Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Ewa 25
Cieszę się ,że byłaś pod dobrą opieką to bardzo ważne.Taki zabieg to nic przyjemnego ale juz masz za sobą.Odpoczywaj ..ale zaglądaj do nas:-) A jak lepiej sie poczujesz to zapraszam na kawkę! nie ma to jak bezpośredni kontakt. Odebrałam wyniki i jestem straaasznie zagubiona.Bo u mnie sprawa wygląda następująco...W ciągu miesiaca robiłam badanie prl ( tylko się nie śmiejcie) 3 razy.Za każdym razem pierwsze pobranie było w normie.Dzisiejsze nawet 9,1 ng/ml wiec blisko dolnej granicy.Natomiast po mcp zawsze rośnie za dużo...ale dziś miałam tylko jedno pobranie i nie wiem teraz czy mam obniżać prl ??...o co chodzi z tym moim gruczolakiem? czy to w końcu prolaktynom czy nie...jak uważacie bo ja sie pogubiłam i proszę o pomoc:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Z radoscia przekazuje, ze Kasia jest juz po operacji u dr Zielinskiego i bardzo Was wszystkich pozdrawia. Czuje sie calkiem niezle, dzisiaj nawet juz wstala. Jak bede wiedziala cos wiecej jutro to dam znac. Fajnie, ze nam sie uaktywnili panowie na naszym forum. Jak sie okazuje, kazdy gruczolak jest tak naprawde inny. Inne daje objawy i wplywa na rozne organy. Panowie maja problemy z meskoscia, kobiety z okresami i ciazami. W koncu to problem endokrynologiczny wiec i nasze apetyty na milosc sa mniejsze. I jak slysze co pisze Ewa co jej lekarz naopowiadal za bzdury, to mi adrenalina i cisnienie skoczylo. Hydrocortyzon do konca zycia- co on opowiada? Jak mialam po operacji zanikajace tetno i poszlam na kardiologa i mowie dla tego mlotka, ze mam akromegalie i czy te problemy z sercem to nie kardiomiopatia to on na to, ze w akromegalii to nie wystepuje. Jak to opowiedzialam dr Zielinskiemu to o malo nie padl z wrazenia i przerazenia jak sa niedouczeni niektorzy tzw specjalisci. Pamietam, ze jak bylam pierwszy raz u neurochirurga to mi powiedzial w twarz, ze daje mi max 30% na przezycie operacji i ... jednak on jej nie bedzie robil i mam sobie szukac innego lekarza..... na szczescie udalo mi sie trafic w rece dr Zielinskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa2007
Bardzo serdecznie pozdrawiam Kasię i życzę jej wszystkiego najlepszego. Tak po operacji wstaje się juz następnego dnia. Jutro jej pewnie już wyjmą tompony z nosa i wtedy już będzie tylko do przodu. Jeszcze raz ucałowania dla Kasi i dużo uśmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
ewa 2007 mam wazne pytania czy moglabys podac Swoj emeil pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sobotnio :) Tak Lusia na prolaktynie pisalam tylko ze przeprowadzalismy sie i niemialam dostepu do kompa ;)a teraz juz mam i kompa i neta Ewa Tak bralam DOSTINEKS ktory kupowalam w Czechach ale niestety juz tak chetnie niesprzedaja ostatnio chcieli odemnie jakies zaswiadczenia od lekarza po co mi to po czym i tak podobno zgubili recepte ;( A ile wychodzi koszt miesieczny leczenia NORPROLACKIEM?? ja jestem teraz na BROMKU bo niestety niestac mnie juz na DOSTINEKS a szkoda bo to byl naprawde swietny lek zero skutkow ubocznych i okres wrocil mi po nim a teraz znow niemam A nieslyszalyscie jakie moga byc nastepstwa zaniku miesiaczki??Ja niemialam przez 2 lata potem dostalam moze 3 razy i teraz niemam od Lipca ;( Niemoge juz sie doczekac 20 marca i wizyty u lekarza ciekawe co mi powie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 25
Bernadko ..dziękuje za odp...ale sprawa z dostinexem sama się wyjaśnieła bo vhyba jednak nie ma potrzeby zbijać u mnie prl. Chociaż wywnioskowałam to sama bo nikt niestety nie pomógł mi w rozszyfrowaniu. Skoro mój mikro to nie prolaktynom to mogę się spodziewać teraz juz tylko gorszego..prawie całą noc nie spałam..najgorsza jest niewiedza:-(..no i jest mi bardzo przykro bo ostatnio to forum to dla mnie bardzo wiele a tu nawet nikt mi nie odpowiedział....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 25
Jeszcze coś jeśli ktoś potrzebuje recepty to ja mam prawie na wszystko...dostinex,norprolak,parloder,bromergon.Raczej ich nie wykorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa trzymaj sie kobieto-najgorsze co mozesz teraz robic to wkrecac sobie srube ze to jest najgorsze!!!tak niemozesz robic bo sie zalamiesz!!!!!!!!!!! Najpierw trzeba to sprawdzic i niepoddawac sie jak cie wywalaja drzwiami wlaz oknem kominem czym sie da!!!najpierw trzeba postawic trafna diagnoze!!!!!!!!! Trzymam kciuki!! milej soboty Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 25
Walczę jak mogę...różnymi spodobami...i narazie staram się trzymać..do środy (wizyta u dr.Zielińskiego)...staram się nie myśleć co mam w głowie...ale prawda jest taka że prolaktynom to najłagodniejszy guz przysadki...reszta jest tylko gorsza.Strasznie się boję tego co może mnie czekać.Zdecydowanie wolałam prl. Czy ktoś mi odpowie czy może być tak przy mikrogruczolaku że raz prl jest tylko po mcp za wysoka?...i czy wtedy też się ją zbija lekami? Bernadko...dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewus-nieodpowiem ci na pytanie bo niewiem-Ja normalnie bez obciazenia mam PRL okolo 180 ;/ Jest dzien kobiet zrob sobie jakas mala przyjemnosc kup cos ladnego zrob dobry obiadek zeby choc nachwile niemyslec....... Trzymam kciuki i niemoge sie doczekac srody....mam nadzieje ze uslyszysz dobre nowiny.......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 25
Oj Bernadko...masz racje..siedzę ,czytam,martwię się...przeciez to nic nie pomoże..idę usmażę naleśniki...zapomnę.Do środy musze żyć...ostatnio w ogóle żyję od wizyty do wizyty...ale Ty tez;-)..tyle że ja juz w środe czegoś się dowiem a Ty dopiero 20... Miłego dnia kobiet:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz...odrazu lepiej a najlepiej to takie z sosem czekoladowym.......i to z duuuuuuuuuuuuuuuuuza iloscia :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania_
witam wszytskich! dawno nie pisałam ale cały czas was czytam:) i ostatnio za duzo pesymizmu na tym forum....wiem to tez jest potzrebne bo mozemy sie wygadac ale...moze to głupio zabrzmi ale sa gorsze rzeczy.....wiem o czym mówie!!!!-przypominam ze ja tez mam gruczolaka:) ale jak patrze np na dziecko bliskiej mi osoby , które majac 8 lat nie mówi itd (nie chce sie o tuym rozpisywac) to mysle ze mój problem jest mały wobec tego co moze sie w zyciu wydarzyc!!! MUSIMY BYC SILNE ) SILNI!!!) BO AJK MY SIE ZAŁAMIEMY TO ANI WSPARCIE RODZINY ANI PRZYJACIÓŁ NIE POMOZE!!! Ewa 25 napisz mi e-maila (moze sie uda nam spotkac jednak 12:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 25
mój mail Haniu ewkr@op.pl. a to moje gg 2562868.Ja 12.03 mam na 17.15 wizytyę..miło byłoby się spotkać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Dawno sie nie odzywałam, ale czytam forum codziennie. U mnie wszystko OK, jestem już ponad 2 miesiace po operacji: prl i cała reszta hormonow jest OK, czuję się super, nie boli mnie głowa, miesiaczka regularnie bez lekow,schudłam już 7 kg!!!!! bez zadnej diety. Pozdrawiam wszystkich....... Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia KObiet. Myslcie pozytywnie, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 25
MMKK bardzo się cieszę że wszystko jest wporządku.To naprawdę wspaniale.A jak się czujesz psychicznie?...czy tez coś się zmieniło..czy jest mniej smutnych dni?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ewy Oczywiście cieszę się , że jest OK. Psychicznie super, zreszta, jak w koncu przestała bolec głowa - to juz naprawde duzo, no i nie czuję się taka ospała i zmęczona jak kiedyś. Pozdrawiam, wszystkich, Magda !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa2007
Beata-40 Przepraszam ale teraz zerknęłam na stonę i zauważyłam że prosisz o mojego emeil (ewa.sluszniak@gmail.com) Mam nadzieję że się odezwiesz jeszcze możesz do mnie zadzwonić telefon podawałam ewie 25 Pozdrawiam Ewa 25 Bernadka ma rację ty się nakręcasz uspokuj się bo zgłupiejesz. W środę idziesz do dr Zielińskiego i on Ci wszystko rozsądnie wytłumaczy. MMKK Prada że ajnie jest być już po operacji i powiedzieć jest ok????? Ja też tak mówię jestem taka szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa2007
ewa.sluszniak.@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kortyzolek79
Witam wszystkich, właśnie się zapisałem na wizyte do dr.Zielinskiego na 19 marca ale dopiero na 18.00 bo wczesniejsze godziny juz zajete. Mam pytanie jak długo trwa wizyta w gabinecie i czy zabrac ze soba wszystkie wyniki badan czy wystarczy tylko rezonans?? O mikrogruczolaku wiem od listopada i cały czasm mam tylko badane hormony i nic po za tym.Jade do warszawy aby inny lekarz zobaczyl te moje wyniki.I jeszcze jedno czy daleko jest z dworca centralnego na Mokotowską?? bo nie wiem czy wyrobie sie na powrotny pociag do krakowa cos po 20 odjezdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa2007
kortyzolku Ja bym wzieła wszystkie badania a wiadoma co będzie pan dr chciał zobaczyć. Koniecznie rezonans. Wizyta to ok 30 min wiec spokojnie się wyrobisz na pociąg który masz po 20 tej.:) Z dworca centralnego musisz dojść do ul. Marszałkowskiej wsiąść w wszystko jedno jaki tramwaj (każdy pasuje) na 4 przystanku wysiąść to jest Plac Zbawiciela - zobaczysz kościół i z jego prawej strony jest Mokotowska parę ładnych kroków i będziesz pod budynkiem. Myślę że 20 minut starczy (jak się wi gdzie) Życzę Ci powodzenia mam nadzieję że i Tobie pan dr Zieliński pomoże. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
Witam wszystkich. Odebrałam wynik z prl jest w normie i to przy 1/2 Norprolacu 75. Czyli sukces.W zasadzie czuję się dobrze więc nie nie narzekam. W pracy dostałam awans! W końcu! To też przez to, że od roku nie byłam na L4.Wcześniej byłam ciągle na Czarnej liście ze względu na chorobowe.Teraz jestem doceniana, aż miło iśc do pracy;) Budowa domku rusza pełną parą. Tylko ciągle brak dwoch kreseczek na teście... ale wierzę, że w końcu się pojawią. Na wszystko trzeba troszkę poczekac. Wszystkim, którzy są w dołku chcę powiedzieć, że to co złe mija i trzeba w to wierzyć.Optymizm przyciąga pozytywne zdarzenia. Jakis czas temu byłam w takim dolku,że żyć mi sie nie chciało.. codziennie chodziłam do taty na cmentarz i płacząc błagałam go, zeby mnie zabrał do siebie. Było naprawdę żle... ale to już mineło i wierzę, ze teraz już wszystko będzie dobrze.Przyzwyczaiłam się już do mojego lokatora i w zasadzie ignoruję go. Napady teżyczki opanowane,póki co padaczka mało prawdopodobna (tak myslę;) ).Mam powtarzać badanie ,ale ja i tak wiem, że jej nie ma i nie bedzie ;) Więc naprawdę warto walczyć o siebie i wierzyć, że bedzie lepiej. Bo bedzie. Jestem na to dowodem. Trwało to kilka lat, ale warto bylo czekać. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka25
czesto piszecie o tym doktorze zielinskim kto to jest gdzie on przyjmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka25
no juz wiem gdzie przyjmuje ale ze az w warszawie a moze jest ktos blizej z dobrych lekarzy moze ktos z was zna jakiegos dobrego ja jestem z malopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki i rodzynki :D Jestem nabuzowana przez te hormony. Mialam dostac okres 8 marca a tu jeszcze nic, wiem ze przy waszych problemach z okresem to maly pryszcz. Piersi mam nabrzmiale i o rozmiar wieksze, nie wspominajac o tym ze mnie strasznie bola. Brzuch ogromniasty jak w ciazy, niedobrze mi , slabo i jakies fale goraca co jakis czas mi sie pojawiaja. Pomarudze Wam troche to moze mi troche ulzy. jestem jakas taka wsciekla, ze maz stwierdzil, ze lepiej do mnie nie podchodzic :) gaga2 - piszesz ze masz opanowane ataki tezyczki, mnie zawsze lapia w tym czasie kiedy mam okres, caly czas czuje fale dreszczy jak przechodza przez cialo - i tak sie ciesze, ze nic mocniejszego sie nie pojawia. Super ze prolaktynka oki. Ja dopiero czeklam na moje wyniki i wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka25
ja mialam dostac piatego i nie dostalam , a dostalam dopiero wczoraj ale mam bardzo slaby rownie dobrze moglabym powiedziec ze go nie mam a przez chwile myslalam ze moge byc w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka25
jestam zalamana dobrze ze mam choc to jedno dziecko i jak mi zle to tak dobrze jest sie do niej przytulic tak bardzo pragne miec to drugie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 25
Napiszę Wam coś jutro po wyjściu od dr.Zielińskiego bo teraz mam pustkę w głowie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgaP.
Witam wszystkich! jestem na tym forum poraz pierwszy! tez mam gruczolaka! mam do was pytanie! na poczatku marca robilam rezonans w opisie wyniku jest napisane- "po prawej stronie przysadki widoczna zmiana o wymiarach 9-8-9mm. - NIE MOŻNA WKLUCZYC JEJ NACIEKANIA"! czy ktos wie co to znaczy? po poprzednim rezonansie nie pisali nic o naciekaniu dlatego sie martwie, a wizyte u lekarza mam dopiero 19ego kwietnia:(! mam jeszcze jedno pytanie - jestem pod opieka endokrynologa-czy to wystarczy? czy do neurochirurga tez powinnam sie udac? dziekuje bardzo za odpowiedz! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srednia
Witam Wszystkich:) jak na razie niewiele się odzywałam na forum ale codziennie czytam co u Was słychać:) Ja jestem już po wizycie u dr Zielińskiego i teraz czekam do 25.03.08r na zabieg. Przyznam się, że z dnia na dzień napięcie rośnie i chyba stres daje o sobie znań;/ Codziennie budzę się i zasypiam z bólem głowy, i chyba dopadła mnie jakaś deprecha, chociaż tłumaczę to sobie przesileniem;/...wiosna idzie a mnie nic nie cieszy... Ale w zabiegu pokładam OGROMNE nadzieje powrotu do "normalności", nie mogę już sobie poradzić z ponad 20 kg nadwagi i innymi "babskimi" (i nie tylko) problemami;( Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i będzie tylko lepiej;) Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×