Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ania28

zaparcia u 10 tygodniowej dziewczynki

Polecane posty

moja córcia MA 10 tygodni i ostatnio rzadko się wypróznia, tzn co cztery-pięc dni i w dodatku po czopku. Gdzieś w internecie przeczytałam że maluszki mające 6 do 8 tygodni tak właśnie mają a poxniej same sobie regulują ten stan, ale moja córcia ma juz 10 tygodni i zaczynam sie matwić. Jutro ide do lekarza moż emi coś powie na ten temat, ale może któreś z waszych dzieci tak miało. Napiszcie bo nie wiem co mysleć na ten temat tym bardziej że mojej starszej córci groziła operacja tez z powodu zaparc nawykowych. Przeraża mnie myśl że historia sie powtórzy z moją młodszą córcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka25
to zależy też od tego w jaki sposób karmisz małą jeżeli piersią to musisz zmienić dietę, jeżeli sztucznie to zmienić mleko, moja córka też miała zaparcia po mleku bebiko1, zmieniłam na nan1 i było już dobrze poza tym poiłam ją herbarką koprową do dziś czasami jej daję do picia taką herbatkę bo bywa że ma zaparcia (ma 16 m-cy), bardzo ci współczuję bo sama pamiętam jak moja mała się męczyła, bardzo też pomaga końcówka termometra zamoczona w oliwce i kiedy widzisz że mała chce zrobić kupkę wkładasz tą końcówkę do pupy ja tak robiłam i pomagało ale najlepiej pomogła zmiana mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka25
no a poza tym jeżeli te kupki są normalne to nie ma się co martwić że robi je co 4-5 dni, bo dzieci różnie się wyprózniają, nawet co tydzień ale wtedy po same pachy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki asia za wypowiedź. no własnie jak się wypróźni to musze jej ubranka zmieniać bo z pieluchy się wylewa, tak jak napisałas po same pachy. Karmię ją piersią i sama juz nie wiem co jesc żeby nie zaszkodzic. najgorsze jest to że musze wywoływac wypróznienia czopiem glicerynowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka25
Wczoraj czytałam w styczniowym numerze "Mam dziecko" że nie można za często prowokować dziecka do robienia kupy poprzez czopek glicerynowy bo się przyzwyczai i tylko wtedy bedzie robić kupę kiedy go włożysz, tak że lepiej poczekaj aż sama zrobi kupę bez niczyjej pomocy, poza tym z tego co piszesz nie wynika by były to zatwardzenia skoro musisz ją całą przebierać :) wg mnie dobrze się odżywiasz bo mała nie ma zatwardzeń, a że robi kupę raz na kilka dni to nic nie szkodzi, tylko przestań jej w tym pomagać; a co powiedział lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaD
Mija córeczka też miała taki problem i też tylko pomagał czopek glicerynowy. Czasami za radą Pani doktor pomagałam jej termometrem. Dziś mała ma 7 miesięcy i wypróżnia się bez najmniejszego problemu, a obawiałam się że też może się przyzwyczaić. Pediatra uspokoiła mnie że dziecku można pomagać do 6-go miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×