Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Konwalijka

Koszty ślubu i wesela

Polecane posty

Interesuje mnie, jak dzieli sie koszty slubu i wesela, tzn, która strona za co płaci. Moga bys własne doświadczenia lub jakies linki stron z takowymi wiadomościami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my
płaciliśmy po połowie; tradycja ponoc każe płacic rodzinie panny młodej, ale moj mąż jest dużo lepiej posażny z domu niż ja a moja przyjaciółka płaciła może ze 20%, bo facet przykaszony, a ona... cóż... rodziców się nie wybiera, a często to oni pokrywają koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kofana
Razem z Misiem ponosiliśmy koszty nie mieszając w to rodzicow. Od 4 lat mieszkaliśmy już razem, więc od rodzicow, to braliśmy pożyczkę, którą im spłaciliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żona ta
Koszt wesela dzieliliśmy po połowie. ale ponoć w tradycji jest tak; - pan młody płaci za; * obrączki * wódka {alkohol ogólnie} * kościól * urząd * orkiestra * samochód a panna młoda; * za jedzenie Po przeliczeniu przeważnie okazuje się , że wychodzi to na to samo! Więc po so się rozdrabniać; Po połowie - to uczciwe { szczególnie kiedy rodzice płacą za wesele} ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie, koszty powinno się przeliczyć na jednego gościa. Dodać wszystkie koszty, podzielić przez liczbe gości i mamy kwote na gościa. Potem pomnożyć przez liczbe gości i już. Panna młoda płaci za gości ze swojej rodziny a pan młody za swoich. Wspólnych znajomych po połowie. To wg mnie najlepsze rozwiązanie. Tak myśle, ale nie z autopsji. Może kiedyś się dowiem, czy to dobry pomysł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede
Tuska a pozniej prezenty tez dzielicie miedzy siebie procentowo????? Zakladajac,ze masz mniej liczna rodzine to poniesiesz mniejsze koszty i dostaniesz mniej prezentow:))) Bez sensu wszystko pozniej i tak bedzie wspolne.Mysle,ze podzial kosztow po polowie jest najbardziej sprawiedliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aignes Ann
Młody - za kościół, obrączki, orkiestrę, fotografa, kamerzystę, napoje i alkohol Młoda - sala, jedzenie, kucharki, kelnerzy Młody Młodej kupuje buty, młoda Młodemu koszulę do ślubu. Pozdrawiam. Szczerze - wychodzi po połowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicola.1981
A ja mam pytanie.ile mniej więcej wynosi koszt wesela na około 50 osób? chodzi mi o ceny w restauracji na jedna osobe( bez dodatkowych kosztow typu orkiestra, zdjecia ,kamerzysta itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po połowie. Nie wyobrażam sobie potem dzielić prezentów... ta koperta od ciotki Kryśki a ten obrusik od wujka Heńka...:/ A potem co? Ja za prąd płacę więcej niż on, bo więcej siedzę przed kompem i późno kładę się spać?;) Na osobę od 80 zł do 200 zł. Zależy od sali i miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pliletka
Najlepiej jak placa mlodzi ze wspolnie zarobionych pieniedzy, a jesli sa zbyt mlodzi by sobie na to pozwolic, to rodzice, sprawiedliwie jest po polowie oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karob3
Co sadzicie o pokryciu kosztow obraczek? Czy mozna pokryc n apol albo tylko mloda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmm
A co ja mam zrobic jesli moi rodzice sa biedni i nie stac ich na jakakolwiek pomoc jelsi chodzi o nasze wesele? Natomiast rodzice mojego ukochanego sa tak bogaci ze nie wiedza co z pieniedzmi robic? Chcialabym zebysmy sami pokryli koszt wesela,ale w dzisiejszych czasach to nierealne zeby w 2 lata odlozyc tyle pieniedzy. Ale straszna jest sytuacja,w ktorej p.mlodzi rozliczaja sie procentowo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pliletka
moi rodzice moga sobie pozwolic na urzadzenie nam wesela, a jego nie moga sie nawet dolozyc, dlatego postanowilismy sami pokryc wszystkie koszty zwiazane ze slubem, przyjeciem weselnym i podroza poslubna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiusza25
ciekawi mnie ile wam wyszlo po dodaniu juz wszystkiego(sala, orkiestra, kwiaty itd.) tak jakos na 60-70 osob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pliletka
Na wesele tej wielkości liczyłabym przynajmniej 20 tys. zl. Impreza jednodniowa w restauracji plus nocleg dla polowy gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miana
mnie z obliczen razem z moim nazyczonym wynosi okolo 10tys i mam nadzieje ze sie wyrobimy w tej kwocie bo wesele sami sobie robimy na polowe a nie ze on kupuje to a ja to :) a najlepiej robic impreze w remizy to jest najtaniej ale w tedy czlowiek musi sie natyrac przez najblisze dni :(ale jest fajnie bo odczuwasz ze to jest twoje swieto :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoss
Ile kosztuje takie wesele? na ok. 60 osób? w jakiejś restauracji czy coś. ? A ile kosztuje wesele na 100 osób, już takie naj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoss
Napisze mi ktoś (błagam) ile kosztuje wesele na ok. 70 osób , ślub, miesiąc miodowy itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dzieliliśmy koszty po połowie i tak wydaje mi się najrozsądniej. za wesele płacili nasi rodzice, za co im bardzo dziękujemy. koszt wesela dla 70 osób wyniósł nas 20 tyś złotych z suknią, garniakiem i obrączkami włącznie pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ślub w Kościele to ok 300-500 zł dla księdza + kwiaty - ale te 20 tys w naszym przypadku to juz jest ze wszystkim, jednodniowe wesele, bez noclegu dla rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie panna
My robiliśmy tutaj: http://www.alegloria.pl/ Tam w wydarzeniach i gościach masz ofertę weselną. Nam w sumie wyszło około 500 zł/os. Ale można też taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredycik na oba nazwiska, około 25 tys.Miłej zabawy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena obejmuje wszystko - przygotowania, ślub, salę, alko, nocleg dla gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej111
Moi rodzice /pana młodego /płacili za : alkohol, orkiestrę ,napoje,wiązankę ,udekorowany samochód,obrączki,księdza,organistę,nawet cukierki na tzw.bramy. Miało być po połowie z rodzicami panny młodej , ale jej rodzice wymyślili taki scenariusz uroczystości , że moi rodzice musieliby wziąć kredyt. Odcięliśmy się od ich pomysłów i zapłaciliśmy tradycyjnie.Wesele było na 53 dorosłe osoby i kosztowało moich rodziców równiótko 5.000 zł. Ubrałem się sam ok.1500 zł. Nie interesowałem się ile wydali rodzice panny młodej , bo teściowa nie pisnęła słówka na ten temat , ale scenariusz uroczystości mooooocno skorygowała. Pozdrawiam szczęśliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej111
Dodam jescze , że wesele wraz z poprawinami było w wynajętej sali , przygotowywane przez kucharki i kelnerki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się wydaje, że połowa to idealne rozwiązanie, można oczywiście przyjąć symbolicznie, że to młody kupuje obraczki, ale i tak lepiej złożyć to wszystko do sumy. ja np.mam o wiele większą rodzinę od mojego ukochanego, a jednak wolałabym mieć wesele w o wiele droższym szczecinie, bo tu teraz razem mieszkamy. mojej rodziny nie ma tu praktycznie wcale. zatem skoro wesele ma się odbyć w jego rodzinnych stronach, gdzie jest większość jego rodziny, to dlaczego moi rodzice i ja mielibyśmy płacić za nocleg gości z mojej strony. troche nie uczciwe by to było. dlatego najcudniej jak młodzi sami mogą sobie organizować weselicho, a jeśli rodzice dajmy na to wspomagają, to tez powinny to być takie same kwoty. pozdrawiam wszystkie niepewne dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość weselny
Ile dac na ślub do koperty ? Proszę o pomoc, czy są jakieś kryteria ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osielka
MYSLE ZE NIEMA ZADNYCH KRYTERI ZALEZY OD ZAMOZNOSCI RODZINY MOZE POTPYTASZ SIE JKOGOS KTO BYM NIEDAWMNO NA WESELU MOZE BEDZIE WIEDZIAL ILE MNIEJWIECEJ DAWALI..;];;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyśl sobie tak... mogłabym im kupić roota kuchennego za 300zł-tyle daj, jeśli jedynie skromny upominek za 100zł, to tyle.. w końcu to ma być forma prezentu, to niech będzie totaka kwota, za którą młodzi będą mogli kupić coś praktycznego, coś co im się przyda;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×