Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

bezzzznazwy- wiele dziewczyn, które rodziły w klinice jest spoza Białegostoku (Suwałki, Augustów, Ełk) :) Po porodzie zostajesz dwie doby ( nie jest to sprawą indywidualną). Opieka jest taka sama, niezależnie od tego czy całą ciąże prowadzisz w klinice czy tylko końcówkę. A i żeby tam rodzić musisz zacząć chodzić na wizyty przynajmniej 2 miesiące przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stellamix
wiesz co siwaaa?/ mam nadzieje, ze nie uraze, ale ta Twoja kandydatka na chrzestną to z ksiezyca sie urwala chyba.Własnie dziecko do chrztu ubiera chrzestna, tzn organizuje wyprawkę. No chyba ze nie ma kasy to dogadują sie z rodzicami. Jezeli chodzi o chrzczonke to chrzestna koniecznie musi kupic ją sama od siebie i to nową a nie uzywaną po kims. Ja mam 3 chrzesniaków, kazdego sama ubralam i kupilam chrzczonke. Chrzestny zalatwia chrzest w kosciele i pamiatke. Jako , ze ja juz po chrzcinach moge Wam podpowiedziec, ze jezeli chodzi o ubranka to odradzam fartlandie i hurtownie na handlowej. Bardzo duzy wybór, a dla dziewczynek szczególnie maja na Bema w handlowcu, na przeciw ZUSU i komendy policji. Ceny tez konkurencyjne. Wybór dla dziewczynek ogromny. Oczopląsu mozna dostac, nawt pomyslalam sobi, ze dobrze, ze nie mam dziewczynki bo nie wiedzialabym na co sie zdecydowac. :) Siwaaaa pisałas kiedys ze jakis czas temu mialas usg piersi, jezeli sie nie myle. U kogo to robilas? Moj Krzys zatrzymal sie na sloiczkach z kroliczkiem. Nie chce nic innego. Dzisiaj pojechlam do selgrosa i kupilam zgrzewke jego ulubionego jedzonka :) po indyku mial odruch wymotny, wiepzowiny nawet nie probowalam. siwaaaa u nas zabek wyszedl w 4 m-cu. Na poczatku myslalam , ze 2 szt, ale sie pomylilam. Tylko 1 . Teraz wlasnie walczy z tym drugim i jest nie do wytrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stellamix
tylko ta wieprzowinę to widzialam tylko w postaci schabu z warzywami, chyba sama ugotuje jakaś polędwiczkę i zmiksuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzzznazwy
A co jeśli po 2 dobach nie będę w stanie wyjść? :P I czy nie ma przypadkiem czegoś o podobnym standardzie bliżej?Ktoś sie orientuje?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezzzznazwy- jeśli nie będziesz w stanie wyjść to i tak wyjdziesz:) I niestety, nie ma w regionie podobnej kliniki, oprócz tej na parkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzzznazwy
Kurde, to kiepsko... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
stellamix-jak ma sie Krzysiu,ile waży?ile mierzy? 5,5 miesiąca to super bobasek;).Próbujesz już go układać do siedzenia? ile zjada mleka i ''słoiczków? nURSZULA86-nie martw sie o Ole może po prostu taka jej natura,urodziła sie malutka ,wage podwoiła i zjada ile powinna to najważniejsze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stellamix - ja chodzę na usg i biopsje u Rogulskich na niedziwiedzią. Bardzo dobrzy specjaliści to małżeństwo ona robi usg on biopsję. Kurde tak mi ściągnął torbiel że nawet nie wiem kiedy . Tam tez mam pańswową onkolog rewelacja wykryła mi ten guzek ręcznie mimo iż miesiąc wcześniej miałam usg z programu avon o zgrozo !!!!! Moja też zaraz ma 4 miesiące i dziąsła jak masło i wydaje mi się że coś tam wyczuwam :0.... z chrzestną to mam doła bo myślałam już że to ja zwariowałam. urszula- już się wykurowałyście? ja zaproszenia zrobilam kup teraz i powoli wybieralam czcionki itp jedne mi uciekly bo nie zdazylam zamowic i juz nie ma a te co ci wysłałam to chyba w promocji cena z ograniczoną ilością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- już się wykurowałyśmy:) lekarka powiedziała, że czysto w płucach :) To może odwiedzimy Was w tym tygodniu, jak będziecie miały czas :) te zaproszenia, które wysyłałaś są jeszcze w takiej cenie :) A dobrych chrzestnych znaleźć to nie takie proste...wiem coś o tym:) Zaraz spróbuje pobrać małej siuśki na badanie i pojedziemy na pobranie krwi brrr :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
urszula - super zapraszamy nie wiem czy ci piątek będzie pasował bo ja w środę mam szczepienia i mamę cały dzień a w czwartek pracuje :(. A kupiłąs te woreczki co się przykleja na siusiu dla małej ? krew jakos przeżyjesz najlepiej w krwiodawstwie pobiorą super babki tam pracuja i jest chyba najtaniej... Jesli nadal jest kup teraz na tej aukcji to pewnie jeszcze jest dostępne. A chrzestna to pomysł mojej teściowej w niedzielę ma nadzieję jej wygarnąć co o tym myslę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- nie kupiłam tych woreczków, bo lekarka mi odradzała, bo ponoć dłużej je się trzyma i bakterie ... Próbowałam napoić ją herbatką i złapać siusiu do takiego normalnego pojemniczka, ale mi się nie udało. Dlatego zaraz jadę na krew i kupię od razu ten woreczek i jutro doniosę mocz. Piątek mi pasuje :) :) :) A teściowe zawsze mają najlepsze pomysły, nie wiedziałaś ? :) Moja teściowa któregoś dnia stwierdziła, jak moja mała miała kolki, że to dlatego, że podaję jej witaminy, a one są tłuste :) Oczywiście uważa też, że nie powinnam jej szczepić, bo i po co. A jak zaczęła mi chrzestnych wybierać w wieku 65 lat, to myślałam, że padnę Stellamix- jak podajesz Krzysiowi obiadek to nadal podajesz mu też mleczko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
urszula - ale jaja z tymi teściami moja powiedziała że 45 letnia ciotka która wybrałam to już stara na chrzestną.... a laska panienka wygląda na 20 !!!! co do godziny sie zgadamy ale pewnie w dzień już się nie moge doczekać jak Ola wygląda hihihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Widzicie, a ja jak byłam chrzestną to chciałam kupić ubranko i chrzczonkę, ale mama mojego chrześniaka powiedziała że ona już wszystko sama wymyśliła i tak trochę też się dziwnie z tym czułam, trochę niepotrzebna. Teraz chcę ją poprosić na chrzestną Wojtka więc chyba nie będę wyjeżdżać z pomysłem żeby kupowała ubranko tylko też sama to zorganizuję. Stellamix ten sklep o którym pisałaś z rzeczami do chrztu to jakiś taki ogólnie dla dzieci czy taki bardziej chrzcielny? Bo nie wiem czego mam szukać.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stellamix
karola666 - Krzys odpukac ma się dobrze , dziekuje :) no poza refluksem jest ok. Waży 9 kg a mierzy hmmm- ubranka tzn pajace i spiochy kupuje na 80-86 cm. Choiaz ta rozmiarówka nie jest do konca wiarygodna bo niektóre ubranka na 74 sa przy duze, a te na 80 za male :) Jezeli chodzi o siadanie to czasami mu pomagam, mam do tego trochę mieszane uczucia bo ortopeda i pediatra kazali nie pomagac ;) Krzys nadrabia straty, turla sie po podlodze jak szalony, z plecków na brzuszek i odwrotnie. Smieszny jest przy tym strasznie, bo za kazdym razem jak wyladuje na brzuchu to pieje z radosci na cale mieszkanie. Przerazaja mnie troche zabawy z tatą - im bardziej ekstremalne tym lepiej, np. latanie na rekach taty pod samym sufitem. Tatus nauczy, pojedzie w delegacje a mama ma bawic jak tata. Moje dzecko ma chyba adhd :D OBY NIE!! Z mlekiem róznie bywa. wczesniej jadl 7 x dziennie. teraz jak zjada raz dziennie obiadek to tego mleczka troche idzie mniej. A jak u Ciebie Michaś? Mam nadzieję , ze katar juz dawno minął i poszedł w zapomnienie? Mam pytanie czy nadal wozisz go w nosidełku samochodowym? Bo mój mezczyzna juz jakis przyduży i mu i nam niewygodnie. zastanawiałam sie nawet juz nad fotelikiem, tylko musi byc taki z regulowanym nachyleniem oparcia bo mały jeszcze nie siedzi, a nawet jak zacznie to jeszcze bedzie taki niestabilny. Moze macie jakis sprawdzony model. Siwaaaa ja tez chodze do Rogulskich na niedzwiedzia, myslalam , ze te usg robilas w klinice. Mam zmiany w piersiach , które tez musze kontrolowac. Ciekawe jak po tej ciazy? Ja w ciazy nie mialam badanych piersi. nURSZULA86 - zgadzam sie z karolą666 - jezeli Twoja Ola podwoiła wage, je tyle ile powinna to pewnie wszystko jest ok. Pytalas czy nadal podaje mleczko dla Krzysia. Jezeli zjada swojego ukochanego kroliczka z jarzynkami - czyli caly słoik , to dostaje do popicia herbatke. Jezeli wprowadzam nowosc, albo ma obiadek tylko wegetarianski - to wtedy dopajam mlekiem, ale dostaje o wiele mniejsza porcję niż normalnie -na 2 lub 3 miarki. neemi - to jest siec sklepów- taki handlowiec, jest tam kilka sklepów z asortymentem tylko na chrzciny i wszystkim co z tym jest zwiazane. ubranka, dodatki, kocyki, zaproszenia, pamiatki, swiece.... itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stellamix
aaaaa dziewczyny!!! nie zapomnijcie o stroiku do świecy!! :) ja zapomniałam hehehe uswiadomiłam sobie o tym w sobote wieczorem, wyciągam świecę a ta jakaś łysa :D dobrze, ze miałam niebieską wstążkę (sama robiłam bileciki z nazwiskami gosci, na miejsca przy stole) wywiązałam kokarde i jeszcze pozyczylam jakis sztuczny kwiatek od sasiadki. Wyszło oryginalnie, nawet kobieta sie pytała, gdzie taki ładny stroik kupiłam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stellamix
nURSZULA86 - jak u Ciebie doszli, ze ten wstrząs anafilkatyczny miałas po oliwkach? Wyszlo to z wywiady, czy tez mialas robione testy? Dziewczyny jak u Was wygladały zmiany skórne przy uczuleniu na białko? U nas bebilon pepti chyba przestaje sie sprawdzac. Nie wiem, czy nie biedziemy musieli wprowadzic nutramigen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
stellamix-9kg hohoho to chłopaaak,mój Michaś to mały leń -jeden dzien ma ochote poturlać sie troche potem kilka dni nic. Juz od dawna zastanawiałam sie nad zmianą fotelika bo cięzko strasznie nosić go tak ,do tego widać ze ciasno i niewygodnie mu,dopiero zaczne sie rozglądać za jakimś nowym.Jak coś znajde dam znać;) A co do zniam skórnych to mój mały od jakiejś jak dobrze pamietam 10 doby miał mega wysypke na buzi,czerwone krostki ,bardzo brzydko to wyglądało.Przy zmianie mleka znikneły i teraz czasem ma jedną albo dwie.Nam w sumie nikt nie powiedział ze to skaza jedynie ze to podejrzenia tak więc mógł to być trądzik niemowlęcy.Sama nie pamietam kiedy ale zauważyłam na nóżkach stopkach żłóte plamki takie suche to samo kolanka.Mimo tego ze smaruje ,natłuszczam ciągle sa ale sie nie powiększają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kupiłam to mydełko o którym wspominała chyba Urszula .. Dziś sprawdzimy jego działenie . Wygląda i machnie jak szare mydlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- doszłam sama, byłam w Grecji, najadałam się oliwek, spuchłam jak bania, wezwali lekarza, dostałam zastrzyki. W Polsce zjadłam znowu oliwki w większej ilości i historia się powtórzyła, znowu trafiłam na pogotowie. Oprócz tego mam jeszcze uczulenie na roztocza, kurz, detergenty, leczyłam się na AZS. jak się czuje Mąż?? Wiadomo na co była ta reakcja? U mnie Ola miała mocno czerwone policzki, takie suche, krostki czerwone na policzkach i szyi i zmiany na kolankach i łokciach. Pomogła nam maść cholersterolowa którą nam poleciłaś no i zmiana mleka. Pluje sobie w brodę, że tak długo ją męczyłam, mogłam wcześniej przejść na pepti. aaaaaaq - mydełko polecała Stellamix :) też je zakupiłam, ale jeszcze nie zdążyłam wypróbować :) Ola nie podwoiła jeszcze wagi urodzeniowej, niestety. Byłyśmy u lekarza z wynikami i okazało się, że ma silną niedokrwistość :( Dostałyśmy leki i mam jej podawać przez 6 tyg. Będę jej wprowadzać gluten. Kupiłam kaszkę mleczną manna z Nestle. Na początek łyżeczka do mleka, chyba będzie ok? siwaaaa- co u Ciebie? W piątek będę wolna po 11.30, jesśli będzie Ci pasowało to spiszemy się jutro wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
dziekuje Mąż czuje sie lepiej. Jakos dochodzi do siebie. Jest juz w domu. Ciagle jeszcze spuchniętny no ale juz nie tak jak na poczatku. Mam pytanie gdzie kupiłaś tą kaszkę manna z nestle? nawet nie wiedziałam , ze cos jest takiego. Bardzo fajnie bo ja kupiłam z kupca blyskawiczną, no ale moze ta z nestle jest bardziej dla niemowląt. Nie przejmuj sie tą niedokrwistością, wiele niemowląt ja ma. Mojej kolezanki bliźniaki ją miały po urodzeniu, podawała wit B i żelazo, wyszly z tego i rosna jak na drozdzach. Niedlugo dogonią mojego małego, są młodsze o 5 dni, a urodziły sie z bardzo niską masą urodzeniową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
aaaaaaq jezeli masz silne plamy, to natrzyj mydelkiem plame, potrzyj troche i zostaw najlepiej na noc. Nie zalewaj tego wodą do moczenia. Wazne tylko aby plama byla namoczona i natarta mydelkiem. Na drugi dzien robisz normalne pranie :) ja sobie w genialny pomysł przesmrodziłam pralke. Chciałm pomoczyc pranie w pralce. Nastwiłam noramlany program, pralka nabrala wody, popracowała kilka min i ja wylaczylam na noc. teraz czadzi z niej , ze szok heheh nie róbcie tak :) musze chyba wlac butelke octu i przeprac tym octem na pusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- kaszkę kupiłam w rossmanie za 11,49, to taka: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/produkty/produkt/kaszka_mleczna_manna.aspx. Na niedokrwistość dostałam żelazo, wit B6 i kwas foliowy. lekarka mi tłumaczyła, że wiele dzieci ma niedokrwistość, najwazniejsze, że w końcu znam przyczynę kiepskiego apetytu i słabego przybierania na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
urszula- jasne że pasuje moja akurat wstanie zadzwonie dziś do ciebie buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA86 = nie mam do ciebie telefonu zapisanego to daj smska o której bedziecie ja jutro mam czas zerezerwowany po 11.30. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
karola666 a jak Twoj Michas? Ile wazy? i co z ta krzywicą co wspominalaś? Zapomnialam Ci napisac, ze my mielismy podobny problem. Przez ponad m-c czasu musialam podawac małemu 4krople wit D3 na dobe, dodatkowo raz dziennie rozkruszac pol tabletki calcium gluconicum i dodawac do mleczka. Jestesmy po kontroli, glowka twarda tam gdzie powinna byc twarda, mały przestal sie tak pocic, no i juz nie musimy podawac tego wapna i wróciliśmy do 1 kr wit D3 na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
hmmm, zaczynam podejrzewać swojego malucha o niedobory wit D :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
neemi jezeli tak, to pójdz z tym do lekarza i popros o sprawdzenie główki czy nie jest za miekka, oni wiedza gdzie przyciskac zeby to sprawdzic. Mój mały szybko brdzo rosnie i mial wieksze zapotrzebowanie na witd3 poniewaz jak mi lekarz powiedziala cale wapno idzie na kosci i dlatego główka miekka była. Dzieki temu uniknelismy tez moze - tego przykrego efektu spłaszczenia główki na skutek ciagłego leżenia bobasa na plecach. nURSZULA86 - zmieniłas juz moze pediatre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- mam do Ciebie pytanie :) jako farmaceutka na pewno będziesz wiedziała :) Czy wit B6 i kwas foliowy występuje np w formie tabletek powlekanych? bo muszę podawać małej 2 razy dziennie po 1/2 tabletki, rozpuszczam w wodzie i podaje jej podczas karmienia, ale ona i tak wypluwa :( Z żelazem jest trochę lepiej, bo jest w syropie, ale i tak jakąś połowę wypluwa. Na dodatek wit B6 jest strasznie twarda i ciężko ją rozkruszyć, może jest na to jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nURSZULA86 kupilam dzisiaj tą samą kaszkę mannę co Ty. Nie wiem tylko czy zauważyłaś ona ma w składzie mleko nastepnę, jeżeli Twoja Ola ma alergię na białko to moze pojawić sie jakas reakcja przez tą kaszkę. Ja chyba mimo wszystko spróbuję. Jeszcze poradze sie lekarza. Narazie gotuje kasze manna na wodzie i potem 1 -2 lyzeczki dodaję do obiadku. My dostalismy skierowanie do panstwowego alergologa, bo potrzebujemy zaswiadczenia na mleko. poza tym alergolog zadecyduje, czy zostajemy przy pepti czy bedzie zmiana na nutramigen. Krzys ma jakies suche, szorstkie policzki, lekko zarumienione, wzdęcia, złuszcza mu sie skóra za uszami. Miałyście tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×