Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bartek1980

Podzielniki ciepła

Polecane posty

Gość bartek1980

czesc Wszystkim. Mam zamontowane w domu na kaloryferach podzielniki ciepła-energos)takie z ciecza ktora odparowuje.I wlasnie w niej jest problem-jak zatrzymac to parowanie-macie moze jakies pomysly????Mi na razie chodzi po glowie obudowanie go i zalanie bardzo zimna woda wymieniana co jakis czas lub obudowanie go plytkami mtalowymi i podlaczenie don ogniwa peltiera..... wiem ze na 1 rzut oka wyglada to troche dziwacznie,ale mam nadzieje ze albo podpowiecie mi jakies inne rozwiazania albo pomozecie udoskonalc te.A moze razem cos wymyslimy na zloziejstwo spoldzielni mieszkaniowych. Pozdrowienia dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniac
powiem szczerze ze sama bym coś takiego założyla. te wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe to złodzieje. Okradaja nas na kazdym kroku,sobie prezesi biora po kilkanascie tysięcy premii miesięcznie a bloki az straszą brudem nieodnawiane od 25 lat...zgroza, ktoś mógłby zrobić z nimi porządek... może ktoś coś wymysli na te poodzielniki, czekam z niecierpliwością pozdrawiam Bartka, mądry pomysł na założenie tego topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podzielniki ciepła nie są dobrym sposobem na uczciwe rozliczanie ciepła - skala błędu sięga od 200-800% przekłamania faktycznego zużycia ciepła. czytałam dużo o tym. nie znam sposobów na \"oszukanie\". moim zdaniem lepiej założyć ciepłomierz (koszt ~800pln) i sprawa z głowy - zapłacisz za faktyczne zuzycie to zakładanie podzielników to oszustwo spółdzielni - teraz we wszystkich budowanych budynkach stosuje się ciepłomierze a nie podzielniki - tanie drogie rozliczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AC
Może dobrym sposobem byłoby rozebranie takiego podzielnika i wyjęcie rurek z cieczą. Nie wiem tylko jak to zrobić. Pracownikom, którzy wymieniają podzielniki zajmuje to kilka minut i nie używaja przy tym żadnych specjalistycznych narzędzi. Pozostaje oczywiście kwestia plomp, ale te które są najczęściej stosowane (przyklejona kartka) nie powinny stanowić problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _JAN
Podzielnik ciepła służy do rozdzielenia w miarę sprawiedliwie opłaty za ciepło które mierzy zbiorczy licznik ciepła. Jeżeli kombinujesz przy swoim podzielniku kosztów, to popularnie mówiąc okradasz sąsiadów którzy zapłacą za twoją kombinację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninkamm
do bartka mam takie podzielniki jak ty .wystarczy na dole tam gdzie jest ten plastikowy zatrzask podwazyc z dwoch stron igłami i zatrzask ci sam wyskoczy potem trzymajac za podzielnik lekko wysóweasz go w dól i juz gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narzekacie na złodziejstwo sm a sami co chcecie zrobić?Okraść sąsiadów.Zarząd można odwołać a złodziejstwo to złodziejstwo. Kradzież to kradzież jakkolwiek by ją nie nazywać.Pensji Zarządu i pracownikow nie płaci się z opłaty CO a z opłaty eksploatacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×