Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość madziula :)
te tampony ob z aplikatorem są super polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 102111
ja mam 11 lat mam 5 dzieć okresu dzisiaj próbowałam założyć tampon ob normal i strasznie mnie przez chwile bolało bardzo się boje założyć tego tamponu co mam robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkssa
Mam 13 lat. Jestem jeszcze dziewicą. Od jakiegoś czasu używam tamponów o.b mini. Nie miałam problemów z zaaplikowaniem tych tamponów. Jednak nie są one tak chłonne aby mogły wytrzymać ok.4 godzin w szkole, a nie chciałabym za często wymieniać tamponów w, bo nie czuje się wtedy komfortowo( boję się że ktoś mi wejdzie, a poza tym potrzebuje trochę czasu). Chciałam zaaplikować tampon o.b normal jednak mi się to nie udało. Czy tampony o.b normal nadają się dla dziewic, czy są za duże(czy mogą przebić błonę dziewiczą)? Proszę o odpowiedzieć. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoska_1029
W czasie miesiączki błona dziewicza jest bardzo jakby to ująć rozciągliwa więc nie ma obaw :) Normal i mini są bardziej komfortowe dla dziewic więc spokojnie mozesz je stosować :) a co do aplikacji to też miałam problemy ale jakoś po kilku próbach dałam radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana...
Witajcie dziewczyny, muszę wam powiedzieć, że jestem pozytywnie zszokowana. Jestem dziewicą. Dzisiaj po raz pierwszy aplikowałam tampon, i wiecie co? Ten wynalazek jest boski! Najpierw włożyłam ob mini, wszedł bez trudu i bólu, wraz z całym palcem, później spróbowałam tampax z plastikowym aplikatorem. Też bez problemu :). Mam jednak parę pytań. 1) czy to normalne, że ob mini zaczął przeciekać już pół godziny po aplikacji? Wyjęłam go i zmieniłam. Czy jest to ,,zasługa" złego założenia? 2) Wiem, że to może będzie brzmiało nieładnie, ale nie potrafię tego inaczej opisać:/... Kiedy wyjęłam ob to on nie był prawie rozłożony... Był większy niż przy wkładaniu i nasiąknięty krwią, ale nie ,,rozpostarty" na wszystkie strony ;). Czy to normalne? 3) To nie jest uczucie niewygodne, czy bolesne, ale po prostu czuję, że coś ,,tam" jest. Czy to źle założony tampon czy po prostu sznureczek? Czy u was po założeniu tamponu nie czujecie NIC? :O 4) Wypróbowałam zarówno tampaxy jak i ob i lubię je oba. Z tego co wiem, to ob jest łatwo dostać. Jak jest z tampaxami? Gdzie można je kupić? Ja jak na razie widziałam je tylko w rossmannie :( Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia1212
Ja chciałam używać tamponów ale boje się założyć. Mówiono mi że to boli,czy to prawda? a gdzie mam go włożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość : ]
Nie boj sie zaaplikowac tamponu , to nic strasznego , powiem ze ja za pierwszym razem balam sie strasznie zaaplikowalam zle i w chu... bolalo ;/ ale musisz wlozyc 3/4 palca wskazujacego , nic strasznego nie ubrudzisz go sobie jak to niektóre sie boja .. ja zawsze jak zaaplikuje to schylam sie jak najnizej moge , jesli go nie czuje to jest dobrze , nastepnie siadam wyprostowana na zamknieta muszle , pochodze 1 min i nie czuje nic a nic , moja kolezanka kupila zwykle z biedronki i mowila ze czuje sznureczek . proponuje najmniejsze O.B , jest ich 16 w duzym opakowaniu i kosztuja okolo 16 zl .. nic strasznego , probuj , uwazam tampony za cud ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trarararrarararra
mam 16 lat, od jakiegos czasu uzywam tamponów, zwykle mini. moja mama powiedziala mi ze tampony nie sa dobre, ze epsze sa podpaski. nie lubie podpasek ale podczas okresu uzywam ich bedac w domu lub w nocy ;) zastanawiam sie czy tak naprawde nie powinno sie uzywac tamponow czy mam sie po prpstu nie martwic tym co powiedziala mama xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milutk@19322
Cześć mam pewien problem mam śluz przed pierwszą miesiączką jeszcze :( i za nie długo mam operacje w szpitalu na nogę i czy mogę używać tamponów w czasie tego śluzu bo podpaski i wkładki mi już obrzydły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deszczowyczerwiec
nie powinnaś, bo nawet obfity śluz nie występuje w takich ilościach, żeby nasączyć tampon. poza tym, nawilża on pochwę i mimo że trochę przeszkadza, to utrzymuje prawidłową florę bakteryjną :) a od siebie też mam pytanie, mam nadzieję, że ktoś zajrzy i odpowie :) jak na razie używałam tampaxów lites i regular, ale ostatnio mi tampon przeciekł, a poza tym są one dość drogie, ale zależy mi na aplikatorze. może któraś z was używala facelle z rossmanna albo doucelyn z drogerii schlecker, bo widzialam że też są z aplikatorami? są tańsze, ale nie chciałabym się przejechać na jakości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopsiuphop
Ja uzywam Facelle ale bez aplikatora - potrafię założyc tampon bez tego ustrojstwa. Co do jakości to sa bardzo dobre tampony, niczym się nie różnia od drogich OB, ostatnio trafiłam na promocję w Rosmannie, opakowanie 16 szt. za 3.99 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwunastka
mam dwanaście lat . dwa razy miałam miesiączkę . chodzę na tańce . mam 6 z wf'u . jak tak po prostu przestanę cwiczyc wszyscy będą wiedzieli , że mam okres :( . czy mogę już używać tamponów ? jaki są dla mnie najlepsze ? jeśli nie , to kiedy mogę zacząć . jak wyciągnąć tampon , gdy zerwie się aplikator ? reklamy o.b mówią , że można używać każdego dnia miesiączki ? pomoooocy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosialalala
witam, mam już za sobą dwie próby wprowadzenia tamponów. niestety poszło fatalnie. Na początku włożyłam do połowy i dalej nie mogłam go popchnąć, a przy tym bardzo mnie to bolało. Nie wiem czy mam spróbować trzeci raz, podobno do trzech razy sztuka ale nie jestem przekonana. Dodam że kupiłam tampony ob mini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trannnol
gosialalala też mam te tampony i dodatkowo najmniejsze tampaxy (z aplikatorem). Jakość tampaxów mnie nie zadowala więc wkładam ob do aplikatora i tak wprowadzam do pochwy (palcem nie mogę, bo mam za krótkie). Też mam zawsze problem z wkładaniem sobie czegoś o pochwy. Robię tak: kładę się wygodnie na łóżku na plecach, nogi szeroko i luźno (nie spinaj mięśni), dalej nasmarowany żelem intymnym aplikator powoli wkładam do pochwy na wydechu (przy każdym wydechy wkładam odrobinę i staram się nie spinac mięśni, czasem jak boli to zmieniam kąt wkładania), gdy przejdzie ten moment gdy mięśnie się najbardziej napinają to dalej juz wchodzi gladko. I tutaj zaczyna się mój problem: dopiero zaczynam używanie tamponów i mimo że wkładam najgłębiej jak mogę czyli cały aplikator (nawet głębiej niż jest w instrukcji) i tak czuję obecność tamponu (jak włożę płycej to oczywiście uwiera o wiele bardziej). Co robić? Czy z czasem się przyzwyczaję czy robie coś źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lily.
mam 14 lat i nie wyobrażam sobie okresu bez tamponów. kiedyś używałam podpasek, ale z czasem przekonałam się, że tampony są o wieeeeele lepsze i wygodniejsze. no i nie ma tego dyskomfortu związanego z mokrą podpaską. używam ob pro comfort normal, light days albo mini. pływam, tańczę, ćwiczę na wf-ie i żyję :p samo założenie tamponu początkowo było problematyczne, ale z czasem doszłam do wprawy. na pierwsze próby ob pro comfort mini, potem inne ob. nie zamieniłabym ich na żadne inne, nawet nie próbuję testować :) nic nie przecieka, nie blokuje się. moment, kiedy trzeba zmienić tampon po prostu się wyczuwa, bo lekko się "przesuwa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cucumber_patch
trannnol, może rozumiem o co Ci chodzi ;). Z twojego opisu wynika, że wszystko robisz dobrze, starasz się rozluźnić i nie spinać. Pamiętaj jednak też o kącie w jakim wprowadzasz tampon. Ja mam takie wrażenie, że nawet mając prawidłowo zaaplikowany tampon - a używam tamponów od dłuższego czasu - możesz go czuć. Ja go np. czuję. Nie jest to uciskanie, swędzenie czy ocieranie, ale czuję, że coś ,,tam" jest. Zastanawiam się czasem czy to po prostu nie sznureczek, który wyczuwam? Myślę, że zależy to też od rozmiaru i szerokości pochwy - to naturalne, że niektóre dziewczyny są tam ,,szersze", a niektóre ,,bardziej ciasne". Myślę, że nie ma powodu do zmartwień dopóki to uczucie jest lekkie i nie sprawia bólu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facesss
cześć. mam 15 lat,jestem dziewicą i chciałabym spróbować zacząć używać tamponów,niestety nie mam pojęcia jak to się dokładnie robi. czytałam ulotki dołączone do opakowania ,ale mało z tego rozumiem. powiem szczerze ,że się boję. Proszę, odpowiedzcie na moje pytania : 1. jak zaaplikować tampon ? 2. czy za pierwszym razem to boli? 3. jakich tamponów powinnam użyć ? (Ob) 4. co ile mniej-więcej powinno zmieniać się tampona ? 5. czy ,żeby zaaplikować tampon trzeba włożyć do pochwy cały palec ? 6. i mam jeszcze jedno ważne pytanie . mianowicie... pierwszej miesiączki dostałam dokładnie rok temu w kwietniu . i cały czas miałam nieregularnie miesiączki - wiem to normalne na początku ,ale pojawił się problem . od jakichś 5,6 miesięcy dostaje okres co 2 tygodnie. czy powinnam się martwić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facesss, najpierw odpowiem na twoje ostatnie pytanie. To o czym piszesz to krwawienie śródmiesiączkowe. To jest normalne i wiele dziewczyn tak ma (ja też). Nie powinny jednak trwać tak długo jak miesiączka. Jeżeli twoje trwają to powinnaś iść do ginekologa, ponieważ twoje jajeczka mogą za szybko sie wyczerpać i możesz prześć menopauzę dużo wcześniej lub nawet mieć w przyszłości problemy z zajściem w ciążę. Na szczęście tampony nic tu nie przeszkadzają. 1.Jeżeli chceszzaaplikować tampon to polecam oprzeć nogę na wannie, choć osobiście tego nie preferuję, bo się spinam. Ja wolę po prostu usiąśćna muszli klozetowe i rozłożyć nogi. Wtedy się rozluźniam i jest mi wygodnie. Przed pierwszym razem polecam ci włożyć palec tam środka, żebyś "poczuła siebie". W pewnym momencie poczujesz opór. To jest wzgórek. Jeżeli będzie bardzo napięty to musisz się rozluźnić i ewentualnie zmień pozycję na wygodniejszą. Powinno zrobić się luźno. Powinnaś móc wsadzić cały palec, ale nie będzie on wyprostowany tylko zgięty ponieważ drogi rodne są łukowate. Właśnie za tym wzgórkiem powinien znaleźć się twój tampon. Pamiętaj, że musi ci wystawać sznureczek z tampona (około 2-4 cm). 2.To nie boli ale możesz czuć dyskomfort, opór i nieprzyjemną suchość tak jabyś już miała dalej nie wsadzać. Po prostu przerwij na chwilkę i spróbuj ponownie (nie wyjmuj!!!) Pownniaś wsadzić tampon tak aby mogła wsadzić cały palec, ewentualnie troszkę mniej. 3. Najlepiej zacząć w 2 dniu okresu od tamponów ob mini. Są najmniejsze i najwygodniejsze. 4. Tampon powinnaś zmieniać co około 4-6 godzin w zależnosći od krwawienia. Jeżeli spróbujesz zrobić to wcześniej (spróbujesz bo prawie się nie da), czyli zanim nasiąknie krwią, to będzie to nieprzyjemne, a wręcz będzie bolało. Kiedy tampon będzie gotowy do wyjęcia wystarczy, że pociągniesz za sznureczek, anie poczujesz prawie żadnego oporu, a on delikatnie się wysunie. Na pytanie piąte już odpowiedziałam wcześniej. Musisz też pamiętać o zachowaniu higieny( czyste ręce itp., a jeżeli tampon ci upadnie to go od razu wyrzuć. Jeżeli nie zachowasz higieny, czyli użyjesz taki tampon co upadł, czy nie będziesz się regularnie myć (co najmniej dwa razy dziennie) to na twojej skórze mogą pojawić się bakteri gronkowca złociśtego. Na skórze są prawie nieszkodliwe, ale po wprowadzeniu do rany, czy właśnie pochwy, mogą spowodować TSS czyli zespół wstrząsu toksycznego. To tak jak bardzo ciężka grypa (takie same objawy) tylko że nie leczony może prowadzić Cię do szpitala. Ale nie martw się, to zdarza się raz na milion, bo są ludzie niehieniczni. P.S. Mam nadzieję, że moje wypowiedź dostarczy Ci wszystkich potrzebnych informacji. Nawet mnie ręka już boli od tego pisania. I pamiętaj: ROZLUŹNIJ SIĘ I NICZEGO, ALE TO NICZEGO NIE BÓJ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deszczowyczerwiec
cześć, to znowu ja :) wreszcie przekonałam się do zwykłych tamponów, bez aplikatora! i jestem bardzo zadowolona, używam o.b. mini i nic mi nie przecieka, aż sama się dziwię, niejako się już przyzwyczaiłam to małch plamek krwi na wkładce, a tu nic ;) do dziewczyn ze Szczecina mam super wiadomość: na ryneczku Pogodno znalazłam sklepik z niemieckimi rzeczami, głównie słodycze i chemia, ale są też tampony o.b. kupiłam wielką pakę 56 szt. za 15 zł!!! pochodźcie i popatrzcie, na pewno znajdziecie :) jakby co to inne rozmiary też były. pozdrawiam wszystkie tamponiary ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trannnol
Peróbowałam nadal z tamponami i jest coraz lepiej. Myślę, że z miesiąca na miesiąc będzie łatwiej:). Używam tampax i ob mini (najmniejsze, bo mam niezbyt intensywne krwawienia). Tampaxy są niższej jakości, mało chłonne, szybko przeciekają i są dla mnie mniej wygodne, ale mają 1 wielki plus - aplikator! Ob są spoko, zwarte, zbite, ale bardziej puchną niż tampaxy i przez to mniej komfortowo się je wyciąga, używam ich razem z aplikatorem z tampaxów. Przy następnej wizycie w biedronce biorę Safe mini, mam nadzieję, że okażą się dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam 13 lat. Okres mam od ok.2 lat. Chciałam już zacząć używać tamponów.Przeczytałam wasze wcześniejsze odpowiedzi i w większości moja ciekawość została zaspokojona. Ale dręczy mnie jeszcze jedna rzecz. Jak będę pływała na basenie to tampon pod wpływem wody nie wyleci? A jak będę wkładała tampon to jest jakieś ryzyko, że przebiję błonę dziewiczą? Czy łatwiej jest włożyć tampon z aplikatorem, czy bez? (mama wybrała dla mnie tampony o.b. pro comfort mini) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trannnol
paula0196 Można plywać z tamponem, nie ma szans żeby wyleciał. Co do aplikatora to indywidualna sprawa, ja np. wkładam tylko z aplikatorem, bo inaczej nie umiem, ale wiem że są kobiety które wolą bez. Co do błony to na Twoim miejscu wybrałabym się do ginekologa na badania żeby zobaczył jaki masz typ błony i czy możesz bez problemu stosować tampony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania345
Hej dziewczyny. Nigdy do tej pory nie używałam tamponów, choć miesiączkuję już 3 lata. Ostatnio w sklepie zaryzykowałam i kupiłam o.b. mini. Podeszłam do sprawy odważnie i zaraz po powrocie do domu zaaplikowałam tampon. Wszystko było pięknie, żadnego dyskomfortu. Dopiero kiedy chciałam go wyjąć po przepisowych 3-4 godzinach, przeżyłam traumę. Delikatnie pociągając za sznureczek zauważyłam że tampon nie chce wyjść. Sądziłam , że po prostu nie jest wystarczająco nasiąknięty i odczekałam jeszcze troszkę. NIestety, okazało się że tampon był blokowany przez jakiś dziwny kawałek skórki dokładnie w jego połowie. Ogarnęlła mnie panika.. Po kilkunastu minutach mordęgi jakoś udało mi się przesunąć ową skórkę na tyle, by chwycic go palcami i jakimś cudem go wyjąć. Następnego dnia rano nie zrażając się chciałam założyć kolejny tampon, ale niemogłam , bo mimo tego że nie oduczawałam zadnego bólu przy chodzeniu i podczas snu, to przy wkladaniu owszem. Kochane.. co to mogło być?? Proszę o wyrozumiałość dla początkującej ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Trannatol. Mimo tego, że się strasznie bałam zaaplikowanie tamopni było bardzo proste, wyciągnięcie tak samo. Stwierdziłam, że są one o wiele wygodniejsze niż podpaski. Dlatego jestem ciekawa czy mogę używać ich podczas każdych dni miesiączki? Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trannnol
Aniu nie wiem dokładnie o co Ci chodzi. Czy tampon się zablokował mniej więcej w połowie długości pochwy przy wyciąganiu? Jeśli tak to mogły to być po prostu zaciśnięte w tym miejscu mięśnie, które zatrzymywały tampon i było to nieprzyjemne, zwłaszcza jak się jeszcze dodatkowo zestresowałąś. Ja za każdym razem jak wyciągam ob to na początku idzie gładko a potem trafiam na to miejsce i czuję pieczenie, blokadę. Wtedy się bardziej rozluźniam i powoli przesuwam tampon dalej, tylko przez chwilę jest nieprzyjemnie. Paula możesz stosować podczas wszystkich dni miesiączki, ale musisz dostosować odpowiedni tampon do wielkości krwawienia. jeśli np. Tobie mini bardzo szybko nasiąkają możesz stosować większe, a mini wtedy, gdy krwawienie osłabnie. Ja zawsze stosuję mini, zwłaszcza że mam mało i średnio obfite krwawienia. Wiem że już te z 3 kropelkami byłyby dla mnie za duże. Jak krwawienie u mnie słabnie pod koniec miesiączki to stosuję wkładki higieniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trannnol
Aniu nie wiem dokładnie o co Ci chodzi. Czy tampon się zablokował mniej więcej w połowie długości pochwy przy wyciąganiu? Jeśli tak to mogły to być po prostu zaciśnięte w tym miejscu mięśnie, które zatrzymywały tampon i było to nieprzyjemne, zwłaszcza jak się jeszcze dodatkowo zestresowałąś. Ja za każdym razem jak wyciągam ob to na początku idzie gładko a potem trafiam na to miejsce i czuję pieczenie, blokadę. Wtedy się bardziej rozluźniam i powoli przesuwam tampon dalej, tylko przez chwilę jest nieprzyjemnie. Paula możesz stosować podczas wszystkich dni miesiączki, ale musisz dostosować odpowiedni tampon do wielkości krwawienia. jeśli np. Tobie mini bardzo szybko nasiąkają możesz stosować większe, a mini wtedy, gdy krwawienie osłabnie. Ja zawsze stosuję mini, zwłaszcza że mam mało i średnio obfite krwawienia. Wiem że już te z 3 kropelkami byłyby dla mnie za duże. Jak krwawienie u mnie słabnie pod koniec miesiączki to stosuję wkładki higieniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda33
Mam 13 lat , i jutro jadę z przyjaciółmi na basen bd w tym i koledzy i dziś jest 3 dzień jak mam miesiączkę a więc jutro bd 4 dzień . Chciałabym się z nimi wykąpać ale w czasie miesiączki nie jest to zbyt możliwe . Więc chciałabym zastosować tampon , oczywiście mini . Ogromnie się boję , nie wiem czy bd odczuwała jakiś ból w czasie stosowania go . Bardzo proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda 33 ja spokojnie chodzę na basen, czy nad wodę kiedy mam okres :) oczywiście jeżeli dobrze się czuję :) Tampony to normalna rzecz i w czasie aplikowania i wyciągania nic nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×