Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

nie chyba Marzenko, tylko na pewno, musisz sie wykazac znajomoscia znakow drogowych i zasad ruchu, aby Ci ktos dal ten permit. Nie wiem ile kosztuje w Twoim stanie, ja za swoj placilam $2 za test i $2.50 za kawalek plastiku z moim zdjeciem czyli zadne to pieniadze;-) nie mialam mozliwosci zdawania po polsku, choc kilka stanow oferuje takie opcje; u mnie do wyboru byl po angielsku i hiszpansku i nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam mozliwosc po polsku. Zabieram suie za nauke. Mam czas do soboty. Moj maz zle przeczytal i dlatego mowil mi, ze nie musze nic zdawac, co dla mnie bylo dziwne. Myslisz,ze jestem w stanie nauczyc sie do soboty?? Kurde mam tyle rozdzialow tego!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz mi Jay powiedziec cy to jest na zasadzie odpowiedzi abdc czy w jakis inny sposob??? Teraz jestem kompletnie przerazona!!!!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee tam nic sie nie boj, to tylko formalnosc;-)) poogladaj obrazki;-) to wazne, znaki drogowe, jest kilka pytan gdszie jest pokazany znak drogowy bez napisu na nim, jest tylko ksztalt, np szesciokat czerwony i masz do wyboru a,b,c i oczywiscie, ze to znak stop.. jak nie jestes pewna, to mozesz pzreskoczyc pytanie, aby pojawilo sie na samym koncu, tutaj jak ja zdawalam bylo 30 pytan, mozna bylo zawalic 5, jak juz wiedzialam, ze mam zrobione 25 dobrze, to strzelalm reszte;-) i zawalilam tylko 2 pytania, wiec wszystko do zrobienia jest... nie pzrejmuj sie mocno, nie ucz sie tych wszystkich glupot, ze po zmianie adresu masz 10 dni, aby powiadomic DMV i takie tam.. sytuacje na ulicy, kto jedzie pierwszy, co oznacza swiatlo migajace, kiedy nie mozna wyprzedzac, wszystko zwiazane z ulica, a do soboty to masz duuuuuzo czasu, trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlam sie przywitac! :D Nie mam zaleglosci w czytaniu (udaje mi sie wszystko czytac na bierzaco :D ), ale na pisanie czasu brak odkad jest u nas mama... coz... :D Moj wyjazd do Polski stoi pod znakiem zapytania... :( albo jesli pojade to na krotko... - byc moze niedlugo bedzie czekac nas przeprowadzka... No nic, pozdrowionka dla wszystkich i usciski :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki JAY ale i tak sie boje!!!! Czytam teraz o pasach bezpieczenstwa... Czy mozesz mi przytoczyc wiecej przykladowych pytan? Pleaseeeee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Hej Marzenka- ja wlasnie tez zakuwam kodeks drogowy i ide zdawac w poniedzialek pawdopodobnie :-) wiec za mnie tez prosze trzymac kciuki:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAYENKA idziesz zdawac na prawko czy permit jak ja? Na jakiej stronie jestes? Czego sie na tym etapie uczysz? Jay, ale nie musze zdawac nic z jazdy jak na permit tylko, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem z rocznika 86 ... 18 mam latek =] moze wczesnie nie trafilam w klawisze i sie pomylilam piszac cos innego ale mam 18 ^-^ Pozdrowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay, w jakim jestes stanie ze tak tanio placilas? moi znajomi musieli placic troche drozej, ale moze to zalezy od stanu... placili albo 15$ albo 30$ zapomnialam (za test) wiem juz chyba za test placili 15 a prawko bylo dwa razy drozsze ... wszyscy mowia ze Massachussetts jest drogie = /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Marzenka-ja sie tak ucze ze co 5 minut ogladam Kafeterie :-) Zaczelam sie uczyc przedwczoraj ale nie chce mi sie strasznie. Koncze znaki i przechodze do sytuacji na drodze. Ja ide zdawac na G1. Jak zdam G1 to bede mogla jezdzic z osoba u boku. Ale jezdzic to sie bede uczyc dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia> nic z jazdy.. dadza Ci permit i juz wyjdziesz stamtad uchachana od ucha do ucha z nowym plastikiem hehe Kudlata> SC, ale to permit taki tani, prawo jazdy $15 o ile sie nie myle, najlepsze to jest to, ze sie nie placi za test ten z jazdy, mozna go oblewac ile wlezie;-))) dopiero jak juz sie zda trzeba zaplacic $15. W kazdym stanie co innego, inne ceny, a sie nie dziwie ze Massachussets drogie;-) Mayenka> nie ma co zakuwac;-P Ja bylam niebieska ze strachu;-) a juz po fakcie zastanawialam sie po co tyle pazurow zezarlam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez to samo Mayenka. Tak samo z kims z boku. Nie wiem jak sie to inaczej nazywa. Moj maz mowi permit/pozwolenie. Ja dopiero teraz zaczelam a w sobote mam isc zdawac. Jestem przy wymijaniu. Dopiero.... I siedze przy komputerze, co chwile zerkam na kafeterie i w przerwach gadam z Piwonia!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... co Was tak wszystkie prawie wzielo na jezdzenie samodzielnie? Fajnie, trzymam za Was kciuki... Margot, co sie dzieje.. czyżby przeprowadzka wiązała się z planowaną budową domów naprzeciwko? Gruszenka, a czy to nie jest jakies zapalenie spojowek? czy duzo czasu spedzasz przy kompie? Gadzinka - smacznegoo... Sorki, musze konczyc, nie napisze dzis wiecej.... Pozdrowienia dla wszystkich... Poczte odebralem, dziekuje za zdjecia.. Jutro bede wysylal swoje zdjecia.... papapapaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Marzenusia- uczysz sie jezdzic na stick czy tylko na automatic? (chodzi mi o skrzynie biegow). Ja sie ucze tez na stic tak na wszelki wypadek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Automatic!!!! Tylko!!! W Polsce mialam okazje zmieniac biegi przy maluchu. Moj brat sie zdenerwowal i juz mnie wiecej nie uczyl :o Okropne jest to ehhhhhhhh Dzieki Kokus!!! Ide sobie zrobic gofra... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu ja trafilam na ta strone
przekleta!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Sorry za blad- stick a nie stic. A wogole to jestem zbulwersowana bo ja za G1 musze zaplacic $100 CDN a wy macie tak tanio! It's not fair:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenucha
Wow az tyle? Ja chyba 20 $ cos slyszalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka> co to jest G1? Marzenusia> beginner\'s permit tak to sie zwie, w Twoim stanie tylko 90 dni? ja musialam odbebnic 180.. Ty tam jeszcze dobrze poczytaj;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochani po ponad tygodniu .... ❤️ ... i nie myslcie, ze przez ten czas nie pisalam, tylko, ze komputer mi zjadal posty, wiec sie zniechecilam na pare dni :O Margot - 👄 ale musisz miec teraz radoche - wakacje i mame :) Szkoda, ze wyjazd do Polski wisi na wlosku :O ... mam nadzieje, ze wszystko sie jakos wyklaruje na + :) papuga - skoro juz mowa o anglistkach, to ja w sumie tez, ale konczylam studia w USA i jest to raczej filologia/literatura anizeli filologia/pedagogika (nie wiem, jak to lepiej okreslic :O) A Anglia to kraj moich marzen, o czym juz pisalam do znudzenia w zeszlym roku, ale Ciebie jeszcze wtedy nie bylo :) mayena - z tych kursow, ktore przytoczylas, jeden bardziej niz inne wpadl mi w oko ;), Shakespeare. A to dlatego, ze swego czasu mialam podobna sytuacje, co Ty - zapisalam sie na niego z braku laku, ale nie bardzo chcialam. No i poszlam na pierwsze zajecia ... i coz sie stalo? Ano poznalam Milosc Swojego Zycia :D ❤️. Ot co :D. Takze od tego czasu mam do Szekspira zdwojony sentyment, a jego sztuki, szczegolnie komedie, sa moim zdaniem wysmienite (nie-koomedie natomiast bywaja przynudnawe, nie da sie ukryc :P) :) Gadzina - ach, Ty szczesciaro tez balujesz z mama :) Barb - pisalas kiedys o Macaroni & Cheese, ze jest to plaga amerykanskich dzieci :D Zgadzam sie w 100%, tez to zauwazylam, w sumie trudno sie dziwic, bo to takie mile mieciutkie jedzonko, ze dzieciom smakuje, ale jak sobie poczytac sklad surowcow :O to sie wlos na glowie jezy... Wyprzzedarz w sklepach VS trwa jeszcze chyba przez kilka tygodni :) Marzenusia - to sie troszke w VS obkupilas ;), a mi przypadlo w udziale tylko 3 pary gacioszek, 1 staniczek i porcieta pizamkowe :) DaRk Elf - ze zwrotami do VS nie ma najmniejszego problemu. Ja zawsze sobie zamawiam duzo rzeczy i w roznych rozmiarach, a potem zostawiam to, co mi pasuje. Na fakturze jest taka czesc do oderwania (jak dostaniesz pzczke) specjalnie, ze mozesz cos odeslac. Kosztuje Cie tylko przesylka pocztowa, z reguly nie wiecej niz 5$. Poza tym oplaca sie od nich zamowic na ponad 100$, nawet jakbys miala prawie wszystko zwrocic, bo wtedy nie placisz za przesylke od nich. Powodzonka! A sukieneczki dzinsowe sa bardzo fajniutkie. :) Izus, Mlodzik, Kudllata - witajcie :) A na zakonczenie zycze tym wszystkim, co przygotowuja sie do prawa jazdy dobrego humoru i braku strachu - na pewno pojdzie Wam wysmienicie! 🌻 Bardzo slodko pozdrawiam wszystkich pozostalych: franci, Jay, haneczke, kukusia, Gruszenke, Piwonie i wszyskich innych, ktorzy tu zajrza :) Caluski ! 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam:) wlasnie wrocilam z kursu witam wszystkich Marzeniusia- i znowu mi smaka robisz tymi goframi:) Kurcze ja tez musze mojego meza zagonic do jezdzenia ze mna po parkingu..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenucha
To i tak dobrze BAGATELKA :D JAY minimum to trzy miesiace a maksimum to 6 miesiecy!!! Tak mowilo moje Kochanie!!! Mam nadzieje, ze znowu nie pokrecil!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenucha
DARK ELF zapraszam!!! No ja lubie gofry i lubie sama je robic. Moj maz tez lubi bardziej mojej roboty gofry niz kupne czy w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×