Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość heti
a ja dzisiaj przemienilam sie w zakonnice i wygladam zaprawdy bardzo poboznie- jeszcze ktos moglby sie pomylic hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Babeczki ! A ja nie obchodzilam Halloweenu w ogole, tak sobie minal, jakby nigdy nic. Jeszcze raz dzieki za zdjecia tym, co mi wyslaly. Ponawiam prosbe: kto mi jeszcze wysle swoje zdjeciontka, plizzz ? Caluski zimowe dla wszystkich, oj tak ... zimowe. izza - wrocilas juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka ---> probuje jeszcze raz wyslac ci zdjecia :) Sprawdz za jakies 5 minut :) Haneczka ---> a ja nie dostalam zdjec twojego zwierzynca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izza
witam......przed chwila skonczylo sie party na ok 70 osob,moj brzuszek jest naprawde okragly! takie pytanie.....czy wy jecie zeberka z musztarda??? :) bo u mnie w domu zawsze sie tak je,wiec dzis (co pradwda sami amerykanie), ale i tak nie mogli mnie zrozumiec jak moge tak jesc,az zaczelam sie zastanawiac czy wszystko ze mna w porzadku....czekam na slowa otuchy! ....no wiecie troche przesadzam....a zreszta czym ja sie mam przejmowac! ja jeszcze bawie na florydzie...ale zostaly nam tylko 4 dni! ): pa izza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki, bagatelka --> nic sie nie martw, nie sypnelas mnie, pisalam o mojej wielkiej milosci do zwierzakow i o kupie fotek z nimi oficjalnie, wiec wszystko w porzasiu :-) Margot --> nie wiedzialam, ze tez chcialas je obejrzec, ale wysle na pewno ;-) izza --> wybaw sie za wszystkie czasy na Florydzie i za mnie tez :-D a co do zeberek to bardzo je lubie, ale z musztarda jeszcze nie probowalam... musze kiedys zrobic to zdam relacje :-) No nic - uciekam na mala imprezke z moim Misiem do znajomych :-) a wczoraj bylismy na wycieczce w Slowacji - ladnie tam jest i wszystkie wielkie domy towarowe byly otwarte, w odwrotnosci do austriackich - tu byla \"grobowa cisza\", jak na 1-szego listopada przystalo... a moze i nie??... sama nie wiem. Pozdrowka dla Was wszystkich i do napisania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
izza!!! ja uwielbiam kanapki z serem i keczupem a moj maz- amerykanin..zachodzi w glowe jak ja cos takiego moge wsadzic do ust!!! ty sie nikim nie przejmuj tylko wcinaj to co ci smakuje.. smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje najwieksze chyba dziwactwo jedzonkowe to kanapka z peanut butter i do tego na wierzch taka mieszanka majonezowa z ogorkami kiszonymi, papryczka, to sie w UK sandwich spread nazywa hihihi Ale nie mysle wcale o jedzeniu, rozbiera mnie jakies chorobsko od 3 dni, pewnie po tym moim zalamaniu malenkim, kiedy nastepny madry mi powiedzial,z e dobry nauczyciel z emnie nie bedzie bo... mam maly akcent cholera.. jakby powiedzial, wie pani pani metodyka nie taka, albo uczyc trzeba w taki sposob a oni mi ze mam akcent.. Jutro mam ostateczna rozmowe w sprawie nowej pracy, trzymajcie kciuki, jak tylko podpisze papierki z przyjemnoscia powiem obecnemu szefowstwu aby sobie szukalo kogos kto ma hamerykanski akcent..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polinka
Witam wszystkie forumowiczki (bo panow jakos nie wypatrzylam...)!!! A ja klikam z Paryza ,z Francji. Tworzycie naprawde suuuper paczke "Polakow-obywateli swiata".Jest tu bardzo milo!! :) Czy przyjelybyscie do swego grona jeszcze jedna zblakana polska duszyczke,steskniona za ziemia rodzinna?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Germanka
Ja moze tak z innej beczki. Mam prosbe. Od lat mieszkam w Niemczech i nie mam dostepu do polskiej TV. Poradzcie co najlepiej kupic! Jaka satelitarna zainstalowac, a moze da sie przez kablowke?? Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobitki ! Polinka, klepsydra, Germanka - witajcie w naszym milym (mam nadziej ;)) gronie i czujcie sie tu przytulnie ❤️ Co Was wyciagnelo z matczynej ziemi i co porabiacie tam gdzie obecnie jestescie, i jak tam w ogole jest? Jay - lej na tych od akcentu. Ale fakt faktem, ogolnie to do ESL-u chca z reguly \'native speakers\', zeby zarazem dobrego akcentu tych cielekow z emigracji nauczyc ;) Gupie to wszystko jest. Ale Ty wygladasz na przebojowa babke, wiec tak, czy owak sobie poradzisz :) Powodzenia z ta nowa praca! A to tez ESL, czy \"normalny\" ang. lub lit.? A tak na marginesie, to ESL-u moim zdaniem powinni uczyc tylko zagraniczniacy, bo oni wiedza najlepiej tak taki proces przyswajania obcego jezyka wyglada, a tubylcy moga tylko znac teorie, chocby i najlepiej. Margot - hmmm ... nie wiem, jak mam to tlumaczyc, ale niestety zdjecia Twojej slicznej (jak mniemam ;)) buzki znowu nie chca sie otworzyc. Jakiego sposobu bym nie probowala, otwiaraja mi sie tylko do 39% i koniec. Haneczka - no to w porzadku. A zwierzaczki sa takie slodkie, ze nie sposob bylo je pominac milczeniem ... Ich \"Pani\" w basenie tez niczego sobie ;) izza - ja co prawda zeberek z musztarda nie jadalam, ale niezly to pomysl z uwagi na zawartosc tluszczu w tychze :) Zebys byla na biezaco, to w Minnesocie juz mrozy i snieg. A co gorsze jest szare niebo, wiec piekno tych \"naszych\" okolic nie jest nawet oswietlone przez sloneczko, zeby wygladalo jeszcze ladniej. Jednak zgodze sie z Toba, ze spokoj i cisza tutaj panujace sa prawdziwym ukojemiem dla duszy i daja czlowiekowi jakies takie poczucie niemal dzicinnego szczescia i beztroski. Niech mi ktos jeszcze przysle zdjecia ... Dark Elf - jak jest ogolnie w Springfield - czy to takie bardzij miasto miastowe, czy raczej odrealniona suburbia? Ja niestety od czasu jak jestem w tym kraju z reguly mialam okazje trafiac na to drugie ... Ja dzis robie pyszna zupke z baklazanu (ja je pieszczotliwie nazywam BARBAPAPY, bo mi ksztaltem i chyba tez kolorem przypominaja stworzonka z tamtej bajki, pamietacie BARBAPAPY ? ). Jak ktos chce to napisze przepis ... Ide dzis naniesc papiery do miejsca, ktore mam nadzieje, ze mnie zatrudni. Ale najpierw musze sie dobrze najesc ;) Pa-pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogole \"za-granica\" sie chyba pisze razem, nie? Kurde, taki obciach i to w tytule ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka> ja wiem,z edo ESL chca nativow, ale w paitek bylam tak rozgoryczona,z e doszlam do wniosku, ze hydraulik moze nauczac, bo w koncu native? mowi a hamerykanskim akcentem? mowi? Mi facet powiedzial, z emam tylko slight accent, nosz kurna, pewnie ze mam, on jakby sie chcial po chinskunauczyc gadac tez by mial akcent, problem tylko w sposobie w jaki to powiedzial.. Dlatego tak ubodlo i zabolalo, dzis juz poinformowalam swoich uczniow, ze byc moze sie nei spotkamy w nastepnym semestrze. Moja praca o ktora sie staram to ESL manager, tam mi nikt nie bedzie nic wytykal, a fakt, ze potrafie sie porozumiec w killku jezykach dziala na moja korzysc, bo mamy uczniow z calego swiata.. To bardziej praca papierkowa, ale tez bede uczyc jak do tej pory, wiecej godzin, benefits i takie tam, wiec trzymaj kciuki hihihi Moja koleznka uczy pisania w NY i jakos nikt sie nie przypieprza do niej ze akcent nie taki.. Haneczka> gdzie jestes?;-) dzis odbieram ostatnie rolki z Florydy i poniewaz nie mam zadnych zajec dzis wieczorem bede skanowac zdjecia.. Efowa> co tam u Ciebie slychac? znowu Cie mijam gdzies daleko.. na urodzinki dostalam duuuzo knig po polsku, w weekend polknelam 4;-) jeszcze 2 mi zostaly, moze powinnam jakos dozowac kilka zdan na dzien, aby pozniej nie jeczec, ze znow mi knig po polsku brakuje?;-) pozdrowienia dla wszystkich;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynki!!! Heti- ja tez uwielbiam kanapki z serem i ketchupem a takze lubilam jesc jogurt z platkami ale teraz sie tutaj pzrestawilam na mleko z platakami i nawet mi smakuje Jay- wcale sie nie przejmuj tym co powiedzieli zycze powodzenia jezeli chodzi o nowa prace:)Ja dzisiaj wyslam podanie o pozwolenie o prace ciekawe ile bede czekac znajac Chicago i osoby tam pracujace pewnie z 5 miesiecy geeeeezzzzzz ciezki jest los emigranta czasami:) Polinka - witamy oooooo Francja super my mamy tutaj jedna dziewczyne z Francji Margot :) Klepsydra-,Germanka witamy:) Bagatelka- Springfield to miasteczko o wielkosci mniej wiecej zblizonej do Krakowa w Polsce no ale do Krakowa sporo mu brakuje, w sumie jest to raczej ciche miasteczko \"bardzo rozrzucone\" tzn trzeba miec samochod zeby sie wszedzie dostac,jest to miasto rodzinne Abrahama Lincolna, w sumie w centrum jest fajnie duzo pubow starych budowli,ja mieszkam w innej czesci miasta i do centrum mam daleko ale nie narzekam poniewaz mam bardzo blisko do duzych centrow handlowych czyli calej sieci roznorodnych sklepow tylko 5 minut spacerkiem,jeszcze nie bylam wszedzie ( przydaloby sie prawo jazdy) no bo tutaj chodniki nie sa bardzo popularne.Osobiscie nie mam nic do Springfield ale nie mialabym nic pzreciwko temu gdybysmy sie przeprowadzili do jakiegos wiekszego miasta:) Nie martw sie ja ostatnio alkohol napisalam przez ch na jednym topiku:) pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RW
Dzien Dobry, dopiero dzisiaj zauwazylam ten temat dyskusji. Mieszkam od 14 lat w Niemczech. Mysle ze po polsku nigdy nie zapomne, choc z pismem troche kiepsko. 3 lata pracowalam w firmie, w kórej dziennie dzwonilam do Polski. Fajnie bylo ale niestety sie skonczylo. Ludzie jednak inni niz Niemcy. Teraz urlop wyczowawczy. Syna jaknajbardziej po polsku chce nauczyc. Tata syna z Jugoslawi-Bosni. Oczywiscie on tez go chce swojego jezyka nauczyc. Chyby bedzie wesolo. Mam nadzieje ze maly "nieoszaleje" tak polsko - niemiecko - bosansko. Naprawde dopry temat dyskusji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf nie mogę wejść na Twoją stronke, a bardzo mnie ciekawią nowe zdjęcia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety znowu wpadam w przelocie pozdrawiajac wszystkich bardzo serdecznie a szczegolnie osoby nowoprzybyle :-) Polinka ---> ja klikam z regionu PACA :) bagatelka ---> nie mam pojecia, dlaczego nie chca ci sie otwierac te zdjecia! :-( Wysylalam je calej masie osob i nikt nie mial problemow z ich otwarciem... Masz moze jakis inny adres? Jay ---> ❤️ haneczka ---> oczywiscie reflektuje na zdjecia twoich zwierzatek, bo bardzo kocham zwierzaki :) ukgirl ---> przepraszam, ze nie masz jeszcze odpowiedzi w skrzynce! Prosze o odrobinke cierpliwosci... wszystko wyjasnie w mailu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety znowu wpadam w przelocie pozdrawiajac wszystkich bardzo serdecznie a szczegolnie osoby nowoprzybyle :-) Polinka ---> ja klikam z regionu PACA :) bagatelka ---> nie mam pojecia, dlaczego nie chca ci sie otwierac te zdjecia! :-( Wysylalam je calej masie osob i nikt nie mial problemow z ich otwarciem... Masz moze jakis inny adres? Jay ---> ❤️ haneczka ---> oczywiscie reflektuje na zdjecia twoich zwierzatek, bo bardzo kocham zwierzaki :) ukgirl ---> przepraszam, ze nie masz jeszcze odpowiedzi w skrzynce! Prosze o odrobinke cierpliwosci... wszystko wyjasnie w mailu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie wchodziłam, trudno spróbuję później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczyłam i się baaaaaaaaaaaaardzo przestrarszyłam!!!! Zmorę jakąś ujrzałam!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane babki, prace dostalam, za chwilke bede tworzyc wymowienie z pracy, najbardziej mi szkoda moich studentow, bo wiem jak facet ich kantuje.. szkoda, ze nie moge ich jakos przeciagnac do swojej instytucji, bo moja instytucja neistety nie wydaje wiz studenckich.. Wciaz dochodza do mnei paczki z Polski, normalnie albo sie zazeram czyms;-) ( chrupie sezamka), albo czytam hihihi Elfowa> ogladam se zdjecia, normalnie Ciebie to nie da rady se wystraszyc;-) Margot> slicznie dziekuje za serduszko, wpisalam na swoj aliste Twoje gg, mam nadzieje, kiedys Cie dorwac;-), bo tak caly czas jakos mi sie wymykasz... Ide pocwiczyc pilates, od wczoraj bola plecy od tego rozciagnia, moze jutro przestana i poczuje sie jak nowo narodzona? hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfie czy to wampirzyca? Czy chodziło Ci o coś konkretnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie... i serdecznie pozdrawiam... w Waszym imeiniu pozdrowilam rowniez \"ziemie ojczysta\" :-) margot dzieki za zdjecia... sliczniutka jestes :-) haneczka... obiecuje ze najpoziej jutro odpisze...:-) postaram sie rowniez wyslac zdjecia... DZIEWCZYNY... :-( mam PROBLEM!!!! pomocy.... :-/ z jednej strony to PIEKNE... z drugiej ...hm... nie wiem CO i JAK!!!!???? moj Mr. Right zaczal \"rozmowe wstepna\" nt. abysmy sie pobrali... wiem ze \"obmysla\" sposob \"oswiadczyn\" chce aby slub nastapil w miare szybko ... a jeszcze szybciej abysmy mogli \"zarezarwowac\" termin... problem polega jednak na tym ze ja nie wiem jak sie do tego zabrac... tj. co trzeba miec za dokumenty, i skad z polski... On jest niemcem... wiec slub mialby byc tutaj... MOZE MI JESTESCIE W STANIE POMOC??? jakie dokumenty potrzebne sa do zawarcia zwiazku mmalzenskiego zza granica??? czy trzeba miec jakies pozwolenie i jesli tak to od kogo??? i jaka jest kolejnosc zalatwiania tych spraw??? dzieki za WSZELKIE PODPOWIEDZI i powazne potraktowanie mego problemu... buziaczki...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×