Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kielanka

awokado - drzewko

Polecane posty

Gość kielanka

Mam awokado wychodowane z pestki. Drzewko ma już ponad metr wysokości i do tej pory rosło bardzo ładnie, ale od prawie 3 tygodni dziwnie wygląda. Ma obwiędłe listki i z dnia na dzień wygląda coraz gorzej. Moze ktos z was wie dlaczego moje drzewko choruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagarmosen
na twoim miejscu spytałam bym prawdziwej ogrodnika-hodowcy lub w porządnej kwiaciarni.napisz mi czy pestke moczyłas przed posadzeniem w ziemi i czy nacimalaś- jeśli tak to z której strony?- poniewaz już próbowalam ale nic z tego mi nie wyszło.Może za bardzo niecierpliwa jestem.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kielanka
moje drzewko ma juz pięć lat i zasoadzone było bez większej nadzieji na sukces. Może zrób tak jak ja - włóż pestkę do doniczki z ziemią podlej i zapomnij o niej na jakis czas, a być może gdy nastepnym razem do niej zajrzysz bedzie czekała Cię niespodzianka :) Pestka oczywiscie nie była ani moczona ani nacinana. Może ktoś z Was ma jeszcze jakieś doświadczenia z awokado? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa.
Ja mam tylko pytnie czy to w koncu warzywo czy owoc? Po wejsciu do Unii Europejskiej okazalo ze marchewka jest traktowanana rowni z pomaracza :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wielokrotnie moczylam, nacinałam, próbowalam rozmnażać zgodnie z poradnikami i duuupa nic nie kiełkowało... Avocado lubie najbardziej w postaci GUACAMOLE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasheq
Kiedy przesadnie kombinowałem z nasionami, w ogóle nie chciały wykiełkować. Dopiero jak 4 pestki włożyłem do ziemi (zakopałem prawie po czubek), to po kilku tygodniach wykiełkowały. Było to rok temu, teraz ma trzy, połtorametrowej wysokości awokado. Jeśli listki więdną to albo z braku światła albo z powodu zbyt małej wilgotności. Zraszaj awokado często (najlepiej dwa razy dziennie), możesz też przyciąć wierzchołerk, wtedy orślinka ładnie się rozkrzewi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga25
Hej Kielanko!Moje drzewko rowniez marnialo,ale podczas podlewania zauwazylam,ze gdy woda juz wsiakla,na powieszchni ziemi zaczely pojawiac sie biale,malutkie robaczki.Spryskalam wilgotna ziemie muchozolem( wilgotna dlatego,ze muchozol wchlona sie gleboko do ziemi).ta czynnosc powtazalam przez dwa tygodnie co drogi dzien.Drzewku to nie zaszkodzilo,a wrecz przeciwnie-znow zrobilo sie zywe i zaczelo wypuszczac nowe listki.Obserwuj-najlepiej pod lampa ziemie przy podlewaniu.Dobry jest tez specjalny nawoz do roslin cytrusowych.Powodzenia.Pa,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaguś
Przeczytałam gdzieś, że drzewko awokado powinno się sadzić w ziemi dopiero jak wypuści korzonki a następnie łodyżkę będąc w wodzie. Ja tak zrobiłam. Trzymałam pestkę w wodzie, a teraz gdy ma już korzonki i około 30 centymetrową łodyżkę sadzę ją do doniczki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o,a ja mam 3 pestki namoczone,gdzies na parapecie.zajrzę,może cos wykiełkowało i nada sie do posadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hodowca
Wyjętą pestkę opłukać pod bieżąca wodą z kranu, wysuszyć z łupiną. Następnie niedużą donoiczkę napełnić ziemią kompostową. ziemia nie powinna być ubta, włożyć do niej pestkę na głębokość 2x wysokości pestki. Pestkę należy ustawić w pozycji pionowej, po środku dpniczki - stożek wzrostu do góry. Podlewać umiarkowanie, ale nie doprowadzać do przesuszenia gleby. Można założyć na doniczkę lużno torebkę z folii. Doniczka powinna stać cały czas na oknie. Kiełkowanie trwa od dwóch do trzech miesięcy. W wieku niemowlęcym drzewka trzeba utrzymywać glebę stale tylko leeko wilgotną. Przesuszenie powoduje utratę dolnych liści. W miarę wzrostu rośliny przesadzć ją do większych doniczek, Pierwszy raz okło pól roku po wydaniu pierwszych stałych liści. Jest to roślina nie wymagająca. Praktycznie rośnie w kaźdym miejcu w pomieszczeniu. Jak urośnie do około trzch metrów wysokości - to też może zajć pół pokoju.Nawożenie tylko w okresie letnim, tak jak wszystkie rośliny. tak dużą roślię mialam jeden. Do wysokości w/w urosła w ciągu trzech lat. Została oddana. W w/w sposób skiełkowałam kilka roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1999
Moje drzewko z awokado zaczęło puszczać boczne pędy. Nie wiem , czy je podcinać, czy pozwolić rosnąć swobodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dzrzewko ma juz dokladnie rok, ponad metr wysokosci i w sierpniu scielam mu czubek.teraz ladnie wypuscilo dwa boczne pedy . zasadzilam je we wrzesniu ubieglego roku wlasnie tak przypadkiem,bez wiekszych nadzieji. wsadzilam w doniczke pestke i czekalam. liscie zolkna bo jest jesien ale mam nadzieje ze odrosna , narazie trzymam je na tarasie a na zime zabiore do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adirael
Mam już w domu jedno drzewko awokado od dwóch lat i rozwija się pięknie, ostatnio postanowiłam wyhodować dwa kolejne, wykiełkowały w doniczce z innym kwiatkiem, jednak po przesadzeniu popadły w jakąś stagnację - nie wypuszczają ani nowych liści ani nie widzę przyrostu długości. Nie wiecie może, czy tak powinno być, czy po prostu się nie przyjęły ? Dodam, że są w nowych doniczkach od trzech tygodni, liście nie opadły ani nie widać żadnych oznak więdnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×