Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość gość
w połowie października było 1,2 przy dawce 50, a teraz jest 4,21:( dawkę 50 przyjmuję od lipca Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich czytaczy tematu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję gościu i nawzajem🌼 To może faktycznie masz za małą dawkę...Jak znam życie,dostaniesz większą.Jak się źle czujesz,spróbuj wziąć 75 Ale potem śmigaj do lekarza.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh tylko dlaczego wcześniej dawka była wystarczająca? co się mogło stać?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia 82
Cześć Jestem tu nowa wiecie leczę się na tarczycę już 12 lat od roku mam wyniki w normie rok temu miałam TSH 91 zgroza biorę euthyrox 150 chciałam zacząć brać stimea (problemy z libido) ale wyczytałam że przy chorobach tarczycy nie wolno nie wiecie jak to jest wyniki mam w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie, z tym kiepskim libido przy chorobach tarczycy to jest jakaś masakra:O czytałam, ze aż 90% chorujących na tarczycę ma z tym problemy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam Stimea i jakoś nic mi nie było;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga29
Hejka mam pytanko,w sylwestra skończył mi się euthyrox,lekarza dopiero mam we wtorek 7 stycznia.czyli,nie przyjmę leku przez siedem dni.Czy nic się nie stanie przez tą przerwe.Dodam że przyjmuje eurthyrox n125,boje się że może przez to znowu zaczne tyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha ,czyli euthyrox słabiej sie wchlania i jednak powinno sie odczekac to 30 min ? No a jak z kawą ? czy faktycznie tez trzeba z nią zaczekac ? :P Zycze Szczęsliwego Nowego Roku i duuuuuzo zdrówka wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z kawą tak jak w przypadku wszystkich leków należy odczekać co najmniej godzinę a do dziewczyny, której skonczył się euthyrox - już kilka dni nie bierzesz go, jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga29
No muszę przyznać, że o wiele gorzej -jestem słaba, w głowie mi się kołuje,nie wiem może to przez te pogody,ogólnie źle.Już nie mogę się doczekać wtorku kiedy pójde do lekarza i wykupię recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to "tylko" właśnie takiego złego samopoczucia możesz się spodziewać;) następnym razem przypilnuj by nie zabrakło Ci euthyroxu;) już lepiej było podzielić te ostatnie tabletki byleby brać coś każdego dnia niż wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga29
Wiem ,powinnam pilnować - żeby nie brakło mi lekarstw.W wirze świątecznych zakupów i przygotowań przeoczyłam fakt że kończą mi się leki.Dobrze że już jutro wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jasne każdemu moze się zdarzyć tylko tak jak mówiłam - lepiej podzielic te ostatnie tabletki by starczyło na wszystkie dni i nigdy nie przerywać leczenia, bo to dużo gorsze niż przyjęcie mniejszej dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dzięki - bedę pamiętać :) Apropo przerwania leków, też jakiś czas nie brałam i przyznam ze czulam sie okropnie, byłam słaba i wogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jastinetta
spokojnie nie obawiaj się tego leku ja jestem po operacji tarczycy wycięto mi lewą strone po zabiegu brałam euthyrox jako uzupełnienie hormonu tarczycy teraz nie ma potrzeby dzięki Bogu bym to brała ale lek ten reguluje pracę tarczycy pozwala jej lepiej pracowac wywiązywać się z funkcji którą pełni nie powoduje tycia mimo iz to hormon ale oczywiscie musi być w dawkach jakie są potrzebne żeby nie spowodować nadczynności o tym zadecyduje lekarz jaką dawkę masz brać w kazdym razie reguluje prace tarczycy i tak jak mówię pomaga jej pracowac ustal tylko dawkę z lekarzem no i musisz być pod kontrolą stałą lekarska pozdrawiam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
Witam ! Jestem tu nowa, od 8 miesięcy biorę euthyrox n 25, poprzednie tsh 5,2 wczoraj odebrałam wyniki tsh 4,81 tpo 490,0 Wizytę mam za 3 tygodnie, co to może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
tpo norma to 34,0 a ja mam aż takie wysokie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w takim razie normalnego lekarza poszukaj, bo nie bardzo rozumiem dlaczego od AŻ 8 miesięcy bierzesz tę samą dawkę euthyroxu i lekarz dopiero teraz zdecydował by zrobić badanie na obecność przeciwciał ,które wyraźnie mówią, że masz chorobą Hashimoto mam nadzieję, że nie przyjmowałaś jodu przez ten czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
W maju pierwszy raz byłam u endokrynologa tsh 5,2, ft3,ft4 w normie było, miałam robić wyniki w sierpniu ale tak się złożyło że dopiero teraz je zrobiłam, moja wina! Jodu nie brałam tylko ten euthyrox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skąd masz euthyrox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
od endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
miałam tsh 5,2 to mi przepisał, podejrzewał hasimoto i dlatego kazał zrobić ponownie badania w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie żartuj, że endokrynolog wypisał Ci euthyroxu na 8 miesięcy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
Pierwszą receptę tak, a następne lekarz rodzinny ! Mamy takich lekarzy że prosiłam pielęgniarkę o wypisanie recepty i odbierałam samą receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
Oczywiście lekarz wypisywał !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jeśli masz więcej euthyroxu, to już od jutra wzięłabym na Twoim miejscu dawkę 50, bo jak widać 25 jest zdecydowanie za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram gościa,Corido;) Ja brałam Euthyrox 50,po jakimś czasie moje Tsh wzrosło do 30... Zaczęłam brać setkę i wszystko wróciło do normy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
Tak chyba zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga29
Hej,mam pytanie-chciałabym troche podietować,tylko że moim ogromnym minusem są słodyczki(może to nie jest obżeranie się,ale kawałeczek czekoladki lub batonika,ciasto )>Słyszałam że przyjmowanie chromu trochę hamuje apetyt na słodkie,nie wiem tylko czy mogę go zażywać z euthyroxem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corida
Mam do was pytanie, do endokrynologa idę prywatnie, tym razem do innego, mam wynik tsh i tpo, tak sobie myślę żeby nie płacić 2 razy za wizytę czy mam zrobić jeszcze usg tarczycy??? Czy coś jeszcze potrzebne? Chcę się lepiej przygotować niż ostatnio, tamten lekarz powiedział, że nie muszę już do niego chodzić(byłam 1 raz i prywatnie) bo lekarz rodzinny może zwiększyć dawkę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×