Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciastusia

SEROMAK CZYLI SERNIK I MAKOWIEC W JEDNYM

Polecane posty

Gość ciastusia

No własnie, czy ktoś zna SPRAWDZONY przepis na ciasto przez niektórych nazywane seromakiem??? ostatnio w sieci wygrzebałam jeden świetnie wyglądający i zapomniałam go zapisać a teraz nie mogę go znaleźć :-( Podzielcie się przepisem plis, bo musze na święta upichcić!!!! mak już mam kupiony taki gotowy w puszce i serek też mam juz zmielony jajeczka, mąkę, budynie i tylko przepisu mi brakuje... licze na Was 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
hej! ja niejdnokrotnie podawałm przepisy na forum, czy mnie nikt nie poda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
będę dotąd podciągać aż mi ktoś poda, no plissssssss.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skopiowane z sieci: Ciasto: 20 dag masła lub margaryny do pieczenia jajo 15 dag cukru 50 dag mąki pszennej 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa makowa: 5 dag masła 2 jaja 40 dag maku 2,5 szklanki mleka 20 dag cukru 8 dag mąki ziemniaczanej 1 łyżka cynamonu skórka otarta z 2 cytryn ew. rodzynki Masa serowa: 80 dag twarogu 3-krotnie zmielonego 3 jaja 4 łyżki oleju 25 dag cukru pudru 4 dag mąki ziemniaczanej sok z 2 cytryn Ciasto: Mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia posiekać z masłem, dodać do masła, zagnieść i wyrobić kruszonkę. 2/3 kruszonki rozsypać na wysmarowanej tłuszczem dużej prostokątnej blasze. Resztą odłożyć do posypania wierzchu ciasta. Masa makowa: Mak zalać taką ilością mleka, żeby dało się go 3-krotnie zmielić (nie powinien być suchy). Do zmielonego maku wlać resztę mleka, wsypać cukier, dodać skórkę z cytryn i wszystko gotować 10 minut na bardzo małym ogniu. Dodać 2 żółtka, mąkę ziemniaczaną, cynamon i ew. bakalie. Delikatnie wymieszać z ubitą na sztywno pianą z 2 białek i wyłożyć na ciasto. Masa serowa: Podczas, gdy mak będzie się gotował, przygotować masę serową. Twaróg utrzeć z olejem, cukrem, żółtkami, mąką i sokiem z 2 cytryn. Dodać ubitą na sztywno pianę z 3 białek. Masę rozsmarować na warstwie maku. Posypać resztą kruszonki. Piec ok. 1 godziny w temp. 175 stopni. Gotowe ostudzone ciasto przechowywać w lodówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Przeleciałam\" wszystkie przepisy na ciasta z \"Bon Apetit\" ale nie znalazłam. Trzeba sie zdać na łaskę ( albo niełaskę ) forumowiczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
ja konkretnie szukam takiego przepisu w którym na wierzchu układa się krateczkę z ciasta...to byłby ten wymarzony i zagubiony... dzięki za podanie tego przepisu , ale czy ma ktoś sprawdzony przepis?? (bo ten podobno skopiowany z sieci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzo smaczniejszy
bylby osobno sernik i osobno makowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
ale mój tata uwielbia właśnie taka kombinację...mało ciasta dużo maku i sera i bakalii....mniam tylko przepisu sprawdzonego brak:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
ale mój tata uwielbia właśnie taka kombinację...mało ciasta dużo maku i sera i bakalii....mniam tylko przepisu sprawdzonego brak:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzo smaczniejszy
SEROMAK NA KRUCHYM SPODZIE Składniki Przepis Ciasto: 20 dag masła lub margaryny do pieczenia jajo 15 dag cukru 50 dag mąki pszennej 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa makowa: 5 dag masła 2 jaja 40 dag maku 2,5 szklanki mleka 20 dag cukru 8 dag mąki ziemniaczanej 1 łyżka cynamonu skórka otarta z 2 cytryn ew. rodzynki Masa serowa: 80 dag twarogu 3-krotnie zmielonego 3 jaja 4 łyżki oleju 25 dag cukru pudru 4 dag mąki ziemniaczanej sok z 2 cytryn Ciasto: Mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia posiekać z masłem, dodać do masła, zagnieść i wyrobić kruszonkę. 2/3 kruszonki rozsypać na wysmarowanej tłuszczem dużej prostokątnej blasze. Resztą odłożyć do posypania wierzchu ciasta. Masa makowa: Mak zalać taką ilością mleka, żeby dało się go 3-krotnie zmielić (nie powinien być suchy). Do zmielonego maku wlać resztę mleka, wsypać cukier, dodać skórkę z cytryn i wszystko gotować 10 minut na bardzo małym ogniu. Dodać 2 żółtka, mąkę ziemniaczaną, cynamon i ew. bakalie. Delikatnie wymieszać z ubitą na sztywno pianą z 2 białek i wyłożyć na ciasto. Masa serowa: Podczas, gdy mak będzie się gotował, przygotować masę serową. Twaróg utrzeć z olejem, cukrem, żółtkami, mąką i sokiem z 2 cytryn. Dodać ubitą na sztywno pianę z 3 białek. Masę rozsmarować na warstwie maku. Posypać resztą kruszonki. Piec ok. 1 godziny w temp. 175 stopni. Gotowe ostudzone ciasto przechowywać w lodówce. Polecam Ci te strone http://www.gotowanie.wkl.pl/przepisy.php wystarczy sie tam zalogowac i juz masz dostep do kopalni sprawdzonych przepisow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
ja jestem tam zalogowana tylko właśnie o to chodzi, że tam nie wszystkie przepisy sa sprawdzone a tak na forum jak spytam i będę miała jakies wątpliwości czy pytania to moge od razu spytać. dzięki za przepis-właśnie ten zamierzałam zrobić jak nikt nie poda mi tego z krateczką z ciasta na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"duzo smaczniejszy\" - ciekawe czym sie rozni w smaku ten przepis od tego. ktory podalam, skoro to dokladnie to samo ;) A link do stronki, ktora podalas (podales?) to wlasnie zrodlo mojego poprzedniego postu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie bawię się w mielenie maku.Kupuję gotową masę makowa w puszce.Robię kruche ciasto,najpierw je podpiekam.Następnie na to daję mase makową ,a na nią ser gotowy przemielony z wiaderka,do ktorego dodaję wszystko na oko,czyli jeden budyn waniliowy,cukier wanilinowy, pare łyzek cukru kryształu,z 4 żółtka,czasami i 3, 6 dkg margaryny,a na końcu pianę z bialek i troche olejku waniliowego..Jak tesciowa pierwszy raz jadła to moje ciasto ,to nie uwierzyła,że to ja piekłam.Zapytala w ktorej cukierni kupilam takie dobre ciasto.To ciasto zawsze się udaje.Piekę je godzinę w 200 stopniach na początku,a potem zmniejszam na 180,a na końcu 160. Do sera mozna dodac tez sparzone rodzynki,skandyzowaną skorke pomaranczową.Ja nie dodaję,bo w masie makowej jest duzo bakalii.I do sera tez nie daję dużo cukru,bo masa makowa jest slodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
N_N czy mogłabyś nieco sprecyzować ten przepis??? ja jestem raczej początkującą kucharką i miara na oko nie dociera do mnie, raczej wolę taką na szklanki...jak się robi kruche ciasto??? no ja właśnie mam i ser z wiaderka i mak z puszki...plis plis plis nieco dokładniej opisz....ogólnie wszyscy podają podobne sposoby ale mnie chodzi o taki co na 100% sie uda i będzie pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc tak,cisto nie jest kruche,tylko pólkruche,a to dlatego,ze do ciasta kruchego nie daje się proszku do pieczenia. CIASTO: -20 DAG MĄKI [ 1 szklanka mąki pszennej = 17 dag......., a 1 łyzka = 2 dag ] to taki mój przelicznik.Z cukrem jest to samo - taki sam przelicznik. -7 DAG CUKRU, 7 DAG MARGARYNY, 1 CAŁE JAJO, 1 ŁYŻECZKA PROSZKU DO PIECZENIA, Wszystkie składniki zagnieść w kulę,a nastepnie wyłozyc ciasto na blachę.Ja robię to za pomoca wałka.Wałkuje na blaszce równo ciasto. Podpiekamy lekko ciasto. W miedzyczasie robimy masę serową. 1 KG TWAROGU(najlepiej z wiaderka,nie trzeba tracić czasu na mielenie).Do tego dodajemy 1 CAŁE JAJKO,BUDYN WANILIOWY,może byc tez smietankowy,jak kto lubi. PÓŁ SZKLANKI CUKRU, 1 CUKIER WANILINOWY,MOZE BYC TEZ KILKA KROPEL OLEJKU, PÓŁ KOSTKI MASŁA(LUB KASI), 1 ŁYŻECZKĘ PROSZKU DO PIECZENIA To jest najprostsza masa,nie trzeba dawać duzo jaj i nie trzeba ubijac bialek.Nieraz daję 3 zółtka,a potem na końcu do masy ubite białka.Ale zauważyłam ,ze w tej werski sernik mi po upieczeniu siada. Dlatego piekę ta pierwszą wersję. Po podpieczeniu ciasta wykładam na nie całą puszkę masy makowej.A na masę ser.Na końcu widelcę robię po przekątnej proste kreski.I wychodzi taki fajny wzór,taka skośna kratownica. Na tej masie ładnie to wiadać,bo jest gęsta.Niektóre przepisy mają masy serowe z dodatkiem mleka i wtedy masa jest rzadka i wzorku już się nie zrobi. I tyle. Pieczemy 1 godz.w 200 stopniach.Jak juz ser zaczyna się rumienić zmniejszamy temperaturę na 180 stopni,a przed samym końcem można zmniejszyc na 160. To ciasto nigdy mi nie opada,zawsze jest wysokie. Życzę smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
no N_N buźka wielka dla ciebie 😘, teraz to już wiem co i jak dokładnie i super...a czy do masy makowej mogę dodać jajko i bakalie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co tam jeszcze pakowac jaja i bakalie.W tej masie makowej z puszki wszystko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
acha bo właśnie nie wiedziałam czy ta masa z puszki czasem sie nie rozsypie po upieczeniu a tak jakby wbic jajko to byłoby spoiwo ale skoro mówisz, że już jest to nie dodam, jeszcze raz dzięksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas to ciasto
nazywa się serniko-makowiec. Pyszota. Sama nie robiłam jeszcze ale kupuję w cukierni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysmienite ciacho, ale tylko domowej roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastusia
asieńka czekamy na wieści czy wyszło, napisz z którego przepisu robisz, powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seromak sie wlasnie piecze, wg przepisu N_N, ale mam juz pare zastrzezen po wyrobieniu ciasta: 1. jestem poczatkujaca kucharka i niejasne dla mnie bylo okreslenie \"lekko podpiec\" - temperature i czas pieczenia dobralam \"na oko\" 2. Nie wiem, jak ty to robisz N_N, ale nie da sie na blaszce rozwalkowac spodu. Ja go wylozylam na srodek blaszki i z wielkim trudem, zeby wyszedl rownomiernie, rozsmarowalam go lyzka. 3. Masa serowa nie jest najprostsza do zrobienia - najpierw powinno sie rozetrzec margaryne z cukrem i jajkiek, a na koncu dodac ser. Inaczej zrobia sie grudki tluszczu - tak jak mi ;) Nie pomyslalam wczesniej, tylko wrzucalam po kolei jak w przepisie... Znalazlam na to sposob - garnek ze skladnikami masy serowej postawilam na minimalnym ogniu, lekko calosc podgrzalam mieszajac w trakcie i wyszla gladziutka masa :) Dam znac po poludniu co wyszlo z tego pieczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noi nie wiem co zrobilam \"nie tak\", ale ser padl. Ciasto smaczne, ale ceiniutkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×