Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość a jakie
mialas objawy Prolaktynoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIGUŁA
Ja nie wiem od czego to jest. U mnie w rodzinie nikt tego nie ma, a zreszta kto to wie. Wielu ludzi do dziś nie wie, ze jest coś takiego jak prolaktyna. Skoro czase ginekolodzy nie mają o tym pojęcia, tylko faszerują nas jakimiś g...... Mi lekarka powiedziała, ze jak ktoś ma za dużo prolaktyny i jeszcze na regulację cyklu lekarz zapisze antykoncepcyjne leki - to jest nienormalne, działa to jak nawóz na kwiatka - wszystko rosnie wtedy o ileś tam szybciej. Pozdrawiam, Magda !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maadziaw
Witam. Czytałam wasze wypowiedzi na temat gruczolaka. U mnie też stwierdzono 2cm prolaktyne mam w normie, biorę 1/2 tab bromergonu dziennie lecz dodatkowo na rezonansie wyszło że doszło do krwotoku do guza:(. Sama nie wiem co o tym mam myśle, byłam u neurochirurga który stwierdził, że nic sie nie dzieje. Denerwóję sie tym ponieważ ja też muślę o dziecku i boję sie że nigdy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puguła
Odp. dka Maadziaw Nie wiem co to znaczy. Gruczolaki sa zbudowane z cześci litej, a wewnątrz jest pewna ilośc płynu, który w razie rozlania może uszkodzic pobliskie tkanki. U mnie na wyniku rezonansu napisane jest, ze częśc płynna zajmuję mniej niż 1 cm. Ja też nie wiem co bedzie dalej, czy będę mogła miec dzieci, chociaż ginekologicznie wszystko jest OK. Ostatno, jak byłam w szpitalu na 3 dniowych badaniach, to rozmawiałam z wieloma kobietami, niektore miały gruczolaka - wyleczyły się z tego, wcale nie zawsze musi byc operacja, zaszły potem w ciążę. Ale w moim przypadku musi chyba najpierw spaśc prolaktyna ( ponoc nerwy sprzyjają jej wysokiemu poziomowi). Magda !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maadziaw
a jakie mialas objawy, skoro prolaktyne masz w normie??? Zycze szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam nieznacznie podwyzszona prolaktyne, po mtc bardzo duza, i troche mleka ;-) to były objawy które spowodowały ze cos zaczełam z tym robic i tak po nitce....do rezonansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to pytanie
bylo do maadziaw nie prolaktynoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewa 30
do Aleksandra kocham Tatry, choc nie czesto je odwiedzam, dlatego dostalas tez glos odemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewa 30
co taka cisza? juz dwa dni nikt sie nie odzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maadziaw
ja miałam wysoki wskaźnik prolaktyny max 178, ale bromergon mi zbił do normy i wydaje mi się że w dalszym ciągu ją zbija.To ,że dalej idzie w dół to też chyba źle. a poza tym mam bule głowy i oczu, a neurochirurg powiedział że wszystko ok i kazał jeść tabletki przeciw bulowe! niepoważny mjest moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SSMM
chyba rzeczywiscie jest niepowazny i niedouczony. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SSMM
Moja PRL 59,13ng/ml. Dzisiaj bylam pierwszy raz u endo.Przeprowadzil ze mna bardzo szczegolowy wywiad, zbadal mnie, zrobil usg tarczycy i co najwazniejsze nie przepisal zadnych lekow!!!!!! Stwierdzil ze trzeba najpierw znalezc przyczyne podwyzszonej PRL. Na nastepnej wizycie bede miala robione usg watroby! Chodzilam do endo prywatnie za wizyte razem z usg zaplacilam 100 i dostalam skierowanie na bezplatne badania m.in. prob watrobowych, cholesterolu i jeszcze jakichs ale nie moge sie doczytac ;-)) Cala wizyta trwala około 35min. I poinformowal mnie ze od kilku lat rezygnuje sie z operacyjnego usuwania gruczolaka, leczy sie go poprostu lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy od gruczolaka, niektórym osobom tu piszacym leki nie pomogły i musiały byc operowane. Mnie np leki pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piguła
Do jakich lekarzy chodzicie, endokrynologów, czy neurochirurgów??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alidia
Witam! Mam do Was pytanie. Od 4 lat borykam się z brakiem okresu, bardzo schudłam bo ok 12 kg, mam straszne bóle głowy ,suchą skórę itp. Do tej pory dostawałam tylko hormony na wywołanie okresu, ale bardzo źle je znosiłam a poza tym leczyłąm się prywatnie i mój budżet już nie wytrzymał...udało mi się w końcu prywatnie zrobić rezonans. W opisie było napisane, że jest ognisko ok 4mm i nie można wykluczyć gruczolaka. Dodam, że prolaktynę mam w normie a większość hormonów znacznie poniżej normy. Sądziłam, że jest to gruczolak nieczynny hormonalnie ale...lekarz powiedział mi, że: przysadka rowija się w okresie płodowym i zdarza się tak, że ta część pomiędzy przednim i tylnym płatem nie formuje się do końca i dlatego tak to wygląda na rezonansie i że to nie jest choroba. Ale jeśli tak to znowy jestem w punkcie wyjścia i dlaczego w opisie było że to gruczolak?CZY KTOŚ Z WAS SPOTKAŁ SIĘ Z CZYMŚ TAKIM? BARDZO PROSZĘ O RADĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
Cześć wszystkim.Dziewczyny proszę Was bardzo powiedzcie co brałyscie na gruczolaka.Ja początkowa chodziłam do ginekologa który leczył mi wysoką prolaktynę Bromergonem i Luteiną.Po pół rocznym leczeniu okazało się ze prloaktyna zamist spadać rosła.Więc zmieniłam lekarza ten kazał mi zrobić rezonans magnetyczny i okazalo się ze mam mikrogruczolaka.Przepisał mi Hormel SN po rocznym leczenie stwierdził że mi nie pomaga więc przepisał mi yasmin brałam go rok prolaktyna spadła ale zaczęły się bóle głowy-migrena i bóle brzucha więc mi je odstawił i przepisał mi novynette.Ale ja nie jestem pewna czy to się nie mija z celem tabletki antykoncepcyjne na gruczolaka??Proszę Was bardzo o odpowiedz co o tym sądzicie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje agateczko mija sie z celem a konkretnie : zmien lekarza bo pigułkami anty to wiecej krzywdy Ci zrobi niz pozytku naprawde! to ze po bromergonie prl nie spadła moze była za mała dawka , zle dobrany lek , moze norprolac byłby skuteczniejszy ale nie tabsy anty na leczenie mikrogruczolaka bozeeee co za lekarze , chyba ze ktos sie z spotakał z takim leczeniem i faktycznie pomogło ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO NIE
LEKARZ TYLKO KONOWAL!!!!!!!! UCIEKAJ OD NIEGO CZYM PREDZEJ I JAK NAJDALEJ!!!!!!!!!!!!!!! TABLETKI ANTY NA GRUCZOLAKA - KONIEC SWIATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
dziękuję Wam bardzo chce mi sie teraz płakać leczę się już od 3 lat mam już tego dość może znacie jakiegoś dobrego lekarza ja jestem z Radomia ale pojede nawet do Szczecina.Bardzo Was proszę tylko Wy możecie mi coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHANA nie
zalamuj sie musisz byc silna, zeby wygrac z choroba!!!!!!! Wszystko bedzie dobrze!!!Ja jestem dopiero na poczatku drogi - rozpoczelam poszukiwanie przyczyn mojej wysokiej PRL. mieszkam w Bialej Podl. wiec to troche daleko od Radomia, ale moze bys poszukala jakiegos dobrego lekarza w Warszawie, a moze ktos Ci na tym topiku jeszcze doradzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984 jak chcesz
to moge Ci podac namiary do endo z Bialej, mozez do niego zadzwonic zarowno na komorke jak i na domowy, rozmawiac z nim i ewentualnie umowic sie na wizyte. Tylko wydaje mi sie ze powinnas zrobic szczegolowe badania i z wynikami przyjechac do doktora. Jesli zdecydujesz sie zadzwonic to spytaj jakie zrobic badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
Ja mogę pojechać wszędzie tylko żeby lekarz był dobry i wreszcie przepisał mi odpowiednie leki.Ja wiem że to może nie jest poważna choroba ale z tego co sie orientuje to jak sie jej nie leczy to nie mozna mieć dzieci a ja chce miec.Nie mogę o tym wszystkim myśleć bo chce mi sie płakać.Podałam swój mail jak możecie i jak znacie jakiegoś dobrego lekarza to błagam napiszcie mi namairy na maila.Błagam Was. PS.Wiecie co ja chyba jeszcze nigdy nie trafiłam do dobrego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
(agata.grochulska@konto.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mi ostatnio spóźnił sie okres ok 3 tygodni i miałam biało-wodnistą wydzielinę z piersi (przy mocnym naciśnięciu), po 3 tygodniach dostałam okres i wydzielina zniknęła. Ginekolog powiedział że to objawy zbyt wysokiej prolaktyny,ale dostałam okres więc powiedział że aż tak duzo jej nie ma. Poniewaz brak okresu był dla mnie ogromnym stresem przepisał mi Cilest.Na razie czuję sie dobrze,byłam spuchnieta i wszystko ze mnie zeszło na szczęście.Powedział że jak okres sie nie ureguluje to wtedy do endokrynologa.Mam czasem okropne bóle głowy,ale miałam je prawie całe życie, mam poważne skrzywienie kręgosłupa i reaguję przez to na zmiany pogody (ból jest z tyłu głowy lub za gałkami ocznymi).Parę lat temu byłam u endokrynologa z powodu naczynności przysadki mózgowej,ale nie wiem na czym to dokładnie polegało,przepisała mi na miesiąc Orgamertil (nie wiem czy dobrze piszę) i podobno było ok.Juz kompletnie zgłupiałam.Nie wiem czy biorąc tabletki anty jest sens robić badania na poziom prolaktyny,bo już nawet bym odżałowała troche kasy,ale nie wiem jak to badania sie nazywa ani nic.Pisze troche chaotycznie,ale ja sama nie wiem czy zaufać lekarzowi i poczekac jednak jak to będzie z tymi tabletkami,bo jedynymi objawami u mnie była ta wydzielina z piersi(bardzo skąpa i pojawiła sie ze 2 razy) i opóźnienie okresu (nigdy nie miałam regularnych miesiączek), pryszcze tez miałam zawsze,piersi mnie nie bolą, włosy są jak były (odpukać).Nie bardzo wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najpierw
zbadaj poziom PRL i pojdz z wynikami do endo. Ja na Twoim miejscu bym sie powstrzymala z tabletkami anty... Niereguralne miesiaczki moga tez byc spowodowane wysokim poziomem PRL, a poza tym masz przeciez wydzieline z piersi, czyli mlekotok, bole glowy. Ja radze dobrego endo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za błyskawiczna odpowiedź. Już wynalazłam poradnie edndokrynologiczne w moim miescie i będe dzwonić, no i skierowanko od lekarza wezmę.Pewnie wizytę mi wyznaczą za rok na NFZ, pracuje w przychodni więc wiem jak to jest ze specjalistami,szkoda że u mnie w przychodni nie ma endokrynologa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masz
racje trudno dostac sie do poradni specjalistycznych ale moze jakies znajomosci.... ;-))))) . Ja niestety chodze prywatnie do endo ale na szczescie dostalam sod niego kierowanie na bezplatne badania, szukamy z endo przyczyn mojej podwyzszonej PRL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agateczka 1984 nie martw sie, wszystko będzie ok. Napewno którys z leków zadziała.Ale zeby tabletki antykoncepcyjne na prl- koniec świata. A jaką miałamś te prl i jaką dawką Bromka była ona zbijana że szła pomimo to w góre. Ja juz dwa razy miałam zwiększną dawke i teraz też wcale nie doszłam do górnej granicy normy. Niestey nie moge Ci nikogo polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×