Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość irla
tylko patrzyłam na owulacje,ale cykle mam bardzo regularne.Mam już synka i bardzo marzyłam o córeczce.Ale dalej mam nadzieje że lekarz się pomylił.Możecie mi napisać czy usg2D w 24 tygodniu jest pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki czy to mozliwe aby po krio nadzerki cykl się wydłużył? Ostatnio miałam cykl 25 dniowy a zawsze miałam co 23 dni i teraz jest mój 15dc i owulacja była wczoraj czyli wyglada na to, że znów mi się cykl wydłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irla nie chce cie martwic ale jesli lekarz widzi chłopca to raczej tak już bedzie. Z dziewczynką podobno mozna się pomylić ale z chłopcem raczej nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irla, Ja mysle ze wszystko na 100 % okaze sie po porodzie, a szansa zawsze jest na coreczke. A kiedy idziesz na jakies kolejne usg? Bernia, cykl moze sie wydluzyc, to naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irla
Kolejne usg mam dopiero za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja koleżanka ma 2 synów i jest z 3 dzieckiem w ciąży i drugim USG powiedział jej że to kolejny chłopiec, a jak była na kolejnym USG to powiedział ze to na 99% dziewczynka....bardzo się cieszą...a termin ma na koniec grudnia......więc zawsze jest nadzieja....nigdy nie wiadomo... Kilka lat temu moja koleżanka była w ciąży i cały czas myślała że pod sercem nosi synka..lekarz ich w tym utwierdzał ..mieli już nawet imię dla wybrane ...a tu na ostatnim USG lekarz powiedział ze to dziewczynka...i teraz mają 4 letnią księżniczkę... Więc to różnie bywa czasem lekarze się mylą....trzeba mieć nadzieje... pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro znacie takie przypadki to tylko się cieszyć i faktycznie mieć nadzieje. W moim przypadku i w przypadku moich znajomych ten sam lekarz nigdy sie nie pomylił. jak miał byc chłopiec to już był. Znam natomiast przypadki ze lekarz mówił ze bedzie dziewczynka a był chłopiec. Ale zyczę ci oczywiście aby lekarz się mylił i aby to była dziewczynka :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irla
Do Minutka 78,w którym tygodniu ciąży lekarz zmienił z chłopca na dziewczynkę u Twojej koleżanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko po samej tempce nie wiemy czy zbliza sie owulacja ...napewno masz faze niskich temperatur czyli okoloowulacyjna,w takiej fazie dzialaja estrogeny dzieki ktorym mamy sluz plodny... on ci sie dopiero zaczyna wiec to nie oznacza ze juz owulacja-moze trwac nawet okolo 5-6dni i dopiero owulacja ....pisalam gdzies pare stron dalej wszystko na ten temat....poszukaj sobie tego.... no i owulacja raczej wystepuje pod koniec sluzu plodnego ,ale wczesniej tez nie wiemy kiedy on bedzie sie konczyl...dopiero jak sie skonczy to wiemy co sie dzielo ...od 3dni przed skokiem moze wystapic owulacja ale tez i na skoku...to wszystko nie jest takie jasne...wrecz skomplikowane....dlatego wazna jest obserwacja przez dlugi czas i wtedy umiemy lepiej czytac sygnaly wychodzace z naszego organizmu...test owulacyjny tylko wczesniej ci powie kiedy owulka....reszta jak sluz i temp dopowiedza ze test mial racje ale juz po odbytej owulacji ....dlatego ja bez testow nawet nie podchodzilabym jak wiesz kiedy masz owulacje to musisz trzymac sie terminu kiedy ona byla najwczesniej na poczatek,a jak nie bedzie wychodzic przez jakis czas to zblizac sie powoli o jeden dzien do owulacji.... gdyby to bylo latwizna to wszystkie umialybysmy strzelac idealnie ... ja tak na nosa bym nie liczyla ,bo raz mialam owulacje przed skokiem a raz na skoku...zasze sie to pokrywalo z testami wiec to na nich najbardziej sie opieralam,bo jako jedyne mowia mi o owulacji z wyprzedzeniem.... w moim starankowym cyklu tez juz to pisalam ustalilam ze dzialam do 12 dc wieczora albo nawet 13dc rano ,bo moje cykle tak wskazywaly ....no i gdyby nie testy bylaby dupa blada ,bo dzieki nim skonczylam na 11dc do poludnia a to ogromna roznica....nie wiem co bedzie ale napewno doszlo do zaplodnienia i bylo na 4dni przed....resza nie wazna...bo udalo sie wycelowac...zaufalam testom i tylko one tylek mi uratowaly ,bo i naczej bylabym mega nie zadowolona ze staranek.... tych pare stron dalej duzo pisalam o planowaniu plci...ktoras dziewczynka pamietala stronke...moze jak jeszcze wie niech poda a ty to wszystko przeczytaj ,bo to sa wazne zeczy i te o ktore dokladnie pytasz.....skpoiuj sobie niech ci sie przydadza i czytaj to jak paciez by wszystko lepiej zapamietac i zrozumiec....ja tak zaczynalam....powodzonka...pytac tez mozesz jesli nie zakumasz o co chodzi ...nie ma sprawy pomozemy jak bedziemy znaly odpowiedz ...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to tez raczej pewne bo to az 24tydzien... wczeniej moglby sie mylic ,bo i chlopcy i dziewczynki maja takiego peniska tylko ze rozni sie on kontem nachylenia do kregoslupa!!!dziewuszki maja prosty a chlopcy do gory uniesiony pod kontem 30stopni w pozniejszych tygodznacz tak 16 zaczyna sie u dziewczynki on chowac do srodka a u chlopca jeszcze bardziej wydluzac!! dopiero blisko 20tc juz lechtaczka jest ladnie schowana ...niemal cala a u chlopca widac siusiaka...jajka to w 7mies dopiero schodza do worka mosznowego..... jesli ten lekarz sie pomylil to musial sie z pempowina pomylic..... nie wiem....wiem ze w polowie najlepiej sie okresla plec....bo najlepiej widac bo dziecko nie jest za duze a i wszystkie narzady rodne sa na swoim miejscu....choc szansa na pomylke zawsze istnieje....tego ci zycze oczywiscie irla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie minutko w ktorym tygodniu powiedzial ze chlopiec a w ktorym ze jednak dziewczynka... bo moze jeszcze byly dzyndzle na wieszchu i powiedzial ze chlopiec,a po 20 zmienil na dziewczynke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik78 Dziękuję za wypowiedz zaraz sie cofam i szukam poprzednich postów :) Robiłam testy do dzisiaj i wychodzi mi ze druga kreska jest słaba słabsza od controlnej nawet sporo słabsza wiec to chyba początek moich dni płodnych bo według ulotki test jest negatywny wiec na pewno owu nie bedzie w ciagu 48 godzin wiec kończe dzisiaj ostatni dzien staranek w tym cyklu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka jak ty na tym wszystkim sie znasz, musze ci powiedziec ze bardzo dobrze przygotowalas sie do strzalu na ta dziewczynke:)a mozesz mi przypomniec jakie witaminy mam jesc na chlopca ? bo jem magnez ale to chyba na dziewczynke, gdzies o tym pisalas ale juz nie moge znalezc , mozesz mi podac takie najwazniejsze w skrocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) jeszcze raz wklejam to co kiedys Ewa pisala wiec jesli dziewczynki hcecie to skopiujcie bo pozniej to naprawde trudno to znalezc, za duzo stron!:) "dokladnie kupilam; wapn z d3(bo lepiej sie wchlonia z d3) magnez z B6(bo tez lepiej sie wchlania ) osobno cynk i osobno wit C-musujaca.... to B6 to raz -zle napisalam!! Z ksiazki o planowaniu plci kolezanka podala mi dzienne dawki wymagane w tej diecie dziewczynkowej! a mianowicie; 1000mg wapnia z D3, magnezu 300mg z B6 to sa duze dawki ,wiec patrzylam ile ,,mg,, ma jedna tabletka i bralam tyle razy je by byc blisko dawki!! Wiem ze w pl jest zestaw witamin CALMAZIN-pisalam o nim-sprawdz ,bo akurat brany 3razy dziennie daje wymagana dawke!! zapytaj w aptece albo na necie poczytaj co ma jeszcze w sobie- moze ma wszystkie wit co potrzebujesz!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie cos mialam zapisane od kolezanki ,zrodel ksiazkowych i internetowych!!! czytalam to przed starankami caly czas!!!! Ostatni stosunek 3 dni przed spadkiem temperatury poprzedzającym gwałtowny wzrost. Ostatni stosunek najpóźniej 2 dni przed szczytowymi objawami śluzu (rozumianymi jako maksymalna wydzielina, nie jak w NPR) PLANOWANIE CÓRKI: 1)Ustalenie terminu jajeczkowania za pomocą: a) śluzu b) temperatury c) testów owulacyjnych (robionych zawsze w danym cyklu o tej samej porze, najlepiej 2 x dziennie, ja robilam o 14 i ok 22 godzinie, d) bólu owulacyjnego(nie kazda go odczuwa) Gdy wiemy już kiedy mamy owulację, to działamy . 2) od ustania krwawienia do wyznaczonego dnia stosunku możliwie jak najczęstsze stosunki, najlepiej co dziennie. 3)Stosunek zapładniający 4 lub 3 lub minimalnie 2 dni przed owulacją, a potem powstrzymanie się od stosunków nawet z prezerwatywą aż minie kilka dni po jajeczkowaniu. 2 lub 3 dni po jajeczkowaniu można powrócić do stosunków, ale nadal z prezerwatywą. Jeśli ma się skłonności do poronień to trzeba się do tygodnia po owulacji powstrzymać od stosunków. 4)płytka penetracja, czyli pozycja klasyczna (twarzą w twarz) 5)powstrzymanie się kobiety od orgazmu, zwłaszcza podczas stosunku zapładniającego 6)mężczyzna powinien unikać kofeiny, a więc kawy, mocnej herbaty, coli, a zwłaszcza przed stosunkiem zapładniającym. 7)sauna, gorące kąpiele u mężczyzn obniżają seminogram(wiec dobrze gdyby mezowie brali ciepla kompiel przed stosunkiem zapladniajacym,a nie prysznic) 8) kwaśne środowisko w pochwie sprzyja plemnikom żeńskim, ale obecnie nie zaleca się kwaśnych irygacji. jesc!!!! Potrawy słodkie, łagodne, mleczne, dużo wapnia i magnezu czyli: - Dużo produktów mlecznych (nabiału) oprócz słonych serów - Twarożek zwłaszcza, jogurty, kefir, maślanka - fasola, groch (rośliny strączkowe) - brokuły - gruboziarniste kasze - orzechy włoskie - migdały - potrawy mączne - marchew - czekolada - kakao - pełnoziarniste pieczywo (pszenny chleb razowy) - jaja zwłaszcza żółtka - warzywa liściaste (kapusta) - figi - soja - otręby pszenne - zielone warzywa - ryż - cebula - gruszki - groszek zielony - płatki owsiane - papryka - jabłka - miód - kasza manna - masło nie solone - suszone owoce Unikać: Potraw kwaśnych, ostrych, słonych, mało jeść sodu i potasu czyli: - potraw słonych (soli) - pomidorów - sok pomidorowy - ziemniaków - owoców cytrusowych - chleb pszenny - bananów - pestek słonecznika - słonych serów - dużo mięsa zwłaszcza konserwowego - wędlin - pietruszki - mięty - surowe i świeże owoce - woda mineralna bogata w sód - ogórki - cola - kawa - herbata - daktyle - ryby solone i marynowane - szpinak - owoce morza diete sie zaczyna tak pol roku wzesniej ,ale nie zawsze bylam rygorystyczna ,dlatego bralam duze ilosci wapnia i magnezu + lacibios femine zaraz przed starankami!!! wiec dobrze sie zakwasilam tym przede wszystkim!!!! Na chlopca to oczywiscie odwrotnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzooooooo tego:) nie zapamietam a juz wogole na chlopca :)zapamietac na dziewczynke tylko odwrotnie, makabra, ja biore na codzien magnez bo mam skurcze miesni wiec powinnam odstawic ten magnez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta moja koleżanka na tum 1 USG była w 19 tc. wtedy powiedział ze chłopiec a w 24 tc że dziewczynka..., a i termin ma na styczeń...a nie koniec grudnia jak wcześniej pisałam, Moja koleżanka w sierpniu urodziła dziewczynkę i mówiła mi że staranka zakończyła 4 dni przed owulacją...a zna swoje cykle...wprawdzie nie celowała w płeć bo miała już parkę...powiem wam że mam dużo koleżanek które albo już urodził albo będą rodziły w grudniu i styczniu...ogólnie mówiąc u nas teraz jest bardzo dużo ciężarnych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaddy
Irla -ja mysle, ze ten 12 dc przy cyklach 29 dniowych to jednak za pozno... ze na dziewczynke trzeba byloby skonczyc dzialania ciut wczesniej 10, ewentualnie 11dc. Na pocieszenie powiem, ze ja zrobilam dokladnie tak samo, 12dc, wiec nastawiam sie na chlopczyka choc marzylam o dziewuszce. Przylozcie sie dziewczynki porzadnie do staranek, zeby pozniej nie wkurzac sie na siebie, jak ja pare stron wczesniej;) U mnie 7 tydz, poki co wszystko w porzadku, i mam nadzieje, ze tak juz zostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaddy do kiedy ty się starałaś a osłabiałaś plemniczki i czy stosowałaś dietę Irla czy miałaś orgazm przy stosunku zapładniającym U mnie temp 36,9 nie spada jak na razie a termin@ mam na 11 zobaczymy bo teraz mam wątpliwości czy za bardzo nie przesadziłam z tymi starankami bo tego 11dc miałam orgazm a 12 to już nie do końca było a jeśli przesadziłam iiiiiiiiii...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki :) Ewik temperaturki nie mierzę, jakoś nie mogę się zabrać za to :( mam małego synka, który jeszcze do tej pory budzi się w nocy a rano niewyspana do pracy wstaje o 5,30 i ledwo się wyrabiam ze wszystkim. Dziś rano wstałam z takim bólem podbrzusza, że nie dałam rady stać ani siedzieć, dosłownie skręcało mnie z bólu... i to takie jakby skórcze, wzielam 2 nospy na chwilę przeszło a teraz siedzę z pracy i znów zaczyna mnie boleć. Czy to możliwe że owulacja tak boli?? Nigdy nie miałam bóli owulacyjnych... już sama nie wiem co to może być ale boli jak cholera. Idę na 17 do ginekologa niech zobaczy co tam w środku się dzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do USG to u mnie w 18 tyg lekarz powiedział, że chlopczyk i się nie pomylił, ale ja byłam na USG 3D i u super specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do USG to ja Wam napisze ze jak mialam usg w 12 tyg ciazy na nfz czyli 1 darmowe, to jak spytalam czy juz widac plec to lekarz powiedzial ze za wczesnie...ale za chwile dodal ze mi to wyglada na chlopca - prosze mi powiedziec czy mialem racje jak bede robil usg polowkowe. Czyli mial racje:) Nie wiem czy strzelal czy cos tam zobaczyl ale nie pomylil sie. Ja sama tez raczej mialam takie mysli ze to chlopiec, mimo ze podswiadomie chcialam zeby to bbyla dziewczynka ...hehe... ale najwazniejsze ze jest zdrowy dzidzius bo nie planowalismy dziecka, zaszlam w ciaze miesiac po odstawieniu tabletek, nie wiem nawet kiedy to bylo w jakim dniu cyklu:/ Teraz staram sie przygotowac i wierze ze bedzie dziewczynka bo tak ma byc i juz ...hehhe:) I uwazam ze jak niektorym sie wydaje ze zaprzepascily szanse na dziewczynke to i tak nie jest nic przesadzone, bo to Ktos na gorze planuje co bedziemy mieli - jak ma byc dziewuszka to bedzie i koniec kropka hehehe :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo tez tak mysle , oczywiscie mozemy sobie pewne kwestie zaplanowac i przynajmniej postarac sie aby miec chlopca albo dziewczynke ale i tak Ten z gory zdecyduje za nas :) tak czy inaczej dziewczyny miejmy nadzieje ,z e te nasze starania dadza skutek i bedziemy mialy wspaniale dzieciatka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do usg to slyszalam ze w przypadku chlopcow nie zdarzaja sie tak czesto pomylki , chociaz moja kolezanka miala 4 usg i wszedzie miala byc dziewczynka nawet ostatnie usg ok. 9 miesiaca tez wykazywalo dziewczynke a tu przy urodzeniu szok wyszedl synek , drugi zreszta :) zamiast Agatki jest Nikodem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Ja tak jak mówiłam zakończyłam staranka wczoraj teraz trzeba czekać na efekty, ale nie nastawiam sie żeby sie nie rozczarować (gdyby to było takie łatwe). Dziś tempka 36,4 wiec jeszcze owulacji nie było mam nadzieje. Ogólnie mam straszne nerwy juz o mały włos nie było by wczorajszych staranek wiec moze to wina zblizajacej sie owulacji. Mam pytanie zauważyłam dzisiaj rano ze moje sutki sa sine :O nie wiem co to jest dodam ze w tamtym miesiącu tez cos takiego zauważyłam, czy ktoś ma cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki wczoraj na pusty brzuch zjadlam deser a po pol godziny zagryzlam go chipsami...bol zoladka o 17 i rozwolnienie ok 18....i tak do tej pory jestem wykonczona i nie mam sily!! zoladek nie bili az tak bylam u lekarza dal mi na rozwolnienie bezpieczne w ciazy tabletki i na bol!!! kiszki i zoladek bolaly strasznie!!! o dzidzie sie tylko martwie,ale mam nadzieje ze ona ma sie dobrze..... tyle tu napisaliscie a ja sily nie mam przepraszam.... gosiu na dole w poscie fikusowo wkleila czego unikac na dziewczynke czyli to sa produkty chlopcowe... no magnezu bym nie brala ty musisz kupic sobie wit bogate w sod i potas.....jest tam napisane....ze musimy unikac potraw szczegolnie bogatych w sod i potas...czyli sa one dla ciebie fikusowoto drugie tez wkleilam co napisalam -wazne rzeczy to sa...prosze jaka grzeczna dziewczynka ma wszystko.... skopiujcie sobie to i czytajcie.....ja ide sie polozyc bo ledwo siedze. sorki jak bledow narobilam ,ale nie dam rady tego przeczytac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik78..z dzidzia na pewno będzie dobrze :) kochana śpij i odpoczywaj...mam nadzieje że Ci to szybko przejdzie trzymaj się ciepło.. :) :) :) Ja cały tydzień choruje, jestem na antybiotyku....pewnie coś mnie wcześniej zbierało i dlatego mój cykl się rozregulował.....patrząc na mój wykres dotychczasowych temperatur w tym cyklu :( no cóż teraz jak nigdy czekam na @...i czas starnek ...ale na razie muszę się wykurować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Ewik jak tam zdrówko?? Mam nadzieję, że już lepiej się czujesz. Ja wczoraj byłam na USG pęcherzyk wielki aż 22mm (12dc). Byłam przekonana, że już po owulacji bo w sobotę na teście była już druga kreska, kurcze ciężko utrafić z tą owulacją. Kolejny miesiąc poszedł na straty ponieważ tak długo to plemniki na pewno nie przeżyły. Jóźka, jak się czujesz?? Daj znać..... Życzę miłego dzionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik co sie z toba dzieje?mam nadzieje ,z e juz lepiej sie czujesz? ja mam dziesiaj bolesci w podbrzuszu, pewnie zbliza sie owu, ja z moim M mijamy sie w drzwiach nie mamy czasu na nic, nawet na przytulanki:) dziewczyny chyba nie damy zaginac topikowi naszemu? tak tu cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×