Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

mama trzech synusiow bosko widze ci bylo ...ciesze sie ...a jeszcze gdybys przywiozla sobie najpiekniejszy prezent z tamtad...byloby bajecznie-taka pamiatka na cale zycie-mala KROLEWNA!!!!!!!! czekamy z niecierpliwoscia co przyniesie koniec miesioca....mam nadzieje ze + myszka ja podpisuje sie pod Agatka....najpierw musisz miec pewnosc co do dnia owulacji ....czy napewno jest tak pozno...jesli tak to byloby oki ,ale ja tak jak agatka najpierw z 5dni przed bym staranka zakonczyla i ewentualnie zblizyla sie do owulacji gdy sie nie uda...jak nie 5dni to z 4napewno przed na poczatek bedzie dobrze.... podstawa to testy-mowisz ze sa drogie...oki ,ale mozesz na ebay kupic....on jest w kazdym kraju i przywioza ci do domu...te dwa co masz to na jeden dzien-musisz kupic z 20,ja nawet po 30 kupowalam...i to jeszcze nie wiemy kiedy zaczac...przy dlugich cyklach to z 12-13dc najszybciej.... ja tez miewalam dlugie cykle takie 34dnowe ale owulacja byla najpozniej 19,20dc a ty myslisz dzialac do tej pory...wiec jak sie mylisz to synek murowany!!!! sam sluz nie jest nam w stanie powiedziec kiedy jest owu.chyba ze mniej wiecej po fakcie...przed powiedza tylko testy...a sluz i tempka potwierdzi czy testy mialy racje.... nie koniecznie przed owulacja spada tempka-nie musi...nie jest to regola...mi najczesciej spada a potem jest skok,ale zdarzalo sie ze spadku nie bylo...tylko ze to tez ci nic nie da bo nie wiesz kiedy ona spadnie a nie mozesz sie starac az do spadku ,bo najczesciej ten spadek jak juz jest to zbyt blisko owulacj.... tak te dopochwoew to laktovaginal. albo do lykania lacibios femina tylko ze te dopochwowe trzeba w lodowce trzymac bo bakterie pozdychaja...hehe jest jeszcze ecovag jego nie trzeba w lodowce trzymac...a ma to samo dzialanie.... apropo jogortow to do pochwy bym ich nie wkladala...moze tu z brzegu tak...sama smarowalam w ciazy jak swedzialo i bylo lepiej...no ale jak wiecie ze mozna to oki...ja slyszalam ze nie...jak powiedzialam lekarce ze smarowalam....to zapytala -,,mam nadziejeze do srodka nie wkladalam jogurtu,, wiec na dwoje babka wrozyla... minutko kochana ...jesli ta owulka bedzie normalnie to mozesz dzialac jak najbardziej....gin mogl ci powiedziec ile ma pecherzyk i kiedy mniej wiecej peknie...szkoda ze nie zapytalas,bo dziewczyny jak chodza na monitoring to giny widza jak sytuacja sie ma.... a tempka jak byla pozniej mierzona to lipna jest na bank...musi byc pomiar o tej samej godz....wstanie w nocy o 4 tak jej nie zmienilo ,jesli bylo na krotko....ale inna godzina na bank...kazda godzina mniej wiecej 1stopien .... daj znac co ci gin powiedzial ...jak w ogole powiedzial ile ma mm pecherzyk....zagladne jeszcze dzis tu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewik78 Dziękuje za odpowiedz,widzę że dobrze znasz :) wiec zakończę na 5 dni przed i kupie testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny witam powiedzcie mi czy to prawda że są testy ciążowe które wykrywają ciąże już 7 dni od zapłodnienia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minutka 78
ewik zrobił mi pierwsze tylko samo badanie a dopiero później jak go poprosiłam to z łaska zrobił mi badanie usg i szczerze to nie zapytałam go już o to, niestety mój błąd....byłam już tak zła na niego ze szkoda gadać :( :( , bo nawet usg zrobił mi z łaską , byłam na niego wściekła bo jeszcze na dodatek skasował mnie jak za woły!!!! powiedział tylko ze pęcherzyki są..w jajniku....szkoda gadać, :( ..... bo w ogóle dzisiejszy dzień był zwariowany i ciężki...zobaczę co mi powie teścik ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewik czy na ten monitoring moze chodzic kazda kobieta? czy tylko te z jakimis problemami ? bo taki monitoring pomoglby mi w okresleniu owu, no i synus gotowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minutka 78
a i dziś śluz jest rozciągliwy ale koloru mlecznego......chyba ja juz świruje i już się pogubiłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama trzech synkow - ja tez sie wybieram do Egiptu, a ty bylas z dziecmi? i czy mialas jakies klopoty zoladkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ewiczku ja też mam nadzieje że może się udało Egipt to bajeczne miejsce:) wiesz jak z mężusiem wyjeżdżaliśmy to wszyscy nam życzyli tej małej córeczki :)może życzenia się spełnią zobaczymy ostatnio staranka kończyliśmy 10 dc i nic z tego bo owulka mi się przesuwała zobaczymy co z tego będzie bo w sumie ten 12 dc to taki nie do końca był ale z 11dc może coś będzie Minutka ja bym też tak po jednym dniu sie przybliżała żeby nie przedobrzyć ja w sumie od lutego się obserwowałam i zaczełam jeść magnez + wapń i witamina B6 a od lipca zaczełam staranka bo pierwsze trzeba dokładnie wiedzieć kiedy wypada owulka jedna z dziewczyn to chyba była Baba Piaskowa napisała że cierpliwość i wcelowywanie się na córcie popłaca ona też długo próbowała bo nie chciała przedobrzyć i udało się jej a takich dziewczyn na tym topiku było dużo Pozdrawiam was dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia 35 ja byłam sama z mężusiem my juz 8 lat po ślubie i to był nasz pierwszy wyjazd za granice od 8 lat to taka spóźniona podróż poślubna Nie nie mieliśmy "Zemsty Faraona"w sumie wszystko jedliśmy może to zależy od Hotelu i organizmu każdego człowieka nas też przestrzegali przed tym jedynie co piliśmy to do każdego posiłku wino czego tam jest pod dostatkiem i lepiej sie trawi a pozatym w aptekach są specjalne leki które kosztują dwa dolary i po nich jak ręka odjął a jeszcze zapobiegawczo kupiłam węgiel w Polsce i piliśmy jedną tabletke dziennie Widzieliśmy tam polaków z dzieciakami było ich naprawdę dużo ja sama się zastanawiam czy następnym razem ich zabrać bo nie jest tak źle jak mówią jedyne co mają tam pić to pepsi nic innego to słyszałam od znajomej która była z 6 letnia córką .POzdrawiam na prawdę warto tam jechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wybieram sie z kolezanka i jej 3 letnia coreczka wiec troche sie obawiamy to jednak male dziecko , moje dziewczyny jakos to zniosa, bylysmy juz w Tunezji i nic sie nie dzialo , siedzialy caly dzien w basenie i zadnych problemow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolietta
Goniu życzę Ci synusia a z chłopcem chyba łatwie zaciązyć , mam 2 więc łatwo mi mówić , he,he. Ja tabl. anty. brałam na uregulowanie cykli, ale jak sie przestanie to mój organizm szaleje. Do mamy 3 synusiów , mi podobnie depresja, przeszła po urodzeniu 2 synka, on jest balsamem dla mojej duszy,wszystko mi wynagrodził, a i też przyczynił się do pragnienia 3 dzidziusia, choć nie ukrywam marzę o córeczce, ale los pokarze. Jednak dzisiaj moje marzenia o córci się oddalają, dostałam umowę o pracę na czas określony. Ponieważ moja praca to praca związana z wyższą uczelnią , a 3 raz dostaję umowę na czas określony to moje staranka muszę odsunąć o rok licząc na lepszą umowę. A tak marzyłam o starankach w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minutka 78
Zrobiłam test owu. i są dwie kreski z tym że jedna jest jaśniejsza i nie wiem co z tym zrobić....czy już ten cykl sobie odpuści czy jeszcze dziś spróbować...przepraszam że tak przynudzam ale już sama nie wiem wiem ze nikt za mnie nie zadecyduje, :) ale może ktoś mi doradzi..pozdrawiam dziś 11dc, pęcherzyki są , ale niestety nie wiem jakiej wielkości i nie wiem kiedy w końcu nastąpi owulacja...a z reguły to wiedziałam bo od dłuższego czasu się obserwuję....a teraz się trochę pogubiłam w tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minutko bardzo bym chciala zeby ci dobrze doradzic ale tak bys byla zadowolona kochana.... nie moglam wczesniej bo byl gosciu od ubezpieczen i 2godz siedzial-przepraszam.... nie wiemy jakie te pecherzyki ...kurde ,ale rozumiem bo jak czlowiek zdenerwowany to guwno sie dowie... gosc cie potraktowal jak bys panstwowo byla...dziad jeden.....nie wiem co ci doradzic ...nie wiem-ja wolalabym odpuscic,bo mi bardzo zalezalo na idealnym strzale.... gosia kazda dziewczyna moze chodzic na monitoring...dogadaj sie z lekarzem....dokladnie to ci ulatwi strzal.....hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minutka 78
dziękuje ci Ewik...stwierdziłam że już opuszczam..ten cykl...bedą kolejne :) napisz mi tylko proszę czy jak jest już po owulacji to na teście jest 1 kreska...bo nie testowałam nigdy już po owulacji , tylko jak pojawiała sie druga kreska to kończyłam starank jeszcze raz dziękuje ci za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy minutko!!! sluze!! jak tylko bede znala odpowiedz to zawsze doradze!! a z tymi testami jest tak ... ja kiedys tez robilam do pierwszego pozytywu,ale zdarza sie ze pozytywny jest dwa dni z rzedu a nawet trzy i niektorzy twierdza ze owulacji jeszcze nie bylo.... ale na niejednej dziewczyny przykladzie wiemy na 100%ze one i po odbytej owulacji bywaja pozytywne....bo byla owulacja stwierdzona monitoringiem,a test nadal pozytywny! takze bywa roznie....choc z regoly jest tak ze jednego dnia pozytyw a drugiego juz slaba druga kreska.....znow nie ma regoly ja zawsze staralam sie rygorystycznie przestrzegac zasad niepicia przed testem ,by nie przegapic tego pierwszego wyrzutu....czasami robilam dalej test i byl juz potem slabszy,albo juz odpuszczalam-reszte dopowiadala tempka i sluz. jednak w tm udanym starankowym cyklu test mi wyszedl pozytywny dwa dni z rzedu...trzeciego juz nie robilam...olalam...bo szyjka byla na 100%zamknieta juz a tempka wysoko...wiec i tak wiedzialam ze jest na bank po owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Ewik pewnie ja jak wiekszosc ttaj nie ma za bardzo dalej pojecia o co chodzi z tymi testami. Jak Ty piszesz ze masz pozytyw tzn ze kreski sa takiego samego lub zblizonego koloru? I ze 24-48 h wystapi owulacja tak? A co jesli zaczyna sie pojawiac taka blada kreska testowa? Czy wtedy nalezy nadal probowac na dziewczynke i przytulac sie? Czy juz odpuscic? Bo jak jest mocna to na pewno trzeba dac juz sobie spokoj. ALe co gdy testowa jest slabsza, gdy jest taki cien testowej? Co wtedy? Dzialac czy juz stop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo 3 synusiów powiem ci ze ślub brałyśmy w tym samym roku ;) Ja też 8 lat po i jeszcze nie byłam za granicą z mężem, jakoś ciągle brakuje czasu i te obawy zdrowotne mnie blokują. Moze kiedyś tez sie zdecydujemy na taki wyjazd, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam tak, ze gdy tylko pojawiał sie pozytywny test odpuszczałam. Pozytywny czyli w miare 2 jednakowe kreski. Jak była jedna inna i druga inna to działałam. @ kreski jednakowe to stop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny po tak długiej nieobecności. Sporo nowych dziewczyn -fajnie wszystkim życzę zdrowych i upragnionych płci. Ostatni mój post jest na str. 155. Otóż dzisiaj mogę pochwalić się, iż udało mi się i będę miała wymarzoną KSIĘŻNICZKĘ!!!! Ale co przeszłam to.... Otóż w 12 tyg. wybrałam się na usg genetyczne do b. dobrego specjalisty. Wszystko było OK -jedynie to dziecko nie chciało się odwrócić i pokazać buźki (brak oceny kości nosowej) i myślę, że przez to namieszało się w naszym życiu. W ten sam dzień była pobierana krew na test PAAPA (z uwagi na wcześniejsze poronienie samoistne w 6 tc). Myślałam, że wynik przyjdzie OK a tu ryzyko b. wysokie ZD 1:45. Nie życzę nikomu tego co przeżyłam. Od razu tel do mojego gina i skierowanie do poradni genetycznej na amino-to było jak wyrocznia :( Konsultował mnie też znany lekarz dr Dudarewicz (CZMP-Łódź) -polecam umówiłam się na amino które zostało przeprowadzone w 16 tyg. (Sam zabieg w porównaniu do oczekiwania na wynik -"pryszcz"). To czekanie doprowadzało mnie do obłędu aż do dzisiejszego dnia gdzie lekarz poinformował mnie iż kariotyp prawidłowy płeć żeńska!!!!! Jestem przeszczęśliwa ponad miesiąc czasu czekałam i żyłam w stresie w końcu zostało mi to wynagrodzone teraz już zostało mi dbanie o siebie i za tydz. mam usg połówkowe które utwierdzi mnie w przekonaniu, że jest wszystko OK. Tak więc najważniejsze to aby dziecko było zdrowe -same zobaczycie jak zaciążycie płeć będzie na drugim miejscu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernia dzięki za informacje, choc to bardzo trudne z tymi testami. Ewinko to teraz mozna juz chyba gratulowac :):):):):):)!!!!!! I to wymarzonej ksiezniczki!!!!! Wiadomo zdrowie najwazniejsze, ale chyba sama przyznasz ze marzy sie ciagle o dziewczynce:):):) Czy mozesz nam przypomniec czy masz juz jakies dzieci? I jak sie przygotowywawalas do staran o dzieciatko? Czy bralas cos, kiedy byly przytulanki itd itp Ogolnie wszystko co uwazasz ze moze byc nam starajacym sie pomocno :)))) Pozdrawiam jeszcze raz serdecznie:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka TO ty w 11dc zaciążyłaś czyli bardzo dużo dziewczyn w tym dniu ma płeć żeńską:)dzięki za wiadomość jednak można planować płeć cudownie a tak jak piszesz jak się już zaciąży to już płeć nie jest taka ważna tylko żeby było wszystko okej z dzidziusiem ja po własnym przykładzie to wiem bo z trzecim tak miałam . Ciesze się BBBBBardzo :)cóż za wsaniała wiadomość czyli mam szanse:)buziaczki dla ciebie i dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernia to super mamy taką samą date ślubu wiesz jestem zdania że wszystko jest przed nami i marzenia się spełniają z Bożą Pomocą bo od niego wszystko zależy jeszcze 2 lata temu bym nawet nie pomyślała o takim wyjeździe ale życie jest za krótkie żeby ciągle przedkładać dobra materialne nad własnym szczęściem może musieliśmy z paru rzeczy zrezygnować ale WARTO BYŁO pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinko napisz tez czy uzywalas testów owulacyjnych ???? Wogole okres pozytywnych wiadomości ma ciag dalszy jak widze, czekamy na nastepne:D:D:D:D:D:D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinko gratuluje :) dziewczynkia te globulki jak stosować, jaki czas przed przed stosunkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka baaardzo ci gratuluje :) :) :) ciesze się niezmiernie, że ci się udało pozdrawiam i zycze szczęscia przy porodzie i w wychowywaniu małej niuni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×