Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

witam! sprowadza mnie tu następujące pytanie: czy ktoś piszący na tym topiku mieszka w północnej irlandii? konkretnie w Lisburn lub okolicach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich! co sie dzieje z ta pogoda?...wyjechalam na weekend na long island aby sobie odpoczac i sie troche poopalac ale kurna nic z tego...pada juz prawie w calych stanach bynajmniej od piatku...w sobote mielismy taka burze na naszej mahopienskiej wiosce ze pradu nie bylo przez dobre kilka godzin..wkurzylam sie z moim chlopakiem i postanowilismy uciec od beznadziei.spakowalismy walizki i srrruuu do montauk..ale tam deszcz padal przez caly weekend..dopiero co wrocilam...dzis skonczylam 25lat:D-musze sie pochwalic;)..zadzwonilam do mojej siostry blizniaczki ,ktora obecnie pracuje w Anglii,aby jej zlozyc zyczenia a ona na to-\"popatrz to juz jakby cwierc-wiecze co nie?\"...ta informacja bardzo mnie rozwselila..ahahha..mysle ze 25 lat to bardzo dobry wiek:D..ja dopiero zaczynam bawic:D... pozdrwaiam wszystkich!!!!!!!!!! buzka😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franci - sto lat! :) Arnusia - jako zywo - nie znam reklamy Barilli ;););) Paste kojaze, o moj maz kupuje ja czasem, ale ostatnio zaopatrujemy sie w paste w Etaly, gdzie jest taki wybor, ze testujemy po kolei wszystko - organoleptycznie rzecz jasna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, jeszcze doniesienie meteorologiczne - okolo dwoch godzin temu spadl u nas grad - no moze nie wielkosci kurzych jaj, ale gesty i tak intensywny, ze moich roz w ogrodku pozostaly strzepy... :( Sloneczna Italia psia kosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuk - gradu to moze nie ma tutaj , ale temperatury sa jak na poczatku wiosny.. tzn. +5 stopni... i nie moge uwierzyc ze jest juz czerwiec bo wogle tego nie czuje.. :( witamy w klubie anomali pogodowych :( p.s na polnocy mojej prowicji w Churchill snieg sypal wczoraj i mieli na minusie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzcie tu... Ja w piatek bylam w jednej z lokalnych podstawowek w tzw ghetto... na Junior Achievement... Nie chce mi sie opisywac w detalach co to jest... to cos w stylu akcji chartytatywnej dla szkol w inner city... A dzis takie newsy o Bruns Ave Elementary... Szok.. http://www.wsoctv.com/news/13440564/detail.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Franci! 100lat! Squirley juz pisze i pisze - co dziennie jakies zdanko... kurcze czasu brak, ale nie zapomnialam i mysle o Tobie i Twoich przejsciach (i skrycie zazdroszcze domku ;-) ) Pogodowo to sie nie moge poskarzyc, nie ma upalow, ale jest OK. W zeszly weekend kolezanka swietowala wieczor panienski i z tej okazji po wielkich trudach wypozyczylysmy lodke (trudach, bo mimo blekitnego nieba byl alarm burzowy) i atakowalysmy na tej lodce nielicznych zeglazy tudziez rybakow, by zechcieli sie zfotografowac z przyszla panna mloda...wypilysmy przy tym 2 szampany i usmialysmy do lez. Pa tych przygodach poszlysmy do knajpeczki na pomoscie, ale ogrodzonej i zadaszonej (markiza) i najadlysmy pychotej.Mialysmy szczescie bo zapowiadana caly dzein straszna burza z gradobiciem zastala nas juz w tym oslonionym miejscu... Jesli chodzi o reklame i jej skutecznosc (nawet na tych, co sie wypieraja) moglabym wam tu tomy napisac (w koncu to moja dzialka - zajmuje sie sprzedaza reklam telewizyjnych i online roche tez) ale was oszczedze :-) Kokus - wybierz sie koniecznie w gory! Do szklarskiej albo do Orla kolo Jakuszyc - moje stare katy! Polecam! kuk - co do rodakow... no comments... po prostu wstyd! (czasami...) kasiulena - rower - popieram z calej sily! :-) Bagatelka - wow! dzieki za fotki! super! :-) cala ferajne pozdrawiam, sorry, ze nie odpisuje kazdemu troszke, ale jestem na biezaco i sciskam was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. Franci - sto lat, sto lat.. a najwazniejsze zeby w zdrowiu i sukcesy rozne byly po drodze.. Zmienilem miejsce zamieszkania i teraz jestem na Starym Miescie w Jeleniej, do kawiarenki blizej jak widac, blisko tez dworzec PKS i PKP w razie wycieczek. Dogaduje sie dobrze z kolega, ktory uczy mnie zawodu, a jest pasjonatem historii, zwlaszcza starych zamkow. W czwartek jest wolne (Boze Cialo) mamy w planie wyjazd do tego miasteczka, gdzie krecili film o Kargulach i Pawlakach czyli do Lubomierza. Po robocie jak sie tak troche pokolysze na polce na wysokosci kilku pieter to czuje sie jakbym zszedl z pokladu lodzi... wszystko sie kolysze, zwlaszcza gdy juz klade sie do lozka spac.. zabawne uczucie... Moja firma robi tylko wiezowce... takie po 11 pieter.. Kuk - gory widac, na szczytach od polnocy leza jeszcze placki sniegu.. BlingBling - do zwiedzania zawsze cos znajde, juz mam konkretna mape.. Dwa miejsca juz zaliczylem - Gore Szybowcowa kolo Jezowa Sudeckiego i taka gorke blisko miasta, gdzie jest wieza widokowa, a kiedys bylo grodzisko piastowskie... i rozna piekne buki i lipy.. ok, pozdrowienia dla wszystkich, teraz bede czesciej zagladal, zeby czas szybciej lecial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA ZYCZENIA:)Bardzo mi milo:)..dzisiaj lecze kaca;).po amerykansku;)..moj ukochany zrobil mi dzisiaj pyszny smoothie bananowo-truskawkowy...ahhh...co za rozkosz...ja dzisiaj spie caly dzien a jak sie ruszam z lozka to chodze po \"scianach\";)..laduje baterie bo w poniedzialek zaczynam nowa prace z czegp bardzo sie ciesze:) pozdrwaiam serdcznie wszystkich!!!! buzka😘🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj tydzien nie zaczal sie rozowo - gehenny z Terri ciag dalszy- juz nie mam sil - ide pogadac jutro z szefostwem. W dzisiejszych czasach nie ma miejsce na niesmialosc i ukrywanie sie po katach - trzeba dzialac! Jutro wiec z samego rana coz zdzialam :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hojraq
Pozdrowienia ze slonecznego Bristolu :) dajemy sobie rade , wszystko jest ok :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej horaczeq jak sie masz??????...opowiadaj jak ci sie mieszka w bristolu?jak poszly egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej... ktora poleci jakas rewelacje do wlosow??bo ja bede lysa!! leca te resztki co mam na potege...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - witaminy witaminy i jeszcze raz witaminy... Trzeba sie leczyc od srodka. Zadne maski ani odzywki nie pomoga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 ja rowniez polecam witaminy ale jezeli masz juz znizczone tak wlosy i chcesz je jakos pielegnowc od zewnatrz zaporoponuje ci zestaw firmy Redken do wlosow zniszczonych..ja mam blond pasemka i powiem ci ze od rozjasniania wloswo mam juz tak zniszczone wlosy ze hej..ale kupilam sobie proteiny w spray\'u redkena oraz leav in treatmant i po kazdym myciu prykam i wcieram wszelkie specyfiki..nie powiem ze mi sie wlosy odnowily ale musze przyznac ze nie widac zniszczen tak jak poprzednio i wlosy wydaja sie troszke zdrowsze:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franci - buziaki (po)urodzinowe 👄 102 - na mocne wlosy i zdrowa skore swietne sa wszelkie orzechy, kasze, wyroby pelnoziarniste ... a na tymczasem jakis dobry zestaw z salonu fryzjerskiego i zadnych supermarketowych szamponow, bo one strasznie niszcza wlosy. Mi zdrowie wlosow poprawil szampon Khiels \'amino acid shampoo\'. Poza tym ponos sa jakies witaminy na wlosy (zestaw) w GNC, ktore babki sobie bardzo chwala (fryzjerka mi powiedziala). Pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie sek w tym ze witaminy to ja lykam, nawet te prenatalne(maja wiecej niacyny) i gucio... nie malowalam wlosow od hoho, i dalej leca, jak na wiosne. slyszala ktoras o szmponie z keratyna? dobre to to?? redkena sprobuje, zdaje sie cos mam jakas odzywke z tego, tyle ze nie uzywam chwilowo... a jak ktoras ma problemy z paznokciami- to polecam nailtek- rewelacja!! mi po zelach odnowilo paznokcie, tyle ze trzeba malowac codziennie, niewielka to cena;-) natomiast cena- hmmm cenia sie dobrze -zdaje sie ze za ostatnia buteleczke zaplacilam cos ok 10$ do kupienia tylko w salonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominujaca
szkocja !! przedtem mieszkalam w Anglii Londyn-i w sumie jestem 5 lat poza granicami kraju,ale jakos nie moge powiedziec ze spotkani polacy tu nauczyli badz przyzwyczaili sie do angielskiej kultury.,bo polak nigdy nie nauczy sie,usmiechu do innych ludzi i tolerancji.Z doswiadczenia wiem ze Polak za granica to zawistny oszust i trzeba na nich uwazac....acz kolwiek bywaja wyjatki....tu kazdy usmiecha sie bezpodstawnie i przeprasza za byle co,w polsce ludzi sa naburmuszeni -wiec niech tam ktos nie pisze ze przyzwyczail sie do angielskiej kultury.,bo to duzo lekcji od anglikow powinnismy wziac jako polska spolecznosc i kupe lat pomieszkac z ludzmi o pogodnym usposobieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102- a ktory nail tek uzywasz? bo patrze w sklepie Yahoo i tam sa rozne buteleczki, a paznokcie mam w oplakanym stanie a na wlosy to moze nafta tylko smierdzi strasznie ale ponoc dziala cuda Pozdrowienia dla wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka - marny ze mnie znawca tematyki, ale ostatnio fryzjer zmusil mnie do zakupu kilku kosmetykow Kerastase i musze przyznac, ze widac efekty. Na odbudowanie wlosow zniszczonych pasemkami - zielona seria \"cement\" (szampon, krem i spray do spryskiwania przy samej skorze) Na wypadanie wlosow (w moim przypadku profilaktycznie w zwiazku ze zblizajacym sie porodem i karmieniem) - seria srebrna (ampulki witaminowe), ktorych zawartosc nalezy wcierac w skore codziennie przez dwa miesiace. Zielone kosmetyki \"cementowe\" sa naprawde super, a do tego stal sie cud i odkad je stosuje moge myc wlosy co trzy dni (przez ostatnie 20 lat mego zycia mylam je codziennie rano, bo jesli tego zaniechalam wygladalam jak nieszczescie) Co do ampulek witaminowych - nie widze specjalnego efekt, ale licze na to, ze dzieki nim nei wylysieje jak wiewiorka na wiosne jak to sie stalo po pierwszym porodzie. Uprzedzam, ze cena kompletu ampulek (na ponad dwa miesiace) zbija z nog (ponad 100 Euro). reszta w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arnusia - jeszcze o paznokciach. Kiedy bylam smarkata lamaly mi sie okropnie i mama kazala mi moczyc je w podgrzanym oleju lnianym. Pomagalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha75
Witam serdecznie. Mam pytanko,jest tu może ktoś z Norwegi?Za miesiąc-półtora wyjeżdżam do tego kraju aby tam sobie życie poukładać.Z chęcią nawiązałabym kontakt z kimś kto już tam mieszka aby popytać o parę spraw. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszyscy, Mam pytanie do dziewczyn z Francji, nie wiem czy ktoras moze z was pracuje w szkolnictwie? Czy wiecie moze jak jest z praca dla nauczycieli angielskiego (ESL) z Canady? Jakie sa perspektywy z wyksztalceniem wyzszym z Canady i TESL certifikat? Czy ciezko bedzie znalezc prace bez znajomosci francuskiego zeby uczyc angielski? Dziekuje z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka ja wprawdzie nie mam nic wspolnego ze szkolnictwem ale moja przyjaciolka jest nauczycielka chodzi o prace w podstawowce czy w liceum? Najwiecej nauczycieli jezykow obcych nie mowiacych po francusku jest w instytutach nauki angielskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Wlasnie wrocilam z pracy i jestem padnieta (11 godzin przy kompie to stanowczo za duzo)- wiec wpadam do Was na kwilke :) by sie przywitac i juz mykam bo ledwo na slipka patrze :). dominujaca - mysle ze sie mylisz. Chociaz rozumiem ze twoje zdanie moze zalezec od tego w jakich kregach sie obracasz/ badz obracalas. Nie wrzucaj wszystkich Polakow do jednego worka. Jestesmy tak samo rozni jak kazda inna nacja. A Brytyjczykow nie ma co tak idealizowac bo i wsrod nich znajda sie kanalie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arnusia-dzieki za reakcje, jak zwykle jestes pomocna 😘 No wlasnie chyba by mi o taki instytut chodzi albo prywatna szkole gdzie sie uczy dzieci lub doroslych francuskojezycznych angielskiego. Czy sa one we Francji popularne? Wiesz moze jakie tam sa wymagania zeby sie zalapac na prace? Bo do liceum lub podstawowki to pewnie trzeba miec jakies studia cos w stylu Bachelor of Education czyli pedagogiczne? Ja mam BA w angielskim i TESL, ktory jest prawie wszedzie uznawany, tylko nie wiem czy we Francji tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka sprobuje jakos sie rozejrzec , Ciebie interesuje konkretny region? a w ogole ciagnie cie na stary kontynent?:) moze wyslij mi Twoj adres mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padnieta tez jestem kurcze, u nas dzien w dzien burze;oczywiscie ludzie chodza \"wzburzeni\" a ja caly czas ziewam jutro nie pracuje , na pewno odrobie zaleglosci mailowe Dobranocka wszystkim!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×