Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość karola666
Jestem po kolejnej wizycie ,34 tydz. 2,400kg , lekarz mi sugerował ze istnieje możliwość cc.Kolejna wizyta za 2,5 tygodnia co mnie bardzo cieszy bo myślałam ze szybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2400 g w 34 tyg to waga znajdująca się na 50 centylu, więc nie jest to bardzo dużo. 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) a wolałabyś cc czy sn? co do Twojego pytania, może wypowiedzą się osoby mające jakieś doświadczenie w tym temacie, ale mi wydaje się, że dużo zależy od lekarza prowadzącego, a także Twojej budowy. Mam znajome o dość drobnej budowie ciała, które urodziły dość duże dzieci sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Dużo nie dużo nie wiem to moja pierwsza ciąża a opinia lekarza,ja nastawiam sie na poród naturalny i takie podejście jest dla mnie naturalne:) ale skoro lekarz mi sugeruje to wole dopuścić taka możliwość. Najważniejsze aby maluch był zdrowy!!:) i Co by donosić do 37 tc ,bo nie przyjma hehe i tego życze sobie i wszystkim kobitkom!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola666 :) jesteśmy w podobnej sytuacji, tzn ja też zamierzam dojechać do kliniki na poród, z tym że z Suwałk :) Położna zapewniała mnie, że wiele kobiet przyjeżdża spoza Białegostoku, ale im bliżej tym częściej nachodzą mnie strachy czy na pewno zdążymy? :D Ja mam termin na drugą połowę października, więc chyba troszkę później niż Ty. Napisz kochana czy też masz takie obawy? A może znasz więcej przypadków, które zdążyły z dojazdem na czas? :) Państwowego wolałabym uniknąć, o ile się da ;) Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich kobitek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znajoma z Ełku (100 km) rodziła w Białymstoku, nie było problemów z dojazdem, to naprawdę nie jest duża odległość Pinezka2, nie dziwię się, że chcesz uniknąć suwalskiego szpitala, bo krążą o nim niezbyt pochlebne opinie... karola666 apropo wagi Twojego maluszka, to dzisiaj byłam u koleżanki, która rodziła 2 lata temu w klinice, i jej córa w 33 tc ważyła 2520 g, a urodziła się z wagą ok 3300g, więc nie martw się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Urszula :) położna również mówiła, że dojazd nie powinien być kłopotliwy zwłaszcza przy pierwszym dziecku, kiedy rzadko postępy są błyskawiczne ;) No ale wiadomo, kobieta w ciąży musi sobie znaleźć temat do zbędnych rozważań :)) te opinie na temat suwalskiego szpitala oczywiście również znam, dlatego chciałabym dotrwać do wymaganego w klinice 37tyg i szczęśliwie doczekać rozwiązania :) A co do wagi, to faktycznie bywa różnie, czasami w II czy na początku III trymestru postęp jest zatrważający a przychodzi moment kiedy Maluch już nie rośnie tak intensywnie :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Pinezka28:gdy nadejdą skurcze ,mam w planach prysznic ,w miare potrzeby sie ogolić(bo wiadomo)spokojnie zjeść leki posiłek i wtedy w trase ,przewiduje scenariusz ze zamiast skurczy odejda mi wody i czasu mieć nie bede.Ale jakoś dojazd uważam za najmiejszy problem nie wiem sama czemu,może dlatego ze mam świadomość ze w klinice sie dobrze mna zaopiekują a każda kobieta chciałaby urodzić w godzine(bo tyle zajmie mi droga)Więc kochana mimo ze masz 60 km wiecej nie ma sie co martwić ,myśle ze jak nadejda skurcze to emocje bedą wielkie,ja juz sie nie moge doczekać z checią już bym urodziła i skończyła z tym lenistwem ciągłymi dolegliwościami już nie wspomne o tesknocie do maleństwa;) Urszula:bardzo mnie to cieszy,wole mieć dzieciątko normalnych rozmiarów.:)każdy tylko straszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dojazd na wizytę zajmuje nam ok 1,5h więc może faktycznie wszystko będzie ok ;) Masz rację, że świadomość jaka opieka czeka nas na miejscu jest jakaś taka pocieszająca i budująca, przy całym tym oczekiwaniu. Najważniejsze żeby Maluchy urodziły się zdrowe i żebyśmy mogły je jak najszybciej wyściskać! :) Fajnie, że tu zaglądacie, jakoś tak raźniej czasem jak się podyskutuje o różnych dylematach, pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Pinezka28:zdradz jaki lekarz prowadzi Ci ciąże? i jak Twoje odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dr Młodzianowska, super babeczka :) poleciła mi ją koleżanka i póki co nie żałuję, ale faktycznie o wielu lekarzach stamtąd słyszałam dużo dobrego. Zdarzyło mi się też rozmawiać z jedną z położnych, no anioł nie kobieta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra 25 sierpnia tego roku rodziła na zamenhofa dodam że dojechała z Ełku - 7cm rozwarcia ale dzidzia zdrowa a mama szczęśliwa - a przezycie pewnie niesamowite więc wszystko się da tylko trzeba być dobrej myśli:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmoniska serdeczne gratulacje dla siostry! zuch :)) zazdroszczę ogromnie, że ma już dzidziusia obok siebie :) pozdrowienia i miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666, z Suwałk do Białegostoku jest tylko 20km więcej niż z Ełku do Białegostoku, a i droga o niebo lepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666, z Suwałk do Białegostoku jest tylko 20km więcej niż z Ełku do Białegostoku, a i droga o niebo lepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
aaa racja racja obwodnica;) oby warunki na drodze sprzyjały i żaden łoś nie zechce spacerować po ulicy jak to maja w zwyczaju,nie wiem czemu ale mam wrażenie ze dopania mnie skurcze w nocy. Apropo Twojej siostry xmoniska tylko pozazdoscic jak ja bym chciała dojechać z takim rozwarciem;)hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja mam termin na 17 października. Też moją ciążę prowadzi Pani Młodzianowska i też jestem mega zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinezka28, a Ty na kiedy masz termin? tak swoją drogą, to moja mama mieszka w Suwałkach i mam nadzieje, że jak u mnie się zacznie, to zdąży szybko dojechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma się czego bać dziewczyny jak chodziłam w ciąży do szkoły rodzenia to położna która prowadziła zajęcia zawsze powtarzała że trzeba być dobrej myśli bo zazwyczaj to wszystko jest straszne dopóki się tego nie przeżyje:) i tak jest naprawde trzeba sie opanować pomyśleć że zaraz będzie dzidzia obok i naparwdę lepiej:) kiedyś nasze babki, prababki rodziły w domach nie bylo takich klinik jak teraz i dawały rade- to wy dacie rade dojechać:) tylko sie nie trzeba stresować żę nie zdarze, czy nie dam rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też narazie się nie boję. Moja koleżanka rodziła 2,5 miesiąca temu i mówiła, że nie taki diabeł straszny... :) dziewczyny damy radę - przeżyjemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Moninisiaa :) nURSZULA86, mam termin na ok 20.10, jeśli ja zamierzam zdążyć dojechać to Twoja Mama też na pewno da radę! ;) Bądźmy dzielne, jakoś to będzie :) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie długo będę mamą
Cześć przyszłe mamusie, ja też swoją ciążę prowadze u dr. Młodzianowskiej praktycznie od początku, i powiem szczerze że choć to lekarz za którego się płaci , to takiego ze świeczką szukać. U mnie rozwiązanie już niedługo, bo 15 września, niby jeszcze troche, ale juz tak blisko:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE DŁUGO BĘDĘ MAMĄ ja jeszcze nie zorientowana do końca, jeżeli Młodzianowska prowadzi Twoją ciążę tzn, że będzie też przy porodzie? w sumie dopiero mam wizytę w następnym tyg to się pewnie dowiem wszystkiego... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moninisiaa moja koleżanka prowadziła ciąże właśnie u Młodzianowskiej i jak trafiła do szpitala to jej nie było na dyżurze, ale ją wezwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio właśnie rozmawiałam z Panią doktor jak to wszystko wygląda. A więc jeśli coś zaczyna się dziać to dzwonisz do kliniki, przyjezdzasz tam i wtedy lekarz, który jest na dyżurze obserwuje sytuacje, jeśli nie jest to fałszywy alarm, to dzwonia do lekarza prowadzącego i wtedy on przyjeżdźa i SIĘ ZACZYNA. A jeśli to zmyłka, wracasz do domku i czekasz nadal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Witam:) ja mam termin na 6.10, jestem pod opieką dr Nowaka- jak najbardziej polecam. Z miejscem porodu cały czas się waham, dziś skłaniam się do kliniki. Nasz synek waży ok 2800- szczerze mówiąc myślałam, że będzie trochę mniejszy. Mam pytanie odnośnie żelu Dianatal- czy któraś z Was rodziła z nim lub ma zamiar, może coś słyszałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neemi ja o Dianatalu słyszałam raczej sceptyczne opinie ;) Podobno nie jest to jakiś mega przełom w położnictwie, a raczej czyjś sposób na zarobienie niezłych pieniędzy na szukających sposobów na lżejszy poród :) Osobiście jestem zdania, że jeśli kogoś stać i ma się czuć lepiej psychicznie, że ma w zanadrzu coś co może pomóc to niech próbuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Położna na zajęciach szkoły rodzenia wspominała o Dianatalu. Mówiła, że miała styczność tylko z jedną pacjentką, która rodziła z jego pomocą. Dianatal to dość duży wydatek no i do końca nie wiadomo czy się przyda. Ja jestem raczej sceptycznie nastawiona. Myślę, że o wiele lepsze efekty może dać masaż krocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! A czy któraś z Was słyszała, czy zdarzyło się że z powodu braku miejsc kogoś odesłali? Niby po tym remoncie jest tam więcej miejsca, ale rodzących pewnie też sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia123 dosłownie dwie strony wcześniej pytałam o to samo i podobno obecnie- po remoncie takie przypadki się nie zdarzają, jeśli od początku prowadzisz ciążę w klinice to na pewno nie masz się o co martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×