Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość kasiastanicka
ja próbowałam zaaplikowac tampon ponad rok.. ale dzis mi sie udało.. jestem bardzo szczesliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musia123
Pisałam na ten numer gg co podałyście to ktoś odpisał ,, czego ty chcesz dziecko,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamykxdd
Mam 15 lat i zaczelam stosowac tampony . Przy zakladaniu tampona wogoe mnie nie boli i wszystko jest ok ale jak juz go wloze to czuje bol i nie moge swobodnie z nim chodzic bo ciagle go czuje. Zawsze wkladam go gleboko wiec napewno jest dobrze zalozony . Czy powinnam isc do ginekooga . Pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata133
Ja sie dziwie ze dziewczynki uzywaja tamponow i nie boja sie o stracenie dziewictwa ! Przeciez to moment i po dziewictwie! Blona u niektorych na tyle delikatna, ze aplikowanie tych tamponow na sile, bo tak i je, moze uszkodzic blone dziewicza! Dziewczynkam - odradzam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata133
A bardzo latwo i bezproblemowo aplikuje sie " Tampax" , lepszych nie widzialam ! Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca.
Mam 15 lat. Jestem dziewicą. Miesiączkuję od 12 roku życia. Cały czas używałam tylko podpasek. Rok temu miałam okres będąc na żaglówce, chciałam się kąpać, więc wzięłam tampon od mamy, próbowałam zaaplikować, ale nie wyszło i sobie odpuściłam. Niestety teraz z powodu urazu kręgosłupa chodzę na masaże, gdzie mam również masowane pośladki i muszę zsuwać majtki. I akurat musiałam dostać okresu i jestem w kropce. Kupiłam dziś tampony Bella for teens mini i normal. Wzięłam MINI i krok po kroku robiłam wszytsko zgodnie z instrukcją. Starałam się rozluźnić i przed lustrem zaaplikowałam. Jednak nie jestem pewna czy dobrze. Wsunęłam go na tyle, że raczej nie wystawał, aczkolwiek był wyczuwalny palcem. Cały czas uwierało i wsuwanie czasem bolało. Założyłam majtki z wkładką i pobiegłam coś tam robić. Było mi dość niewygodnie i ogólnie tak trochę boląco. Poszłam po jakimś kwadransie do łazienki i wszystko było na miejscu. Jakąś godzinę później znowu poszłam do łazienki. Patrzę... a tu całe majtki we krwi, wkładka przemokła i okazało się, że mam plamę na spódnicy. Łatwo wyjęłam tampon. Doprowadziłam się do porządku i wzięłam NORMAL. Zaczęłam wkładać i od razu poczułam ból. Więc poszłam do lusterka, usiadłam sobie i zaczęłam powolutku wsuwać. Cały czas bolało. Wsunęłam trochę więcej niż do połowy. Na wszelki wypadek założyłam też podpaskę. Cały czas ten tampon mnie uwiera, więc weszłam w neta i piszę. Siedzę na krześle i czuję tego głupiego tampona, który boli. Próbowałam trochę bardziej go teraz wsunąć i nic, tylko opór i ból :/ Tak więc: co robić? I dokłądnie w jakiej pozycji ten tampon powinien się znaleźć? Ma trochę wystawać, czy ma być tak bardzo głęboko? POMÓŻCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca.
Fiuu jakiś czas później udało mi się znaleźć, że ten tampon ma być tak głęboko. Wzięłam oddech i wepchnęłam. I poczułam taką ulgę. W ogóle go nie czułam :) I już było okey. Potem miałam problem z wyjęciem, ale w końcu dało radę. Tak więc się szkolę teraz we wkładaniu i wyjmowaniu xD Tylko, że już zaraz mi się okres skończy. I za każdym razem wkładanie jest dla mnie trudne i bolesne i zazwyczaj robię to na raty, tj. najpierw wkładam tyle ile się da, potem wstaję, robię parę podskoków i wygibasów,i dopiero wtedy mi się udaje włożyć na miejsce ;) Używam jednak tych MINI. I pomyliło mi się wcześniej. Kupiłam mini i regular, a nie normal :] No, a po za tym to już okey. Za każdym razem coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hejoł14
może to trochę nie do tematu, ale czy któraś z was używa tego kalendarzyka internetowego na MYOB? Bo ja sobie konto założyłam i coś jest nie tak. Jak klikam SAVE to nic i później jak się loguję to nie ma tych zmian, które wcześniej wprowadzałam. PS. Czytałam już duużo stron tego forum i chyba się przekonam do tamponów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afroo.
Dziewczyny , niczego się nie bójcie ! Zakładałam pierwszy raz tampony to troche bolało , ( zużyłam aż 3 zanim wszedł mi normalnie ;p)przyznam ale potem sie rozluźniłam i weszło. Na drugi dzien byłam na basenie też weszło dobrze. Po 3 /4 godz wymieniłam w łazience. Też używałam podpasek ale tak sobie myśle ,że to śmierdzi , niewygodnie jest . Kuzynka poza tym mi poleciła tampony co prawda z aplikatorem ale po 1. Są dosyć drogie a po 2. skoro dobrze mi wchodzi bez aplikatora to po co przepłacać.Pzdr.; *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afroo.
kamykxdd Musisz go wsunąć głębiej. Mi np. Wchodzi wskazujący palec tak ze na zewnątrz zostaje go jakiś 1/1,5 cm. Ale wiadomo każdy ma inne palce ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula2811
czesc dziewczyny! na poczatku,gdy wg zaczelam miesiaczkowac uzywalam tylko podpasek.ale w takie letnie upaly strasznie mnie ta podpaska denerwowala :) kiedys do szkoly przyjechala jakas konsutltantka z ob i dawala wszystkim dziewczynom takie probki tampnów ob,od najmniejszego do największego. strasznie balam sie sprobowac,ale odwazylam sie i za pierwszym razem wg mi to nie szlo;/ pozniej dokladnie przeczytalam ulotke i pisze tam ze trzeba sie rozluznic...i wszystko na spokojnie. i faktycznie dalam rade i uwazam ze to nic strzasznego. oczywiscie uzywam tylko ob bo te inne to wg mnie nic specjalnego...a ob ma teraz specjalna otoczke silk touch co pomaga na jeszcze latwiejsze wprowadzenie i wyjecie tamponu:) pozdrawiam Was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już miałam zacząć używać tamponów i nawet kupiłam o.b mini silktouch, ale tutaj znowu zaczynają pojawiać się stwierdzenia, że to niebezpieczne dla dziewic(mam na myśli wypowiedź nata123). To to jest w końcu bezpieczne czy nie ;/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afroo.
Są bezpieczne. Błony nie przerwiesz . Na kazdej instrukcji do tamponów Ci to pisze a poza tym mydziewczyny.tenbit.pl/4,3183,1300159,parada_ekspertow.html A pozatym jak będziesz utrzymywać higienę to niczym złym się nie zarazisz. Jak się boisz zarazków to weź tampony z aplikatorem. Wymieniaj często , myj ręce przed założenie i po , kąp się codziennie , okolice intymne myj specjalnymi płynami. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klof
oszaleje, po raz enty próbuję używać tamponów i po mimo tego że jest głęboko odczuwam dyskomfort, coś ze mną nie tak czy źle go aplikuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keerah
Nie rozumiem w ogóle waszych obaw co do dziewictwa. Wydaje mi się, że dziewictwo to bardziej sprawa umysłu a nie 'czy coś było tam czy nie'. Tampony służą do okresu, nawet jeśli naruszą błonę dziewiczą nie traktowałabym tego jako stratę dziewictwa drogie dziewczęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa1995
nomm i znowu sie stało tydzień temu wróciłam z nad morza i miałam okres i poprostu jestem z siebie zadowolona kupiłam ob mini i wsadziłam i poprostu rewelacja !! zapomniałam ze mam okres !! polecam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afroo.
Do klof: Włóż razem z tamponem cały wskazujacy palec . Ja tak robie i jest dobrze. Też myślałam że czuje tampon , a okazało się że sznurek mi delikatnie ocierał i czułam dyskomfort. Lekko go poprawiłam i było super. Spróbuj może z aplikatorem ? Ja chyba sie przestawie na apli bo w szkolnej łazience zlewy sa osobno niż kabiny i nie ma jak umyć rąk bo potem trzeba klamki dotykac i wgl. Dlatego myśle że z aplikatorem bedą w tej sytuacji lepsze.Ty tez spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa1995
do Keerah - zgadzam sie z twoja wypowiedzią na temat dziewictwa (chociaz nie o tym tutaj mowa) czytałam wczesniejsze strony i zauwazyłam że dziewczyny boją sie używać tamponów bo stracą dziewictwo. dziewicto traci sie dopiero wtedy gdy przeżyje się swój pierwszy raz z mężczyzną... :) i wtedy nie jesteś już dziewicą. czytałam w różnych źródłach informaci że błona dziewicza może sie przebic nawet przy chodzeniu , jezdzie na rowerze itp.... więc nie zamartwiajcie sie o wasze błony chociaż sie przebiją a nie będziecie miec pierwszego razu za soba to i tak jestescie dziewicami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość użytkowniczka tampaxów
Zajrzałam na ten topik, bo po dłuższej przerwie w używaniu Tampaxów (tabsy = suchość pochwy) miałam problem z aplikacją i winiłam producenta - a okazało się, że zmieniona konstrukcja aplikatora wymaga po prostu innej "obsługi", co zostało opisane w nowej instrukcji, tyle że jej jako "znawca tematu" nie przeczytałam ;) Aha, obecnie tylko Tampax produkuje tampony z aplikatorem. I dlatego używam tych. OB próbowałam parokrotnie, nigdy nie udało mi się ich dobrze włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)zaczęłam używać tamponów i mam problem... gdy tampon jest na miejscu nie mogę się normalnie załatwić... coś jest nie tak? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)zaczelam uzywac tamponow i jak mam zalozony to nie moge sie wyproznic.. coś jest nie tak? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość getanime
Hej dziewczyny. z tego co tu czytam widzę, że niektóre mają wiele obaw. moim zdaniem nie ma sie co martwić o dziewictwo bo tampon chyba nie przebiije błony dziewiczej bo jest raczej za mały. tylko chciałabym prosić was o jedną porade... za niedługo skończę 12 lat a pierwszą miesiączke dostałam zaraz po zakończeniu roku szkolnego... razem miałam ich jakieś cztery . do tej pory używałam podpaski ale problemem teraz jest szkoła i wf... chce ćwiczyć, a przecież jak sie przebierasz to chyba widać że masz podpaske a nie chce żeby ktoś widział że mam okres . w związku z tym chciałabym zacząć stosować tampony, ale nie moge przekonać mamy . mówi że są drogie i mogę uszkodzić błonę dziewiczą i jeszcze coś i że jestem za młoda. z kolei starsza siostra mówi to samo . możecie coś poradzić jak przekonać mame.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afroo
getanime : Po co mówić mamie ? Nie rozumiem. Jeśli dostajesz kieszonkowe to chyba możesz sobie sama kupować bez wiedzy mamy ? A jeżeli nie masz kieszonkowego , to raz w miesiącu poproś mame o 12 zł a jak sie bd pytac po co to powiedz że macie jakas składke w szkole na jakieś coś , albo po prost że jest Ci potrzebne. Cos wymyślisz.... P.S JA juz sie nie moge doczekać nastepnego okresu ,żeby wypróbowac tampaxy ;dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afroo
nina91: chyba nie wsadziłaś do odbytu ? O_o Wszystko powinno być normalnie jak jest dobrze włozony,. Ale chodzi Ci o si si czy to drugie ?? xd bo z drugim faktycznie może byc problem bo jednak jak to robisz to "przesz " i tampon może toche zjechać na dół czy coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madxiora
hej kupilam tampoony ale nie popatrzyłam na date i pisze na nich 02/08/10 moge ich uzywac czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
moim zdaniem mozesz ich uzyc... ja bym ich na pewno nie wyrzucila. co do blony dziewiczej ktora boicie sie przerwac tambonem. tez kiedys zastanawialam sie nad tym, ale z drugiej strony blona czy nie blona co wam po niej? nawet jak ja niechcacy przerwiecie? nie znaczy to ze nie jestescie juz dziewicami skoro jeszcze nie wspolzylyscie. hm kiedys blona dziwicza byla dowodem dla przyszlego meza, a teraz, jakie ma to znaczenie. Chlopaki duzo gadaja na ten temat ale watpie czy ktorykolwiek skumal tak naprawde czy dziewczyna byla dziewica czy nie. (to tak tylko na marginesie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
a co do kupna tamponow. Ten temat nie powinien byc ukrywany przed mama. Mama czesto ma inne poglady od nas. Moze mama ich nie uzywala dlategonie wie co i jak. Kazdy mlody czy stary ma swoje zdanie. Ty, posluchaj swojej intuicji i wytlumacz moze mamie jaki komfort daja tampony. Jak masz niepewnosci to moze spytaj sie lekarza. Ja zaluje ze nie uzywalam tamponow od samego poczatku, bo z podpaskami to byl koszmar. brr nigdy wiecej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afroo.
ja tez ostatnio kupiłam przeterminowane . ale i tak bede używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaa12345
hej dziewczyny....chciałam się zapytać czy o. b. pro comfort super plus są dla mnie dobre????? bo normal musiałam zmieniać co dwie godziny bo miałam "przecieki"........plisssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×