Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość martusia71
Jeśli chodzi o opoeracje endoskopowe guza przysadki to polecam zespół Prof Bonickiego z Warszawy.Sama mam dobre doświadczenia i nie żałuje wyboru.Moja endokrynolog mówi, że mają duże doświadczenie w tych operacjach i że mają podobno najmniej powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
tu kasia dziękuję za odpowiedz:-), podniosłaś mnie na duchu....:-)dam znac jak już będę po wizycie...pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
do megii77 Hej.Ja sie lecze u prof.Gliczynskiego w Bielańskim. moze slowo "lecze" to za duzo powiedziane, bo pierwsza wizyte mialam w styczniu i wlasnie w ten wtorek teraz 31.03. jade na kolejna wizyte do niego. a Ty kiedy masz wizyte?? profesor jest dosc specyficzny, mi akurat nie odpowiadalo to, ze nie powiedzial mi nic konkretnego. Uslyszalam,ze na razie mam zyc z tym,ale przyjechac za poltora m-ca kazal,wiec nie wiem o co chodzi. Poza tym gdybym sie czula dobrze byloby ok,ale tak nie jest.Mam okropne bole glowy, na ktore nie dziala ketonal (a ja ogolnie to w ogole nie lubie brac lekow). Teraz mialam niedawno rezonans po pol roku i guz mi sie nie zwiekszyl,ale badanie oczu na pole widzenia wypadlo fatalnie.Jest ogromne pogorszenie:( i nie wiem co o tym myslec.No i mimo staran na wadze zgubic nie moge:((( chyba ten guz cos blokuje:( wracajac do profesora to slyszalam,ze jest swietnym specjalista,wiec wierze,ze jestem w dobrych rekach.Mimo,ze nawet poki co leczona nie jestem. A tu u mnie neurochirurg powiedzial,ze leki powinnam na to brac juz od dawna. ja juz nie wiem kogo sluchac. Mam MEGA prosbe,powiedzcie jak dostac sie na wizyte do dr Zielinskiego,zeby oblukal wyniki. Ale nie prywatnie. Jest taka szansa? pozdrawiam WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
M Lena, prof Zgliczyński jest świetnym endokrynologiem i bardzo dobrze, że jesteś jego pacjentką. Nie rozumiem dlaczego chcesz iść do dr Zdunowskiego (on jest świetnym specjalistą od akromegalii). Dr Zdunowski przyjmuje w przychodni endo w szpitalu Bielańskim i trzeba zadzwonić i umówić się na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusjen
Czesc Wszystkim. Mam pytanko, jeśli jest gruczolak to prl po teście z mtc nie wzrasta?. Moj lekarz stwierdził hiperprolaktynemie czynnościową. Wyniki prl pierwszy prawie w normie po 1 h po mtc wzrosła blisko 13krotnie. W związku z tym iz prl od ponad 10 lat miałam podwyzszoną, nieregularne cykle itd zapytałam czy moge mieć gruczolaka- dr wykluczył go. wyniki prl: 439,4 (n do 496ulU/ml) po mtc 60min - 6409. !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Lusjen, skoro lekarz wykluczył gruczolaka, to nie doszukuj się go i ciesz się że go nie masz:) Pozdrawiam M_lena, spróbuj zadzwonić do dr Zielińskiego do szpitala i umówić się na wizytę. Zaznacz mu tylko, że zależy Ci na wizycie na NFZ. Nr tel. do gabinetu 022-681-69-02. Musisz wiedzieć na wizytę możesz trochę poczekać. Ja dzwoniłam na początku marca a wizytę mam dopiero 6 maja. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
kasik 69 Chodziło mi o dr Zielińskiego - neurochirurga:) tu_kasia dziękuję Ci bardzo za namiar:))) A będzie ktoś 31.03. w Bielańskim?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
m_lena ja ma wizyte 15 kwietnia. a jakie hormony masz podwyższone z powodu makrogruczolaka? Prof. nie zlecił Ci żadnych badań, leków???Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola1971
Jestem już 2 miesiące po operacji gruczolaka przysadki. Operował mnie dr Zielinski z WIM w Warszawie. Moj guz był duży, miał 19x27 mm i powodował zaburzenia widzenia. Wczesniej nie miałam miesiaczki od 3 lat ale ginekolodzy leczyli mnie tylko hormonami. Nikt nie zrobił mi badań. Dopiero gdy pogorszył się wzrok trafiłam do okulisty a później endokrynologa. Od niego już do dr Zielińskiego. Operacje miałam wykonaną endoskopowo, żadnych opatunków w nosie i bez bólu po operacji. dr Zielinski uczył się tych operacji we Włoszech oraz w Niemczech. Po operacji odzyskałam wzrok, nie mówiąc o tym, że wczoraj skończyła się moja pierwsza po operacji miesiączka.już przyzwyczaiłam się, że nie mam miesiączek a tu po 3 latach się pojawiła. Dr Zieliński powiedział, że w takiej sytuacji będę mogła mieć dzieci. Polecam szpital WIM i dr Zielińskiego - wspaniały człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Jola 1971, a jak było zaraz po operacji? bo myślałam, że miałaś też przez nos, możesz nas oświecić jak wyglądała Twoja operacja i jak się czułaś po? Twój guz był spory, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola1971
To też była operacja przez nos ale nową techniką. dr Zieliński niedawno zaczął ją stosować. Podobno to hit na świecie. Nos nie boli, można oddychać, nie wysycha w ustach. On wykorzystuje obie metody ale ta którą byłam operowana jest nowsza. Imponuje mi ten facet. Gdybym mogła, uwówiłabym się z nim.... Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matgeo
Witam wszystkich serdecznie Napisałam jakieś 2 tygodnie temu, że znowu odrósł mi gruczolak, więc przerażona od razu szukałam namiarów na dr Zielińskiego. Dzisiaj miałam wizytę i okazało się, że nie mam żadnego guza. :-) Jestem taka szczęśliwa. A to co wyszło na rezonansie to tylko jest blizna po operacji. I Pan Doktor stwierdził, że jestem wyleczona :-) Trzymam za wszystkich kciuki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Jola 1971 a czy wiesz na czym dokładnie polega różnica w tych obu operacjach? muszą wchodzić przez dziurkę w nosie, to pewne więc na czym polega różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania76
mam prośbę to tu_kasia, potrzebuję telefon do prof. Zgliczyńskiego aby umówić sie na wizytę a na internecie nie mogę znaleźć. Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania76
witam, mam prośbę do tu_kasia. Wycztałam, że leczysz się u prof. Zgliczyńskego, czy możesz mi podać namiary jak umówić się z nim na wizytę (nie mogę znaleźć na internecie?). Z góry wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
numer do prywatnego gabinetu prof.: 022 837 70 70, ul. Górczewska167 W - wa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenia1967
Witam Mam pytanie czy znacie Państwo bardzo dobrego endokrynologa który leczy makrogruczolaki, mój syn 16 lat miał częściowo usunięty guz jednak ze względu na to że jest on bardzo ukrwiony lekarze zalecili aby spróbować go zasuszyć przez podawanie lekarstw. Guz miał operowany w Warszawie w Centrum Onkologii a ja jestem z Trójmiasta i szukam specjalisty na terenie Trójmiasta. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenia1967
Witam Mam pytanie czy znacie Państwo bardzo dobrego endokrynologa który leczy makrogruczolaki, mój syn 16 lat miał częściowo usunięty guz jednak ze względu na to że jest on bardzo ukrwiony lekarze zalecili aby spróbować go zasuszyć przez podawanie lekarstw. Guz miał operowany w Warszawie w Centrum Onkologii a ja jestem z Trójmiasta i szukam specjalisty na terenie Trójmiasta. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenia1967
Witam Mam pytanie czy znacie Państwo bardzo dobrego endokrynologa który leczy makrogruczolaki, mój syn 16 lat miał częściowo usunięty guz jednak ze względu na to że jest on bardzo ukrwiony lekarze zalecili aby spróbować go zasuszyć przez podawanie lekarstw. Guz miał operowany w Warszawie w Centrum Onkologii a ja jestem z Trójmiasta i szukam specjalisty na terenie Trójmiasta. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenia1967
Witam Mam pytanie czy znacie Państwo bardzo dobrego endokrynologa który leczy makrogruczolaki, mój syn 16 lat miał częściowo usunięty guz jednak ze względu na to że jest on bardzo ukrwiony lekarze zalecili aby spróbować go zasuszyć przez podawanie lekarstw. Guz miał operowany w Warszawie w Centrum Onkologii a ja jestem z Trójmiasta i szukam specjalisty na terenie Trójmiasta. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ania76, nie wiem jak jest z wizytami na fundusz u dr. Ja dostałam skierowanie na oddział, wysyłałam je faksem a następnego dnia dzwoniłam ustalić termin przyjęcia. Mogę Ci podać numery telefonów do szpitala, zadzwonisz i wszystkiego się dowiesz. 022-569-02-43, 022-569-02-45, tel./fax 022-834-31-31. Życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bednar
Witam, byłem dzisiaj na wizycie u dra Zielińskiego, wcześniej jednak odebrałem wyniki badań hormonalnych z endokrynologii (wszystko w WIM). No i tak: HGH w normie, spada po glukozie, IGF-1 w normie, ACTH w normie, testosteron w normie. Dr Zieliński powiedział, że jestem zdrowy, że mogę normalnie funkcjonować i mam się zgłosić do niego za rok :-D Od czasu wizyty uśmiech mi z twarzy nie schodzi ;-) W tym samym czasie był też inny pacjent, dwa miesiące po zabiegu. Też wszystko w porządku :-) Tak się tylko chciałem podzielić z Wami moją radością ;-) Pozdrawiam, Bednar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania76
do Megii77 i tu_Kasia Dziewczyny, śliczne dzięki za pomoc. Chcę z profesorem umówić się na prytwatną wizytę ponieważ muszę mieć operację makrogruczolaka, a wg mojej endo on mnie do tego przygotuje. Leczyłam się 9 miesięcy farmakologicznie jednak w zeszłym tygodniu robiłam rezonans i guz urósł. Po przeczytaniu forum oddam się tylko w ręce dr Zielińskiego ):, co popiera i zaproponowała mi moja Pani endokrynolog. Dzisiaj dzwoniłam pod numer ktory podała mi Megii77 i wizyta na 19.05.09r. Spróbuję jutro jeszcze zadzwonić tam gdzie podała mi Kasia i zobaczę co mi powiedzą. Co sądzicie żeby bezpośrednio umówić się z dr Zielińskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Ania 76 Ja wlasnie we wtorek 31go bylam u prof Zgliczynskiego, podam Ci nr ale jutro napisze poniewaz nie mam przy sobie. Mam bezposredni do rejestracji w poradni. Czeka sie jakis miesiac na fundusz. O ile Cie to interesuje. megii77 Do wtorku nie dostalam zadnych lekow ( a o guzie wiem od lipca 2008) Moj lekarz endo z Bydgoszczy robil mi badania a nad wynikami dumal i dumal i na tym sie konczylo. Na koniec stwierdzil,ze wg niego to choroba Cushinga i wyslal mnie do Wawy do prof Zgliczynskiego. Tam trafilam w styczniu,profesor obejrzal wyniki z Bydgoszczy i zlecil pobranie krwi u nich w Bielanskim. Pobrali,pojechalam do domu.No i wizyta byla na teraz 31.03. Wyniki dziwne i profesor powiedzial,ze nie potrafii okreslic co mi konkretnie jest od tego guza. Bo prolaktyna jest podwyzszona, natomiast jakies 2 hormony sa za niskie! A sadzil,ze jesli juz to cos bedzie za wysoko. Moja gospodarka hormonalna jest jak u kobiety w ciazy,a w ciazy nie jestem.Dowiedzialam sie,ze przy takich wynikach nie jestem w stanie zajsc w ciaze teraz. No i zapisal mi bromergon... Z tego co wiem nie tolerowaliscie go dobrze,prawda??? Napiszcie mi co sie dzialo,tak po krotce chociaz. Az sie boje go brac hehe. Buziaki dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bednar-cieszymy sie wraz z Tobą z tak dobrych wieści. Taką mamy piękną wiosnę za oknem- a jak człowiek jest zdrowy to nie tylko może patrzeć na to, co piękne ale przede wszystkim to widzi-serdeczne pozdrowienia :) M_lena - każdy z leków na naszą przypadłość począwszy od Bromergonu ma skutki uboczne, ale bardzo często słyszy się o dobrej tolerancji Bromergonu i zwykle leczenie powinno się zaczynać od tego leku. Lekarz na początku każe Ci brać po 1/2 lub1/4 tabletki i tak stopniowo się podwyższa dawkę. Najlepiej brać na noc bezpośrednio przed snem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bednar-cieszymy sie wraz z Tobą z tak dobrych wieści. Taką mamy piękną wiosnę za oknem- a jak człowiek jest zdrowy to nie tylko może patrzeć na to, co piękne ale przede wszystkim to widzi-serdeczne pozdrowienia :) M_lena - każdy z leków na naszą przypadłość począwszy od Bromergonu ma skutki uboczne, ale bardzo często słyszy się o dobrej tolerancji Bromergonu i zwykle leczenie powinno się zaczynać od tego leku. Lekarz na początku każe Ci brać po 1/2 lub1/4 tabletki i tak stopniowo się podwyższa dawkę. Najlepiej brać na noc bezpośrednio przed snem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
Ania 76 Nie ma za co dziękować, po to jest to forum,żeby sobie pomagać:-). Ja jadę na wizytę do Profesora 15 kwietnia, więc na pewno opowiem jak było:-)Ja czekłam na prywatną wizyte miesiąc.....dziwi mnie,że na fundusz tez się czeka miesiąc...ale to bardzo dobrze,że terminy nie są aż takie odległe.... m_lena a jakie hormony masz obniżone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
m_lena jak duzego masz guza i jakie masz dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
m_lena jak duzego masz guza i jakie masz dolegliwości? bednar cieszę,że wróciłeś do zdrowia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
m_lena jak duzego masz guza i jakie masz dolegliwości? bednar cieszę,że wróciłeś do zdrowia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×