Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kielczanie

Kielce - czy jest ktoś z Kielc?

Polecane posty

dawno tu u Was nie bylem wiec sie pojawiam by przypomniec , ze wiaze mnie z Kielcami i wieloma Ludzmi tam mieszkajacych mile i piekne wspomnienia . serdecznie pozdrawiam kochane Kielce . i Kielczan i najpiekniejsze Dziewczyny w Polsce [ to nie tylko moja opinia] ktorymi sa Kielczanki. no dobra rzeklem co mi na duszy i spadam. by nie slodzic cukru. pa,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Vincentego Pipy Wjeżdżasz od Wa-wy do Kielc kierując sie na lewo w ul.1-go Maja, potem na pierwszym rondzie skręcasz w prawo w ul.Buczka- teraz nazywa się Paderewskiego, ale pierwsza nazwa figuruje na mapach, potem na następnym rondzie jedziesz na wprost ulicą Marcelego Nowotki, która przebiega koło Kadzielni, kedzielnie masz wtedy po lewej stronie. Gdy pojedziesz prosto, to trasa wiedzie na Kraków. Udanej podróży i dotarcia do celu życzę, :) -pozdrawiam- Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Doktor Żyga Bo Hej, miło słyszeć, że dobre wspomnienia łączysz z Kielcami :) Nie chcę nic zarzucać nic urodzie rodowitych kielczanek, bo rzeczywiście gimnazjalistki i licealistki , to przepiekne dziewczyny w naszym mieście. Niedawno szłam z mężem miastem po egzaminach gimnazjalnych i maturalnych, a ja zwracając uwagę mężowi, że barsdzo eleganckie dziewczyny-absolwentki idą, on nato, że w jego czasach takich pieknych dziewczyn nie było. A ja Ci zanuce w zgodzie ze słowami starej piosenki: - \" Najpiękniejsze kielczanki są przyjezdne, tra lalalalal. . .\" no może tekst troche przeinaczyłam na potrzeby chwili, ale cóś :) w tym jest. -Pozdraiwm Cie -komplemenciarzu i dziękuje w imieniu rzeczywiście ślicznych kielczanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pozdrowienia . piosenka , ktora zacytowalas odnosila sie z tego co pamietam do Warszawianek - co historycznie jest bardziej uzasadnione bo Kielczanki to rodowite jak wiekszosc Sz. mieszkancow Kielc a Warszawa w ktorej sie urodzilem i kocham jest jednak miastem naplywowym . w Kielcach poznalem dwoje Warszawiakow bardzo rodowitych a mieszkajacych od dawna w Waszym pieknym miescie. po Powstaniu sporo mieszkancow owczesnej Warszawy rozjechalo sie po kraju i nie wszyscy juz wracali. Kielce mialy to wielkie szczescie nie byc zniszczone w czasie wojny i chwala Bogu bo takiej ulicy z takimi kamienicami jak \" sienkiewka\" malo miast posiada. moze tylko szpeci ja dom towarowy , ktory nie pasuje tam - to jasne. pozdrowka . to moje subiektywne odczucie ale po obserwacji wyciagam wniosek , ze Kielce i historycznie i kulturowo maja swoj klimat , ktorego niestety brakuje Warszawce. w Kielcach jak juz cos robia to jest to najlepsze. bez kitu i bez podchlebiania sie naprawde tak to widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vincenty Pippa
Lorelai, dziekuje za wskazowki. Duza rosnij :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość empik
Witam Kielce i Ich wielbicieli. Lorelai napewno mialas dobra zabawe. Dzieki za muzyczne wiadomosci. szkoda ale nazwy zespolow nic mi nie mowia. tyle lat poza krajem wiec naprawde jestem do tylu. uwielbiam saksofon i oczywiscie Santane. Moge sobie wyobrazic tego nowego muzyka. A jak Lublin wyglada w dzisiejszych czasach? U mnie sliczna jesien. Mam 2 dni wolne od pracy. musze nadrobic zaleglosci we ...... wszystkim. :D Panie (Panowie) pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
czesc Empik, tak, bawilysmy sie setnie z Lorelei i moim kolegą. bylam mile zaskoczona imprezą, gdyz spodziewalam sie jakiejs zadymy. no i wczoraj wyjasnilo sie, czemu bylo tak fajnie i spokojnie wsrod publiki -- na angielskim koledzy powiedzieli mi, ze dzien wczesniej jacys chuligani podpalili ogrodek piwny w miasteczku studenckim (Lorelei to dlatego nie było piwa) a potem obrzucili straż pożarną kamieniami :O Lorelei nie pochwalila sie tez, ze bylysmy na operetce Ksieżniczka czardasza - to była strawa dla duszyczki. Lekko i miło. a w czwartek Lorelei ma chyba jakis recital, a ja wybiore sie na Tu es petrus. zdobylam bilety dla siebie i znajomych ;) pozdrawiamy Cie Empiczko i wszystkich naszych wirtualnych znajomych z kielc. moze ktos tez wybiera sie w czwartek na kadzielnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vincenty Pippa
ja sie wybieram ale bede jechal z Warszawy, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vincenty Pippa
Lorelai czy ulica nowotki nie nazywa sie przypadkiem Kaczmarka? Bo tak wynika z mapy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
ahoj kielczanie, ahoj wincenty pipa, mam nadzieje, ze nia okazales sie taka pipą jak my z lorelai i kollorową i przyszedles na koncert odpowiednio wczesnie, zeby zając miejsce siedzące ;) pozdrowionka, napisz o swoich wrazeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vincenty Pipka
Niestety balladynko ja tez stalem :-0 po 2 godzinach szalenczej jazdy. To Wy jestescie pipki bo jestescie miejscowe. Wrazenia.. no coz.. Porywajaca boska muzyka, cudownie. Bardzo energetyczna. Bardzo mi sie podobalo ale chyba nadrukowali za duzo biletow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłego wekendu życzę. Koncert Tu es Petrus był wielkim wydarzeniem, ale skandaliczne było to, że na 5-o tysiecznej widowni znalazło sie około 8.5 tys osób. Wyobraźcie sobie, co by sie działo, gdyby podniosła sie panika i ludzie chcieliby uciekać, bo np. ktoś podłozył bombę, albo jakiś czubek podpalił ławkę- przeciez ci ludzie by nie mięli jak sie ewakuować, stratowaliby się! Ten Rubik robi kasę niezłą na kulcie Papieża. To nic, że opisywane sa sceny biblijne w piosenkach, ale muzykę Enio Moricone ewidentnie czuć. Żal mi jedynie studentów, którzy chodzą na próby po 5 godzin dziennie zdzierają głosy, a na rękę dostaja za koncert 50zł, teraz podnieśli do 80 zł na rączkę.Znam osobiście 3 , którzy zdarli głosy i czeka ich operacja na struny głosowe. To narazie tyle. -Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agoola
Też jestem z Kielc. Miło, że jest takie forum bardzo lokalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
Witak Agoola, zapraszamy do nas. Lorelei, co Ty piszesz? masz na mysli Swojaków? :( a jesli chodzi o organizacje koncertu, to fakt, to było nie fair wobec widzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agoola
Dzięki Balladynka za powitanie! Czytam Wasze komentarze na temat Tu es Petrus. Nie byłam tym razem na koncercie. Miałam szczęście uczestniczyć w nim rok temu, gdy jeszcze nie było to przedsięwzięcie marketingowe. To, co obecnie się działo, to po prostu skandal. Kasa zaślepia organizatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze papież nie przyjedzie do Kielc, zobaczyć pobożnych kielczan i piekne nasze miasto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! pochwale sie , ze juz niebawem bede na pieknej świetokrzyskiej ziemi min. w Starachowicach , Suchedniowie, Wąchocku i na Wykusie. a takze w Kielcach zobaczyc jak teraz wygladaja gl. ulica bliska mi Ślaska , Sandomierska , Daleka [ sklep nocny] ha ha , no i \" sienkiewka \" jak zawsze piekna. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorelai! -ahoj Genek w gomakach! skoro Papież i Sai Baba nie może do naszej pięknej świętokrzyskiej ziemi zawitać, to fajnie, że Genek w Gomakach może, to może powiesz, kiedy Twoja wizyta nastapi, to być może dasz sie zaprosić na jakies piwo? Będzie nam miło z Balladyna i Kollorową, Kaacią poznać Cię w realu, jeśli znalazłbyś czas ! :) Jest nas już spora gromadka kafeteryjnych kieleckich kafeterianek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, i chciałabym jeszcze zaprosić Was na wernisaż mojej kolezanki- śpiewaczki- Marty Zlotnickiej, która będzie mieć wystawę 2VI-06r.o godz. 17.00 w klubie CIVITAS na ul. Równej 18 w Kielcach. Będę miała przyjemność zagrać na nim razem ze soją koleżnaką gitarzystką- recital. Będą tam grane utwory hiszpańskie, brazylijskie, japońskie, no i jeden kawałek W.Korcza- \"Ballada 07\" Z Martą przygotowywałyśmy pieśni hiszpańsakie, ale niestety biedna zdarła ostatnio głos, bo śpiewała na audycjach szkolnych, więc poprosiła nas o urozmaicenie wernisażu muzyką instrumentalną, tak więc zapraszamy kielczan i chętnych, którym w owym czasie blisko do naszewgo ładnego miasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość empik
witam z jesiennej Australii ostatnio (znowu) mam klopoty z otwarciem Tlenu. Te otwierajace sie strony to kilka dni do tylu. moze uda sie tym razem. Hello balladynka32 i Lorelai. czytajac Wasze komentarze widze, ze macie bardzo bogate i interesujace zycie. Ja tez chce do Kielc. szczegolnie po odwiedzeniu polskiego rzeznika, tutaj. kupilam nawet mieszanke czekoladowa, sok malinowy i majonez kielecki. mniam-mniam. Panie zycze Wam milego tygodnia i samych radosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość empik
hurrra :D:D:D otworzylam nowa strone. wiec stawiam kawe, ciacho......piwo Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ostatnio trochę nastrój do kitu, bo problemy się mnożą jak króliki. Chyba chcę do rzeźnika na mieszankę czekoladową.;) Ponoć czekolada poprawia nastrój. Szkoda tylko, że po takiej kuracji nastrój się znowu psuje po spojrzeniu w okolice talii.;):P Prostestuję w związku z jesienną wiosną. Chyba stworzę petycję, skierowaną do prezydenta RP, z żądaniem natychmiastowego przeniesienia Polski w cieplejsze strefy klimatyczne. :o Przeziębiłam się. Ogrzewanie nie działa. Rano było 7°C a teraz jest 9°C. To ile było w nocy?:o W jakiej skali mierzycie, Empiczko, temperaturę w Australii? Idę sobie zrobić herbatkę i rozpoczynam nasiadówkę na Kafeterii.;) A za dwie godzinki znowu pora zmierzyć się z losem - idę do dziekanatu zanieść zdjęcia i wysłuchać ile to na te zdjęcia musieli czekać. Ech... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Empik, Dzięki kochana za mile życzenia :) My też życzymy Ci milego tygodnia i samych radości i smakowitych przyjemności. Mnie od niedawna powrócil apetyt, po tych wszystkich perypetiach ze zdrowiem i pochlaniam \"góry żarełka\", co oczywiscie odbija sie na moich kształtach, okrągłościach -tu i ówdzie. Jutro gram z koleżanką na wernisażu , więc muszę sie psychicznie pozytywnie nastawić. Rano ide do fryzjera troszke popracować nad pozytywnym imagem. Ogólnie przyszły tydzień rysuje mi sie dość ciężki dla mnie, moich uczniów i biednych studenciaków, których czeka egzamin. . . Jedybe to co pociesza, to jest to, iż na horyzoncie wakacje, jednak pogode mamy teraz do bani, dzisiaj było tylko 11 st C. A u Was w Australii ciepło, czy tez jesień chlodna?????? Pozdrawiam Cię jeszcze raz do miłego usłyszenia. :) do Kollorowej, No moja kochana, nie frapuj sie za bardzo swoja figurą, widziałyśmy sie ostatnio, więc powiem Ci, ze nie jest tak źle! Zreszta- \"kochanego ciała , nigdy nie za wiele\" :) Ciekawa jestem Twojego dyplomu, a czy pochwalisz sie i dasz go obejrzec razem ze swoim slicznym nowym zdjęciem?????? hej Brogger, a co to jest Fulda?? - czy ty mnie czasem nie obrażasz????? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie i sle zyczenia spoznione z okazji Dnia Dziecka . wszystkiego naj... spelnienia marzen. a warto moze wrocic do dzieciecych marzen taka reminiscencja. bede w Wąchocku 16 czerwca a potem i 17 i 18 w wymienionych przeze mnie miejscach. Wąchock wysmiewany przez komune jest miejscem pieknym z zabytkiem klasy \"O\" najwyzszej w skali swiatowej. a takze okolice patriotyczne , dlatego przez komuchow wysmiewane by w mlodym pokoleniu nie rozbudzac ducha. na szczescie pamiec jest i bedzie na Wykusie w sobote i niedziele beda uroczystosci rocznicowe. Kielecczyzna jest piekna choc malo sie ja promuje podobnie jak wiele innych miejsc w Polsce. warto sie wybrac np. na wycieczki po gorachg świętokrzyskich. nigdzie tylko tam zobaczycie goloborza. i wiele miejsc pamieci i przepiekne widoki. natomiast aktualnie nie wiem gdzie mozna isc na piwo w Kielcach gdzie Wy chodzicie? to chetnie sie z Wami spotkam . bede zaszczycony tym bo mili i madrzy z Was Ludzie . pozdrowka.tylko zeby to nie byl taki super wykwintny lokal bom ja ludowy prosty chlop w gumakach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
ahoj Genek. my z Lorelei zawsze chetnie na wspólne piwko w miescie. wiec zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak, Genek , my bardzo chetnie na piffo wybierzemy sie z Toba, jak i z innymi , chetnymi dołączenia sie do naszej grupy. Kollorowa na pierwsze spotkanie z nami wybrała Primawerę- na ul. Paderewskiego, Z Kaciąą wybrałyśmy się do Antraktu- to knajpka w KCK-u, gdzie jest dość miła również atmosfera, ja natomiast z Helką1 - z Australii miałam przyjemność spotkać się w Lukrecji na dobrym ciachu i czekoladzie na gorąco - z tego miejsca chcę pomachać do Helki :). Jest sporo fajnych miejsc w Kielcach. Niedawno z Balladyną odkryłyśmy knajpkę meksykańską, gdzie można dobrze zjeść i również napić się piwa, na ulicy Warszawskiej w okolicy klubu Empik- po przeciwnej stronie. Tak więc daj cynk kiedy, o której i gdzie, to sie stawimy. Na razie - cześć i czołem - jestem wesoła Lorelai, pytacie skąd się wzięłam. . .!???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
ooo Lorelei, alez w Ciebie wstapił radosny duch. gratuluje wczorajszego wystepu - bardzo milo sie sluchalo, potem musialam zwiac, bo jak wiesz grill sie szykował. a teraz wrocilam z pracy z koszykiem pieknych czerwonych róż od studentow - mali korumpatorzy ;) ze niby w ramach podziekowania za super zajecia, khe khe, nie z nami te numery ;) sesja sie zbliża pozdrowioneczka i caluski dla wszystkich Wasza Balladynka ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×