Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Coś mi dzisiaj posty nie wchodzą. Piszę już trzeci raz, no trudno. do Pestki_35 Jeśli zrobisz badania jeszcze w domu, jesteś jeden dzień "do przodu" w szpitalu. Weź kartkę z wykazem badań do rodzinnego i poproś o skierowanie na te, na które może Ci wypisać. Te, których nie zleci rodzinny robisz sama w laboratorium. Półtora roku temu zapłaciłam coś około 100zł. Badania zrób około tygodnia przed przyjęciem do szpitala, tak żeby były w miarę "świeże".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusia23
Cześć Dzisiaj byłam u lekarza, jest poprawa jestem dobrej myśli. Ostatnio nawet dostałam okres którego nie miałam rok. Jestem bardzo z tego zadowolona, ciekawe tylko czy następny tez dostane i kiedy... Dziewczyny nie martwcie się wszystko będzie dobrze, ja bałam się już że nigdy tego okresu nie będzie a co z tym się wiąże brak dzieci. Teraz jestem bardzo pozytywnej myśli. Dziewczyny z Warszawy polecam dr. W. Zgliczyńskiego- jest naprawdę dobrym fachowcem.. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusia23
Inwencja Słuchaj nie martw się wszystko się unormuje. Ja dostałam bromergon- biorę go miesiąc i wkońcu po roku czasu pojawiła się miesiączka.. Spokojnie musisz czekać... Czy miałaś robione badania na prolaktynę?? Jaki masz wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikusia23 Ostatnia prolaktyna byla 67.4ng/ml...najgorsze, ze dopada mnie dol!!! Bo ciagle faszerowanie lekami od 10 lat nie przynosi efektow!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusia23
Do Iwencja 81 Rozumiem Cię bardzo dokładnie... Do momentu kiedy mi się nie poprawiło też miałam niezłego doła, ale bądź dobrej myśli. Wszystko będzie dobrze. Nie miałam okresu od roku i bałam się już że nigdy nie go nie będzie. Jednak ostatnio w końcu dostałam miesiączki, także nie łam się... Wszystko będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie nie dawno dowiedziałam się,że mam gruczolaka przysadki mózgowej :( poziom prolaktyny mam wysoki z czego wynika,że muszę zacząć leczenie hormonalne tylko nie wiedzą jakie leki maja mi przepisać ponieważ nie mam jeszcze zrobionego rezonansu magnetycznego dzięki któremu będą wiedzieć jakie leki mi przepisać, no chyba,że gruczolak jest już duży będzie mnie czekało usunięcie go chirurgicznie :( mam różnego typu objawy, czyli :mlekotok, na badaniu pola widzenia wyszło mi,że mam ubytek w lewym oku, złe samopoczucie, mdłości, bóle głowy, podniesiona prolaktyna... zastanawia mnie czy będę mogła zajść w ciąże po jego usunięciu??? Bardzo proszę o Waszą pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
good23- jesli nie mialas robionego rezonansu gruczolaka mozna tylko podejrzewac, mnie tez mowiono ze raczej jest bo wysoka prolaktyna i zawroty glowy, a okazalo sie ze go nie ma!!! nie martw sie, przy malych gruczolakach nie robi sie operacji, chyba ze faktycznie uciskaja na oczy- ale nie martw sie na zapas- jest tu rtroche osob po usunieciu gruczolaka i maja dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Good 23 tak jak napisała ZdenerwowanaK jeśli jeszcze nie było rezonansu to tylko podejrzenia, chociaż z reguły jak są robione badania hormonalne to często pokrywają się z teorią o gruczolaku. Na zapas się jednak nie przejmuj- ot mi choroba i miałaby Cię psychicznie podłamać-nie ma mowy! Nie daj się ! Tutaj przegranych nie ma! Wygrywa ten kto gra-czyli się leczy. Napisz coś więcej o wartościach wykonanych badań to zapewne ujrzysz niejeden wpis, który potwerdzi, że na początku też tak u kogoś było- a teraz jest ok, ma dzieci i wiele innych pozytywów, które powinny Ci pomóc. O tym czy operacja jest konieczna decydują lekarze, więc nie zamartwiaj się na zapas. Ja jakiś czas temu wysłałam w podróż swojego 8 mm gruczolaka-wcześniej go musiałam farmakologią troszkę wyszczuplić-to tak jak z tą reklamą Super Głoda. Też miałam spore ubytki w polu widzenia i wszystkie inne Twoje objawy. W schyłku ciąży miałam na badaniu wzroku ok -5 dioptrii. Od czterech lat chodzę w okularach tylko -1,5 a wczoraj byłam na badaniu okulistycznym i się okazało, że spokojnie mogę mieć -1,25 dioptrii, więc Droga Koleżanko! Jak jest źle to pamiętaj, że może być tylko lepiej-jeśli oczywiście tego chcesz :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simbelmine
Witam, Moja mama jest 2 tygodnie po operacji usuniecia gruczolaka przysadki. Lekarz zalecil jej brac hydrocortisonum. Jak długo trzeba przyjmowac ten lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek 01
Witam:) moj mąz tez jest 2 tyg po operacji i tez musi brac ten lek,ma przyjechac za 3 tyg na kontrole... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simbelmine i Asiek01 Ja osobiście zażywałam 2 miesiące ale to zależy od badań i organizmu.Ja miałam trepanację czaszki.W tym momencie najważniejsze że skoro doszło do operacji i pacjent cały a tablety można łykać ważne żeby szło w dobrym kierunku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simbelmine
Dziekuje za odpowiedzi:) Mam jeszcze jedno pytanie. Po 6 tygodniach od operacji mamy wyznaczona wizyte kontrolna w klinice w Warszawie u dr Zielinskiego. Czy przed ta wizyta powinnismy zrobic badania w swoim szpitalu w Łodzi? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simbelmine
Dziekuje za odpowiedzi:) Mam jeszcze jedno pytanie. Po 6 tygodniach od operacji mamy wyznaczona wizyte kontrolna w klinice w Warszawie u dr Zielinskiego. Czy przed ta wizyta powinnismy zrobic badania w swoim szpitalu w Łodzi? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simbelmine
Dziekuje za odpowiedzi:) Mam jeszcze jedno pytanie. Po 6 tygodniach od operacji mamy wyznaczona wizyte kontrolna w klinice w Warszawie u dr Zielinskiego. Czy przed ta wizyta powinnismy zrobic badania w swoim szpitalu w Łodzi? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliszanka62800
Kochane Kobietki!Święto! Dostałam okres! Po przeszło 5 latach...Serdeczne dzięki za odp. na moje pytania.Za waszą radę złożyłam papiery na rentę .Jeżeli dostanę -Stawiam wszystkim kolejkę! Mam też skierowanie do laryngologa -ale na zapisy- dopiero za miesiąc PS To prawda, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Dziękuję Wam za wszystko - jesteście Kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilii801
Mam zaplanowana operację za 14 dni u Dr Kunickiego w Centrum Onkologii. ( guz 30-35 mm w przysadce) skierowana zostałam od swojego endokrynologa.(Kielce) Podobno ten ośrodek najlepeij radzi sobie z takimi przypadkami jak mój. Czy ktoś miał tam opeację? Ciekawią mnie losy po operacji, czy są odrosty guza? mam nadzieję że wszystkiego dokładnie się dowiem ( trochę ale oględnie wiem od endokrynologa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simbelmine Jesli chodzi o badania to mysle ze badania mozna wykonac w swoim szpitalu w Łodzi ale możesz zadzwonić i zapytać we Warszawie gdzie mama powinna wykonać badania. KALISZANKA62800 BRAWO!!!!dobra wiadomość! i dobrze że złożyłaś papiery o rente wszystko zaczyna się układać tak jak być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lilii801
Moja znajoma z Lublina miala operację w tym ośrodku. Guza podobno usuneli ale miała wyciek jakiego płynu z mózgu i potem zmarła na zapalenie mózgu. Zorientuje się czy to najlepszy wybór. Może można leczyć twój guz tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Simbelmine Według mnie twojej mamie powinni zrobić badania tam gdzie jej wykryto gruczolaka i tam gdzie była/jest pod opieka endokrynologiczną. Ja robiłam badania kontrolne już 2 tygodnie od operacji. Jestem już prawie 2 lata po operacji i raz na 2 miesiące powtarzam badania a raz do roku ląduje w szpitalu. W szpitalu zawsze zrobię dokładniejsze badania i w określonych porach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek 01
Hej Wszystkim:) do lilii801 Dr Kunicki super :)operował mojego meza 10-go marca,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusia23
Kaliszanka 62800 Mam pytanie a za co tą rentę masz dostać?? Gratuluje! Ciesze sie że Ci się ułożyło... ja także dostałam okresu po przeszło roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co,ale odnośnie operacji ,jestem uczulona na punkcie pt,,idę na operacje,,ja nie miałam wyboru ale dzis śmiało mogę powiedziedzieć (wcześniej też o tym pisałam)że operacja to ostateczność mozesz się operować u najlepszego neurochirurga lub klinice ale nie masz gwarancji ze operacja sie uda!!! wiec poki macie szanse leczenia sie lekami PRÓBÓJCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek 01
zgadzam sie operacja to ostatecznosc,ale niestety nie kazdy moze byc leczony lekami,zalezy od wielkosci ,w przypadku makro operacja jest konieczna.... pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYLWIA bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i linka. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauioa
Witam. Miałam robioną kiedyś prolaktynę i była na granicy normy, poza tym stwierdzone mialam policystyczne jajniki. Obecnie biorę tabletki anty a chciałam sobie powtórzyć prolaktynę , tylko nie wiem czy bedzie miarodajne z uwagi na to ze biore anty. Prosze o odpowiedź jak ktoś wie. Z góry dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliszanka -super wiadomości-czasem potrzeba też trochę wiosny za oknem aby nam psychicznie było lepiej, a co za tym idzie fizycznie też się wtedy poprawia. Co do wniosku o rentę też pytaj jak masz jakieś wątpliwości. Smolidoli - a mnie po kolejnym odwołaniu do sądu jak Zus wezwał na ponowną komisje to orzecznik mi wprost powiedziała, że gdybym się zdecydowała na operacje to pewnie by mi się to świadczenie rehabilitacyjne należało i może nawet renta, a tak to oni ciągle mają wątpliwości :O Wypada na te komisje chodzić chyba z dyktafonem -sąd nie musiałby mieć wątpliwości i szybciej orzekałby takie sprawy- a tak -prawdą jest to, że z Zusem wygrywa tylko ten, kto jest wytrwały. Napisz co z Twoją rentą-masz szanse na odwołanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polina2
Witam. Miałam robioną kiedyś prolaktynę i była na granicy normy, poza tym stwierdzone mialam policystyczne jajniki. Obecnie biorę tabletki anty a chciałam sobie powtórzyć prolaktynę , tylko nie wiem czy bedzie miarodajne z uwagi na to ze biore anty. Prosze o odpowiedź jak ktoś wie. Z góry dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajaja
Witam. Miałam robioną kiedyś prolaktynę i była na granicy normy, poza tym stwierdzone mialam policystyczne jajniki. Obecnie biorę tabletki anty a chciałam sobie powtórzyć prolaktynę , tylko nie wiem czy bedzie miarodajne z uwagi na to ze biore anty. Prosze o odpowiedź jak ktoś wie. Z góry dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika232
Witam. Miałam robioną kiedyś prolaktynę i była na granicy normy, poza tym stwierdzone mialam policystyczne jajniki. Obecnie biorę tabletki anty a chciałam sobie powtórzyć prolaktynę , tylko nie wiem czy bedzie miarodajne z uwagi na to ze biore anty. Prosze o odpowiedź jak ktoś wie. Z góry dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnxbx
Witam. Miałam robioną kiedyś prolaktynę i była na granicy normy, poza tym stwierdzone mialam policystyczne jajniki. Obecnie biorę tabletki anty a chciałam sobie powtórzyć prolaktynę , tylko nie wiem czy bedzie miarodajne z uwagi na to ze biore anty. Prosze o odpowiedź jak ktoś wie. Z góry dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×