Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Hejka, mam 13 lat i teraz mam dopiero 4 miesiączkę w życiu. Trenuję gimnastykę artystyczną i nie było problemu...do czasu aż dostałam miesiączkę. Przeżywałam katusze na kilkugodzinowych treningach dziennie, przy rozciąganiu, staniu na rękach itd. W tą sobotę (2 dzień miesiączki) miałam bardzo ważne warsztaty, musiałam bardzo mocno ograniczyć ćwiczenia :/ Wczoraj (4 dzień miesiączki) miałam pokazy. Nie wytrzymałam i na kilka minut przed wyjściem na scenę poszłam do sklepu po tampony. Jako, że nie rozmawiałam o tym z mamą, nigdy nie używałam tamponów i tak stchórzyłam i występowałam w podpasce z trzema parami spodenek, żeby nic nie prześwitywało przez biały, obcisły strój. Ale miałam kupione tamony. Miałam obfite krwawienie więc kupiłam Bella Teens Regular. Wieczorem, w domu na spokojnie spróbowałam zaaplikować, jednak bałam się (kiedyś coś słyszałam, że się komuś sznureczek oderwał...) i źle go umieściłam, więc odczuwałam dyskomfort i po 30 min go zdjęłam i założyłam podpaskę. Jutro muszę iść na basen (ważne zaliczenia do szkoły), a później idę na 4 godziny treningu...Więc znów próbowałam zaaplikować tampon, żeby "poćwiczyć" przed jutrem. Nadal jest widoczny, bo trochę się obawiam...Ale prawie wcale go nie czuję. Czy mam go włożyć głębiej? Czy jutro, jak będę miała słabsze krwawienie Regular nie będą za duże? Czy to na pewno bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingula 282
hejka ja też chciałam zacząć używać tampony tylko kiedyś chciałam robić wszystko z ulotką o.b i tampon nie mógł wejść mi do pochwy pomocyy słyszałam że są jakieś aplikatory czy to boli ? ratunku chcę jechać na kolonie i chcę czuć się komfortowo z tamponem !!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Są tampony z aplikatorem, ale najczęściej przeciekają. Spróbuj jeszcze raz, z ob mini. Dam ci radę: usiądź wygodnie na muszli klozetowej, rozszerz nogi i przed wsadzeniem tamponu wsadź tam palec głęboko. Potem przy wkładaniu pomagaj sobie bo nie zawsze dobrze trafisz, a ten numer z palcem pomaga. Potem możesz jednym palcem sprawdzać czy tampon wchodzi w dziurkę. Ja tak zawsze robię i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srututu
ja uzywam tamponow z aplikatorem tampaxy, te takie o sredniej wchlonnosci, powiem szczerze, ja mam strasznie obfity okres, a przy zmienianiu tamponu co 3 godziny on w ogole nie przecieka. Nawet jak zakladam go na noc, nie przecieka. Sa rewelacyjne! Pamietam, ze kiedy uzywalam podpasek, to ranne wstawanie bylo dla mnie okropne, czyms nie do zniesienia, bowiem kiedy wstawalam to podpaska zawsze mi przeciekala i na podlodze robily sie kaluze krwi ( a uzywalam naturelle na noc) . Sama sie zdziwilam ze tampony to rozwiazanie moich problemow i moge teraz z czystym sumieniem powiedziec jak najbardziej polecam tampony z aplikatorem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam 14 lat. Już przez jakiś czas obserwuję ten temat i chciałam zacząć moją przygodę z tamponami. Miałam trening, a było tak gorąco w poniedziałek, więc wzięłam tampony o.b. pro comfort mini i poszłam do łazienki (kupiłam na wycieczkę, bo mam nieregularna miesiączkę - teraz 6). Nie miałam problemu z jego zaaplikowaniem. Chyba dobrze go włożyłam chociaż tak jakbym go troszkę czuła ale nie przeszkadzał mi, np. w siedzeniu czy schylaniu się. Wieczorem poszłam się myć i chciałam go wyciągnąć. Wszystko było ok ale gdy zbliżał sie ku końcowi strasznie mnie bolało, jakby nie mógł sie zmieścić. Przestraszyłam sie, już myślałam, że sie zaraz rozpłacze - strasznie booolało. W końcu, gdy już końcówka wystawała chwyciłam palcami i wyciągnęłam go jakoś. Wydawało mi się, że jest cały nasączony. Możliwe, że go za długo trzymałam, ale nic mi nie przeciekło (3 dzień miesiączki choć nie mam bardzo obfitych). Może był za duży i nie chciał się przecisnąć przez błonę dziewiczą, ale chciałabym się upewnić, może któraś dziewczyna miała tak samo i mogła by się podzielić swoimi "przeżyciami" heh: -Dlaczego mnie bolało przy wyciąganiu tmponu? -Czy mogę używać tamponów (o.b. pro comfort mini) nawet jak mam lekkie krwawienie pod koniec mojej miesiączki (boje się, że nie bedzie do końca nasiąknięty i nie będę go mogła wyjąć)? -może głupie pytanie ale przed wkładaniem tamponu się myje ręce samą wodą czy mydłem? Z góry dziękuje za odpowiedzi :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Oczywiście, że możesz używać tych tamponów. Ale tak się zastanawiam: po ilu godzinach go wyjełaś? Bo napisałaś, że wieczorem, a tampony, też mają pewne ograniczenie i trzeba je wymieniać co jakiś czas. Mogło cię boleć, bo to był pierwszy raz, albo za długo go trzymałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Oczywiście, że możesz używać tych tamponów. Ale tak się zastanawiam: po ilu godzinach go wyjełaś? Bo napisałaś, że wieczorem, a tampony, też mają pewne ograniczenie i trzeba je wymieniać co jakiś czas. Mogło cię boleć, bo to był pierwszy raz, albo za długo go trzymałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trannnol
Ręce myje się dokładnie mydłem przed i po aplikacji oraz po wyjęciu . Wyciąganie mogła byc nieprzyjemne przez zaciskające się mięśnie, trzeba się maksymalnie rozluźnić. Ja bym nie stosowała tamponów pod sam koniec mmiesiączki, kedy krwawienie jest już bardzo słabe. Polecam wkładki higieniczne, bo tampon może nie nasiąknąć wystarczająco. Gdy tampon jest długo w środku to bardzo nasiaka i wyciaganie jest wtedy łatwe, więc nie rozumiem argumentu, że cięzko się wyciagało bo był długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarciaa
Hejka. Przeglądam już ten temat jakiś czas, ale teraz wreszcie zebrałam się, aby zadać pytanie. Próbowałam włożyć palca do 'tej dziurki' tak jak ktoś tam podpowiadał, ale tylko mogę włożyć gdzieś tak do 1/3 palca, więcej nie mogę, bo zaczyna mnie boleć. Spróbuję jeszcze dzisiaj, ale czy wiecie jak mozna zapobiedz takim boleściom? Chciałam tak popróbować, przed założeniem tampona, ale po tym "przeżyciu" boję się, że nigdy nie dam rady go włożyć (bo to będzie mój pierwszy raz dopiero, bo jeszcze go nie wkładałam). :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Na pewno jesteś zbyt spięta. Usiądź wygodnie na muszli klozetowej, rozłóż nogi i odpręż się. Możesz też spróbować inne pozycje. Wszystko zależy od Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deszczowyczerwiec
limo78 ja mialam taka sytuacje, tez 3 dzien okresu i trzymalam tampon mini przez 4,5 h. Jak wyciagalam to bolalo okropnie, tampon byl 'napuchniety', sama sie zdziwilam ze tak bardzo sie powiekszyl, bo okresow nie mam obfitych. Potem juz nie trzymalam tamponu dluzej niz 3,5h, no ale ja uzywam tylko mini. Chyba trzeba po prostu czesciej zmieniac, ew. przerzuc sie na wieksza chlonnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deszczowyczerwiec
lime78*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexa29
Od niedawna zaczelam uzywac tamponow (poki co tylko tampaxow) mam jednak obfite miesiaczki, więc zastanawiam się czy moglabym zaaplikowac rozmiar super (zielone tampaxy) mimo tego ze jestem dziewica? Z gory bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Jasne, że możesz zaaplikować te dużo, o ile będziesz się czuła komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexa29
Bardzo dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tencza
Hej. Mam 15 lat dostałam pierwszego okresu i dziś kupiłam tampony. To mój już któryś z kolei dzień krwawienia. Jeszcze nie końcówka a nie te najbardziej intensywne (ale jeszcze w nocy mi trochę przeciwka podpaska). Ale wracając do tematu: próbowałam włożyć na siedzaco te mini z Biedronki ale weszło może pół i dalej nie pójdzie. próbowałam trochę do tyłu, ale nie da rady. Może dla tego że są takie szorstkie mnie bolą, a może dlatego że mają taki niezaokraglony czubek (nie wiem czy wszystkie taki mają bo innych nie widziałam). Co mam zrobić? Jak używam podpasek to wystarczy że trochę namokna i już mam wrażenie że zaraz mi przeciekna, więc chce zacząć używać tampon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Nie polecam tych z Biedronki. A jako pierwszy tampon użyj albo OB pro comfort mini (najwygodniejsze, i to je właśnie polecam), a jak dalej będziej miała problemy, to kup Tampaxy, mają w zestawie aplikator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delta 123
Witam wszystkich. Mam 17 lat i chciałabym zacząć używać tamponów. W związku z tym mam 3 pytania ( prześledziłam kilkanaście stron tego forum i na żadne z nich się nie natknęłąm) 1. Czy wsadzanie tamponu boli bardziej niż wsadzanie palca? ( z palcem próbowałam i wszedł cały bez problemu) 2. Jaką grubość i długość mają o.b mini i o.b. normal? 3. Czy po wsadzeniu tamponu nie czuć jak krew wylatuje tak jak to jest w przypadku podpaski? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Oto odpowiedzi na twoje pytania: 1.Zależy jaki tampon. Im lepszy tym mnie to czujesz. Na początek polecam OB pro comfort mini lub Tampaxy z aplikatorem. Czasami za pierwszym razem możesz czuć suchość i może cię piec przy wsadzaniu. Ja tak mam często, ginekolog nie wie dlaczego. Możecie się śmiać, ale wtedy lekko pocieram łechataczkę i wewnątrz wydobywa się śluz ułatwiający wsadzenie tamponu. 2.Tampony normal mają ok. 1 cm średnicy (OB pro comfort normal). Inne nie wiem, bo nie używam 3.Nie, nie czuć. Krew WOGÓLE nie będzie wylatywać, bo przecież tampon masz w środku, chociaż czasami się zdarza, że Tampaxy przeciekną. (Z OB mi się to jeszcze nie zdarzyło). Polecam przy używaniu tamponów stosować wkładki higieniczne. I pamiętaj żeby się rozluźnić i nie robić nic na siłę. Mam nadzieję, że z moich odpowiedzi dowiesz się tego, co chciałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delta 1234
shishi- WIELKIE DZIĘKI. Może w końcu spróbuję ;) Muszę zamówić próbki. Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banaenk
Mam pytanie: czym różnią się tampony o.b. mini, normal, super? Grubością, średnicą, długością? Proszę o szybką odpowiedź. Okresy mam baaardzo obfite, przy podpaskach po wstaniu czuję jak leci ciurkiem i przez to chodzę jak kaczka. Chciałabym zacząć z tamponami ale nie wiem jakie używać... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna M
Witam wszystkich. Moje okresy są obfite. W związku z tym mam pytanie to tych dziewczyn, które również mają obfite. Jakich tamponów używacie? Jeśli o mnie chodzi, podpaski muszę zmieniać co ok 3 godziny. To jest bardzo męczące. Do tego jak usiądę na kibelek to krew zaczyna lecieć tak jak jakieś "gluty" i tak głośno pluska... Musze spłukiwać 2 razy bo inaczej zostaje krew na dnie.... Więc wyobraźcie sobie to, proszę i poradźcie, z jakich tamponów ( O.B.) mam korzystać - oczywiście mini odpadają ;( Już teraz wielkie dzięki za pomoc i radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperPlus
Tylko taka chłonność daje szansę na to, że nie będą przeciekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy obfitym krwawieniu polecam Tampax super ( zielone opakowanie ). Aplikator "ułatwia sprawę" .Polecam, mnie nigdy nie zawiodły. Odkąd łykam pigułki antykoncepcyjne zamieniłam Tampax super na Tampax mini - ten sam komfort, choć są oczywiście o wiele mniej chłonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy obfitym krwawieniu polecam Tampax super ( zielone opakowanie ). Aplikator "ułatwia sprawę" .Polecam, mnie nigdy nie zawiodły. Odkąd łykam pigułki antykoncepcyjne zamieniłam Tampax super na Tampax mini - ten sam komfort, choć są oczywiście o wiele mniej chłonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banaenk
odpowie mi ktoś w końcu czy nie... ? proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Jak coś jeszcze, to chętnie pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banaenk
A duże są te różnice w grubości itd... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×