Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość do misia 169
to moze zbadaj sobie PRL w 0 i dodatkowo w 60 i 120 minucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goudus
Pierwsza jest normalna a druga rosnie u mnie okolo 10 razy a powinna do 5 razy. Lakarz stwierdzil ze to hyperprolaktynemia czynnosciowa, ale nie wiem czy to nie ma zwiazku z gruczolakiem, boję się, mam zawroty głowy a lekarz twierdzi ze nie ma potrzeby robienia rezonasnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry lekarz
najpierw szuka przyczyn podwyzszonej PRL a pozniej przepisuje leki. Nie wiem co to za lekarz,ktory twierdzi ze nie ma potrzeby robienia rezonansu!!! Trzeba wykluczyc wszystkie przyczyny wysokiej PRL lacznie z gruczolakiem, nawet jesli objawy na niego nie wskazuja. Wiec rezonans zawsze trzeba zrobic chocby dla swojego "swietego spokoju'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z przedmówca:-) ja np miałam duuuuuza prl po mtc , wygladało na czynnosciowe zaburzenia a guzik ! po rezonansie wyszedł mikrogruczolak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola27
HEJ DAWN0O MNIE NIE BYLO ALE JAKOS SIE NIE SKLADALO BY ZAJRZEC. PRZECZYTALAM WSZYSTKIE POSTY I TRZYMAM ZA WAS KCIUKI! :) JA ROZPOCZELAM PONOWNE LECZENIE BYLAM U ENDO W MEDICOVER WE WROCLAWIU ZROBIONO MNI BADANIA WSZYSTKICH HORMONOW I WE WTOREK JADE PO WYNIKI I CO DALEJ ZOBACZYMY DO REZONANSU CZEKAM MA BYC DOPIERO W KWIETNIU LUB MAJU OBY NIC NIE ODROSLO I BYLO DOBRZE! POZDRAWIAM WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goudus
o kurcze to i jak ta pierwsza prolaktyna jest w porzadku a rosnie za duzo po mtc to tez moze by gruczolak, zasmucilas mnie, nie wiem co robic czy walczyc z lekarzem czy zrobic to prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chciałam cie zasumucic :-( niekoniecznie musisz miec gruczolaka , ale badz czujna! ja oprócz nieduzo! podwyzszonej prl przed mtc i bardzo duzej po mtc miałam niewielki mlekotok po scisnieciu piersi i to był powód dla którego dostałam skierowanie i wyszedł mikrogruczolak 5 mm ale teraz jest juz OK :-) oby jak najdłuzej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goudus
no ja nie mam zadnego mlekotoku tylko od jakichś 2 miesiecy troche mi sie kręci w głowie, szczegolnie wieczorem jak juz lezę w łozku, bylam u lekarza robilam ekg bo myslalam ze to moze od tego, ale z sercem w porzadku. Nie pomyslalam ze to moze byc zwiazane z prolaktyną :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiiii 2
Czesc dziewczyny!Pierwszy raz jestem na tym forum i chcialam wam powiedziec, ze choruje na hiperprolaktynemie od kilku lat. Podejrzewano juz gruczolaka 2 tygodnie temu zrobilam rezonans ale nic nie wykazal, groczolala nie ma. Jezeli macie problemy z hormonami to zrobcie sobie badanie na osteoporoze, ktora mozna sie nabawic na skutek zaburzenia gospodarki hormonalnej.U mnie stwierdzono osteopenie, na szczescie nie jest to grozne nalezy tylko unormowac hormony i wszystko bedzie dobrze.Mam do Was pytanie.Od 5 miesiecy bardzo wypadaja mi wlosy, w internecie przeczytalam ze za lysienie anagenowe odpowiada rowniez bromokrypytna, ktora przeciez wchodzi w sklad tabletek na przysadke.Slyszalyscie cos o tym.I jak dlugo zazywacie bromergon i w jakich ilosciach?Dzieki i serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiiii 2
Do Misia 169 Ja tez lecze sie w poradni na Kopernika Krakowie.A mozesz mi napisac jak sie leczysz, co plykasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola27
hej jestem juz po badaniach prl 68,15 pozostale hormony sa ok na cale szczescie. rozpoczynam nowa kuracje tym razem parlodel nie wiem czy bedzie lepszy od bromka wiem ze bardziej bije po kieszeni. napiszcie mi prosze jezeli ktos z was bral parlodel i bromek ktore u was bardziej dzialalo czy po obu tez sie tak zle czuje? ponoc i tu i tu bromokryptyna wiec jaka roznica jest miedzy nimi tylko w cenie? czekam na wasze relacje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parlodel to też bromokryptyna tyle tyko że lepiej oczyszczona i nie powina dawac takich skutków ubocznych-ale czy tak jest? Kazdy organizm jest inny. Ja po Bromku np. latem miałam straszne senności w godzinach popołudniowych, a teraz jak ręka odjął. Dodam ze biore go już 1,5 roku w dawce 3x1. Ja nie wiem , czy to pora roku czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyzwyczajenie organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Prolaktynoma, miło Cie widzieć. Dawo już chyba nie byłam na ,,gruczolaku przysadki\", sama nie pamiętam kiedy. Moja prl poszła w dół, od maja do początku września z 50 na 35, to o wiele mniej niż na początku leczenia, ale może być. Póki co dalej zostałam na tej samej dawce-czuje się dobrze, tylko dokucza mi zatkany nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola27
dzieki Lusi za odpowiedz zobacze czy bedzie lepiej znioslam 9 bromkow dziennie wiec i z tym sobie poradze, a jak nie bede widziala roznicy to wroce do bromka niz parlodel bo tanszy a dzialanie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola27
chcialam napisac dzieki Lusia za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola27
moze ktos jeszcze juz probowal obu tych lekow/ i jaki efekt no i skutki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli calkiem dobrze Lusi! trzymam kciuki i pytanko do GAJeR32 jaktu zagladnie - jak Kasia po rezonansie? chyba ze cos przeoczyłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola 9 bromków dziennie? Rany-toż to przecież 1/3 opakowania.Ginekolog powiedział mi że 3 Bromki to już max, więcej mi nie podniesie dawki jakby co. Słuchaj Ola a może ten Parlodel będzie skuteczniejszy, albo Dostinex-ale to tez kupa kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola27
dostinex juz bralam ale efekty byly mizerne za mala dawka a 8 tabletek na miesiac to za malo dla mnie a tyle jest w tym duzym opakowaniu no i cena :( gigant! tak bralam 9 bromkow nim zaszlam w ciaze mialam wtedy regularny okres i sie udalo ale praktycznie to ja nie funkcjonowalam teraz przy dziecku nie moge sobie pozwolic na tak radykalna kuracje (choc skuteczna) teraz licze ze gora to 5 zeby jakos funkcjonowac tylko ze po takim dlugim czasie nie brania musze od nowa sie przyzwyczaic a to niestety trwa zaczynam od 1/2 tabletki i zobaczymy co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koza696
witam, prawdopodobnie mam gruczolaka przysadki mozgowej, jutro bede wiedziala bo mam tomografie, mam pytanie. czy bede miala problemy z zajsciem w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ze
tomografia nie wykryje gruczolaka - chyba ze bedzie mial 20cm!!!! tylko i wylacznie rezonans magnetyczny z kontrastem. gruczolak i podwyzszona PRL utrudniaja zajscie w ciaze ale na forum jest kilka kobiet ktore maja gruczolaka i urodzily zdrowe dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka31
Cześć Dziwczyny, a ja dopiero teraz odkryłam że jest kafeteria dla "gruczolaczek". Ja walcze z gruczolakim juz 6 lat; najpierw bromergon, następnie parlodel, teraz norprolac. Dziweczyny, piszecie ze wypadaja wam wlosy. Po ilu latach leczenia? Ja mam ubytki w polu widzenia i niestety ciągle tyje. Gdy zaczeły sie moje problemy zdrowotne ważyłam 62kg, w ciągu 2 lat (gdy chodzilam od lekarza do lekarza i nikt nie pomyślał ze to może byc gruczolak) przytyłam 18kg). I ciagle tyje. Juz mam 92kg. jestem zalamana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koza696
tomografie mialam zrobiona z kontrastem i nic nie wykazala, ze mam gruczolaka, ale mam podwyzszony poziom prolaktyny, wiec jak nie mam guza przysadki mozgowej(gruczolaka) to co mi jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koza, ja też miałam tomograf i napisali tak-brak cech makrogruczolaka , nie wylucza sie mikrogruczolaka przy podwyższonych wartościach odpowiednich hormonów. Z tego można wywnioskowac tylko jedno-że nie mam dużego guza, ale nie można powiedziec że nie mam małego-bo moge mieć. Tak więc tomograf jest jednak badaniem nieodpowiednim czy jak tam to sobie nazwiesz. Napisz jakie masz watrości prl i normy, bo są różne jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz tyle
razy na forum bylo pisane ze tomograf NIE WYKRYJE!!! gruczolaka. koza - jest wiele przyczyn podwyzszonej PRL i trzeba zrobic dokladne badania ,aby sie dowiedziec co ci jest, chocby badanie watroby i wiele,wiele innych, ale to lekarz powinien cie o tym poinformowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×