Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Stellamix- no oczywiście nie zwróciłam na to uwagi, dopiero doczytałam, więc też będę podawała na razie zwykłą kaszę manną. Moja Ola miała właśnie suche, zaczerwienione policzki, do tego zmiany na szyi, na łokciach i kolanach. Po zmianie mleka jest o niebo lepiej, pomogła też maść cholesterolowa, którą nam poleciłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nURSZULA86 - masz dokladnie to samo leczenie co bliźniaki mojej kolezanki. Te witaminy raczej tylko w tabletkach, ale nic sie nie przejmuj. W aptece mozesz kupic " kruszarke do tabletek "- tak dokladnie to sie nazywa i kosztuje ok 6-8 zl. Takie male sprytne plastikowe urządzenie :) ja tez sobie to kupiłam , bo musiałam kruszyć to wapno do mleczka, Rozkruszasz tableki w kruszarce, przesypujesz proszek na jakis talerzyk, lub miseczke i dzielisz na polowe. Drugą połowę możesz odłożyć na później np. przesypać do opłatka skrobiowego ( mozna poprosić kilka sztuk w aptece z recepturą, zazwyczaj nie robią problemu jak sie wyjaśni po co i na co - ja w każdym bądź razie bym nie robiła :) ) jeżeli nie chce Ci sie w to bawić to mozesz resztę po prostu wysypać :) tutaj masz linka do tej rozkruszarki http://dlapacjenta.pl/sklep/product_info.php/cPath/83_314/products_id/3895 ja swoją kupiłam w aptece św Marka na lipowej. proszek mozesz podac na lyzeczce od herbaty z niewielkim dodatkiem jakiegos plynu. Przetrzymujesz lyzeczke w buzi zeby Ola nie wypluła, po czym szybko pakujesz butelke z mleczkiem lub herbatką :) powodzenia ja tak cały czas podaje gasprid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- Dzięki, dzięki, dzięki :) Jesteś nieoceniona :) Pytałam w aptece jak mam podawać te tabletki, ale pani mi powiedziała, że mam rozpuścić w wodzie i podać. O ile kwas foliowy rozpuszcza się super, o tyle B6 to istny koszmar, od wczoraj zmarnowałam chyba z 10 tabletek, bo to mi spadały na podłogę, to skrobałam nożem i nic konkretnego z tego nie wychodziło :) Nie miałam pojęcia, że istnieje coś takiego jak kruszarka do tabletek :) Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
jezeli dla Oli jest za gorzko i wypluwa dodaj na lyzeczke, albo bardziej slodką herbatke, albo dodaj do proszku szczypte glukozy w proszku. Bedzie slodkie i chętniej bedzie pila. Jak sama kruszyłam gasprid, Krzys nie chcial pic za bardzo, pil tylko te zrobione w aptece, no a tam w skladzie glukoza wiec dlatego. Sama wiec zaczelam dodawac po szczypcie glukozy do pokruszonych przeze mnie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nURSZULA86 - powiem Ci , zebyś sie nie zdziwiła - nie we wszystkich aptekach o tym wiedza, to jest nowosc. Ale jak poprosisz zeby zamówili pod nazwą KRUSZARKA DO TABLETEK - to nie powinno być problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Byliśmy ostatnio na szczepieniu i nic pediatra nie mówiła. Sama mu tą główkę pociskałam, niby miękka nie jest, eh.. Mój Wojtek też czasem ma różowe policzki, tyle że nie szorstkie, a za uszami mu się skórka łuszczyła dopóki nie zaczęłam dokładnie wycierać go tam po kąpieli :) i przestała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
A co do podawania leków, to my mieliśmy proszek z Ursofalku, też się cholernik nie chciał rozpuszczać, ale ściągałam troszkę swojego mleka i podawałam mu przez smoczek od butelki- świetnie ściągał, a później zaczęłam podawać łyżeczką, tyle że dodawałam minimalną ilość wody tym razem, tak że nie bardzo miał jak to wypluć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- spróbuję z tą glukozą, bo jak jej podawałam z wodą to strasznie się krzywiła i wypluwała. neemi- podobno objawem krzywicy jest też pocenie się główki podczas jedzenia. Ja podawałam przez 3 tyg Oli podwójną dawkę wit D, tak nam lekarka zaleciła. Ale to moja wina była, bo wcześniej dodawałam jej witaminy do mleka, a tak nie powinno się robić, o czym nie wiedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
neemi ja tez dokladnie czyszcze , wycieram za uszami ale ewidentnie zaczela zchodzic skóra jak po oparzeniu slonecznym. Nie pomaga ani nawilzanie ani nawet masc cholestrolowa. Nózk i rączki niby ok, ale tez jakby takie szorstke, a dodam ze nie zaluje oilatum do kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
ja wlanie tez dodawalam do mleczka bo mialam problem z celowaniem tych kropelek do buzi Krzysia, tak wierzgał i machał tą głową , ze najczęsciej wit D lądowała w uchu albo w nosie wszędzie tylko nie w buzi heheh Pewnie dlatego pojawiły sie braki tej wit... Kupiłam więc szklany zakraplacz do oczu i tym dozuję. :0 mozna jeszcze kupic wit D bez recepty z specjalną pompką, tylko, ze to o wiele drożej wychodzi. Placisz za pompkę. bez sesnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Oj, chyba będę musiała się przejść jednak do lekarza raz jeszcze, bo trochę nieobiektywna jestem. Albo przesadzę w jedną albo drugą stronę:( Stellamix, kiedyś jak miałam problem ze skórą Wojtka- właśnie taka trochę sucha była, głównie na goleniach, to jedną z rad pediatry było odstawienie Oilatum. Trochę dziwne mi się to wydało i nie posłuchałam. Poza tym maść cholest. lekobaza i jakoś trochę lepiej, ale rewelacyjnej poprawy nie ma. ****** Właśnie miałam 20 min atak krzyku, płaczu, kopania nogami i bicia rękami.. a potem jak ręką odjął i synek zasnął. Ciekawe co to było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Stellamix-Michaś 3 tyg temu ważył prawie 8,5kg miał wtedy 4 miesiace .Co do krzywicy to sama nie wiem za tydzien mamy szcepienie to sie okaże.Krzywica wszyła przy prywatnej wizycie ,na kontrole juz nie pojechaliśmy bo pediatra i tak często go widzi.Mojego małego główka niestety jest płaska,mimo tego ze w noce przesypia na bokach,lekarz stwierdził ze główa całe życie sie kształtuje i żeby nie brać tego do siebie.Zreszto mały z tygodnia na tydzien wygląda inaczej.Co do wit D3 to podajecie DEVIKAP czy twist-of? Na wysypke na buzi alergolog przepisał mi dwie maści w tym jedną sterydową -żadnej nie użyłam. neemi-mój mały też czasem ma takie ataki złości albo chce na siebie zwrócić uwage albo jest mega zmęczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Co do pocenia główki to raczej bym sie nie sugerowała bo to też objaw przedawkowania witd3. Na wysypke uzywam kremu z balneum i widze poprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapraszam-nowe dla mam i dziec
Zapraszam na moje aukcje, nowe ubrania (głównie bielizna) dla mam i koszulki dla dzieciaków. Możliwość połączenia wysyłki z obu kont: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=383003 http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=12374735 Nie potępiaj od razu tylko zobacz - może Cie to zainteresuje :) Zapraszam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Karola ja używam twist off ze zwykłej wygody. A ten krem z balneum to na jakie zmiany wam pomaga? ładnie rośnie Twój Michałek- Wojtek jakoś tak podobny wiekowo do Twego synka (właśnie skończył 5 miesięcy) a ważył tydzień temu 7,7kg. Siwaaa, kiedyś pisałaś że masz chustę- chyba że coś pomieszałam:) jak się sprawdza? próbowałaś ją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
A mi nie chce wypisac nutramigenu mimo skierownia od alergologa bo nie ma napisanego kodu ze to alergia pokarmowa musze iść do alergologa żeby zmieniła ale ciekawe czy ona tak specjalnie zrobiła bo niby przepisy sie zmienily w ten dzien co byłam u niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
nURSZULA86 - telefon został u mnie jakby co.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
neemi-Twój Wojtuś tydzień starszy,pamiętam jak pisałyśmy ze może spotkamy sie w klinice hehe ale Ci udało sie szybciej Balneum używam na bużke,na nóżki i stopki ,bużka jest pożniej bardziej wygładzona nawilżowa i wogle wygląda lepiej. siwaaaa-co za cyrki,gdy ja dostałam zaświadczenie od alergologa to wogle nie ma na nim zmianki ze mały powienien dostawać nutramigen ,lekarz nam powiedział ze sami mamy decydowac.A na zaświadczeniu ogólnie sa zapissy co do diety i zaleceń tak ogólnie. Nie wiem poco te problemy robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
a ja wlasnie wrocilam od alergologa i mamy zaswiadczenie na bebilon pepti2 do ukonczenia pierwszego roku zycia. Moge spac spokojnie. Siwaaa a Ty bylas panstwowo czy prywatnie u alergologa? Bo u pediatry wazne jest tylko te od panstwowego. Ja bylam w szpitalu wojewódzkim, to jest nowo otwarta jednostka na nfz i prawie wcale nie ma kolejek. Wczoraj sie rejestrowalam i dzisiaj jestesmy juz po wizycie. Niemowlęta są przyjmowane w pierwszej kolejnosci. nURSZULA86 - moze Ty tez sobioe załatw zaswiadczenie. bardzo fajna lekarka, przynajmniej dokladnie bada dziecko i przeprowadza wywiad. Jezeli u Ciebie w rodzinie jest AZS - to na bank dostaniesz zaswiadczenie na bebilon pepti. musisz miec tylko skierowanie od pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
ooo Karola666 to nasze chlopaki rosna jak na drozdzach, tez widzę ze sie nanosisz :) jak Twój kręgosłup? bo mój cały do wymiany hehehe Ja uzywam wit d w kropelkach - devikap. Probowałam te twist-off , ale niestety mój synek od razu sie slinil, wypluwal i juz sama nie wiedzialam, czy to polknął czy nie. Dlatego podaje przez zakraplacz do oczu, wkladam glębiej do paszczy lwa i wpuszczam wit D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ja już wymiękam maż pojechał do alergologa ona mówi że nie ma żadnych innych kodów to ja zadzwoniłam do swego pediatry i on że ma być dopisek że alergia pokarmowa i ona znów podzwoniła że nikt o niczym takim nie wie ale dopisała się zlitowała.... Od razu mąż pojechał do lekarza i on wypisał 8 puszek na refundację bo tyle mniej więcej mi idzie na miesiąc.Ale oczywiście gęgał że onin nie moga pitu pitu co za państwo zasrane tak komplikowac życie ...Jak tu się rozmnażać ???? jak żyć :):):):) stellamix- ja już dałam skierowanie do alergologa w tej przychodni na przejazd 2a i chyba nie mogę już zmienić bez ponownego skierowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
tak musisz miec nowe skierowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
a chcialam powiedziec, ze wyszło nowe rozporzadzenie i na nutramigen sa miesieczne limity. Do 6-mca jest 8 puszek a po 6 m-cu - 5 puszek. Nie wiem jeszcze czy te limity dotyczą tez bebilon pepti. Okaze sie przy nastepnej wizycie u pediatry :D moj mały miał jeszcze robione ekg , ze wzgledu na refluks i gasprid. Tez szybko to zrobili, jestem az milo zaskoczona ze tak od reki i nie trzeba czekac ruski rok w kolejce. Do kardiologa tez juz mamy w poniedzialek wizyte umówioną. swiaaaa a na tej ul. przejzad2 to tez jakis panstwowy alergolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- długo czekałaś na wizytę u alergologa? Mogłabyś napisać gdzie on dokładnie przyjmuje? Tam jest tylko jeden lekarz? Może zostało Ci jeszcze trochę bebilonu Pepti 1, bo jeśli tak to ja bardzo chętnie od Ciebie odkupię. siwaaaa- paranoja normalnie, ale suma sumarum dobrze, że udało Ci się wszystko załatwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nURSZULA86 czekałam niedługo bo wczoraj jak pediatra wypisała skierowanie to od razu zadzwoniłam się rejestrować i juz dzisiaj mielismy wizytę. polecam i Tobie , bo to nowo otwarta jednostka i póki co nie ma kolejek bo ludzie za bardzo jeszcze o tym nie wiedzą :) Tylko moja rada, jezeli zamierzasz zmienić pediatrę to najpierw przepisz Olę i weź juz skierowanie do alergologa od nowego pediatry. Bo jak uzyskasz zaswaidczenie, a potem zmienisz pediatre to moze zdarzyć sie i tak, ze nie oddadza Ci dokumentów i jeszcze raz bedziesz musiała wszystko załatwiac. Tutaj podaję Ci namiary szpital Wojewódzki ul. skłodowskiej 26 budynek C pokój 20 tel 85 7488353 my byliśmy u dr Taleckiej-Niczyporuk. Bardzo fajna i przyjemna kobieta. Sama ma małe dzieci, co bardzo procentuje w kontakcie z rodzicami innych małych dzieci. Masz wrażenie , ze Cie rozumie a nie patrzy jak na ufoludka. jezeli chodzi o melczko to mogę Ci odstąpić. Musze tylko dopytac sie pediatry jak dlugo mam mieszac pepti 1 z pepti 2, wtedy bede wiedzial ile mam sobie zostawic jedną czy dwie puszki. Dam Ci znac po niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Na ul. przejazd prywatna przychodnia ale maja kontrakt i wizyty za darmo. ALe jakie powalone na za miesiąc nie ma szans żeby sie zapisać a wyszłam z wizyty tak że kolejną wizyte miałam za pół roku to juz prędko kazały mi sie zapisywac jakiś horror. Na nutramigen są limity właśnie 8 puszek a reszte trzeba wykupić na 100% na papti ponoc nie ma bo ono jest cały czas refundowane ale wiadommo co przychodnia to inna polityka. Ja bym poszła tam gdzie Ty stella ale byłam teraz i nie muszę iść przez najblizsze pół roku także juz wtedy pewnie będą kolejki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa to mozesz juz teraz sie zapisac na taki termin jaki Ci pasuje nawet wyprzedzony o kilka m-cy. Pojdziesz nie pojdziesz bedziesz miała zarezerwowany termin. Najwyzej odwołasz wizyte jezeli inaczej Ci sie poukładają sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- dzięki za namiary na alergologa :) Jeśli chodzi o mleczko, to jak będziesz już wszystko wiedziała, to daj proszę znać :) siwaaaa- jak tam Zuzia? jakieś postępy w ząbkowaniu? Podałaś już Jej jedzonko ze słoiczka? U mnie na razie cisza w temacie zębów, za to po żelazie zaczęły jej się zaparcia, wczoraj stękała i płakała, ale masowałam jej brzuszek i w końcu udało jej się zrobić ogromne kupsko. Oczywiście o dopajaniu nie ma mowy, bo nie chce pić ani wody ani herbatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Urszula -dałam marchewkę 4 dzień no kupy takie jak po zagęszczaczu tylko kolor innny. Jeszcze parę dni podaje i zmienię może na jabłko albo zupkę jarzynową. o Zębach nic nie mów bez maści nie mozna nakarmić bo smoczek ją drażni nie może spać bo pewnie ją boli wszystko dziś kupiłam nurofen czopki bo juz niewyróbka. Dałam jeden to oczywiście z kupą wyszedł zaraz więc musiałam dać drugi. Widziałaś jakie u niej dziąsła napuchnięte. Ząb jest pod palcem ale nie widać go jak sie zagląda do buzki. Jestem wkurw.. bo chrzestna zuśki zapowiedziała że jej dzieci nie będą siedzialy przy oddzielnym stoliku na chrzcinach bo sa już duzi 7 i 13 lat... a wygladają i zachowują się na 5 i 6. Słuchajcie czy ogólnie to jest taki wielki problem kto gdzie siedzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaa czy Ty napewno chcesz tą Panią na chrzestną? :) Zamiast czopków polecam bardziej ibuprofen w syropie. Czopki podrażniaja śluzówke odbytnicy przy częstszym podawaniu. Przy ząbkowaniu niestety trzeba częściej podawać p/bólowe. Mój mały tak wariuje , ze Ibum w zawiesinie podaje co 2 -gi dzien prawie, ale raz dziennie i najmniejszą dawkę. Żele prawie nic nam nie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×