Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zebra007

w obronie Diane 35!!

Polecane posty

Pod jednym z topików wyczytałam jakieś straszne przestrogi przed braniem tych pigułek, że to niby niewyobrażalne objawy(omdlenia, bóle itp.) i choroby (np.zakrzepica) po nich murowane.A to przecież lek jak każdy inny - jest pewne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, ale nie musi się tak stać (na ulotce są wyszczególnione choroby i objawy z którymi nie powinno się zaczynać brania tego preparatu - dopiero jak się to lekceważy, to jest problem!). Ja biorę już czwarte opakowanie Diane 35 i wszystko jest ze mną w jak najlepszym porządku. Bo to porządny lek. Proszę kobiety stosujące Diane o wsparcie. Wypowiedzcie się i pomóżcie mi obronić honor Diane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczekaj parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyno co ty wypisujesz??? czwarte opakowanie, JUŻ?? zastanów się, dopiero po paru latach się przekonasz, ja kiedyś też broniłam tej \"trutki na szczury\".... czy założyłaś ten temat aby sama się podtrzymac na duchu, czy co? Zresztą truj się jak chcesz i bądz zachwycona, krzyzyk na drogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko wyjdzie po latach
!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SPACE
Ja brałam 5 lat i bardzo tego żałuję. Mam zniszczone zdrowie. 4 opakowanie to jest NIC. Najgorsze jest to że trudno rzucić to świństwo, Diane jakby trochę uzależnia...:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie, że to świństwo i że bardzo żałujecie - a mogłybyście uściślić, co się Wam właściwie takiego działo i skąd wiecie, że to akurat przez Diane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bralam Diane
przez 36 miesiecy i jakos zyje. Ten lek pomogl mi na powazne zaburzenia hormonalne (hiperandroginizm). I co za idiotka pisze, ze "Diane jakby trochę uzależnia"?! Od Apapu albo aspiryny tez mozesz sie uzaleznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ale to właśnie jest lek na tego typu schorzenia, tu się z tobą zgadzam!!! widocznie został dla ciebie dobrze dobrany, miałaś szczęście!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz wielokrotnie przestrzegalam przed tym lekiem, ale zawsze podkreslalam ze u nie wszystkich kobiet wystepuja objawy a u ogromniej wiekszosci. I nie mowie ze jest on bardzo zly, bo pomaga tym ktore maja problemy z chorobami, slabi mnie tylko i przeraza fakt iz ginekolodzy tak iwelu kobietom ktore nie maja takich problemow - a jedynie niewielkie klopoty z cera - badz co gorsza nawet dla samej antykoncepcji przepisuja Diane - a wiemy przeciez ze nie od tego on jest. Tak samo jestem przerazona faktem ze niektore biora go latami bez robienia jakiejkolwiek przerwy! nie powienno sie brac tych tabletek dluzej jak rok! potem musi byc przerwa, badania, i ewntualnie wtedy mozna do nich powrocic. Zebra007 Naprawde nie mozesz miec zbyt wiele do powiedzenia jezeli bierzesz je zaledwie 4 miesiace, a mozesz nam zdradzic dlaczego bierzesz Diane? a moze to tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam napisac z hormonami a nie chorobami :) tak jak wlasnie napisala \"ja bralam Diane\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lava
Nie zgadzam się. Biorę Diane ponad 2 lata i czuje się bardzo dobrze. Żadnych skutków ubocznych. Pigułki muszą być odpowiednio dobrane, każdy organizm jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsad
Brałam Diane ponad 6 lat. Nie miałam przerw co roku, czasami co dwa... I wcale nie żałuję, po pierwsze nie miałma żadnych ubocznych objawów, po drugie moja cera była jak marzenie, o zbędnym owłosieniu mogłam zapomnieć. Kiedy odstawiłam po niemal 3 latach bez przerwy - okres był normalny, jak w zegarku. Potem robili mi jakieś badania - wszystko wyszło idealnie. Nie było jakiś paskudnych zmian typu nagły wysyp trądziku totalnie wszędzie, chociaż delikatnie dało się odczuć różnicę. Muszę brać te leki ale nastraszona przez teksty niektórych z was poprosiłam o inne i dopiero wtedy zaczęła się zabawa... Diana była idealna, przeleciałam Noyvette czy jakoś tam, logest, cilest teraz Jeanine i mogę powiedzieć, że każdy ten lek był g.. wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi
dlaczego ta Diane jest taka niby straszna?? To znaczy czym się różni od innych pigułek? - poziomem hormonów? Widziałam porównania poszczególnych pigułek pod względem hormonów, i wychodzi mi, że Diane nie wygląda dużo inaczej od połowy z nich. No to dlaczego ???....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuję za odpowiedź
:) Wiedziałam, że Diane są dobre na cerę, ale tylko tyle. Ja nie brałam nigdy Diane i nawet nie przyszło mi to do głowy Ale mój Microgynon też nie za bardzo mi służy :( pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, czy może wiecie czy tabletki antykoncepcyjne pomagają zajść w ciążę - jak wiadomo są to hormony i może one regulują organizm kobiety, Pytam bo już mnóstwo osób które zażywają tabletki po ich odstawieniu nie mają kłopotów z zajściem- a ja nigdy nie używałam i mam problem. wiem również że zażywanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększa możliwość ciąży mnogiej. Może lepiej według was zacząć używać takich tabletek i odstawić je po pół roku a ciąża będzie pewniejsza? pomóżcie proszę - bo chyba sama już się kręcę wpkół własnej osi... :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, czy może wiecie czy tabletki antykoncepcyjne pomagają zajść w ciążę - jak wiadomo są to hormony i może one regulują organizm kobiety, Pytam bo już mnóstwo osób które zażywają tabletki po ich odstawieniu nie mają kłopotów z zajściem- a ja nigdy nie używałam i mam problem. wiem również że zażywanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększa możliwość ciąży mnogiej. Może lepiej według was zacząć używać takich tabletek i odstawić je po pół roku a ciąża będzie pewniejsza? pomóżcie proszę - bo chyba sama już się kręcę wpkół własnej osi... :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dziewczyny dlaczego nie mozecie zrozumiec ze Diane to nie sa tabletki anty??? to jest lek jak juz tu ktoras pisala, wiec nie powinny brac tych tabletek dziewczyny ktore tego nie potrzebuja, mozna by to porownac do witamin, sa potrzebne organizmowi ale w okreslonych ilosciach, i tylko ludzie ktorzy maja niedobor przyjmuja wieksze dawki, ludziom ktorzy takiego niedoboru nie maja - nadmiar witami zaszkodzi, tak samo jest z tymi tabletkami, tylko kobiety ktore maja problemy z hormonami - co mozna wykazac przez badanie poziomu hormonow - moga zazywac ten lek, jezeli takiego problemu nie macie, a jedynie jakies niewielkie problemy z cera badz tez co gorsza chcecie sie tylko zabezpieczyc to to nie sa tabletki dla Was, bo wiecej szkod moga narobic niz pozytku. Lava a dlaczego je bierzesz?? I powaznie mowie o tym ze to nie sa pigulki anty, nawet w ulotce to pisze, moze i objawow nie masz, poczekaj az odstawisz - jezeli nadal nie wystapia to brawo - bedziesz jedna z niewielu, chyba ze bierzesz je z tego powodu co napisalam wczesniej to wtedy nie bede Cie namawiac do zmiany ginekologa. adsad nie nazywaj Logestu, ani Noyvette lekiem, tak mozesz nazwac Diane, z tego co zrozumialam przepisano Ci je ze wzgledu na zrowie, ok, w tym przypadku nie kwestionuje tego ze Diane to \"dobry\" lek, bo spelnil swoja role - skoro badania wyszly idealne, ii prosze Cie - nie porownoj Diane z tabletkami antykocepcyjnymi, bo roznica jest taka ze Diane to lek ktory ma \"przy okazji\" dzialanie anty, a te inne sa tabletkami anty ktore moga pozytywnie wplywac na cere, itp i nie sa gowno warte dla kobiet ktore sa zdrowe i ktorym zalezy na antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatuaz20
ja biore juz 4 rok i nic mi niejest,czuje sie po nich bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dziewczyny dlaczego Wy bierzecie ten lek latami??? tego nie można brać dłużej niż 6 albo 12 m-cy (nie pamiętam dokładnie). ja biorę już czwarty listek, potem jeszcze 2 i koniec, bo stosuję to jako lek (mam za mało progesteronu i SHBG). nie mam skutków ubocznych, ale gdybym brała to tyle co Wy... znajoma ma zniszczoną wątrobę od hormonów, które brała 2 lata, a tak się chwaliła, że jest pod kontrolą lekarza. diane jest dobra, ale we właściwych dawkach. czemu nie bierzecie czegoś lżejszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do arniska: aspiryna to generalnie lek na przeziębienie i przeciwbólowy, a jednocześnie, przy okazji pomaga zapobiegać zawałom. I lekarze zalecają ludziom z problemami sercowymi (chyba dokładnie chodzi o tworzenie się zakrzepów, ale nie jestem pewna), branie aspiryny nawet jeśli nie są przeziębieni i wcale im ona nie szkodzi. Alanogicznie Diane - nie jest lekiem tylko antykoncepcyjnym, ale nie rozumiem dlaczego z tego powodu miałaby od razu szkodzić tym, którzy nie mają problemów z hormonami???? Ja osobiście miałam spore problemy z cerą, poprosiłam panią ginekolog o Diane, a ona się zgodziła. do wiórka kokosowego: po 6-ciu miesiącach to dopiero powinny się pojawić jakieś wyraźne efekty! Zastanawiam się, skąd czerpiecie informację, że nie można tego brać długo - na ulotce nic takiego nie ma, a i od lekarki tego nie usłyszałam. Macie jakieś tajemne i wiarygodne źródło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zebra007 nie porownoj Diane z aspiryna, tu chodzi o hormony - jezeli masz prawidlowa gospodarke hormonalna to przjmowanie tak duzej dawki hormonow zaburzy ja - ze szkoda dla Ciebie. Po co to??? Po co faszerowac niepotrzebnie organizm hormonami??? Masz problemy - zazywaj Diane, nie masz ich - chcesz sie tylko zabezpieczyc - sa od tego tabletki antykoncepcyjne. Nie poszlam bym z pewnoscia do Twojej pani ginekolog, jesli po Twojej prosbie bez robienia badan przepisala Ci Diane, niestety wielu lakarzy tak robi, rozumiem ze dziewczyny chca miec piekna cere, ale zrozum ze jezeli podstawa Twoich problemow z cera nie sa zaburzenia hormonalne, to kuracja Diane nic Ci nie da, bo po odstawieniu wszystko wroci. Skad informacje ze nie nalezy brac tego dlugo?? Od lekarzy - nie tylko ginkologow ale i dermatologow, jak pisalam, mozna stosowac Diane dluzej, ale po roku powinna byc przerwa, o regularnych badaniach juz nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ ARNISKA! TO JA DUUNIA...wiesz co tak sobie myślę, po co my tu wypisujemy te przestrogi?? ja brałam to świństwo bardzo długo i nie dałam się się przekonać ze mogę ponieść konsekwencje, jakie teraz ponoszę, może te dziewczyny mają ochotę się truć, ich sprawa w sumie, niech się faszerują..jak wpadną w depresję, zaczną im garściami włosy, będą miały zaburzenia hormonalne, pół roku nie przyjdzie miesiąćzka-to się zastanowią co robią. Co my tu robimy Arniska? temat brzmi\"w obronie...\" chociaż znalazłam w sieci teksty typu \" cycki rosną po diane??- to super, ja też tak chcę...moja p. gin na pewno mi je przepisze...\"itp. tutaj trzeba przyznać, ze dziewczyny nie schodzą aż do takiego poziomu dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny proszę o odpowiedź skoro jestem też na forum!!!!!!! rozmawiacie tylko o swoich problemach i niekiedy o bzdurnych kwestiach się kłócicie, a mi bardzo zależy na waszej opinii i wiedzy mam pytanie, czy może wiecie czy tabletki antykoncepcyjne pomagają zajść w ciążę - jak wiadomo są to hormony i może one regulują organizm kobiety, Pytam bo już mnóstwo osób które zażywają tabletki po ich odstawieniu nie mają kłopotów z zajściem- a ja nigdy nie używałam i mam problem. wiem również że zażywanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększa możliwość ciąży mnogiej. Może lepiej według was zacząć używać takich tabletek i odstawić je po pół roku a ciąża będzie pewniejsza? pomóżcie proszę - bo chyba sama już się kręcę wpkół własnej osi... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebrytka -> DUUNIA witaj :) masz racje ze w zasadzie nie ma zbytniego sensu przestrzegac, bo i tak beda dalej bronic swojego zdania poki cos sie nie stanie i nie bedzie za pozno - chociaz wcale nie twierdze ze musi sie cos stac, jesli sa stosowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem pod okiem lekarza - odpowiedzialnego. Przyznam ze sama taka bylam - mialam niewielkie problemy z cera - dla mnie one byly wielkie ;) - jak dla kazdej dziewczyny, i slyszalam od kolezanki ze sa takie tabletki ktore pomagaja, a ze szlam do ginekologa w celach przepisania tabl. anty to gdy lekarka spojrzala, ze mam pare syfkow i nadmierne owlosienie to od razu przepisala mi Diane - z czego bardzo sie wtedy ucieszylam - zalezalo mi na ladnym wygladzie, wtedy netu nie mialam i nie mialam gdzie znalezc inf. zreszta nie interesowalam sie tym, no bo wierzylam ze lekarka wie co robi, no i sie zaczello - masa skutkow ubocznych - owszem cera super, owlosienie stalo sie niewidoczne - ale moj organizm juz nie dawal rady, wiec poszlam do innego ginekologa, ktory rece zalamal gdy uslyszal ze nie mialam badan, i sporo mi wyjasnil na temat Diane, przestalam je brac, zmienilam na zwykle tab. anty, oczywiscie owlosienie wrocilo, mialam dlugi czas problemy z cera, ale jak sie potem okazalo - moje problemy z cera byly wynikiem stosowania zle dobranych kosmetykow, natomiast te nadmierne wloski to nie byl efekt nadmiaru hormonow meskich a po prostu taka moja uroda - mam ciemne wlosy, i przez to wloski tez sa bardziej widoczne, dzieki swojemu chlopakowi zaakceptowalam siebie taka jaka jestem, i juz nie szukam tab ktore mmoglyby cos zmienic - bo moglabym niby brac Jeanine, ale nie chce, zaluje ze wczesniej nie wiedzialam o tym do czego tak naprawde sluza tabletki Diane - nimi sie leczy tradzik a nie jakies niedoskonalosci ktore ma kazda nastolatka. Dlatego przestrzegam przed braniem tego, tym bardziej ze jest wiecej takich lekarzy ktorzy ot tak przepisuja D. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emika niewiele moge Ci powiedziec na ten temat, bo ja biore tabletki po to rzeby uniknac ciazy, i jeszcze ich nie odstwialam, nie rozmawialas na ten temat ze swoim lekarzem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monix do sebrytki
Hey Sebrytka, jakie więc konsekwencje teraz ponosisz za szprycowaniem się DIANE? To mnie teraz głupio napisać że ja D tablexy biorę już od 8 lat z dwiema półroczną i roczną przerwą. Dolegają mi torbiele na jajnikach, pierwsza operacja i usunięcie lewych przydatków, DIANE, po dwóch latach pierwsze odstawienie pixów, znowu torbiele, operacja, podczyszczenie ostatniego jajnika, DIANE. . Kolejna przerwa doprowadzenie mojego stanu psycho-fiz do idału, czyli uwolnienie się od paranoi powrotu choroby, zrzucenie 8 kg nadwagi i takie tam plusy (pomóc mogły leki homeopatyczne) - jednym słowem pierwszy raz w życiu czułam się czysta. Później powrót do rzeczywistości, znowu się coś wykluło, lekarz zagroził operacja, dał kolejne recepty na DIANE a i antykoncepcja była przydatna i tak ciągne. W międzyczasie ciągłe grzybice i nawroty zapalenia przewodów moczowych. Znowu grubą dupę mam i napuchnięta chodzę. Może ciąża w przyszłym roku ale pracy szkoda bo jak przeżyję... Bądź tu człowieku mądry.... Pozdrawiam i życzę zdrowia. Ja ratuję mój ostatni jajnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaj czekaj, kompletnie juz zgłupiałam po twoim poscie...? to ty ichh bronisz czy nie???? hmm? nie kumam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna pani
prawda jest taka ze diane niewiele sie rozni w skutkach ubocznych od innych tabletek antykoncepcyjnych, i zgodze sie ze diane moze rozwalic hormony komus kto ma wszystko ok, ja mam problemy z owłosieniem, diane biore 2 lata, pomaga mi, ale wydaje mi sie ze branie diany gdy sie nie ma problemow jest głupotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cera
ja bralam diane po to aby miec ladniejsza cere :-) ale czulam sie po niej okropnie bolaly mnie piersi bylam rozdrazniona po 4 opakowaniu zatrzymal mi sie okres A NAJFAJNIEJSZE JEST TO ZE CERA POGORSZYLA MI SIE TAK ZE DO PEWNEGO MOMENTU NIE MOGLAM DAC SOBIE RADY NIGDY WIECEJ DIANY!!!! teraz biore mercilon i wszystko jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czary mary
właściwie to na ten temat powinien wypowiedzieć się ginekolog... ale: keidyś brałam dianę, bardoz krótko, moze z pół roku. Zminiłam ginekologa z publicznego na prywatnego. Pierwszą rzecza jaką nakazał mi lekarz było przestanie zażywania diany. Powiedział ze jest to już dość przestazały lek i nie powinno isę go w ogole przepisywać jako środek antykoncepcyjny. Jeśli ktoś ma problemy z gospodarką homonalną to owszem, ale nie stricte jako środek antykoncepcyjny! Teraz uzywam plasterków Evra, owszem trochę drogie, ale bezpieczne. omijają żołądek i watrobę. W razie wymiotów lub biegunki dalej działają w przeciwieństwei do tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×