Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Madzik 81 Nie mam siostry, ale z chęcią mogę ją mieć ;-);-) Mama Akroo jest naprawdę bardzo w porządku. A ja mam już pusto w głowie Szkoda kochana, że te objawy zaczynają się pojawiać, było dobrze, a tu znowu musisz przechodzić przez to od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZARNAMEGAN ja nie mam również siostry a zawsze chciałam ją mieć :) znaczy mam starsza,ale to po moim tacie ,ale ona się odsuneła ode mnie trudno,nawet mnie nie zna ;/ kurcze prawie kazdy po operacji gruczolaka ma wznowke tego jak ja sobie pomyśle,ze moze coś mi zostac w mojej głowie i znowu zaczne puchnąć to po co ta operacja jak lepiej sie czuje po lekach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZARNAMEGAN ja nie mam również siostry a zawsze chciałam ją mieć :) znaczy mam starsza,ale to po moim tacie ,ale ona się odsuneła ode mnie trudno,nawet mnie nie zna ;/ kurcze prawie kazdy po operacji gruczolaka ma wznowke tego jak ja sobie pomyśle,ze moze coś mi zostac w mojej głowie i znowu zaczne puchnąć to po co ta operacja jak lepiej sie czuje po lekach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik 81 Przykra sprawa z tą Twoją siostrą, :-(ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji. Madziu u Ciebie chyba jest najmniejsza szansa, że on odrośnie, bo jest mały i nigdzie nie nacieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZARNAMEGAN niestety mam jedynie braciszka 3 lata mlodszego,moje cale zycie:) a o siostrze szkoda gadac,wie,ze nie mam rodzicow i ze tak naprawde jestem samiutka powinna mnie wspierac bo jest starsza ehh no przykre.. pocieszasz mnie kochana ja mam na rezonansie napisane tak: w obrebie przedniego plata po stronie lewej w bezposrednim sasiedztwie zatoki jamistej widoczna zmiana ogniskowa o wymiarach 5x4 mogace odpowiadac mikrogruczolakowi,lejek symetryczny skrzyzowanie wzzrokowe bez zmian... i co ty o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
No może nie będzie aż tak źle jak było wcześniej. Dam radę zwalczyć gnojka ;) Nawet jeśli miałabym mieć dwie albo i trzy operacje. Madzia...mój gruczolak być może odrasta bo był wielki i naciekał zatokę. Większość odrastających gruczolaków jest dlatego, że albo naciekały otoczenie albo przylegały do nerwów lub tętnic i ich doszczętne usunięcie wiązałoby się z poważnymi konsekwencjami. Tak jak np. u Akroo. Twój ani nie nacieka ani nie przylega do nerwów wzrokowych. Więc jest bardzo, bardzo małe prawdopodobieństwo, że zostanie Ci jakiś fragment, który później odrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kochana jestes silna kobietka i napewno zwalczysz dziada :) pocieszaczki moje kochane,ja juz dzis pisałam do AKROO ze to takie szczescie poznac kogos takiego jak wy ona to samo napisala,jest taka dzielna,ze wielki szacunek :) i wy zeszta rowniez:) nie wiem czy kochana pisalas do mnie na skypa,ale musze go dopiero sciagnac bo instalowalam system nowy i tamtego musialam skasowac jakos na dniach sie tym zajme :) a jak sie okaze w czasie operacji,ze jednak guz gdzies tam nacieka? kurcze te mysli sa koszmarne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Madzia, nic się nie okaże. Jeśli Profesor Zieliński zobaczy płytkę ze zdjęciami rezonansu i powie, ze nie nacieka to znaczy, że nie nacieka. :) Jesteś też w dobrym położeniu bo Twój gruczolak, to mikrogruczolak. Mikrogruczolaki można leczyć skutecznie u około 70 - 75% pacjentów. Dla porównania makrogruczolaki powyżej 10 mm są leczone skutecznie u 50% pacjentów a skuteczność leczenia gruczolaków naciekających otoczenie jest bardzo niska. Tak mówił Prof. Zieliński. Także uszy do góry, zakasać rękawy i pozbyć się tego raz na zawsze :) Buziak dla Ciebie, też jesteś dzielna :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dzieki komu? dzięki wam :) to mam nadzieje,ze jednak nie bedzie nigdzie naciekał bo tam jak przeczytalas nie ma nic o naciekaniu prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Prawda :) Ja już się zbieram do spania :) Dobranoc dziewczynki :) Do jutra :) Aha...Czarnamegan :) Mówiłaś, że w lutym wraca wiesz, ten kandydat na męża :) Czekamy na wieści :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam już pusto w głowie Wraca, wraca, jest ciekawa czy coś z tego będzie, będę informować na bieżąco :-) Madzik 81 Jak na rezonansie nie napisali, że nacieka to się nie bój, u mnie napisali aż za dużo. Dobranoc dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem to sie ma jednak szczescie w nieszczesciu ehhh spijcie słodko do juterka :* CZARNAMEGAN noo czekamy,czekamy na wieśći o przyszłym mężu hi hi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Czarnamegan jak będziesz u Akroo to spytaj czy możesz przekazać mi jej nr tel. Też chcę jej wysłać smsa osobiście :) Jak będziesz mogła podać to jakoś się zgadamy do sposobu przekazania :) Idę malować, do wieczora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czy przy wysokiej prolaktynie problemy zoladkowe typu zgaga i nudnosci to normalka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pusto...też czekam na rezonans jak na zbawienie..tez zauważam u siebie objawy...pomimo, że dostałam somatuline. Do tego z niewyjasnionych przyczyn pogarsza mi się ostrość wzroku i zaczyna bolec biodro. Kurcze, a może sobie wmawiam? Trzymajcie się dziewczyny ciepło. Dobrze, że jest to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) mam termin :) 12lutego mam sie stawic na szaserów :) Mam stresa,ale nie takiego ogromnego jak przy tamtym szpitalu,wiadomo stres jakis zawsze jest. byle mi to cholerstwo już NIGDY nie odrosło! MARCIK77 mi rośnie ACTH i prolaktyna,z tego co zauważyłam ja mam dzień w dzień nudnośći i potrafie nawet zwymiotować,ale czy to są obiawy gruczolaka to nie mam pojęcia. AKROMEGALIA trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik81 mnie przed operacja gruczolaka tez tak mdlilo i mialem starszna zgage dla tego sie zastanawiam czy to przez jakis hormon czy tez guz odrasta operacje mialem w czerwcu na saszerow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Madzia !! :D Czyli pewnie 13 lutego w poniedziałek będziesz miała operację :) Kurcze a myślałam, że Twój termin będzie jakoś w marcu i myślałam, że chociaż jedną z Was dam radę odwiedzić w szpitalu :) Ale dobrze, im prędzej tym lepiej dla Ciebie :) Ale się cieszę :) Ja jak miałam bardzo wysoki hormon wzrostu to miałam potworną zgagę. Ale mdłości nie. Potem dowiedziałam się, że hormon wzrostu wpływa na wydzielanie się kwasu solnego w żołądku i dlatego ta zgaga. No a po operacji też miałam zgagę. Tyle, że tym razem od sterydów :) Dostałam tabletki i zalecenia i po zgadze ani śladu. Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że jak organizm ma bardzo mocno podwyższoną prolaktynę to zachowuje się jak by był w ciąży. Brak okresu, mleko w piersiach no i pewnie zgaga i mdłości też od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCIK kurcze a ja się zastanawiałam od czego mam te mdłości,a to pewnie jednak od gruczolaka,najczęśćiej je miewam tak od rana do popołudnia a dzis katastrofa jeszcze nerwy mnie trzymały to juz wogóle :) jestes zadowolony z operacji?jakiego miałeś guza? A JA MAM PUSTO W GŁOWIE ja tez myslałam,ze jakos w marcu a tu prof.Zieliński zadzwonił do mojej Pani Ordynator i na 12 lutego heh,ale mam stresika łohoho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj guz byl duzy ponad 3 cm naciekal zatoke jamista i krwawil jesl chodzi o hormony to prolaktyne i GH sprawia mi klopoty ogolnie w moim przypadku operacja byla konieczna glowa mi pekala opadala mi powieka no i te mdlosci i zgaga miesiac po operacji dostalem moczowke prosta i raczej sie jej juz nie pozbede ale ogolnie z operacji jestem zadowolony operacja nie jest straszna jak by sie to moglo wydawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCI77 a jak się ta moczówka obiawia? narkoze dobrze znosłes i rechabilitacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Do marcik77 To z moczówki już nie można się wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narkoza cos nie dzialala wiec mialem naklucie ledzwiowe czy jakos tak moczowka objawia sie odawaniem moczu nawet co godzine i pragnieniem takim ze pije sie caly czas litrami z tego co wiem i czytalem na forum o moczowce to raczej sie tego nie wylecze ale to jest zalezne od stopnia uszkodzenia przysadki biorac odpowiedni lek mozna bez problemowo zyc z ta choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCIK77 nakłucie ledzwiowe?matko pierwszy raz o tym słysze i po tym zasnołeś? ale faktycznie jak miałeś dużego guza,który naciekał na zatoki jamiste to mogli cos tam naruszyć ;/ ale miejmy nadzieje,ze jednak ci to kolego minie:) głowa mnie boli ;( i zawsze tylko w miejscu gdzie jest przysadka aż oczy pieką okropne uczucie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Madzia jak mnie bolała przed operacją głowa, neurolog zapisywał mi różne leki przeciwbólowe i nic nie pomagało. Pierwsza wizyta u Profesora i powiedział...pyralgina albo paracetamol. Początkowo pyralgina pomagała (2 tabletki). Może, jeśli Twój gruczolak jest mały to Tobie też pomoże. Wiem, że nawet teraz jest pyralgina sprint czy coś do rozpuszczenia w wodzie. Płynna lepiej, szybciej i w większej ilości się wchłania niż tabletki. W szpitalu po operacji też podają pyralginę. W wenflon. Tyle że tamta jest w żelu i rozpuszczają ją w wodzie i dopiero wstrzykują do wenflonu. I działa błyskawicznie bo jest podana bezpośrednio w żyłę. Spróbuj pyralginy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A JA MAM PUSTO W GLOWIE dziekuję skarbie,ale nie mam w domku pyralginy niestety ani żadnych innych przeciwbólowych tabletek,ponieważ mnie baaardzo zadko boli głowa i gdyby nie gruczolak nawet bym nie znała tego bólu,ten ból pojawia sie żadko,ale dokucza tak jak teraz,no nic poczekam aż minie samo,bo wychodzić na taką zimnice naprawde mi się nie chce:) kochana kiedy masz rezonans przypomnij mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam już pusto w głowie
Rezonans mam 2 marca :) Mi też się nie chce wychodzić na ten mróz ale idę. Przychodzą do mnie dziś koleżanki i robimy sobie wieczór karnawałowy w damskim towarzystwie :) Idę bo nie mam żadnego winka nawet w domu. Co do bólu głowy to mnie nigdy w życiu nie bolała głowa. Nie wiedziałam co to w ogóle jest. Aż zaczęły się problemy z gruczolakiem. I wtedy myślałam że mi ją rozsadzi. No nic lecę do sklepu, odezwę się potem :) Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Ja też jeszcze dzisiaj muszę wyjść do sklepu, mam impreze ale jutro, idę na parapetówkę i zobowiązałam się, że zrobię jakieś ciacho. Co do bólów głowy to dziwne jest to, że teraz głowa mnie nie boli, a 10 lat temu ból był nie do wytrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A JA MAM PUSTO W GLOWIE to baw sie dobrze kochana :) a co do bóli glowy dokładnie tak jak napialas tez tak mam dokladnie tak samo. poszlam w koncu po te tabletki i czeka az minie ból :( CZARNAMEGAN ee to również zabawa bedzie hehe super! to bawcie sie dziewczyny bawcie:) z ta glową to faktycznie dziwne,ze kiedys bolala a teaz nie hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mam wiadomość od KAMILA82 operacja powiodła sie w 100% i czuje się dziewczyna swietnie,guz usuniety w całośći :) we wtorek do domku tak jak AKROO ponieważ w poniedziałek bedzie miała tomografie jeszcze robioną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×