wypieku! Serdecznie pozdrawiam. Milka 52.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja
Mysle ze wydjzie,a o efektach poinformuje w nowym roku. Przepraszam dziewczyny ze nie na temat. papapap izka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×