Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malta

WRZESIEŃ odezwijcie się wrześniówki!!!

Polecane posty

i jeszcze tak sobie mysle co do tego ścinania włosów... Będzie niedługo u nas nowa dzidzia...za jakies 8 miesięcy :) Bratowa w ciąży :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
heja aleśta się rozpisały :) gratuluję pracy :) bedzie git my nie ścianamy włosków, bo ja całe dzieciństwo nosiłam fryzurę na chłopaka (i do tego od 2 latek okularki) i teraz postanowiłam nie zrobić takiej krzywdy swojej córci :) wczoraj byliśmy z wizytą u 3letniej dziewczynki i teraz mam masę pomysłow na zabawki - koniecznie wózek z lalką - mała od wczoraj uwielbia pchacze wszelakie - zapindala w tę i spowrotem (a poza tym to juz coraz częściej sama stoi) magnesy na lodówkę - bawiła się nimi z pół godziny u znajomych a najlepsza była karimata - mała szalała na niej w tę i spowrotem, jakby to była jakaś mleczna droga poza którą nie można wyjść, śmiesznie heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
a co do balkonu - od początku ładnej pogody i wakacji czyli od kiedy dziecko raczkuje niestety nie otwieramy balkonu :( bo mała najpierw wyrywała mi kwiaty i zjadała keramzyt a teraz też jest na etapie wyrzucania i kwiaty też nadal rwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Marta
Jesteśmy juz tydzien pod Gdynią. Mieszkanie juz znalezione. Dzis jeszcze bank. basia dostala pierwsze papcie- buciki. Tupta ochoczo. podwaja jej sie apetyt. Przynajmniej w pierwszej polowie dnia woła "am" ze 3 razy. Pyskuje juz po swojemu paplając i żali sie : co rozczula nawet dość zatwardziałego ojca. ze spraw czysto mamusiowych mam rozdroze: do konca wrzesnia obronic jeszcze nie przepisana na komp. prace mgr-ska i albo rozpoczac prace na wlasne konto albo znaleźć u kogos. tylko ze nie wiem czy chce wracac do tego co było. Patrze na Basie i mysle ze w kwesti rozwoju biznesowego macierzynstwo to kotwica a nie motor. najlepsze zyczenia dla tych, ktore zaczynaja prace. Gratulacje dla tych mam ktore kontynulują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
a ja planuję malowanie chaty wkrótce, majaja jaka farba nadaje się najlepiej do malowania na starej ? może masz doświadczenie jakieś ? A ten Dulux to rzeczywiście taki mercedes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diodda- polecam akrylową farbę, zaraz zacznie się malowanie ścian wszystkim naszych pociech a taką farbę można zmywać i kolorek trwały :) W każdym razie uciekajcie od takich farb jak widzisz pod denkiem dużo wody- im tańsza farba tym więcej wody a więc i zużycie takiej farby duże i farba bardziej beee. Lepiej wydać ciut więcej a ma sie ładnie i trwało. Poza tym, zawsze przez przemalowaniem nalezy umyć ściany (woda) i zagruntować- byle jaki unigrunt byle by był- wtedy mniej \"pije\" farby. Wymądrzam się, heh ale mam z tym stycznośc ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
no to fajnie, ze masz pojęcie jakieś - nasza stara farba (bagatela 2 lata ma dopiero, ale już chcę zmienić, bo przypadkowy kolor był to)to jest taka zmywalna, Levis, jakby rozciągnięta guma, do tego ma "połysk satynowy" czy jakoś tak, no w każdym razie plamy po niej na podłodze po malowaniu do dziś mam nie zmyte niektóre, taka trwała. Tak więc chyba nie musimy takiej gruntować, co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to macie dobrą farbę. Górna półka jak to określam. Gruntować nie trzeba ale zmyj przed malowaniem wodą. Zawsze się kurzy... Może cie taką samą walnąć na tę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
jeszcze mi się przypomnialo to chcialam skomentować! pieluchy i prtzesikiwanie nocne co prawda na chlopcach się nie znam a to troche inna bajka jednak niz dziewczynka :D ale pierwsza sprawa to zmiana pieluch na rozmiar wyzej - my nigdy przenigdy nie mamy juz przesikanych pieluch, ale np teraz, gdy niunia ma 9,5 kg uzywamy Huggiesów 4+ od dawna a Pampersów 4 ale za chwilkę przeskakujemy na wyższe, 4,5 bodajze. Czytalam na innych forach, ze size ma znaczenie ogromne w tym wzgledzie/ pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała dostała laktator i zajęta bardzo więc mam chwilkę na pisanie. My też na pampersach jedziemy i też nam przeciekają. Roczek mamy dopiero pod koniec Września ale już myślimy co tu wykombinować. Jak coś odnośnie prezentów to my chcemy kasę bo myślę sobie że samemu najlepiej jest trafić w gust i potrzebę tym bardziej mając taką teściowaą jak ja! Kto kupuje dziecku 10-cio mieasięcznemu karuzelę dla noworodków która nie ma nawet pozytywki? masakra! Trochę o pare miesięcy prezent spóźniony. Tak więc kasa. Co do obcinania włosków to też słyszałam ten przesąd więc balbinka ty się kobito pilnuj ;-) Ja mojemu powiedziałam już dawno że 2 dziecko owszem bardzo proszę ale wtedy gdy faceci będą rodzić :-) bo ja tego przechodzić drugi raz nie chcę nawet za dopłatą! Chociaż zależy ile by dali haha .... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dioda moja mała ma zalany tyłek ale nie dlatego że ma za małe gatki tylko dlatego że w nocy kręci się bączek jeden (po mamusi ) :-) jak szalona i pielucha też się kręci. Jak się budzi to pampers praktycznie suchy, czasami jest zalany ale tak to raczej nie. My teraz mamy pampersy 5 bo 6 trochę za duże są dla małej i nawet jak mocniej sścisnę zapięcie to i tak z tyłka spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my używamy pamperów od 11-25 kg a i tak przesikują :( Kupiłam raz te pampery a la majtki ale też kicha, ba nawet gorzej mi isę je ściąga bo trzeba całego rozbierać :( całe szczęście nie jestem jedyna haha W każdym razie będę bardziej walczyć o siii do noicnika :) Uff dobrze że piątek, dwa dni wolnego.. a dziś tak mi się nie chcę siedziec w pracy.... jeszcze 4,5 godzinki a wieczorem panieńskie :D w końcu się zabawię :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
dzięki za doradztwo ws farby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
faajnie z tym panienskim nasz kolega co prawda ma dzis urodziny i nawet jestesmy zaproszeni, ale OCZYWISCIE nie pojdziemy, bo przeciez wieczorem jestem niezbędna przy córci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diodda- to zabierajcie małą z sobą.ja jak łażę po rodzince to zawsze z małym i pełną torbą żarełka i ciuchów na przebranie.Nie można się izolowac od ludzi.Każdy ma dzieci więc wie jak to jest a ten kto nie ma to sobie patrzy co go czeka :D tiaa, grzeczny Papcio może nie jest i swoje humorki ma ale kto nie lubi dzieci ;) No i ja mam szczeście- mały bez mamusi zaśnie bez problemu tylko babcia musi poznać rytuał zasypiania hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak w poprzednim mieszkanku malowałam duluxem to mi się bardzo fajnie i łatwo malowało, a teraz żesmy się przejechali, ściany się nie trzyma, w każdym razie kupujaąc dwa razy sprawdź date ważności. Ja na razie na kolor ścian nie maluję, zagipsowane, zagruntowane i musi starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I cieszę się że nie tylko mój przez sen rozrabia. Dzis mnieobudził bo nogę wsadził w szebelki, wczoraj tata go kopnął bo myślał że to suka w nogi sie pakuje, a to synek całe łóżko przewędrował, to że nas kpie po głoqwie to jeszcze zrozumiałe, ale przełazić przez mame nawet nie otwierając oczu to przesada.Kłade go przy scianie a on mi spada nad ranem z materaca. Płacze smieje sie przez sen, cyrki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Ja miałam to przy synku - przesikiwanie, a pielucha oczywiście sucha, to nie zależy od pieluch tylko od ułożenia dziecka i pitaszka :) ja tak wywnioskowałam bo mój przewaznie na boki spał i spi dalej i te siuski zawsze na bok uciekały a pielucha nie zdazyła wsiaknac, a i uwazam ze im wiekszy rozmiar tym gorzej bo właśnie jest duzo luzu po bokach. Moja klucha teraz uzywa 4 pampersa ta nowa wersje z tymi gasienicami i paskami zwezonymi ale jeszcze mi sie nie przesikała jak ona wazy 9 kilo a pieluchy sa 7-18 to po co jej wieksze. A co do włosów to u mnie w rodzinie jest bardziej drastyczny przesad, ze jak sie obcina przed rokiem to sie rozum dziecku skraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenia mam niesamowitego :( coś mi się przypomniało- podczas ciąży musiałm pic sok z buraka bo miałam niedokrwistość - obrzydlistwo,piłam bo musiałam z krzywą miną. Ale buraczki jako buraczki to uwielbiam, gotowane mniam mniam, ale sok...fuj. W każdym razie wczoraj były buraczki i dałam małemu na spóbowanie. Po raz pierwszy coś wypluł i z taką mina na mnie spojrzał jakbym mu świństwo dawała. :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie załamujcie mnie z tymi włosami :) co do rozumu- heh z niego taki mały cwaniak i ważniak że jak mu ciut zabraknie to chyba nic nie zaszkodzi.:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tylko przesąd, we wszystkie nie da sie wierzyc :P A lenia też mam, na szczęście szef sobie poszedł, "na spotkanie", sparwy załatwiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
jeszcze chyba dekoral to jest taka dobra marka farb, co ? zresztą w marketach też doradzają no racja z tymi pieluchami chyba, że za duże też nie dobre z tymi imprezkami no to my też do znajomych z dzieckiem się ładujemy, ale kumpel chce zrobić popijawę typową, wieczorno-nocną, poza tym lubi puszczać głośno muzę, więc raczej z dzieckiem nie da rady ale luzik, już niedługo teściowa się zajmie, jeszczre kilka miesięcy myślę (bo ten kumpel nie u nas w mieście mieszka tylko w rodzinnym mieście męża) zresztą żona jego w ciązy właśnie heh, to sie zmienią zwyczaje troszeczkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha mojego też szefa nie ma więc buszuję po necie ;) :D Poza tym dziś sobie powiedziałam- co masz zrobić dziś zrobisz w poniedziałek, nie spiesz się... cieżki tydzień był wiec można wyluzować ;) Jeszcze żeby głowa tak nie bolała :( zmiana pogody czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
z czym robicie dzieciom kanapki ? takie na śniadanko np albo kolację ? wędlina wiem - tyle ze jakaś "zdrowa" musi być a nie ze sklepu yyyh a co innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest dekoral, generalnie na inna farbe dulux jest the best, tylko date waznosci sprawdx i zachowaj paragon w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diodda co do farb- hehe popytaj w marketach- ja tam lubię męczyć ludzi głupimi pytaniami bo przynamniej wiem czy mają jakiekolwiek pojęcie :P tylko nie daj sobie wcisnąć farby dla dzieci bo to drogie a czy warto? My wychowani byliśmy na zwykłych farbach+ olejnice i zyjemy .... Byle by była akrylowa bo jest trwała. Fińskie farby są rewelacyjne ale to naprawdę drogi koszt. Trza się ruszyć sprzed monitora i .....kawkę zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę leki na alergię zmienić, bo po tych to mi się za dobrze spi, a poza tym u mnie w firmie to sie jakiś burdel zrobił, więc nie udaje że zadowolona jestem. Tyle ze jeszcze troche muszę wytrzymać tutaj, ale jak tak dalej pójdzie to osiągne mistrzostwo świata w zbijaniu kulek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×