Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieważne

CZY OD TABLETEK MOGĘ MIEC ŻYLAKI??

Polecane posty

Gość nieważne

Chciałam się dowiedziec czy od tabletek antykoncepcyjnych mogę dostć zylaków?? Biore tabletki już 3,4 roku, najpierw Novynette teraz Jeanine.Zauważyłam u siebie żyły tuz pod skórą nie sa to jeszcze zylaki ale mnie to strasznie martwi.Jakby któraś z was cos o tym wiedziała to proszę odpiszcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewazne
Miało być 3,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. Zylaki moga sie pojawiac. Wplywaja na to estrogeny zawarte w pigulce. Wiele kobiet musi odstawic pigulki wlasnie z powodu zylakow lub ryzyka zakrzepicy. Z tego samego powodu wiele kobiet nie moze w ogole brac pigulek. Mi rowniez pojawialy sie zylki i zrobil sie jeden zylak od pigulek. Dlatego tez juz ich nie biore. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I78S
Tak ja właśnie od tabletek dostałam żylaków, a konkretnie od Jeanine. Wczesniej przez 2 lata brałam Cilest i wszystko było ok. Po 3 latach przerwy w antykoncepcji skusiłam się na Jeanine i już po 3 opakowaniu pojawił mi się żylak. Dziekuję ci Jeanine!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis8404
U mnie zylaki pojawiły sie po 2 opakowaniu Yasmin a niby to tableki IV generacji dziekuję,mam dopiero 22 lata a żylaki jak u kobiety po 4 porodach są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety tez nabawilam sie zylakow, wprawdzie to moze byc uwarunkowane genetycznie, ale nie przed 25 r.z. podziekujmy tabletkom... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasmin to największe
gówno dla żył na zachodzie wycofywane ale przecież są takie nowe modne i drogie..... najbezbieczniejsza jest stara i tania II generacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerwa.
ja juz wczesniej miałam widoczne małe żyłki - moja mama niestety ma zylaki. Teraz zauważyłam - po ponad rocznym braniu Yasmin,ze pojawiają mi się kolejne. Odstawiłam te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syfiaste tabletki istnieją
Tak, tak. Potwierdzam zdanie poprzedniczki. Te Yasmine/Yasminelle są takie modne, fajne i zdrowe, że aż lekarze badan nie robią przed zapisaniem ich.A najlepszym tekstem jest to, że jak powiedziałam lekarce, że po Yasmine zyły mi wychodza(miedzy innymi ) to zapisała mi Yasminelle i powiedziała, że dziwne że mam jakies skutki uboczne bo to przeciez dobre tabletki!!!!:)Drospirenon to drospirenon i dziala tak samo bez wzgledu na to czy estrogenu jest mniej czy wiecej. Po prostu odwadnia. Zgoda -jest dobry może dla kobit które problemy z cera mają.W przypadku kiedy cera jest ok to te tabsy wysuszaja po prostu. Jest to groźne.Zabójstwo dla zył, sama sie przekonałam i żałuję bo mogłabym sobie brac stary poczciwy Microgynon a nie latac po lakarzach z jakimś bólem nóg, żylakami i słuchac piepsz...nia-"a może pani zakrzepice ma, a może za mało potasu a może za mało magnezu"...Grrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis, bo Yasmin/Yasminelle zawierają środek moczopędny (drospirenon), który powoduje odwodnienie organizmu i zagęszczenie krwi. Stąd do żylaków już niedaleko. Pomijając, rzecz jasna, wpływ estrogenów na krążenie i predyspozycje genetyczne (oraz tryb życia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×