Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Moj synek ma 2.5 i wtedy mieszkalam jeszcze w pl i powiem ci ze nie nazekalam na panstwowa sluzbe usg mialam co miesiac i wszelkie badania typu krew mocz tez, a tutaj jak na razie nic. Fakt ze w pl chodzilam tez prywatnie co miesiac zeby maz mogl uczestniczyc w ciazy bo panstwowo lekarz ani razu nie pozwolil mu wejsc do gabinetu !!! Rowniez bylismy na 3d i tez mam nagranie synusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :-) Aganiok tak mi przykro że musiałaś się tyle strachu najeść...tak to jest że nie zdajemy sobie sprawy jakimi szczęściarzami jesteśmy mogąc nosić i urodzić zdrowego bobasa...a jak coś się wydarzy to mamy chwilę aby zwolnić,pomyśleć nad swoim życiem i dziękować Bogu że nic się nie stało... Zdrowiej kochana i mam nadzieję że to się ładnie wchłonie i nie będziesz musiała przechodzić tak wielki stres podczas ciąży i najważniejsze że z maluszkiem jest wszystko ok. :-) Ewelino i Noemi,mnie tez tutaj przerażają te tutejsze ceny 3d,4d... W następnym tygodniu idę na pierwszy scan (usg),ale w sumie to jak byłam na święta w domu to byłam u mojego ginekologa i widziałam swoją fasoleczkę z bijacym serduszkiem... Jak byłam u mojej gp żeby jej oznajmic że jestem w ciąży to nawet mi nie wzięła próbki moczu do badania tylko tak na słowa uwierzyła.Za tydzień będę musiala oddać krew,czego się boję ...bo ostatnim razem z synkiem jak byłam w ciaży to mdlałam.Mam nadzieję że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina ja niestety nie mam ostatnio dobrych wrażeń z wizytami z funduszu;/ ostatnio jak miałam dłuższe krwawienie to nawet na żadne badania skierowania nie dostałam! A jak poprosiłam to czułam się jakbym o coś nielegalnego prosiła;/ ale na szczęście mam swojego lekarza i chodzę prywatnie, ceny się są aż takie straszne.Ale powiem Wam, że wkurza mnie to bo porządna opieka nam się należy, a gdzie nie pójdę to proponują prywatne wizyty;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganiok...napewno bedzie dobrze a krwiak sie wchlonie....moja znajoma miala i sie wchlonol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żaba12
Cześć dziewczyny widzę że nie poddajecie się co do planowania córki ja nie wiem już sama co jest pewne jak począć córkę:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia uk
witajcie dziewczyny!!! co do prowadzenia ciazy w uk, to ja bylam bardzo zadowolona, mialam robione badanie krwi i moczu co wizyte u midwife i u lekarza, choc mojego lekarza widzialam tylko raz. Oni tutaj podchodza inaczej niz my w pl, twierdza iz jesli jest wszystko ok, to nie ma co panikowac i bedzie wszystko ok, jednym tylko takim dziwnym zjawiskiem jest to, ze dla nich ciaza jest dopiero po 3m-cu, a przeciez do tego czasu moze sie tyle stac. Moja kolezanka juz poronila 3razy w pierwszych miesiacach i co... nic. nawet badan jej nie chca robic bo to jeszcze nie byla ciaza a ma dalej sie strac, wiec najlepszym rozwiazaniem bylo zaplacic za wizyte u polskiego lekarza i zrobic badania. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka z uk po 3-mcu zaczela krwawic pojechala do szpitala to nawet jej usg od razu nie zrobili bo uznali juz ciaze na straty. Zostala na oddziale i na drugi dzien pofatygowali sie, wykonali usg i okazalo sie ze plod jest zywy, ale dalej nic w tym kierunku nie zrobili, wiec sie spakowala wsiadla w pierwszy lepszy samolot i poleciala do pl . Tam dostala tabletki na podtrzymanie i 3 miesiace temu urodzila zdrowego synka . Z samego porodu zato byla zadowolona bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie Kasiu tak jest w uk,że we wczesnej ciaży jeśli poronisz to oni nic nie robią i mówią że widocznie płód był za słaby żeby się utrzymać,a oni nie podtrzymują - tak było u mojej kumpeli. A inna kumpela miała robione badania pod kątem Downa płodu...i podobno jak wykryją zespół Downa to pytają czy usunąć ciążę czy zostawić...masakra! Słabo dziewczynki piszecie :-( nie ma co już czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia uk
no dobra dosc tego pisania o zlych rzeczach, przeciez musi byc u kazdej dobrze. U mnie 3dc, tak wiec 3 dzien przygotowan. Olej zwiesiola lykam od 1dc, woda z cytryna plynie do mojego orgaznizmu hektolitrami :) no i czekam na dni... heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki. Ja też mieszkam w Szkocji i miałam dwa usg: w 12 tc i w 20 tc. Trzecie zrobiłam prywatnie w "Babies in the womb" w Edynburgu, chyba mają też w Glasgow placówkę, i za mini 3d/4d płaciłam 95f. Chodziło o to ze nie dostałam płyty z filmikiem tylko 2 zdjęcia. U mnie przynajmniej opieka nie jest najgorsza. Irytują mnie pewne rzeczy, ale z tego co wiem jak sie już coś dzieje w ciąży to każą ci przychodzić bardzo często. Jak jest wszystko w porządku to ok. Co do badania na zespół downa i rozszczep to robią to w 12/13 tc z krwi i jeśli znajdziesz sie w grupie ryzyka to powtarzają badanie, jeśli wyjdzie ze jesteś np w grupie dużego ryzyka 1/50 kobiet to jeszcze dodatkowo aminopunkcja i proponują ci przerwanie ciąży, jeśli zechcesz :-o No i rzeczywiście nie dają żadnych leków na podtrzymanie, bo do 12 tc może sie samo "oczyścić". Jeszcze dziwne jest dla mnie to że z noworodkiem będę musiała chodzić do ogólnego lekarza a nie pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia uk kup sobie też sok zurawinowy. Aganiok zdrowia życzę i odpoczywaj. Mam nadzieję że krwiak sie wchłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HopeU sorki że pytam ale Ty jesteś z Edinburgha? bo słyszałam że to piękne stare miasto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze jest to ze do 24tc mozesz usunac ciaze bez zadnych pytan...jesli jej nie chcesz usuwasz i juz!!! szok! moja kolezanka poronila 3razy bo do tylu trzeba by upominac sie o badania i jej wszystkie tu zrobili w klinice bezplodnosci ...jak zajdzie dadza jej cos na potrzymanie!! mozna cos uzyskac ale trzeba wiedziec czego sie chce i naciskac!! prywatne pl kliniki jak sie pojdzie do nich to moze i 100f zaplaci ale przepisza progesteron ,bo oni maja tu na podtrzymanie.... tylko ze zaplacic za niego bedzie trzeba! ale przepisuja od razu duza ilosc by starczyla na tyle ile trzeba bedzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U mnie przerwa właśnie dzisiaj mam pozytywny test owu kurde a męża brak :( bo On 2000 tys. km ode mnie. Ja wracam dopiero pod koniec stycznia kolejne moje dni będą około 15 lutego kurde tyle czasu. Witam nowe dziewczyny...Ale najważniejsze jest to że mam już testy owu i w tym cyklu robiłam próby żeby w starankowym wiedzieć kiedy skończyć staranka...tylko jak do nich daleko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia uk
do HopeU ... a dlaczego sok zurawinowy??? Jesli mialabys czas to napisz. Pewnie gdzies ktos o nim pisal, ale z lenistwa to juz nie chce mi sie kolejny raz czytac calego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia uk
po waszych odpowiedziach zauwazylam, ze jest nas wiecej z tych samych stron, super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie dziś pomyślałam o Amulet...ma któraś z nią kontakt? Tak w sumie zniknęła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok- życzę Ci dużo zdrówka i spokoju:) Rzeczywiscie mnie też ta sytuacja z moją "szyjką" i zwolnieniem tempa mocno postawiła w pokorze co do płci.... Naprawde-najważniejsze zdrowie i życie Maluszka:) Trzymaj sie :) Sylwia-ja Amulet nie pamietam...no-ale zaczęłam późno czytać topik... Żabo- o to chodzi,że nie ma żadnej cudownej metody na poczęcie córki. Jesli sie zdecydujesz musisz być otwarta na przyjęcie kolejnego chłopca też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja tez często myślę o Amulet. Co tam u niej? Ciekawe jak dzidziuś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj już lepiej ale wczoraj czułam się jak przeciągnięta przez wyrzymaczkę,nie sądziłam że szpital mnie tak osłabi... Dziękuję dziewczynki za wszystkie miłe słowa 🌼 Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia uk
czesc dziewczyny, cala noc nie spalam, moja corka ma grype zoladkowa - tak wiec wymioty, biegunka i temperatura, straszne to dla niej bo widze jak ona sie meczy. Podaje jej wode i czekam na efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam to kasiu !! biedne dzieci z takimi wymiotami!! duzo zdrowka dla corki! moi jeszcze zdrowi naszczescie ,ale teraz taki okres grypowy jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia uk
przed swietami dopadla nas grypa a teraz ta infekcja, no ale kolezanka przywiozla mi smecte i teraz tylko czekam az mala sie obudzi, no i jak tu miec drugie jak ja z jedna po dzisiejszej nocy juz nie daje rady. Kawa, papieros i do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaddy
kasiu - ja tez wspolczuje, ja w niedziele cos takiego mialam i od niedzieli w zasadzie zoladek nie moze dojsc do siebie, no chyba, ze szykuja mi sie mdlosci przez cale 9 mies, przerazajace troche;) aganiok - wszystkiego dobrego Ci zycze, krwiak faktycznie powinien sie ladnie wchlonac, trzymaj sie cieplo. Czesto w takich sytuacjach wlasnie uswiadamiamy sobie ze plec plcia, ale zdrowe dziecko i niepowiklana ciaza to ogromne szczescie. wlasnie sie natknelam: http://forum.gazeta.pl/forum/w,98789,120896140,120896140,dwie_baby_chyba_bede_miala_lekki_szok.html czyli tak jak tu powtarzamy, mozemy zwiekszyc szanse ale absolutnie nie zyskamy zadnej pewnosci bo co ma byc to bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaddy mogłabyś jeszcze raz podać tą stronkę bo mi nie chce wejść na nią:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia_uk, Łączę się w bólu...przedwczoraj wymiotował mój starszy,dzisiaj wzięło młodszego :( mam nadzieję że się nie zarażę..... Piję miętę na wszelki wypadek ale wiem że jeśli miałam się zarazić to stało się to już wczoraj,jak wyszłam ze szpitala więc nie ma rady... kaddy,ja też nie mogę otworzyć tej stronki...? Odebrałam dzisiaj wypis ze szpitala i nic z niego nie rozumiem...??? Piękno i tajemniczość świata odkrywamy na nowo spoglądając nań oczami dziecka... 🌼Moje kochane łobuziaki🌼 ❤️Dawidek-13.08 2002❤️ ❤️Oliwerek-13.03.2006❤️ Bierz od życia to, co ci daje, ale nie domagaj się tego, czego ci dać nie chce. Natomiast prosić możesz zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia uk
jejku, jejku, bylo juz tak pieknie, 3m-ce bez dymku z papieroska, a dzis ja juz wypalilam 3 i na tym koncze, z moja juz lepiej, nie ma ochoty na picie smekty wiec jest walka przy kazdym moim podejsciu. Mi tez ta sreonka nie chce sie otworzyc a jestem bardzo ciekawa co madrego tam jest napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia uk
aganiok11 trzymam mocno kciuki aby Ciebie to nie dopadlo!!! Ja od rana to przy automacie, jedno wyciagam a drugie wkladam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×