Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość a ja mam już pusto w głowie
Do Akroo Mi się wydaje, że raczej nie będą zakładać Ci cewnika. Jak byłam przez tydzień w szpitalu i leżała ze mną na sali pani, której cięli głowę to nie miała zakładanego. Przynosili jej basen. Także wydaje mi się, że i Ty z baseniku będziesz korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Do Akroo Właśnie, z tym terminem to myślę tak samo jak Kamila82 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam już pusto w głowie Jesteś niesamowita!!! Tyle wskazówek od Ciebie już przeczytałam (nakładki na wc już kupione, woda z dziubkiem też). Nie wiem tylko o której najlepiej się tam stawić, żeby nie było takiego nawału ludzi. Profesor mówił,że najlepiej koło 8. No ale nie wiem. Może lepiej z samiutkiego rana tak 6,po 6. ? Pewnie i tak pół dnia w poczekalni będzie, no ale jak mus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Do Kamila82 Ja wedle wskazówek profesora i pani z sekretariatu stawiłam się koło 8.30 i byłam 169. Gdybym miała iść drugi raz wolałabym przyjść o 6 i nie czekać tyle. Tam jest tak tłoczno i duszno, tyle ludzi wszędzie, harmider i chaos. Ja bym poszła od 6 lub 7 ewentualnie. :) Cieszę się, że mogę Wam pomóc i moje wskazówki na coś się przydają. Jeszcze mi się przypomniało, ze warto się zaopatrzyć w piżamę z dużym dekoltem. Ja miałam piżamę dla kobiet karmiących z guziczkami z przodu żeby można było łatwo ją rozpiąć i przeciągnąć głowę bez dotykania nosa. Taka mała rzecz a ułatwia szpitalne życie z nosem jak bokser po przegranej walce. :) Ja mykam spać drogie dziewczyny. Malowałam dziś przedszkole w bajkowe stworki i jestem strasznie zmęczona. Jutro znowu idę, więc muszę nabrać sił :) Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
ooo, jak dobrze ze nie bedę musiała go mieć. ;) a co do wstawienia sie na izbie przyjęć to ja tam byłam rok temu po 10 i nie czekałam aż tak długo. Myćlałam, że dłużej się zejdzie ale o 12 już byłam na sali i dostałam obiadek. Ja idę do szpitala 29 a operację mam mieć 30 a nie 31 :) A w październiku miałam ustalany termin i już wtedy doktor mówił, że właściwie w styczniu go nie będzie, dopiero pod koniec wraca i tak mi ustalił na 30. To chyba faktycznie wiedział co robi. :) Idę już spać, więc do jutra dziewczynki! buziaki:* i dobrej nocki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieku dziewczynki za zyczonka:):** CZARNAMEGAN super,ze pieniazki znalazłas i mowiłam,że wszystko bedzie dobrze z mieszkaniem znowu miałam dobra intuicje he he tabletki mi pomogły to prawda bo przy chorobie cushinga od razu mi powiedziano,ze nie dam rady schunąć,ale sprubowali ketokonazol czy na mnie zadziała i jak widac kortyzol spadł a ja wróciłam do dawnego wygladu,bo czesto sie zdaza,ze człowiek tak dobrze przyjmuje ketokonazol to jest lek przeciwgrzybiczny bierze sie go ok 2 dziennie ja biore 3 i narazie zyje:) a ten metformax tak działa na chudniecie,ale jak ja sie po nim strasznie czułam,wymiotowałam,mdlałam,jesc sie nie chciało okropność przerwałam w końcu chociaż cukier mam nadal wysoki,i pewnie bym dopiero schudła po operacji,dlatego jak mnie lekarze widza to nie wierza ze ja chora na cushinga;/ a Prof,Bonicki nie wiem co chciał,ale podejżewam,ze ruszyło go... AKROO ja cukier w palec jak mnie ukłuja mam ok tylko po krzywej cukrowej mam ponad 200;/ Boisz sie zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZARNAMEGAN sorki miało być,że duzo osób żle reakuje na ketokonazol a mi pomógł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
madzik81 pewnie, że sie boję, chyba jak wszyscy.. Ale wierzę w to, że mi to pomoże wrócić do zdrowia i że wszystko będzie ok! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie mocno trzymam kciuki,jak ty niebawem za mnie i tam jest dobry szpital zapewne takze damy tam rade nie ma innej opcji! ja chce dzidziusia i wyzdrowieć Ty równiez chcesz wyzdrowieć więc bedziemy w dobrych rękach odezwij sie jak tylko wrócisz :):**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akromegalia
a ja mam już pusto w głowie Chyba jednak nie spotkałysmy się bo ja w poniedziałek już wygladałam w miarę przyzwoicie i raczej ten spuchniety nos nie do mnie należał ;)) Co do wizyty u profesora to tak dokladnie ją sobie wyobrażam wiec raczej pojade dopiero z wynikiem rezonansu. Tak swoją droga to boję się tego wyniku bo głowa boli mnie dzisiaj np bardzo i nie wiem co jest tego przyczyną. Pisałas, że prof. pytal czy płuczesz nos, pierwsze słyszę, czym? Ja wychodząc ze szpitala nie otrzymałam żadnych wskazówek poza tym co na wypisie. Odnośnie hydrokortizonu też sama doczytałam w czym rzecz. Obecnie już nie biorę z uwagi na własciwy poziom kortyzolu w organiźmie. To znaczy tak stwierdził endokrynolog i mam nadzieje, że się nie myli. Obecnie walczę nadal z akromegalia spowodowaną nadmiarem hormonu wzrostu wytwarzanego przez watrobę IGF1 , czy ktoś z Was tak miał po usunięciu gruczolaka? pozdrawiam serdceznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
domadzik81 Oczywiście, że dam znać jak tylko będe miała możliwość w szpitalu skorzystania z internetu, a jak nie to jak wrócę do domu, to pierwsze co zrobię, to wejdę tu i napiszę, opiszę wszystko co mnie spotkało podczas pobytu he he :) do akromegalia Ja miałam podobnie, pierwszą operację miałam pod koniec 2010r. w marcu 2011r. stwierdzono, że poziom GH i IGF-1 jest znowu ponad normę. Ale czułam już wtedy, że jest coś nie tak bo od jakiegoś czasu znów zaczęła pobolewać mnie głowa, bodajże od lutego i z czasem stawało się to coraz gorsze. Znów spuchły mi dłonie, stopy lekko urosły. :/ zaczęłam przybierać na wadze. I w rezonansie okazało się, że guz jest znowu. Doktor stwierdził, że widocznie jak usuwał guza to coś musiało zostać i to coś odrosło. I teraz w poniedziałek mam przejść drugą operację z tym, że prawdopodobnie na otwartej głowie, bo przez nos może być to ciężko usunąć, bo widzialność jest ograniczona a tak jak otworzą głowę, to więcej widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akromegalia
akroo trzymam kciuki w takim razie za powodzenie operacji. U mnie jeszcze nie wiadomo ponieważ poziom GH w miesiąc po operacji miałam w normie a poziom IGF1 ponad. Czekam na kontrolne wyniki, jestem na somatulinie. Trzymaj się dzielnie i daj znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
akromegalia Ah, ta somatulina.. nie lubie jak ją podają, cholernie boli :D A jaką masz dawkę? Ja mam 120mg. I czy na podanie somatuliny jeździsz gdzieś daleko do ośrodka jakiegoś czy szpitala, czy dostarczają ją na miejsce np. do gminnego ośrodka zdrowia gdzie podaje pielęgniarka? Bo ja to aż do Warszawy musze jeździć, prawie 350 km miesiąc w miesiąc.. ale przy okazji robią mi wszystkie podstawowe badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKROO z kąd kochanie jestes? bo ja również mam ponad 350km do Warszawy :) a po zabiegu przez nosek ma sie go opuchnietego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
madzik81 nos jest trochę spuchnięty, zalezy jeszcze jak u kogo to wszystko wygląda, kto ma delikatne ciało to zapewne bardziej to odczuje, ale mimo wszystko opuchlizna szybko schodzi :) Ja jestem spod Gdańska, dokładnie to Elbląg, a Ty z tego co pamiętam z Wrocławia ? Chyba, że coś pomyliłam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak z Wrocławia :) ale ten nosek spuchniety w porównaniu z takim zabiegiem to juz pikuś :) naprawde kochana podziwiam cię za odwage,jestes taka młodziutka,wielki szacunek dla Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doka66
Do akromegalia Bóle głowy nie zawsze ustępują całkowicie po operacji a zwłaszcza u nas akromegalików. Dawno się nie odzywałam i może przypomnę swoją historię. Piszę ale nie chcę nikogo dołować i żadne czarne myśli niech do nikogo nie przychodzą. Każdy organizm jest inny i nie wszystkim operacje pomagają tak było w moim przypadku. W marcu będzie 9 lat jak jestem po operacji.Niestety cały czas czynna agromegalia. Byłam na sandostatynie a od kwietnia biorę somatuline120.W moim przypadku będę brać już do końca. Odnośnie bólu głowy to nie pamietam juz kiedy mnie nie bolala. Chyba jak byłam dzieckiem.Dopiero gdzies od roku mniej biorę tabletek od bólu aby jakoś funkcjonować. Każdy stres nawet zdenerwowanie kończy się silnym bólem głowy. Do Jagi Jak twoje wyniki i samopoczucie?Są ok.Dobrze by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Cześć wszystkim dziewczynom :) Właśnie wróciłam do domu i pierwsze co to siadam i patrzę co tu piszecie :) Do akromegalia Ja wiesz tak dokładnie się nie przyglądałam, na bank widziałam lekko zakrwawione dziurki albo jakoś tak. Ale nawet jeśli to nie byłaś Ty to przecież powinnyśmy się spotkać na korytarzu. Kiedy wychodziłaś? Co do bólów głowy to u mnie bywa też różnie. Są dni kiedy nic mnie nie boli i jest super a są też dni tak jak dziś kiedy boli mnie troszkę głowa. Ale znalazłam na to sposób :) Wypijam sobie coca-colę :) I wszystko wraca do normy. Przed operacją po coli mój ból głowy stawał się jeszcze większy a teraz znika. :) I myślę też że może trochę czasem boli mnie też głowa od trzymania ręki wysoko nad głową. Ostatnio dni spędzam w takiej właśnie pozycji ponieważ maluję. Następna sprawa to płukanie nosa. Mnie wypisali w poniedziałek ale we wtorek poszłam jeszcze do profesora bo miałam kilka pytań odnośnie wypisu. No i właśnie on powiedział mi żeby nie wpuszczać już do nosa kropel sulfarinol tylko żeby płukać nos wodą z solą morską albo solą fizjologiczną. No i od wypisu ze szpitala płukam cały czas i lepiej mi się po tym oddycha. To nawilża śluzówkę i zmniejsza obrzęki. Wcześniej przed operacją jak nie wiedziałam jeszcze o gruczolaku to jak miałam katar to sól mi bardzo pomagała. Tak jak i teraz. Jak byłam po 7 czy 8 tygodniach na wizycie kontrolnej to profesor pytał czy wciąż płukam mówię, ze tak a on, żeby robić to dalej. Ja mojej pani endokrynolog średnio ufam. Dlatego w sprawach brania leków itp radzę się zawsze profesora. Poziom kortyzolu też miałam właściwy podczas badań ale my go brałyśmy też dlatego żeby przysadka mogła spokojnie wyzdrowieć nie tylko dlatego zeby podnieść poziom kortyzolu. Do Akroo Czekamy z niecierpliwością na wieści :) A wiecie co się dziś okazało. W przerwie między świętami a sylwestrem byłam robić badania endokrynologiczne po operacji. Dostałam wszystkie wyniki poza IGF-1 na który trzeba było dłużej poczekać. Dziś dzwonię bo miały być koło 16-go stycznia wyniki a tu się okazuje, że zapomnieli w laboratorium i nie będzie tego badania. Mam powtórzyć. Wyobrażacie sobie to zaniedbanie? Wkurzyłam się i teraz już wiecie czemu średnio ufam mojej pani endokrynolog. Pracuje na oddziale w szpitalu z takimi gapami a sama też jest raczej chaotyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Powiedźcie jak to jest z tą akromegalią. Jak się ją ma przed operacją to po operacji znika? A słyszałam też o akromegalii po operacji - tego się obawiam:/ Napiszcie coś o tym - czy często się tak zdarza, da się to wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Do Kamila82 Mi powiedziano, że akromegalię mamy już do końca życia. Nie chodzi w niej tylko o to, że hormon wzrostu jest podwyższony ale też o to jakie nieodwracalne zmiany w organizmie on spowodował. I właśnie te nieodwracalne zmiany też nazywają się akromegalią. Mi powiedziano, ze akromegaliczką będę już do końca życia. Chyba, że komuś hormon wzrostu nie zdążył zdeformować kości, powiększyć narządów wewnętrznych itp. Nie wiem czy wtedy też te osoby nazywają się akromegalikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Od tygodnia biorę już ten nieszczęsny bromergon, 3 tabl. dziennie i od 2 dni mam jakieś plamienia, nie wiem co to jest, bo wątpię żeby to był okres gdzie moja prolaktyna w szpitalu wynosiła 276ng/ml i miałam wszystko zatrzymane Może te hormony tak szaleją od takiej dawki bromka i organizm tak reaguje. nie wiem co myśleć Madzik 81 Gratuluję tych 50kg, bardzo ładnie schudłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
Doka66: co do moich wynikow: od lipca mam troche podwyzszony IGF1, nawet dzis robiłam badanie (drogie to!), robiłam tez MR-na razie nic tam nie widac coby odrastało. 13 lutego mam wizytę kontrolną u endokrynologa; napiszę co dalej lekarz zdecyduje. Co do samopoczucia to jak do tej pory nie jest źle, na szczęscie głowa mnie nie boli ale przed operacją też nie bolała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akromegalia
witam ponownie :) a ja mam pusto w głowie, pewnie gdzieś tam się widziałyśmy..ja wyszłam chyba w czwartek. akroo, trzymaj się dzielnie,musi byc dobrze. Ja mam podawaną somatulinę w swojej przychodni, to nie jest jakas wielka trudność więc pielegniarki to robią bez problemu. Jeździsz tyle km tylko na zastrzyk? Co do wyników to okaże się wszystko za miesiąc. Daj znać co u Ciebie dziewczyno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akromegalia
jaga52 ile zaplaciłaś za badanie JGF1 I HG ? Bo musze sobie zrobic chyba kontrolnie. A ja mam pusto w głowie faktycznie też bym się wkurzyła gdyby laboratorium zgubiło moje wyniki, a badania robiłysmy w tym samym czasie z tym, ze ja w Poznaniu. Pytałas kiedyś jaki duży był moj gruczolak, ok.1,5 na 1,2 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brubeck
Do Kamila 82 Akromegalia jest chorobą wyleczalną, jednak by uznać osobę za wyleczoną musi spełniać ścisłe kryteria wyleczenia obecnie wyglądają one następująco: Hormon wzrostu - poniżej 1 ng/ml i IGF w normie lub hormon wzrostu w granicy normy i jego spadek w teście po wypiciu glukozy do mniej niż 0,4ng/ml oraz IGF też w normie. Jeśli nie spełnia się takich kryterów, mówi się o tzw czynnej akromegalii lub przetrwałej akromegalii, która wymaga dalszego leczenia np.sandostatyną, somatuliną, radioterapią czy ponowną operacją. Objawy akromegalii nawet po uzyskaniu wyleczenia w dużym stopniu pozostają, przebudowa i rozrost kości nie jest do cofnięcia, zmniejszają się obrzęki i ogólne obrzmienie tkanek. Bóle głowy niestety nawet mimo wyleczenia często pozostają. Ogólnie w wyleczniu akromeglaii chodzi o zmniejszenie ryzyka powikłąń w narządach wewnątrzynch i przywróceni prawidłowej przemiany materii która jest zaburzona w tej chorobie. Uzyskując wyleczenie wyrównuje się ryzyko powikłań odległych akromegalii np.Cukrzyca, udar , zawał,przerost serca,nadciśnienie, nowotwory, które potencjalnie skracają życie osobom chorującym na akromegalię Dlatego tak ważne jest za wszelką cenę staranie się o uzyskanie wyleczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy zdarza się, że akromegalia jest bez objawów. Czy te objawy (przerosty kości itd)zawsze występują? Ja nie widzę u siebie żadnych z tych objawów ale też nigdy nie badałam poziomu hormonu wzrostu:( No i cały czas mnie nurtuje czy nie mając akromegalii przed operacją, nagle się ją nabywa po usunięciu guza. Zdarza się tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO CZARNAMEGAN kochana wydaje mi się,że te plamienia na pewno masz od bromengonu,ale one powinny ustąpić po jakimś czasie widocznie tabletki zaczynajądziałać,jakis hormon moze ci spadł..najlepiej jak będziesz u dr zielińskiego to mu o tym powiedz :) co tam dziewczynki u was? ja o akromegali wiem bardzo mało ponieważ ja mam chorobe cushinga,więc za dużo nie mam po co się wypowiadać kochane;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Hej dziewczyny :) Wczoraj wróciłam do domu tak zmęczona, że trafiłam tylko do łóżka :) Co do tej akromegalii to ja już sama zgłupiałam. Ale jak pojadę na kontrolę do profesora to dokładnie mu się wypytam co i jak :) Do madzik81 Gdybyś chciała zobaczyć czym się zajmuję ostatnio to na fb mam fotki :) A teraz idę trochę posprzątać i znowu biorę się za malowanie. Miłego dnia dziewczyny. I chłopaki też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koliberek35
Witam dziewczyny :) a ja mam juz pusto w głowie... tak na Akromegalię chorujesz do końca zycia . Wiem cos o tym bo sama leczę się na nia już 12 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofai
Prosze o kontakt szczegolnie chodzi mi o twoj wynik rezonansu , czy byly zacieki na zatroki jamiste i czy prof. ostrzegal cie o skotkach operacji do- marcik77 |Prosze o odpowiez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×