Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Bernia dzieki, ja mam obecnie mam 27 dzien cyklu a ten powinien byc 29 dniowy, w sumie to chcialabym na wiosne i wiadomo na dziewczynke jak wiekszosc z nas :D wiec nie przyblizam sie, owu powinna byc 16 dnia ale chyba byla jednak 17 wiec marne szanse. Ale ciekawosc jest :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noemi 24 cuda się zdarzają :D :D zrób jutro rano test, ja nie pamietam jak mialam juz z chlopakami i testami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo, ale dlatego lepiej robic w dniu @ lub po, bo np czas lutalny przecietnie trwa 14 dni czyli w sumie dwa dni przed moze sie zagniezdzic i tych hormonow jest bardzo minimalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś:):):)-no to wspólnie czekamy:) Przy Twojej płodnosci-daję Ci góra 3 cykle:) Z resztą ja niedługo sie rozpakuje to etat dyżurnej Cieżarówki się zwolni:)Pora na Twoją Zuzkę:) U mnie w każdej ciąży brzuszki podobne. Teraz mam spory-wydaje mi sie...ale ja ogólnie chudziak jestem-zatem ten brzuchol zawsze wystaje:D Ja teraz test robiłam dzień po spodziewanej @-kreseczka była baaaardzo bladziutka(tak sobie pomyślałam-no taka delkatniutka jak na dziewuszke:) A implantację dokładnie czułam. Miałam ją wcześnie-bo 5/6 dnia. Pamiętam dokładnie ten moment kiedy poczułam,ze jestem w ciaży:) Pojechaliśmy na obiad do zajazdu-zamówiłam sobie placki ziemniaczane z POLEWĄ CZEKOLADOWĄ (normalnie nigdy bym sobie nie zamówiła takiego dania) Jadłam aż uszy mi sie trzęsły:)Chciałam dokładke...ale głupio mi było. Potem w samochodzie nagle zaczęłam jakby pęcznieć jak balon i normalnie poczułam,ze biust mi rośnie(hmm-wiem,ze to dziwne) Dwa kolejne dni o 21 padałam jak ścięta zmęczeniem i mdliło mnie delikatnie...Potem przyśniła mi sie mała sukieneczka...i taka jakaś pewność,ze będziemy mieli DZIECKO! To tyle moich początków. Mogłam testu nie robić-bo zwyczajnie wiedziałam:) PS Z chłopakami NIC nie czułam-test robiłąm długo po terminie @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolietta-takie skąpe okresy jak najbardziej w ciąży sie zdarzają. ale równie dobrze organizm mógł Ci zacząć wariować...bo często niestety przy staraniach tak jest. Niedługo się wszystko wyjaśni:)pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noemi 24 - Ja rowniez w 2 ciazy jak zrobilam test to juz go wyzucic chcialam, ale cos mnie tknelo spojrzalam pod swiatlo i zobaczylam cien 2 kreski i byla to ciaza :) a jesli chodzi o wpadki to ja w nie wierze bo moja sostra taka miala przy 3 coreczce, przytulanki miala w dniu pomiedzy krwawieniem @ i wyszla z tego jej coreczka :) Lolietta- Ja w 1 ciazy mialam takie plamienia przez 4 dni, rowniez myslalam ze to jakis dziwny okres chociaz byl on szybciej o tydzien niz powinien ... Po zrobieniu test okazalo sie ze w ciazy jestem :) Wiec jak widzicie niespodzianki sie zdarzaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Ewik mojemu już na 100% się nie odwidzi ,bo już na początku zanim zaczelismy być małżeństwem to powiedział że chce tylko dwójkę dzieci i nic więcej...Więc nie ma szans!!!! U ciebie twój M. widzi jak bardzo chciałaś córkę i dlatego daje jeszcze zielone światełko na jeszcze jedno...przecież pisałaś że twój mąż mówił że jest jeszcze miejsce w samochodzie...więc szanse masz kochana!!!!:-) Goniu takze pamiętam o tym jak pisałaś o swojej koleżance...a a jednak będzie trzeci synek...no cóż takie uroki tego planowania...:-p Co do tego prania może wsyp więcej Vanishu...na moje białe spodnie od rdzy to podziałało i ładnie wszystko zeszło :-) Noemi no wszystko moze się zdarzyć, moze i także owulka się przesunąć i bach :-p Zrób teścik z rannego moczu i może wtedy zobaczysz co i jak.. Berniu jak tez miałam jakiś wzdęty ten brzuch i wieczorem mnie mdliło i ja,po 3 m-cach powinno przejść,chociaż do tej pory trzyma mnie takie zmęczenie i senność.Czekamy na wiadomości od ciebie jak fasoleczka ;-) Kibicka teraz to już chyba jesteś spokojna,córunia w brzuszku Ci rośnie...Kochana wysyłaj te "dziewczynkowe" fluidki ,abyśmy cieszyły się razem z Tobą :-p Jak ja byłam w ciąży z synkiem, to raczej jak zrobiłam test w danym dniu spodziewanej @ to wyszedł...grube 2 krechy.Teraz to długo czekałam na wyniki, bo chyba 5 czy 6 dni po terminie @. Jutro bedę dzwoniła do mojej kuzynki (jutro ma usg), pamiętacie?,ta co miała starania 3 dni przed owulką i w owulkę...ciekawe co jej ginekolog powie i co za bobasa będzie miała... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibicka to teraz dostajesz ode mnie kopniaka wirtualnego za to... niedługo sie rozpakuję... czekać masz do 38 tyg i koniec, zreszta jak trzy miechy mi dajesz to jeszcze troche musisz pochodzić :D wiesz ja tez myslalam , że jestem teraz w ciążu, jakieś dziwne podbrzucsze, bulgotanie, ale coś przeszlo i pomyślałam, ze psychika ludzka wiele może i po prostu wmawialam sobie, a od wczoraj boli mnie podbrzusze, jakby wiązadła też na okres , wieć spokojnie czekam, a ile zajmie nie wiem, chcę się co miesiąc co pól dnia przybliżać, czyli jak teraz przytulanko było 1 2dnia w poludnie to w nastepnym wieczorkiem. Mąż na to planowanie daje mi ostatni miesiac :D :D A potem robie bez planowania :D :D normalnie uśmiałam się z niego wczoraj byłam we Wrocławiu oglądać kanapy skórzane do salonu, zaszłam do H & M a tam takei fajne ciążowe rzeczy i sliczne bodziaki (różowe) dla dziewczynek i jakie skarpetki, cudo.. Ech my mamy czekające na córcie to mamy hopla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy starszym pewnego dnia stanęłam przed lustrem i patrzę a tu mam z miseczki A miseczkę C w piersiach :D :D tylko nie wiem czy to b yło przed @ czy po @. A przy Misku nie pamietam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wytrzymałam i zrobiłam test ten co wczoraj i dałam pod światło jeszcze nieużywany test i też tam była kreska, zrobilam test i wyszła jedna kreska różowa, czyli ta 2 to jest fabryczna i widać ją pod światło. Cieszę się bo wiecie jakie są moje plany:) jeszcze ten 16dc mnie dziwił, no ale zdarza się czasami taka ciąża:) mam nadzieję, że zajdę w ciążę ale jak już będę ją planować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noemi_24- no to sie najadlas niepotrzbnie strachu :) dobrze ze zrobilas kolejny test, teraz bedziesz spokojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!!! Rozpisalyscie sie a ja sie naczytalam, u mnie nadal bez zmian. Dzis 9dc, wiesiolek i kwas biore ale dzis kupilam zestaw witamin dla kobiet planujacych dzidzie. Juz wzielam pierwsza tabletke a jutro pojade po testy bo jednak nie kupilam na ebay-u. Mam nadzieje ze ten cykl bedzie bardziej owocny niz moj poprzedni, choc ten poprzedni to byl taki probny z Waszymi podpowiedziami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko nie moge sie dostac wcale ...najdalej do pierwszej strony dochodze a pod posty juz nie ma szans-rozlacza mnie! juz mnie trafa normalnie! Ninko moze i moj dal zielone swiatlo ale ja nie mam juz chyba nadziei na powodzenie ...ze moge miec corke.... nie wierze juz w to :-(((!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewik co Bóg mi da to da, ale ja raczej na 3 dzieciaczkach tez poprzestanę :) , bo mam nadzieję że będę mogła być w ciąży....chociaż moja ksiegowa mówiła, że ona strasznie chciała 3 dziecko jak chlopcy mieli kolo 8 lat, przestała sie zabezpieczac i nic do dzis a ma 50 ,Bóg ma bardzo rózna zamiary wobec nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Ewik wiem że teraz to już nie masz nadziei,bo przytulanki miałaś jak najbardziej dziewczynkowe...a dlaczego przetrwał ten męski...nie wiem, oto chyba uroki tego planowania co pisałam wcześniej... Dzwoniłam do kuzynki i zrobiła sobie 3d żeby było wszystko lepiej widać i co się okazało........jest szczęśliwa bo będzie miała córkę!!!;-) A przytulanki miała 3 dni przed owulką i w owulkę :-o (wiedziała że tego dnia ma owulkę i żeby lepiej się nie zbliżała z M.ale hormony wzięły górę...niby,he ;-))... Okazało się że te żeńskie plemniczki czekały tam już na jajo a te plemniki z owulki chyba nie zdążyły - tak jej powiedział ginekolog. I weż tu teraz coś planuj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak musialo byc czekaly a tamte jeszcze nie dotarly ...one po wytrysku tez potrzebuja chwili by sie odrzywic i ruszaja dopiero w droge! wiec bylo za pozno i nie zdarzyly !!! i dobrze! widzisz moj widocznie ma bardzo silne nasienie -nie wiedzialam o tym ! myslalam ze ksiazki jak mowia o zywotnosci 48h dla meskich to jest oki 3-4 dni bo popadaja i jesli dojdzie do zaplodnienia to bedzie tak jak ja zaplanowalam,ale jak widac to kazdy przypadrk jest inny i te teorie miedzy bajki .... z reszta nie zawsze teoria z praktyka idzie w parze!!! moze u nas trzebabylo oddalic sie ze 6dni!! ale mogloby nic z tego nie byc oczywiscie... napewno tym razem mialo byc tak i tak mialam myslec i byc w takiej odleglosci by moj chlopczyk przetrwal... no z Bogiem to ja nie wygram i klocic sie nie moge hehe :-) monico a dokladnie nigdy nie wiadomo bo nawet mozna nie doczekac sie trzeciego idac na zywiol.... to ze ma sie dwoje nic nie oznacza!! wszystko zalezy jaki scenariusz ma dla nas Bog!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewik no tak, a ile dni po owu mozna zaczac współżyć??, kiedy jeszcze jest szansa zajść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka :-) - super ze twojej kuzynce sie udalo :) ale musi byc szczesliwa ... monico - Tak jak mowisz nie zawsze sie udaje od razu zajsc, przykladem jest moja siostra ktora starala sie 5 miesiacy bez zabezpieczenia przez caly cykl i zaszla dopiero teraz, majac juz 3 dzieci. Jesli chodzi o owulke niby do 2 dni po. Ale mi sie nie wydaje bo zanim plemniki dotra to ze staran po owulce moze nic nie wjsc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a zaraz po wytrysku to jak długo plemnikom zajmuje czas by dotrzeć do jaja????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzewczynki:) Ninka - gratulacje dla kuzynki:) no i trzymam kciuki za wymarzona dziewuszke i u Ciebie! kiedy bedziesz cos wiedziec? ja tez od poczatku wiedzialam, ze w ciazy jestem, tez testu moglam nie robic;) I strasznie szybko poczulam mdlosci i wiele innych objawow wczesnie sie pojawilo, brzuszek dosc duzy mam, wiekszy niz w pierwszej ciazy z synkiem. Ja wczoraj na usg bylam, mala ladnie sobie rosnie i po raz pierwszy sama widzialam, ze dziewczynka dziewczynka jest, pieknie sie wypiela, wszystko bylo widac, nic nie uroslo;) Wiec uderzam do h&m - u na zakupy, slieczne sa tam ciuszki dla dziewczuszek, zgadzam sie z Monico:) Monico - u Ciebie trzymam kciuki za szybkie zajscie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nINKO GRATULACJE dla Twej kuzynki. KAddy - powiedz kiedy pierwszy raz dowiedzialas sie ze nosisz dziewczynke? w ktorym tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka :-) - Droga plemnikom zajmuje kilka godzin :) kaddy - Ty to juz masz 100 % pewnosci :) super masz ze juz mozesz zakupy dziewczynkowe robic... Mi jeszcze miesiac zostal bo usg mam 15 marca i juz dni odliczam :) strasznie jestem ciekawa czy nam sie tez udalo. Ja nic jeszcze nie kupilam dla dzidzi a kusi mnie na zakupach strasznie :) A co najgorsze to podobaja mi sie tylko te ciuszki dla dziewczynek mam doslownie klapki na oczach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam dodatkowo na swoje pytanie (dla zainteresowanych ;-)) : Otóż zanim plemnik wyruszy w drogę z pochwy do jajowodu odpoczywa ok 6 godzin do tzw. kapacytacji czyli dojrzewania w drogach rodnych do zapłodnienia. Natomiast po tym czasie wyrusza w drogę i potrafi przebyć ją w 1,5 godziny,a przetrwać może do 7 dni.:-p W warunkach nie sprzyjających plemnik potrafi przeżyć do 72h, natomiast w warunkach sprzyjających jest zdolny przeżyć nawet do 7 dni. Kurczę,nie wiedziałam że plemniki potrzebują tyle czasu by dotrzeć...myślałam że zaraz po wytrysku 10 min i są na miejscu :-p Kaddy przede mną jeszcze sporo czasu...bo następne usg mam 5-go kwietnia...sporo czasu :-( A starania były tak jak u ciebie...bliziutko owulki, ale nie tracę nadziei :-) Życzę ci udanych zakupów dla córeczki, a ciuszki są naprawdę śliczne...też mnie kusi żeby coś kupić,aż mnie w dołku ściska! A Ty kochana przesyłaj te dziewczynkowe fluidki :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny od jakiegos czasu śledze wasz topic i dzieki niemu nie czuje sie tak osamotniona w swoim pragnieniu posiadania córeczki. Troche mi głupio ze pisze bo wy juz tak długo sie znacie i doskonale rozumiecie ale tylko tutaj moge spytac o to co mnie nurtuje bo mam takie same marzenie jak wy.Mój starszy synek ma 2 lata i 4mieś a młodszy synek 3 miesiące i są najcudowniejsi na świecie ale nadal mam wrażenie ze nasza rodzina jeszcze nie jest pełna. Przed pierwsą ciążą nie planowalam płci poprostu chciałam miec dzidziusia no ale skrycie marzyłam o dziewczynce zresztą tak samo jak moj mąż. Zaszłam w ciąże w 1 miesiącu starania sie nie przypuszczałam ze tak szybko to nastapi dopiero potem zaczełam czytac o planowaniu, . Wiem że 1 synek był poczety w dzień owulacji bo od zawsze znam swoj cykl. Przed 2 ciaza zaczełam planowac no i moj 2 synek był poczety 4 dni przed owulacja wiec juz nic z tego nie rozumiałam teraz nie zamieniłambym go na milion dziewczynek ale nadal mysle o córeczce i chce sprobowac za 2 lub 3 lata wiec juz teraz czytam wszystko co mozliwe. Chciałam spytac czy znacie ksiązke Hazel Chesterman "Planowanie płci dziecka" i czy wiecie cos o spermogramie no i ostatnio dowiedziałam sie o metodzie dr Jonasa ze daje ona 98% pewnosci jesli chodzi o planowanie płci dziecka czy ktoras z was czytała o tym lub moze próbowała tej metody ponoc pomaga ona rowniez w zajsciu w ciąże. Trzymam za wsz wszystkie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak Ninko...ciekawe nie?? ja kiedys tez tak myslalam ze to jest od razu niemal-to znaczy gdzies do godz a napewno nie myslalam ze dojrzec musza sobie i nabrac sily do drogi! hehe dopiero teraz wszystkiego sie nauczylam i dowiedzialam-co z tego - wiedza malo mi sie przydala! na stare lata... a ze 7dni zyja to wiem pewnie mojego meza sa takie daje glowe obciac!! gdybym wiedziala to bym zbadala te GIGANTY i byloby wiadomo ze ma silne nasienie .... czyli mozna planowac ...za pozno :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotka 82 nie musisz sie obawiac i czuj sie juz jak u siebie!! fajnie ze jestes i ze dolaczylas do nas!!! mysle ze bardzo dobrze ze tak szybko chcesz sie dokladnie nauczyc wszystkiego-wieksze powodzenie !!! widze ze u ciebie tez byla dos dobra odleglosc od owulki tak jak u mnie! mezus twoj tez musi miec sprawne nasienie i takie giganty jak moj!! powiem ci ze ja ksiazi nie czytalam ale chcialabym jakas przeczytac by choc zobaczyc co nie tak poszlo! a moze dowiem sie jeszcze czegos nowego.... nie wiem co bedzie kiedys moze odpuszcze ale czuje ze chce wiedziec ile sie da!!! czytalam Wojcika ale to nie polecam! jedna kolezanka mi poleca dobra ksiazke ale nie pamietam tytulu ...zobacze i napisze tu dla porownania-moze ta twoja jest super! nie wiem! jej sie udalo a oddalila sie 7dni od owulki...szok! tez ma jak ja 3synow! i bedzie 4cora! doksztalcala sie nawet i pare lat! tak jak ty myslisz o tym! na to trzeba czasu bo na lapu capu to nic nie wychodzi z tego! to znaczy wychodzi np.piekny syneczek , ale nie to co planujemy! monico a ty pytalas ile trzeba sie wstrzymac po owulce to na corke ze 3a nawet do 4dni jest zalecane! lepiej dmuchac na zimne!! nawet z zabezpieczeniem bo sam stosunek pobudza meskie plemniki i one moga jeszcze dopasc jajo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta metoda odtruwania organizmu z toksyn Dorotko to co ma do planowania??? ze tak zapytam bo tego nie wiedzialam. napisz cos wiecej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Dorotko:)-jak widzisz nasze przykłady pokazują,ze planowanie planowaniem...a życie życiem. A Twoją uczucie tej "niepełności" rodziny jak najbardziej rozumiem-tez tak miałam:) Masz jeszcze troche czasu na przygotowania-chłopcy Twoi maleńcy. Ja bym bardziej kierowała sie zasada prawdopodobieństwa i tym,że naprawde bardzo czesto po dwóch osobnikach tej samej płci rodzi sie trzeci inny.To jak z rzucaniem dwukolorowymi kulkami-ja tak myślę. Przykład bardzo wielu par pokazuje,ze raczej płci nie da sie zaplanowac (pewnie można zwiększyć prawdopodobieństwo o ileś tam procent-ale ile?-kto wie!) Kaddy- no to mozesz ruszyc na łowy:):):):):) Juz nic jej tam nie wyrosnie:) Ja trzecie usg będe miała w 32 tygodniu (chyba juz ostatnie)-ale raczej nie nastawiam się na niespodziankę w postaci chłopaka;) Bardziej ciekawi mnie ile waży M. bo wydaje mi sie duża już-jest już pod samymi piersiami i cały czas ułożona głowkowo. ewik-jak sie nie uda naprawic forum to przenosimy sie:) dam Ci znak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olma-mama
witaj dorotko82 -widze ze jestes w bardzo podobnej sytuacji co ja -taz mam synka 2l.7m i 6 mies. Ja do konca drugiej ciazy nie wiedzialam co bedzie- chcialam niespodzianke( dziewczynke) a tu 2 chlopak. PLakalam w lazience w szpitalu , bo sie wstydzilam komukolwiek powiedziec co czuje. Boze jak to wspomne- az mi glupio. A teraz jestem taka szczesliwa ze go mam - taki slodki bąbel!!, ale o corci ciagle marze i mysle . zaczne sie starac gdzies moze za rok , bo poki co karmie i jeszcze nie mam okresu. narazie wprowadzilam diete i mag+wapn. i czytam to forum nałogowo. mam nadzieje ze kiedys spelni sie moje marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×