Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

selala - wiem, ze smiesznie z tymi szklankami, w Stanikach wiekszosc przepisow jest na szklanki, dwie szklanki to niecale pol glowki malej kapusty :) No i upychamy ciasno do szklanki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - wielkanoc bedzie 23 marca, czyli chyba strasznie wczesnie. Odkad jestem w Stanikach nie bylam nigdy na Wielkanoc w Polsce ... A zamierzalam sie pare razy, teraz juz nie mam po co :( Ale przynajmniej zaliczylam 2 Boze Narodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selala 🖐️ Bagatelka 🖐️ Arnusia 🖐️ Naneczka🖐️ Kasiulena 🖐️ Paaollka 🖐️ Margot 🖐️ Antonetta 🖐️ Kokus🖐️ Ani🖐️ Witam wszystkich:) u mnie zaczal sie szal na calego przed SW.Mikolajem:) W Belgii jest tradycja ze przed Mikolajem przychodzi Czarny Pit i podrzuca cos dzieciom do butow:) Moja corka dzis musiala zaniesc dodatkowe buty do szkoly i ma je zostawic tam na noc-moze cos tam i do szkoly podrzuci a ja dzis mam w planie pobiegac po sklepach i pomoc Mikolajowi;)poszukac jakis prezent dla coki:D milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich :) a ja siedze w domku i jak zwykle sprzatanie gotowanie i nuda tak niestety jest u mnie w cigu tygodnia :( no ale w weekendy sobie odbijam :) antonnetta milego pobytu w dubaju zycze :) kurde nie mam pojecia gdzie jest Ulm ..az dzisiaj zapytam mojego mezczyzne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani! Dzieki! Wasze kciuki pomogly!!!!!!!!! :):):) Od 7 stycznia zaczynam prace w ...firmie mojego meza! :) Ciesze sie jak glupia, bo balam sie, ze nic z tego nie wyjdzie. Szef mojego meza skladal mi propozycje juz ponad rok temu, ale wtedy odrzucilismy ja twierdzac, ze nie chcemy pracowac razem. Teraz sytuacj w mojej obecnej firmie wywrocila sie do gory nogami i dalsza praca tutaj bylaby dla mnie bez sensu. Klopot polegal jednak na tym, ze moj maz, dla zachowania twarzy musial sie nadal sceptycznie wyrazac o pomysle mojego zatruenienia... ;) Koniec koncow decyzja jednak zapadla a ... moj maz dal sie \"jakos\" przekonac swojemu szefowi ;););) Ciesze sie bardzo, bo nowa praca bedzie duzo ciekawsza i blizsza temu co robilam w Polsce a ponadto... zgodzili sie, bym przez blizej niezdefiniowany okres pracowala 6-7 godzin dziennie (a nie 10-11 co jest tu norma) :) Zeby bylo zabawniej, jest to poniekad \"powrod do korzeni\" zwazywszy, ze firma moje meza to ta sama firma, w ktorej kiedys pracowalam w Warszawie ;) Raz jeszcze dziekuje za trzymanie kciukow! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... musze sie przyznac...tak smacznej surowki ( patrz...przepis bagatelka )...dawno nie robilam...polecam! bagatelka! duzy buziak...surowka wysmienita! w niemieckich przepisach kulinarnych...nie znajdziesz takich przepisow, choc wszystkie skladniki znajduja sie w zasiegu reki...przewaga jest Sauerkraut...kwasna kapuch...zalewana bialym winem jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika - dzieki! :) My mamy w zwiazku z gwiazdka konflikt rodzinny! We Wloszech prezenty dzieciom przynosi teraz Babo Natale, czyli nasz Sw. Mikolaj. Moj maz jednak pamieta, ze w dziecinstwie przymosil mu je Gesu Bambino i uwaza Babo nAtale za amerykanski wymysl ;) JA optuje rzecz jkasna za Mikolajem, ale polskim - efekt? Naszym dzieciom grozi potrojna inwazja prezentow ;) plus woda z mozgu... A tak serio... tata naszej niani, ktorego Franio nie zna obiecal pojawic sie u nas w tym roku w przebraniu Mikolaja - bedzie zabawnie! Bagatelko - surowki zurawinowej jescze nie wyprobowywalam, bo nie mam pojecia skad wziac suszona zurawine ???? ale niech no ja tylko dorwe... Przy okazji i poniekad a propos naszych granatowych wynurzen - jednym z naszych ulubionych dodatkow do ryby jest salatka roszponki (valeriana) z kuleczkami granatu. Sos do uznania. U nas klasycznie, czyli - oliwa z oliwek i kapka soku z cytryny, lub vinegret. Ladnie wyglada i dobrze sie komponuje z delikatnym smakiem np. tunczyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ciesze sie, ze moja sorowka nadaje sie do spozycia ;) Tez bylam nia bardzo zaskoczona, gdy pierwszy raz jadlam ja u znajomych, od razu poprosilam o przpis, ktory tamci mieli z radia (spisany na szybkiego ;) ). Jest troche inna od typowych \'naszych\' surowek z kapusty, bo tak raczej na slodko-kwasno, prawie jak deser ;) Suszone zurawinki mysle, ze mozna zastapic rodzynkami. Te zyrawinki maja charakter troche wiekszych i bardziej kwaskowych rodzynek, moze zolte rodzynki bylyby tu na miejscu :) Ja tez myslalam, ze suszona zurawina to jest jakis wymysl i chyba by trzeba samemu usyszyc, ale ku memu zdziwieniu znalazlam i to w zwyklym supermarkecie, posrod rodzynek i innych suszonych owocow w komercyjnych opakowaniach. Gratulacje dla Kuk 🌻 Wyglada na to, ze faktycznie sytuacja jak z marzen :) I powodzenia z tymi Waszymi niezliczonymi okazjami do prezentow dla dzieci :) Tez im sie trafilo ... po kilka mikolajow na glowe :D Buzialki dla wszystkich przyjaznie nastawionych topikowiczow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko, a czy nasiona selera moznaby zastapic nasionami kopru wloskiego? Co do okazji prezentowych, to moj syn nie powinien w grudniu narzekac. Wloska befana, polski Mikolaj, gwiazdka, a jeszcze do tego urodziny 23 grudnia! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... pojechalem wczoraj rano do Rzeszowa, do roboty, ale na miejscu pogadalem z kolega z ktorym pracujemy i z kierownikiem i w koncu wrocilem do domu, znaczy sie do Cioci, u ktorej teraz mieszkam.. Byl snieg, zimno i porywisty wiatr.. nie dalo sie pracowac na zewnatrz... Dzisiaj bylo ciut lepiej, ale i tak zmarzlem.. Po poludniu dorwalem ciekawa ksiazke i nawet na kompa nie siadlem.. Kuk - wielkie gratulacje... i powodzenia w nowej pracy.. bagatelka - widzialem suszone zurawinki w Tesco w Jeleniej Gorze.. przepisze sobie ten przepis.. a noz widelec sie przyda.. ani79 - ciesze sie ze juz jestes zdrowa.. teraz tylko uwazaj i nie daj sie zlapac ponownie.. Selala - ok.. moge byc Ptys... ale tylko dla Ciebie.. :D Antonetta - bardzo jestem zainteresowany zdjeciami Dubaju, da sie cos zrobic? Buzioaczki dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuk - nasiona selera maja taki aromat troche \'rosolkowy\', nie wiem, co Ci powiedziec odnosnie wiec kopru ... Zreszta nie znam nasion kopru ... Mysle, ze te nasiona nie sa glownym smakime sorowki, nadaja jej tylko takie dodatkowe \'cos\', bo moze mialaby za owocowy posmak :) kokus - polecam ten przepis, a suszone zurawinki sa tak smaczne, ze mozna smialo jesc zywcem, jako zdrowe cukierki ;) Spijcie smacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry z rana... czy macie podobne problemy z otwarciem strony? od kilku dni nie moge otworzyc...wskoczyc na topik...pojawia sie podobny temat ...Polacy za granica - gdzie mieszkacie! czesc II...z 6 zapisanymi stronami...zwatpilam...byc moze tym razem przejdzie...bede sie starac... bagatelka! jeszcze raz dzieki... za przepis na przepyszna surowke... mysle ze wlasnie te suszone zurawinki daja ten...troche inny smaczek... ani 79! dobrze ze wracasz do zdrowia...bo teraz zaczyna sie ten najpiekniejszy okres przedswiateczny...musimy byc zdrowe arnusia! sciskam kciuki...niech sie wszystko dobrze zakonczy... selala! w zdrowym ciele...zdrowy duch! 2x tyg. sport...b. dobrze...najwazniejsze sa checi...zycze dobrej kondycji mika 1122! w rejonie w ktorym zamieszkuje praktykowany jest identyczny obyczaj... 5 grudnia wieczorem wystawia sie przed wejsciem do domu buty...im wyzsze tym lepiej...i choc nasze dzieci troche podrosly...zachowujemy jednak ten obyczaj... Kuk! gratulacje...pomyslnosci i dobrego startu w nowej pracy majka28! dzieki za zyczenia...pozdrawiam ciebie i twojego mezczyzne...juz dowiedzialas sie gdzie lezy...Ulm Kokus! zdjecia beda cykane...bede sie starac... zaobaczymy co sie da zrobic... wszyskim zycze...wiele...wiele...mikolajkowych prezentow...i tym malym...i tym duzym...niech Nikolaus spelni marzenia... wszystkim ktorzy do niego zlozyli zamowienia... na marginesie...moje zamowienie lezy juz 2 miesiace... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry z rana... czy macie podobne problemy z otwarciem strony? od kilku dni nie moge otworzyc...wskoczyc na topik...pojawia sie podobny temat ...Polacy za granica - gdzie mieszkacie! czesc II...z 6 zapisanymi stronami...zwatpilam...byc moze tym razem przejdzie...bede sie starac... bagatelka! jeszcze raz dzieki... za przepis na przepyszna surowke... mysle ze wlasnie te suszone zurawinki daja ten...troche inny smaczek... ani 79! dobrze ze wracasz do zdrowia...bo teraz zaczyna sie ten najpiekniejszy okres przedswiateczny...musimy byc zdrowe arnusia! sciskam kciuki...niech sie wszystko dobrze zakonczy... selala! w zdrowym ciele...zdrowy duch! 2x tyg. sport...b. dobrze...najwazniejsze sa checi...zycze dobrej kondycji mika 1122! w rejonie w ktorym zamieszkuje praktykowany jest identyczny obyczaj... 5 grudnia wieczorem wystawia sie przed wejsciem do domu buty...im wyzsze tym lepiej...i choc nasze dzieci troche podrosly...zachowujemy jednak ten obyczaj... Kuk! gratulacje...pomyslnosci i dobrego startu w nowej pracy majka28! dzieki za zyczenia...pozdrawiam ciebie i twojego mezczyzne...juz dowiedzialas sie gdzie lezy...Ulm Kokus! zdjecia beda cykane...bede sie starac... zaobaczymy co sie da zrobic... wszyskim zycze...wiele...wiele...mikolajkowych prezentow...i tym malym...i tym duzym...niech Nikolaus spelni marzenia... wszystkim ktorzy do niego zlozyli zamowienia... na marginesie...moje zamowienie lezy juz 2 miesiace... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anonette tuna samego Mikolaja to trzeba zaostawic ogromny talerz-na prezent:)filizanke kawy hehehe piwo i papierosy dla Czarnego Pita hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry🌻 Kuk-napisz nam co będziesz robić w tej nowej pracy. Tutaj nie obdarowują dzieci na Mikołaja dopiero w Nowy Rok. Kokuś-na wschodzie Polski faktycznie zimy są sroższe niż w innych rejonach.Ja jestem z płd-zach. strony i zimy też są tam ostre ale Ty masz bliżej do syberii:-D :-P Ostatnio faktycznie coś działo się z tym portalem,bo nie można było otworzyć wielu stron z niego. Mika-Mikołaj dotarł już do Twojej małej?serce] Antonnetta-pewnie już wygrzewasz się w słoneczku. U nas szaro-buro-wilgotno i zimno. Pewnie nikt nie uwierzy,ale słońca już nie widziałam kilka dni,aura angielska:-) Buziale🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, witam wszystkie.. Selala - wyobraz sobie, ze wczoraj w Krosnie i Rzeszowie byla sniezyca i postanowilismy z kolega, ze bierzemy wolny dzien w sobote.. bo nie da sie pracowac.. Przyjechalem do domu, do Tarnobrzega, a tu tylko slady sniegu.. wystarczy wyjechac z tych lasow Puszczy Sandomierskiej a klimat zmienia sie jak w bajce.. dwadziescia kilometrow dalej juz lezy warstwa kilku centow sniegu.. i to wcale nie na wschod lecz na poludnie.. Dobrej pogody wszystkim.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selala🖐️Kokus🖐️i wszystkimpozostalym🖐️ Mikolaj przyjdzie dopiero w czwartek rano:Dale jutro bedzie juz w szkole:) Wczoraj u mnie byl straszny wiatr:Oja pomalu iore sie za swiateczne sprzatanie no i musze dolaczyc do odchudzajacych-przytylo mi sie jakies 3kg:O milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla podtrzymania tradycji ostatnich dni (minimum 1 wpis dziennie ;) ), wpisuje sie i sle sloneczne buziaki dla wszystkich naszych wspoltopikowiczow :) Przezywam swoja pierwsza zime w cieplych krajach ... Pogoda jest obecnie mniej wiecej majowa - w dzien na lekki sweter, wieczorem lekki plaszczyk :classic_cool: Trzeba to jednak bedzie przyplacic upalem i duchota w lipcu i sierpniu :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was wsyzstkich przeczytalam kilka topikow i od razu mi lepiej. Ja mieszkam w Niemczech od 3 miesiecy. Narazie nie pracuje ale ucze sie jezyka. Czasami jest mi bardzo ciezko mimoze mam tu mojego ukochanego. Tesknota za rodzina czasami daje sie we znaki i to porzadnie. Teraz Swieta i niebawem sie wszyscy zoabaczymy strasznie sie z tego ciesze. Jesli jest ktos kto chcialby pocwiczyc lub pogadac po niemiecu lub tak od lub tez teskni to zapraszam ..... pozdrawiam wszystkich na obczyznie wiem jak czasami jest strasznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eni66
pozdrowionka z Wloch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eni66
pozdro z Itali.mieszkam w San Benedetto.a moze ktos tez tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martynka29 - 🖐️ na poczatku jest najgorzej ... Ale ciesz sie, ze masz blisko do Polski i mozesz tam czesto zagladac :) Powodzenia i wpadaj do nas na pocieszenie :) eni66 - 🖐️ czasem wpadaj do nas babeczki z Wloch, ale nie jestem pewna skad dokladnie :) Co tam porabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha witam... pustki jakies... trzymac kciuki dziewczyny- jutro D-dzien a poza tym to nic... robie sie kura domowa, nawet nie wiecie jak sie ciesze z zakupu nowych talerzy i sztuccow;-) a talerzyki- siuper!! robie tez porzadki w szafach... moze ktoras chce kupic suknie slubna;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuk- nigdy nie pokazalas nam zdjec twojego skarba, czekamy na zdjecia.. moja Maja ma dokladnie 2 mies;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka🖐️Ani🖐️ Bagatelka och jak mi ciepla brakuje:( ostatnio traszne wiatry u nas i deszcze 102 hehe jaka kura domowa-to tylko pierwsze m-ce potem wrocisz do zycia:D Maja juz ma 2m-ce-ech urosnie tak szybko ze nawet nie zauwazysz:) ja niestety w ksiazkach siedze:Pnauki coraz wiecej a w lutym bedzie egzamin:O milego dnia wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem znowu ale nie zeby sie pocieszyc tylko spytac jak bylo u Was z pozwoleniem na pobyt i pozwoleniem na prace? ja mieszkam w Niemczech i zeby dostac pozwolenie na pobyt musze wyjsc za mojego mezczyzne(co i tak zamierzalismy) :-) powinnam wtedy miec pozwolenie na pobyt tutaj...no coz ide zobaczyc jak moje schabowe sie usmazyly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok jest w porzadku juz skonczylam. Dzieki za mile przyjecie na forum:-) w grupie zawsze lepiej. Ciekawa tez jestem jak tam u Was z nauka jezykow-ciezko? u mnie jakos ujdzie. Kuje codziennie nowe slowka i lece do przodu. O jeny to czekanie z obiadem jest najgorsze....prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joaska24
Witajcie a ja od stycznia będę już na stale mieszkać w Holandii, jadę tam do mojego chłopaka...już mija 3 miesiąc jak sie nie widzieliśmy...ale jakoś to będzie:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×