Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sandra24

Czy Falvit wystarczy?

Polecane posty

moim zdaniem, podkreslam - moim, jak masz dobre wyniki, to nie bierz chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukinia-87
Ja jestem obecnie w 31 tygodniu ciąży:) Na początku brałam elevit, pózniej feminatal, a teraz biorę falvit. Wszystkie te witaminy są dobre, ale moim zdaniem najlepszy jest feminatal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaster
A to ciekawe... bo na moim falvicie jest napisane, że zawiera 200 mikrogramów (nie miligramów!!!!), a normalne zapotrzebowanie (nie w ciąży) z tego co czytałam na stronach medycznych, nie promujących dany lek to ok. 300 mikrogramów. Z tego by wynikało, że falvit ma za mało kwasu. A może ja coś źle zrozumiałam. To jak z tym jest, wiecie? Ja na razie biorę ten falvit i jem sporo warzyw i owoców. Przed ciążą to chyba wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaster
Pisałam oczywiście o kwasie foliowym(: Gorące pozdrowienia dla wszystkich przyszłych mam(: Mam nadzieję, że niedługo dołączę do Waszego grona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość są dwa rodzaje Falvitu
zwykły i Falvit Mama, nie wiem czym się różnią bo nie znalazłam ulotek kwas foliowy powinno się brać nie tylko gdy się planuje ciążę ale jest potrzebny każdej kobiecie, w każdym okresie życia najlepszym źródłem kwasu foliowego są zielone warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayami
jak planuję ciąże to frac falvit mama czy zwykły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelia87
Hmm ja nie wiem jak czytacie sklad w falvicie ale ja w swoim mam napisane folacyna (kwas foliowy) wiec na pewno sie tam znajduje.Na poczatku ciazy bralam prenatal classic potem prenatal complex i musze przyznac ze bardzo mi pomogl w moich mdlosciach.Teraz kupilam falvit i dodatkowo biore zelazo.Pozdrowki na przyszlych mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obecnie jestem w 24 tyg ciaży . przed ciażą brałam kwas foliowy 400 microgramów przez 3 miesiące( czyli tyle ile jest zalecane kobietom które planują ciążę aż do 13 tyg ciąży bo wtedy jest on najbardziej potrzebny dziecku - chodzi głównie o rozwój układu nerwowego)JUak tylko dowiedziałam się że jestm w ciąży brałam Pregnacare plus(angielskie wit Świetne!!! 10-15 funtów na 25 dni (http://www.chemistdirect.co.uk/pregnacare-plus-tablets_1_6669.html )).Teraz przeszłam na Falvit gdyz uważam że zdecydowanie wystarczy w tym okresie ciąży i jest tani:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Falvit to nie są witaminy dla
kobiet w ciąży ze względu na wit. A. Nadmiar witaminy A może być potencjalnie szkodliwy dla rozwijającego się płodu6. Udowodniono, że Isotrentinoin, syntetyczna pochodna witaminy A jest teratogenny dla człowieka i zwierząt. Przy uszkodzeniu płodu typowy fenotyp obejmuje wodogłowie lub małogłowie, wady twarzy i serca, zaburzony wzrost. Duże dawki witaminy A (retinol i estry retinylu) w czasie ciąży wiązały się również z wadami płodu. Nie jest znana minimalna dawka teratogenna, ale do niedawna uważano że wynosi ona od 25, 000 do 50. 000 j. m. dziennie. Ostatnio zademonstrowano jednak, że granica może być niższa i wynosić nawet 10 000 j. m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thyna
czyli jest ok. bo falvit ma 5000 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądralala
Prawda jest taka ze nie ma preparatu ktory dobrze zastapia poprawną dietę ( jak już ktoś wspominał). Branie kwasu foliowego w momencie zajścia w ciążę jak i w trakcie ciąży - bez wczesniejszego brania to jak musztarda pp pboedzie ( choc nie do konca). W przypadku wczesniejszych nieudanych ciąż Kwas foliowy powinien być podawany w wiekszych dawkach; co do żelaza - nie ma nic lepeszego niż czerwone mięso. Branie tabletek pomaga tylko na psychike - bo skoro biorę np. centrum to przeciez prowadze zdrowy tryb zycia ( bo dobrze sie odzywiam). Pozdrawiam wszystkie \przyszle\mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????
Mam takie małe pytanko, w prawdzie nie jestem w ciąży, ale bardzo wypadły mi włosy hmmm nadal wypadają ( mam już prześwity na głowie) , mój fryzjer polecił mi falvit . Moje pytanie to : czy to wystarczy ??? i jeśli tak to ile razy dziennie mam zażywać tę tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiaczek82
my za 3 miesiące zaczynamy staranka o dzidzie, biorę falvit mama olej z wiesiołka i magnez musze pbrać troszke witaminek żyjemy w dość zawrotnym tempie niedojadamy brak czasu na odpoczynek, staram sie uregulować wszystko a gdy zajde w ciąże zostanę tylko przy kwasku foliowym, mam nadzieje że wszystko będzie oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaobamamaaa
Asiek78 a moj gin ochrzanilby Twojego, ze w zamian za coroczne wakacje wciska wszystkim, CZY POTRZEBA, CZY NIE ten caly FALVIT; ODZYWIAJ SIE ZDROWO A NIE LYKASZ GOWNO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaobamamaaa
Ja rzygalam po kwasie foliowym, ktory zakupilam w Polsce. Wszystko wyjasnilo sie , gdy lekarz za granica oznajmil mi(zna sie na lekach robionych w PL), ze dodaja tam bardzo niekorzystna chemie i rozne witaminki, cholera wie po co. Na szczescie w aptece zrobili specjalnie dla mnie CZYSTY kwas foliowy, po ktorym NIC ZLEGO mi nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
czysty kwas foliowy to polski Folik ;) Nie wiem, co ty brałaś. Jak ktoś wcześniej zauwazył, są różne rodzaje Falvitu: Zwykły, MAMA oraz na okres menopauzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przyjmowałam Falvit Mama będąc w ostatniej ciąży. Lekarz mi go zalecił. Produkt zresztą znany od pokoleń. Tak się do niego przyzwyczaiłam że teraz przyjmuję ten zwykły dla kobiet po 25 roku życia. Moja mama zaś spapugowała po mnie :) i kupiła sobie ten estro+. Jeśli chodzi o opakowania to zdecydowanie bardziej opłaca się to większe 60 sztuk. na 2 miesiące spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia12tydz
leczyłam się na niedoczynność tarczycy, skończyłam leczenie wyniki są w normie zaraz po skończeniu leczenia zaszłam w ciąże. Mój lekarz polecil mi tabletki Femibion ponieważ mają niezbędne witaminy i są z jodem który ma dobry wpływ na tarczyce tylko kupiłam ostatnio femibion2 i on kosztuje 60zł wiecie może czy jest jakiś tanszy zamiennik?? femibion1kosztował połowe taniej 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BetiE4023
Używaliście preparatu o nazwie Falvit Mama? No bo szukałam opinii na temat tego leku i nie wiem co myśleć. Możecie cokolwiek powiedzieć mi o tym prepearacie? Warto go kupować, próbowaliście jakichś zamienników? Tu zanalazłam trochę recencji o Falvit Mama: http://www.listalekow.pl/falvit-mama/ - myślicie, że to rzetelne informacje? Nie w smak mi się i roztrwonić bezsensownie sianko, dlatego postanowiłam Was zapytać. Dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna ciężarna
Ja osobiście odradzam Falwit mama: ma zdecydowanie za mało kwasu foliowego w stosunku do zapotrzebowania w ciąży, nie zawiera wystarczająco dużo wit.D3, której polki z reguły mają za mało a ponadto u wielu kobiet (w tym u mnie) wywołuje wymioty. Na dodatek na opakowaniu jest napisane, że pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania na kwas foliowy, co wprowadza ciężarne w błąd, a niedobór kwasu foliowego może mieć poważne konsekwencje, od poronienia do niedorozwoju cewy nerwowej u płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli są dobre wyniki nie należy brac żadnych preparatów witaminowych!!!! zażywać należy kwas foliowy i kwasy omega 3 teraz są modne. magnez wrazie potrzeby mnie łapią skurcze łydek więc zażywam. I nic poza tym. Fakt jest taki ze dziennie zjadam ok 3kg owoców warzywa mnie w tej ciąży nie kręcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedobór kwasu foliowego najbardziej niekorzystny jest w pierwszym trymestrze ciąży jeśli się nie mylę. Panie czepiają się również wit. A w tym preparacie ale ona może zaszkodzić w nadmiarze i jej gł. trzeba unikać w pierwszym trymestrze. Uważam również, że warto jednak takie witaminy brać w późniejszym okresie. Co z tego,że teraz czuje się kobieta dobrze jak za chwilę może okazać się, że dzidziuś jednak wciągnąć sporo potrzebnych rzeczy również kobiecie. Taka suplementacja jest nie tylko dla dziecka, a raczej głównie dla kobiety bo prawie wszystko jest przekazywane rozwijającemu się dziecku, a kobieta jednak też potrzebuje witamin itd. A co do dawek - np. jeśli jest sporo wit. A i przyjmujemy sporo soków które sobie robimy to warto np. pić je co drugi dzień lub w mniejszych ilościach. To samo tyczy się k. foliowego - zjedz coś co takowy posiada. Oczekiwanie, że tabletki załatwia wszystko jest nieco śmieszne. Mają nas wspomagać, a nie powodować, że już nic nie musimy odnośnie żywienia np. w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama zuzi

Falvit zawiera żelazo! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×