Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość jaga 29
Pani doktor widziała wyniki,mam przyjmować taka dawke do czerwca.Przyjmuje euthyrox w celu sprawdzenia czy ma on wpływ na zmniejszanie się moich guzków.Jeśli tak to bedę go przyjmować stale ale jeśli nie to mam mieć operację usunięcia tarczycy.AHA,mam 29 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mówiłaś lekarce, że źle się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga 29
Wspominalam, ale ona powiedziala, ze zobaczymy nastepnym razem.I nie wiem własnie co zrobic ,czy zmienic sobie dawke na mniejsza czy na wieksza,nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba najrozsądniej byłoby skontaktować się z lekarką i powiedzieć jej co i jak przecież to bez sensu byś męczyła się jeszcze tyle miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majek c
Dziewczyny moj maz podczas badan kontrolnych ma takie wyniki tsh- 3,28, ft4- 3,55 Norma (0.89-1.9) ft3- 1,57 Norma ( 1,5-4.7). Czy te wyniki sa prawidlowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majek, a czy mąż uskarża się na jakiekolwiek objawy niedoczynności tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majek c
Pray okazji badan kontrolnych i szukaniu przyczyn czestoskurczu nadkomorowego wyszly takie wartosci hormonow tarczycy, poza tym jest tez dosyc nerwowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jeden z objawów niedoczynności a czy mąż konsultował wyniki z endokrynologiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majek c
Wlasnie staramy umowic sie na wizyte, a tak jak sie glebiej zastanowie to jemu ostatnio jest ciagle zimno, do tego zaobserwowalam, ze ma stany lekowe. Ja sama lecze sie na hashi i dla mnie sa to stany zw z tarczyca...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majek, to powinnaś wiedzieć najlepiej, że to jednak niedoczynność a do endo to tylko prywatnie, ale to też pewnie wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
Witam Jestem już po wizycie u endokrynologa, mam potwierdzone Hashimoto, zwiększoną dawkę na 50 euthyroxu, biorę kilka dni i trzęsie mnie w środku, takie drżenia mam, tak musi być, czy się przyzwyczaję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Corida Myślę,że będziesz musiała nauczyć się z tym żyć. Też tak mam a biorę 100-tkę Pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilkamm
Czy kogoś z Was po tym leku w trakcie przyjmowania boli brzuch z lewej strony zaraz pod żebrami? biorę dopiero miesiąc E25 i od tygodnia zaczęło mnie kłuć właśnie z lewej strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajjjkto
Mam pytanie podejzewam ze mogę być w ciąży a jutro dopiero odbieram wyniki i jak moje tsh wciąż będzie odrobinę za wysokie (q gornej granicy normy) i okaże się że zaszlam to jest duże ryzyki że dziecko urodzi się chore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma żadnego ryzyka, spokojnie:) tylko natychmiast do endokrynologa jeśli TSH będzie większe niż 2 powinnaś również zrobić badanie ft4 ponieważ na tych dwóch badaniach bazuje się, gdy kobieta jest w ciąży gratulacje i wszystkiego dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joeey
Ufff dzięki kochana to mnie uspokoilaś trochę a dziś będę wiecdziala jakie mam wyniki bo po 10 odbiore:) a endo mam za 2tyg wreszcie ... jeszcze za wcześnie na gratulacje aczkolwiek bardzo bym chciała żeby moje przeczucia się sprawdziły bo od dawna marzę o dzidzi i dopiero od stycznia wzięliśmy się z narzeczonym ... a na zrobienie testu muszę z tydzień poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajjjkto
Aaa poprzedni post to mój :) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniutekcccc
Co ja mam robić ??? Przy dawce euthyrox 75 moje tsh spadlo do 0,100 wiec zamniejszylam dawkę na 50-5razy w tyg 75-2razy q tyg a teraz gdy odebrałam wyniki to tsh jeszcze niższe bo0.030 !!! Czemu tak się stało przecież brałam mniejszą dawkę leku. za 3 tyg mam pierwszą wizytę u endo. to co teraz brać 25mg ? A jeśli obniży mi się znowu poziom tsh??? Ajjj jestem totalnie zakrecona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie piszesz jak długo przyjmowałaś te dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jajjjkto, nie absolutnie się nie martw. Będziesz musiała szczególnie w ciąży być pod kontrolą endokrynologa. Nic Ci nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniutekccc
A no tak :) 75mg brałam.3miesiące nie całe a po obniżeniu dawki 4miesiace 505razy i2razy 75 w tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel80
Czesc dziewczyny! Po 12 latach leczenia tarczycy doszli lekarze ze mam chorobe autoimmunologiczna i zapalenie tarczycy wynik anti-tg 389 norma ponizej 115! tsh wreszcie udalo sie troszke unormowac 3,98 gdzie maksymal ie moze byc do 4,20! Teraz dawka zwiekszona do 150 euthyroxu Pytanie: Jak to jest z ta waga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale o co konkretnie pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikab666
Hej! Czy branie/ niebranie euthyroxu ma cos wspolnego z tyciem/ chudnieciem? Mam niedoczynnosc tarczycy i na poczatku przytylam a teraz nagle schudlam, tyje sie gdy nie przyjumuje sie leku? Prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jejku tyle jest o tym w mecie że az tłumaczyć się nie chce znowu... Euthyrox nie ma wpływu na rycie i chudniecie a na pracę tarczycy która odpowiada również za metabolizm niedoczynność prowadzi do obniżenia tempa metabolizmu za czym idzie tycie a kiedy zaczyna się brać euthyrox (który nie działa odrazi tylko z czasem hormony się normują) na poczatku można wciąż tych ale jeśli dawka Noe jest za słaba to metabolizm wróci do normy i wtedy się chudnie lub przestaje po prostu tyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki za błędy ale pisze ze smart fona ze słownikiem który jest c*****y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa
wiam.biore ten lek od 5 mies. i przytylam 2 kilo choc nie objadam sie i slodyczy tez nie jem czy to ten lek tak dziala na moj organizm czy to mozliwe moze trzeba zwiekszyc dawke z 25 na 50 po konsultacji z lekarzem......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa
mowi sie ze te tabletki nie maja nic wspolnego z tyciem jednak gdy ich nie bralam bylam szczupla a teraz garderobe musze zmienic co robic zeby wrocic do swojej wagi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przytyłaś 2 kg i musisz wymienić garderobę? a jakie TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Już dawno mnie tu nie było:P Dziś mialam wizytę u endo, lekarz zamienił mi Euthyrox75 na Letrox 50,gdyż jakiś czas okropnie sie czuję i sama nie wiem czy zawroty głowy i bóle głowy mogę mieć po Euthyroxie? w sierpniu mam dopiero wizytę , jak zrobię badania i morfologię, gdyż stwierdził ze moze być też anemia ?:( chociaż wątpie, Euthyrox przyjmuję od ponad roku i dobrze sie czulam , a teraz od jakiegoś czasu mam zawroty głowy hmmm, wiec od teraz mam brać na przemian Euthyrox i Letrox 50, czy ktoś z was brał ,bierze Letrox? jak samopoczucie? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×