Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Czesc Slicznotki ! Za oknem dzis szaro, a mi tu pachnie iscie letnio i plazowo, bo kupilam sobie dzis kremik do raczek o zapachu \"coconut/lime/verbena\", ktory rozsiewa won kokosowo-owocowa, ummmm ... :) Margot - dzieki za klopsiki-kofciki 👄 Czuje, ze bedzie to cos z rodzaju, co ja lubie, bo te wszystkie przyprawy. Cymes! A odnosnie kolendry, to chodzilo Ci, ze to ma byc kolendra, a w razie, gdyby nie bylo, to pietruszka, tak? Ja zdecydowanie bym obstawala za kolendra do tego przepisu, bo ma ten swoj milo orzezwiajacy zapaszek i swietnie uwazam idzie do tych przypraw orientalnych. I chyba najlepiej to podawac z ryzem, nieprawdaz? Jay - no wiem, wiem, ze to szkola wojskowa. Ponoc pare lat temu jakas kobitka sie uparla, ze musza ja tam przyjac (jako, ze tradycyjnie przyjmowali tylko facetow, a ona gwoli propagowania rownouprawnienia kobiet), ale nie wytrzymala nieboraczka nawet chyba roku! A wszystkim w ogole buzki i ide robic zupke, a dokladnie toskanska zupke fasolowa. Odnosnie Toskanii, to niedawno kupilam sobie ksiazeczke \"Under the Tuscan Sun\", bo mi kumpela nagadala, jaki to film byl fajowy, ale ja postanowilam najpierw przeczytac (wyglada lekko i przyjemnie). Dodatkowym atutem ksiazki jest fakt, ze zostalo tam umieszczone troche przepisow, a ja na to, jak na lato. A obecnie koncze czytac \"The God of Small Things\", ktorym jestem zachwycona! Lata temu przeczytalam recenzyjke tej ksiazeczki w \"Twoim Stylu\" i sobie kupiilam, tylko, ze w oryginale. W ogole kilka ksiazek polecanych przez \"Twoj Styl\" przeczytalam i okazaly sie one jednymi z moich ulubionych powiesci wszechczasow (np. Alchemik, Gra w klasy, Swiat Zofii). A moze ktos z Was przeczytal ostatnio cos fajnego i ma do polecenia? A tak na marginesie, to nie ma tu chyba nikogo z Wloch, czy tez sie myle? Pa-pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka, masz racje chodzilo mi o to, ze na wypadek gdybys nie dostala kolendry to mozna ja zastapic pietruszka... ale tylko na wypadek :-) Nic, uciekam, bo oczeta znowu zaczynaja mnie bolec od przesiadywania przed kompem :-( Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heti
bagatelka... nie tak ostatnio ta ksiazke przeczytalam ale wywarla ona na mnie strasznie silne emocje..."czasami wolam w niebo"... autorzy t.s. matzke polinka-co do zacinajacego sie 11 latka..ja nie wrozka..kazdy terapie inaczej przechodzi..wiekszosc zalezy od pacjenta...jednej osobie moze zajac to rok czasu a drugiej trzy lata....ja skierowalabym go do poradni logopedycznej i do roboty!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka> z ta babka to prawda;-) no ale dzieki niej kobiety studiuja w Cytadelii tez i nikt sie nie czepia;-) a propos tej knigi o ktorej pisalas, to ja ja wczoraj w rekach tarmosilam, ale skonczylo sie na zakupie kolejnej ksiazki do nauki hiszpanskiego;-) Elfica> nie mam na razie zadnych planow na swieta.. moja uczennica zaprasza mnei do Miami, ale jakos ja nie w nastroju podrozniczym na razie.. a co? lecisz do mnei na swieta? cudownie;-)) musze przysiasc faldek i faldeczek, bo chce sie polozyc o normalnej porze w koncu, jutro magiczne 12 godzin mnei czeka;-( pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziecioki ! Jok sie dzisioj bawita? Co jeta? Margot - sajgonki sama robisz, czy gotowce? Ja tez uwielbiam ! DarkElf - no i co? Gulaszyk, czy pizza? A propos, to ja tez mam w planie wyprobowac gulaszyk Margot, tudziez klopsiki-kofciki Margot, hyba juz w koncu w ten weekend o poczynie. (Wybaczcie, ze Was podsluchiwalam na topiku \"Co dzisiaj macie na obiadek\", ale bedac osoba bardzo jadlo-lubna nie moglam sie oprzec pokusie, aby tam nie zajzec. A wpisywac sie nie wpisywalam, bo sama do konca jeszcze nie ustalilam, ale pizze chyba zrobie, a lenistwa na gotowym spodzie, ktorego jeszcze nie probowalam (firmy Pilsburry, na pewno bedzie do kitu i naladowany sztucznosciami, ale sprobuje, bo nie chce mi sie samodzilnie robic ciasta pizzowego na razie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie babeczka
Do Dark Elf -> ale masz dzewczyno brzydkiego meza, uf fuj... pewnie chcialas do USA wyjechac co? bogaty chociaz ten twoj prosiaczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babeczce pokazac zdjecia, to jak rzucic perly przed wieprza. No coz, babeczko, chcialas nam koniecznie powiedziec, ze jestes prymitywna do tego stopnia, ze twoim zdaniem istota ludzka posiada tylko dwie cechy: wyglad i kase. Ale byc moze jestes nastolatka z zascianka, to wiele wytlumaczy. A tak na marginesie, czy sadzisz, ze kogos interesuja twoje \"wyrafinowane\" opinie? No i dobrze, ze masz tu okazje anonimowo sie sprodukowac, bo nie ujrzysz przynajmniej wyrazu pogardy na twarzach tych, ktorzy cie sluchaja. Wspolczuje ludziom z otoczenia babeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny:) Jay- myslisz ze nie chcialabym Cie odwiedzic?Swieta bedziemy spedzac prawdopodobnie w Colorado:)Juz nie moge sie doczekac:) Bagatelka- niewiem jeszcze co bedzie do jedzenia ale pewnie pizza:)Wiadomo ze taka domowa pizza najlepsza kiedys musze zrobic taka sama:) Babeczka- bez komentarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka ---> te sajgonki, byly kupne, bo niestety nie mialam czasu na pichcenie dzisiaj, ale mam fajny a wlasciwie dwa fajne przepisy na sajgonki (wyprobowane). Jak chcesz, to moge ci je wystukac na klawiaturce :) taka sobie babeczka ---> no comment :-( Dark Elf ---> ❤️ + 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DaRk Elf - a o jaka pizze Ci chodzi? Taka z pizzerii, czy mrozona ze sklepu? Znaczy, jaka masz w planie na dzis :) ? Poniewaz mieszkamy w tym samym kraju, to pozwol, ze podziele sie z Toba kilkoma moimi obserwacjami na temat pizzy. Z takich sieciowych pizzerri, to moja ulubiona jest California Pizza Kitchen. Jest to w sumie restauracja, bo oprocz pizz sa tam i inne calkiem pyszniutkie rzeczy. Ta restauracja znajduje sie z reguly w molach, ewentualnie na lotniskach. Ale ostatnio odkrylam, ze ich pizze sprzedawane sa rowniez mrozone w supermarketach. Z tym, ze ich pizze sa troche inne, niz te typowe amerykanskie pizze ociekajace tluszczem i sosem pomidorowym. Ichne sa bardziej na sposob wloski, delikatniejsze, chrupiace i z roznymi ciekawymi skladnikami. A z takich innych zsklepowych \"zwyklych\", to Freschetta i DiGiorno sa tez dosc mozliwe. Nie chce byc natretna z tymi swoimi jedzeniowymi wywodami, ale jesli chcesz, to zawsze chetnie podziele sie z Toba efektami moich 14-letnich poszukiwan normalnego jedzenia na amerykanskiej ziemi. Chociaz czasem mam chrapke nawet na rozne glupie amerykanskie sztuczne swinstewka w stylu ich chlebek puchowy albo mielonki typu, ze lepiej nie dochodzic co w nich jest :D Aha, jeszcze mam do Cie pytanko: czy jak robilas kiedy gulaszyk Margot, bo robilas z tego, co pamietam, prawda? o jakiej nazwie wolowinke na niego kupilas? O ile oczywiscie pamietaszs. Bo w przepisie jest, ze z udzca, wiec sprawdze w takiej jednej ksiazce, jak to sie bedzie nazywac, ale w razie gdyby nie bylo akurat z udzca, to ... O i jeszcze jedno pytanko, ktore juz od dawna mialam Ci zadac, a ciagle zapominalam: raz wspomnialas o takiej pysznej salateczce z czosnku i z ananasem chyba, czy moglabys mi podac, co wchodzi w jej sklad? Bo cos mi sie wydaje, ze ona moze byc z rodzaju takich salatek, jakie ja uwielbiam (moj luby tez chyba niezbyt, coz oni sa wychowani na innych smakach :( ). Ot i tyle. Buziaczki! Margot - mam jeszcze pytanko odnosnie klopsikow: co to u diaska jest mooli? Pierwszy raz slysze! A kardamonowe nasionka trzeba wyjac ze straczkow, czy moga byc wrzucone razem w straczkach? Wreszcie sobie przepisalam te wszystkie Twoje przepisy i bede robic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - ja tesz chcem sajgonki ! Ale czy pszypatkiem nie jest trudno je robic, te zawiniatka i w ogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie babeczka
ta swoja stronke powinnas nazwac: www.dark_elf_i_rozowy_prosiaczek.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz sie robi :-) SAJGONKI :-) Przygotowanie: Placki ryzowe wlozyc na 3-4 min. do naczynia z zimna woda, aby zmiekly. Nastepnie rozlozyc ostroznie (tak zeby sie nie porwaly) na desce i nalozyc na nie farsz. Zwijac w cienkie rulony (tak jak nalesniki). Brzegi kazdego plastra posmarowac bialkiem i zlepic. Sajgonki postawic na kilka minut do podsuszenia. Smazyc 3 minuty na rumiano w glebokim tluszczu. FARSZ Z WIEPRZOWINY I JAJKA :-) Skladniki: - 40 dag chudego miesa - 2 jajka ugotowane na twardo - 5 dag dymki ze szczypiorkiem lub 1/2 peczka szczyporku - po lyzce oleju i sosu sojowego - po szczypcie anyzku, kminku i soli Miesa oraz warzywa umyc i osuszyc, jajka obrac. Przygotowane skladniki posiekac i usmazyc na oleju. Nastepnie polac sosem sojowym, posolic i wymieszac z anyzkiem oraz kminkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARSZ WARZYWNY Skladniki: - po 10 dag posiekanego bambusa z puszki, kielkow sojowych i kapusty pekinskiej - 1 marchewka - 1/2 zielonej papryki - 2 lyzki oleju sezamowego - 1 lyzeczka sosu sojowego - sol - pieprz Kapuste, papryke i marchewke oczyscic, oplukac, osaczyc i pokroic w waskie, krotkie paski. Na rozgrzanym oleju podsmazyc warzywa z banbusem, polac sosem sojowym, dodac kielki, wymieszac, doprawic sola i pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka my to zazwyczaj jemy digiorno,red baron albo tombstone(meksykanska moja ulubiona) Hmmm nie slyszalam o tej California Pizza Kitchen,musze sie rozejrzec:) Jezeli chodzi o gulasz to kupilam normalne mieso w kawalkach z napisem stew beef ale niewiem czy to z udzca czy nie ja sie nie znam tyle pamietam z opakowanka,wyszedl dobry ten gulasz:) Ta salatke z czosnkiem to uwielbiam,a oto jej sklad:) puszka ananasow ( juz pokrojonych na drobne kawalki) opakowanie pokrojonego w cienkie paseczki sera zoltego najlepiej mozzarella 2-3 zabki czosnku zalezy czy lubisz wiecej czy mniej Mieszasz te skladniki dodajesz majonez sol pieprz do smaku( ja daje duzo pieprzu) i gotowe.Najlepiej zeby ta salatka polezala w lodowce kilka godzin i palce lizac:)Moj tez nie lubi tej salatki ale ja ja wcinam bardzo czesto:) Margot- no i nastepny pyszny przepis do kolekcjii dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - och, dzieki za te smakowitosc :) O, i jakie to zdrowiutkie, smazone w glebokim tluszczu :D Ale czasem wlasnie na takie cus czlek ma chcice :D Pycha. A ja tez bardzo lubie takie o nadzieniu warzywno-kapuscianym. A jak dokladnie smazy sie w glebokim oleju, bo ja nigdy tego nie robilam ? I czy bardzo smierdzi? Bardziej niz po nalesnikach albo plackach ziemnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam jeszcze jeden przepis (nie jest jednak wyprobowany - zaznacza z gory :-)) Skladniki: Na ciasto: - 9 platkow ryzowych - ciasto z 2 lyzek maki i 1 lyzki wody) Na farsz: - 200 g mielonego miesa wieprzowego - 30 g startej marchewki - 30 g posiekanych grzybow mun - 30 g posiekanej kapusty - 1 jajko - lyzeczka zmielonego czosnku - kilka kropel oleju - sol Przygotowanie: Wymieszac skladniki farszu, doprawic. Platki ryzowe zanurzyc w zimnej wodzie, wylozyc na sciereczke. Gorna czesc platka posmarowac ciastem. Na srodek nalozyc farsz, uformowac rowny waleczek, zagiac rogi do srodka; zrolowac tak, aby skleic koniec. Sajgonki smazyc na oleju na zloty kolor. Aha, wczeniej zapomnialam dodac, ze sajgonki podaje sie na lisciu salaty z sosem Nouc-cham, przyrzadzonego z sosu sojowego, czosnku, imbiru i cytryny. Voila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka ---> wlaczam okap i juz mi nic nie smierdzi! :) A jesli chodzi o kalorie, to chwila, sa w przepisie - z farszem z wieprzowiny i jajka 100g = 169 kcal a z farszem warzywnym 100g = 81 kcal Dark Elf ---> dzieki za przepis na salatke! Na pewno wyprobuje, bo brzmi smakowicie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik - a Tobie dzieki za salateczke :) No tak, \"stew beef\" to napewno najbezpieczniejsze wyjscie, czyli miesko na dlugie gotowanie w sosie, w przeciwienstwie do czegos co sie np. tylko szybko griluje. Jeleli lubisz gotowanie, to goraco polecam Ci ksiazke \"The New Joy of Cooking\". Znajdziesz ja prawdopodobnie w kazdej ksiegarni. Jest to po prostu bibila jedzenia. Jest tam wszystko o wszystkim. Sa przepisy, ale przede wszystkim sa wszelkie mozliwe wiadomosci o roznych rodzajach mies, ryb, warzyw, sosow, co tylko dusza zapragnie. Dokladnie mozna sie dowiedziec np. do czego urzyc jakies egzotyczne warzywo, ktorego czlek pierwej na oczy nie widzial, do czego nadaje sie mieso z jakiej czesci zwierzecia, itp, itd. To ja Ci sie odwdziecze moja tak ulubiona salatka o podobnym wydzwieku: Skladniki: -puszka kukurydzy -zabek czosnku, rozgnieciony -ser zolty (ja tu najlepiej lubie mazzarele, ale zolta, nie biala) starty (sera objetosciowo troche mniej niz kukurydzy) -przyprawy: sol, pieprz + do kto lubi, np. bazylia, papryka -olej (najlepiej z oliwek, tak ze 2 lyzki) -moze by pare kropel octy balsamicznego lub sosu sojowego Wszystko mieszamy i jemy. dla mnie to jest porcja dla 1 osoby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam przepis na salatke z marchewka, czosnkiem i majonezem. Propoporcje, jak kto woli... Ja dodaje jeszcze sol i pieprz! :-) Pychota... tylko, ze potem trzeba sie zaszyc w domu na jakis czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUROWKA JABLKOWO-POMIDOROWA Skladniki: - 40 dag pomidorow - 5 jablek - 3 lyzki posiekanego szczypiorku - 3 lyzki posiekanej naci pietruszki - 1 cebula - sok z cytryny - sol - pieprz - cukier - 1/2 szkl. gestej smietany - 3 lyzki oliwy Przygotowanie: Jablka i pomidory umyc, obrac ze skorek. Pomidory przed obraniem sparzyc wrzatkiem. Jablka pokroic w drobna kostke, w czasie krojenia skorpic sokiem z cytryny. Cebule obrac, oplukac, pokroic tak jak jablka. Jablka i cebule wymieszac ze smietana, dodac oliwe, pokrojone w czastki pomidory i posiekana zielenine. Delikatnie wymieszac, uwazajac, zeby nie zorgniesc pomidorow. Przyprawic do smaku sola, cukrem i sokiem z cytryny. Generalnie nie przepadam za pomidorami, ale ta surowka jest naprawde pyszna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka ---> mooli jest to warzywo... tak wyczytalam w mojej madrej ksiazce... na zdjeciu wyglada ja biala rzodkiew...:-) W sklepie nawet o to nie pytalam... po prostu zastapilam marchewka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow dziewczyny dzieki za te wszystkie przepisy teraz to dopiero bede miala wybor:) Bagatelka- dzieki za polecenie tej ksiazki:) Margot- ta surowka brzmi zachecajaco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka ---> tez bede musiala kiedys wyprobowac przepis na twoja salatke :-) Brzmi przepysznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×