Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

oto moje staranka: -przytulanki 10,11,12 i 13 dc ok g.24 lub nawet po północy (na tescie lekki cień testowej kreski) -14 dc - kreska testowa już mocniejsza niż tylko cień, sluz R (g.14 i 21) -15 dc - test g.12 - kreska testowa już mocniejsza niż tylko cień; test g. 21 - kreska jeszcze bardziej mocnieszjsza test g.22.30 - krechy tak samo mocne jesli nie identyczne sluz R -16dc - test o 12 - kreska testowa mocniejsza niz kontrolna test o 22 - dwie mocne krechy sluz m -17 dc - test o 12.30 - kreska testowa slabsza (cos jak w 14dc) sluz L -18 dc -sucho Dodam jeszcze ze 21 dc po przytlanku nocnym leciala mi krew (czemu?). I od tego dnia caly czas bolal mnie brzuch mocno, byl wzdety. Wczesniej tez mnie bolal brzuch przed @ wiec nie wiedzialam czy na @ czy na ciaze. Sprawdzalam szyjke i byla nisko wiec tymbardziej myslalam ze przyjdzie @. 26 dc zrobilam test i wyszedl negatywny. ale po jakims czasie znow na niego spojrzalam i byla ledwo widoczna ledwo ledwo 2 kreska. Jak myslicie kiedy byla owu, ile dni przed byl ostatani stosunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo- gratuluję Ci serdecznie ! Ewik dobrze pisała że w miarę wzrosu poziomu hormonów kreseczki będą wyraźniejsze. Myślę że tego 21dc to mogła być implantacja. Czytałam że to może być krwawienie , moze być plamienie lub może przebiegać zupełnie bezobjawowo. U mnie jednego wieczora był tylko lekko podbarwiony śluz takimi delikatnymi krwistymi niteczkami. Jak by nie było - teścik pozytywny i teraz dobrze się czujesz, to tylko się cieszyć. Ja dzisiaj mam ok 14 pierwszą ciążową wizytę u gina. Jestem ciekawa co usłyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikusowo GRATULUJE :) Dobra passa trwa. Ja myślę, ze owulacja była u ciebie 16dc w nocy wiec szanse dziewczynkowe sa jak najbardziej. Super wiesci. Kurcze to ile mamy juz tych zaciążonych? Gubie sie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje fikusowo :) - tak myslam ze zaciazylas :) Bedziemy mialy podobny termin porodu :) Wiesz ja sie bardzo ucieszylam, ale z drugiej strony to tez sie martwie bo moj 2 letni synek to maly urwisek ;) Skacze po mnie i w ogole , bije inne dzieci :( ale pociesza mnie fakt ze za 9 m-cy bedzie starszy no i madrzejszy :) Ja tez ostatnie przytulanki mialam 2 dni przed pojawieniem sie 2 grubych kresek na tescie owulacyjnym :) Zobaczymy jaka bedzie plec :) Mnie juz ciekawosc zzera a to jeszcze tyle czasu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dobre pytanie !!! Kiedy isc do lekarza ??? - zglosic ciaze . Ewik jak mi radzisz kiedy isc, skoro Ciebie zjechala ze za szybko przyszlas :( i w ktorym tygodniu mialas 1 usg ??? W pl to mozna isc od razu do gina a tutaj jest niestety inaczej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja gina mi zawsze powtarza - pierwsza wizyta w 8-9 tc a pierwsze usg jak wszystko przebiega prawidłowo w 12tc. Mówi ze wczesniej ręcznie sie nic nie uda ustalic a ona jest przeciwna robieniu usg co chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez pomyslalam ze owulka byla cos 16dc najwczesniej z 15 na 16dc. bardzo czesto slyszalam ze owulka jest niemal zaraz po pozytywnym tescie owulacyjnym. sprawdzone monitoringiem,a nie tak jak pisza ze w ciagu 48 h czy 72h tak czy siak bylo ladnie dziewczynkowo i jest dobrze co by nie bylo. gratuluje serdecznie!!! tak 21 to moglo byc zagniezdzenie.pasuje przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedni sa przeciwni czestemu usg drudzy nie. ja rozumiem niepokuj i czlowiek chce wiedziec czy jest wszystko oki. wiec chce sie isc szybciej ...ale nie ma sensu isc szybciej jak dopiero w skonczonym 6 tygodniu...wczesniej jest cos widac ale jak juz sie idzie to tak by serduszko zobaczyc ono zaczyna bic w 21-25dniu od zaplodnienia....bo jak bedzie tylko pecherzyk to znow o serduszku bedzie sie myslalo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja sie boje jak nie wiem co jak to bedzie. Okres mialam ostatnio 6.11. Wychodzi ze jestem w 5 tc. Wizyta u ginekologa mam na 17 grudnia bedzie to akurat koncowka 6 tc wiec chybaok - to jest wizyta ktora zostala umowiona juz prawie 2 miesiace temu - na nfz dlatego tak sie czeka. Mialam isc na kontrole a tu taki zonk. Kolejna ciaza. ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikusowo nie rozumiem cię? przecierz wiedziałas co robisz przecierz starałas sie na tym forum o kolejnego dzidziusia nie wiem czemu to dla ciebie takie zaskoczenie mały ma rok to nie koniec świata przecierz dopiero kolejne urodzi sie za 9 miesiecy to masz różnicę 2 lat prawie co innego jak by miał 2 miesiace a ty bys była znowu w ciazy to bym sie tez bała Głowa do góry :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo - mysle ze zaskoczyło Cie tęmpo zaciążenia i myslałaś ze to dłuzej potrwa...ale tak to juz jest ze jak człwoiek chce juz to tego nie ma a jak moze poczekac to los decyduje że juz...powiem tak...z doswiadczenia u innych wiem ze 1,9 m-cy róznicy ma duzo plósw ma tez minusy...jak wszystko w życiu ale skoro juz się stało to trzeba brac to przyniósł los bo inaczej juz nie bedzie. Przytulam:):) Ja osobiscie pamietam jak trafiłam na to forum póltorej roku temu, czytłam, czytałam i czułam jak sie napalam na drugie dziecko mimo ze wówczas jedyną rzecza o jakiej marzyłam było wyrwanie sie z domu i powrót do pracy, do ludzi...przestałam czytac forum i postanowiłam że tu wrócę jak bedę gotowa na dziecko. No i jestem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo wielki e gratulacje!!!!!faktycznie troszke mala roznica miedzy dziecmi bedzie ale poradzisz sobie a maluchy beda mialy ze soba kontakt, widze ze nasz topik coraz bardziej szczesliwy odnosnie ciaz:)) Ewka co tam u Ciebie jak samopoczucie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo - każdy lekarz powie Ci inaczej co do tematu pierwszej wizyty. Jak będzie się działo coś złego to zrypią Cię i powiedzą że mogłaś przyjść wcześniej. A inny powie że nic nie widzi i każe czekać. U mnie jest 7 tc. Miałam robione USG (widać było fasolkę :) ), i mam założoną kartę ciąży. Zresztą stwierdziła że u mnie nawet bez usg mogła by potwierdzić ciążę. Z racji wcześniejszego poronienia właśnie o tym samym czasie, profilaktyczne, (choć nie dzieje się nic złego) kazała się oszczędzać i odpoczywać. Wracając do tej pierwszej wizyty to ten 7 tydzień jest całkiem fajny. Dzidziuś jest już na tyle duży by go zobaczyć, a nawet zmierzyć :) Kolejną wizytę mam na 27 XII. A do tej pory standardowe badania: krew, mocz, cukier, grupa krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaddy
Fikusowo - Kochana gratulacje!!! Ja zaszlam w ciaze od pierwszej proby wiec wiem jakie to zaskoczenie, ze szybko:) Staranka bardzo dziewczynkowe (nie to co u mnie niestety;), super! spokojnej, zdrowej ciazy Ci zycze:) wszystko sie pieknie ulozy, zobaczysz:) Na pierwsza wizyte to i za tydzien mozesz sie wybrac (w skonczonym 6 tyg jak Ewik pisala), serduszko juz powinno byc, albo poczekac na 7-8tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowa gratulacje. Kubolinka to przypomnij mi kiedy miałaś ostatni okres bo jakoś tak jak ja a ja narazie nie idę do lekarza bo wydaje mi się że za wcześnie a w sumie to nie wiem który u mnie tydzień myślałam o przyszłym piątku 17 a dziś jakiś kiepski dzień zgaga i żołądek mnie boli ehh i plecy. Jakoś tak narzekać mi się chce zjadłam kawałek bułki bo myślałam że wytrzymam do rana ale tak mnie zaczeło ssać a teraz mam taki wzdęty brzuch. Całkiem inaczej się czuję niż w poprzedniej ciąży. może i ja powinna już iść ale pamiętam że 3 lata temu podobnie zaszłam i byłam 19 grudnia pierwszy raz i był to 6 tydzień dlatego tak mi się nie śpieszy co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jednej strony jestem ciekawa a z drugiej jest mi obojętne najważniejsze żeby zdrowe i całe ale sytuacja troszkę inna niż poprzednio teraz były staranka w 13 dniu z końcówką śluzu w 13 dniu miałam tempke 36.5 w 14 36.9 ale to jeszcze daleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moze to glupie pytanie , ale powiedzcie mi jak obliczyc tydzien ciazy czy od momentu zaplodnienia ? Kalkulatory w internecie licza od dnia ostatniej @ . Jak wy to liczycie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętam jak zaszłam 16 listopada 2007 roku a okres ostatni miałam 2 listopada na wizytę pierwszą poszłam 19 i był to 6 tydzień i 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kaddy ale ten kalkulator rowniez oblicza tylko date porodu a nie tydzien ciazy !!! Wedlug moich obliczen to 2 tydzien z hakiem a kalkulatory wyliczaja mi na 6 tygodni :( Jest to troche duza rozbieznosc ... Wy liczycie od @ czy od zaplodnienia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaddy i Ni_ka wlasnie tak jak mowicie, myslalam ze to dluzej potrwa i lepiej sie przygotuje , wybadam co i jak ale jak widac los chcial inaczej. Mam nadzieje ze bedzie ok wszystko i ze staranka wyjda dziewczynkowe hehehehe:):) sie okaze niedlugo Ewelinko ja te niby jestem w 5 tc liczac od OM ale jesli mam liczcy od zaplodnienia to jestem w 3. Nie wiem dlaczego Ci wychodzi 4 tygodnie roznicy - mysle ze to powinno najwyzej byc z 2 tygodnie lub 3.Z tego co moge obliczcy na oko to porod bedzie na przelomie lipca i sierpnia:) Kaddy a kiedy masz polowkowe usg? chyba juz niedlugo - powiem Ci ze uwazam ze masz takie same szanse na dziewczynke jak te ktore planowaly ale niedlugo samo sie okaze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina - liczy sie od dnia miesiączki ostatniej bo tak naprade bardzo cięzko ustalic date zapłodnienia...dopiero potem na usg w 12 tc to jest weryfikowane. takze nie licz od zapłodnienia sobie bo żaden lekarz tak nie liczy fikusowo - widzę, że już troszke ochłonęłaś po iwadomości:) będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz powiedział że na 90% synek w 10, 6 tc wiec bardzo wcześnie w 12 tyg już potwierdził ze chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabelka 2010
Fikusowo, gratuluje serdecznie :-) Ewelina, lekarze licza tygodnie od daty pierwszego dnia okresu. Nie wiem, czy juz rodzilas w Szkocji, ale jesli nie, to tu jest tak, ze najpierw sie zglaszasz do lekarza GP koniecznie po dacie spodziewanej miesiaczki (ja poszlam 2 tygodnie po). GP wysyla Twoje dane do poloznych i od nich dostajesz list z data wizyty zazwyczaj miedzy 12 a 14 tygodniem ciazy. Ja dostalam list bardzo pozno, kolo 12 tc i sie stresowalam, czy o mnie nie zapomieli ;-) Na pierwszej wizycie pogadasz z polozna, trzeba tez przyniesz probke moczu i robia usg, pobieraja krew. Z tego co wiem, w Szkocji to jedyne usg, jakie robia!!! (podobno w Anglii sa dwa) No chyba ze cos jest nie tak, albo maja byc blizniaki, to robia jeszcze jedno. Moja ciaza byla ok, wiec polecialam do Pl na usg polowkowe, skoro tu mi nie chcieli zrobic (chcialam tez poznac plec, bo tutj wisialy karteczki zeby nie pytac o to na usg, bo to nieetyczne...). Aha, jeszcze co do liczenia to jest np tak, ze jak ostatni okres byl powiedzmy 6.11 w sobote, to zawsze w sobote zaczynasz nowy tydzien i dzis wg poloznych byloby 4 (pelne) tygodnie plus trzy dni ciazy (tak tutaj mowia - ja zazwyczaj mowialm, ze jestem w piatym tygodniu). Mam nadzieje, ze co-nieco rozjasnilam sprawe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aagaa a starałaś sie o córkę? Przypomnij mi proszę jak wyglądały Twoje staranka? Hej dziewczyny wiecie co wczoraj o 20 leciał fajny program na polsat cafe tytuł Osiem synów i marzenie o córce pokazywali kobiety które miały kilku synów i chciały córkę jedna miała czterech i była w ciąży piaty tez okazał sie syn. Druga miała ośmiu synów i pomimo dość późnego wieku stara sie o kolejna ciążę ale bez owocnie w nadziei ze bedzie córka. Trzecia miała 4 synów i zdecydowała sie na odwirowanie plemników i udało jej się z wszczepionych zapłodnionych jajeczek dwa dojrzały i ma bliźniaczki dwu jajowe ... inna próbowała też tej metody ale jej mąż miał prawie same męskie plemniki a żeńskie bardzo słabe a ale po trzeciej próbie pobrania 8 komórek jajowych zapłodniono je po tygodniu sprawdzono płeć zarodków z czego tylko jeden był żeński zdrowy. Więc wstrzyknięto jej zapłodnioną komórkę jajową ale niestety zarodek sie nie zagnieździł... Wypowiadali sie lekarze i specjaliści i mówią że nie ma żadnej metody że zawsze są szanse 50/50 nawet jedna kobieta stosowała sie do metod strony in-gender i nic. Jedyne to co lekarz potwierdził to to że im ma sie wiecej chłopców tym bardziej maleją szanse na córkę.. Fajny był ten program...może ktoś go oglądał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko a mowili cos o kobietach ktore maja dwie corki i chca syna ? tez mniejsze prawdopodobienstwo na syna ? zpomnialam ogladac ten program a tak chcialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygodnie ciazy liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki!!! bierze sie pod uwage skonczone tygodnie!!! to znaczy -kiedy zaczynamy np. 7tydzien to mowimy ze jestesmy 6 tyg plug te pare dni trwajacego 7tyg.tak jak chyba ni_ka napisala. a termin porodu olicza sie cos jak mamusia 3synusiow napisala!! Gosiaku pytasz co u mnie ??? a dziekuje nawet dobrze w miare...rewelki nie ma co do mojego nastawienia ale jest duzo lepiej.... troche nuda w domu bo tu tez mroz i nie chce sie wychodzic za nic w swiecie na dwor!!! do ludzi tez mi sie nie chce...ani szykowac ani malowac ....jakas jestem malo zadbana ,szczegolnie porownujac to do czasow z przed ciazy!!! codziennie wygladalam jak ludz!!! dzieciakom kupilismy na mikolaja ps3 move-marzyli o tym ... nawet mezus specjalnie na overtajma poszedl by spelnic ich marzenie!! no i swietna zabawa -ja gram z nimi tylko ze z moim brzuszkiem to musze nie zbyt mocno sie podrywac np.grajac w siatke bo miesnie lipne i boli jak sie poderwe!! hehe taka radosc dzieci jest bezcenna!! mlodszy tez marzyl o tym i nawet radzi sobie ...ale jak gorzej mu wychodzi to sie denerwuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×