Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkie mamy Zaczynam od odpowiedzi dla Sylwi 26. Ostatnie 10 dni spedzilam u tesciow, gdzie nie mialam dostepu do netu, wiec nie moglam Ci odpisac. Napisze pewnie to samo co Eli, czyli ze nie mam na temat torbieli zadnych wiadomosci ktorymi moglabym sie z Toba podzielic. Mysle zreszta ze lekarz odpowiedzial na wszystkie Twoje pytania. Natomiast doskonale jestem w stanie sie wczuc w Twoje polozenie, gdyz moja ciaza ciagle zalicza sie do tych zagrozonych. W pierwszych miesiacach dwa razy pojawilo sie ryzyko poronienia, wiec wiem jak trudno (nawet bardzo sie starajac) zapanowac nad emocjami. Jednak zarowno moja ginekolozka i endokrynolog ktorzy sie mna opiekuja dlugo i cierpliwie mi tlumaczyli, ze stan naszych emocji potrafi bardzo wplywac na dziecko i ze trzeba podjac trud zapanowania nad strachem. Zdaje sobie sprawe ze po tym jak poprosilas o wsparcie na forum i zostalo ono pominiete milczeniem poczulas sie jeszcze bardziej osamotniona w swoim leku. Postaraj sie jednak myslec ze ta cisza nie byla podyktowana zla wola, ale rowniez moze niedopatrzeniem ze strony odwiedzajacych to forum. Ja jestem z Toba myslami i wysylam Ci duzo pozytywnej energii i cieplych mysli. W srode bede o Tobie myslec szczegolnie. Yalu = dzieki za podpowiedz. Teraz po tym co napisalas przypomnialam sobie ze robilam tam raz inny typ USG i rzeczywiscie bardzo mi przypadlo do gustu to miejsce. Dzieki raz jeszcze. Eli = zaczne od tego, ze nie chcialabym zebys zle zrozumiala to co napisze, bo nie chce wdawac sie w zadne polemiki, ktore moglyby prowadzic do zepsucia atmosfery na tym topiku. Ja uwazam ze w tym co napisala osoba odpowiadajaca Sylwi jest duzo racji. Ja osobiscie nie odbieram tego jako ataku na siebie. Krytyka? Byc moze. Jednak w tym przypadku ta osoba miala racje, bo nie zadala od nas udzielania odpowiedzi na temat torbieli a jedynie zadala pytanie jak to mozliwe, ze apel o psychiczne wsparcie pozostal bez odpowiedzi. Tak samo jak nie napisala, ze to nie topik o ciazach i brzuszkach, a jedynie dziwi sie ze czasmi ogranicza sie tylko do tego w kontekscie wlasnej ciazy. Tu uwazam ze nie miala calkowitej racji, bo istnieje miedzy nami dialog, ktory mam nadzieje z czasem bedzie sie poglebial. Zycze nam wszystkim zeby odwiedzanie tego miejsca bylo jednym z przyjemniejszych chwil w ciagu dnia. Zycze nam zeby ten topik byl miejscem gdzie kazda z nas znajdzie cos dla siebie i bedzie sie mogla z innymi podzieli swoja wiedza, doswiadczeniem czy slowem pociechy. Pozdrawiam wszystkie bardzo serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja Widze za na naszym topiku pusto. Pewnie wypoczywacie wykorzystujac dlugi weekend. I slusznie. Przesylam Wam kilka adresow na interesujace nas tematy, mam nadzieje ze znajdziecie cos ciekawego dla siebie. Czesc z tych stron jest nastawiona na okres juz po porodzie i zwiazana jest z opieka nad dzieckiem. No, ale mysle ze warto z niektorymi tematami zapozanc sie wczesniej bo potem moze byc malo czasu na czytanie :) :) Miedzy innymi dlatego ja juz zaopatrzylam sie w ksiazki slynnej zaklinaczki dzieci T. Hogg i bede je pilnie studiowac w wakacje. http://www.dzieckook.pl/ http://www.dziecko-info.com/start/index.shtml http://www.babyboom.pl/ http://dziecko.nestle.pl/ http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/0,0.html http://www.narodziny.com/ http://podsercem.webpark.pl/ http://twoje-dziecko.pl/ http://www.maluchy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona 23
hoop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia trzymam za Ciebie kciuki, zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze!!! odezwij sie po powrocie do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
hmmmm... aż nie wypada sie odezwać, wszyscy tylko krzycza i krzyczą.... :( Oczywiście życzę zdrowia i wierzę, szczerze wierzę że wszystko bedzie ok. ... a o swojej ciąży nie mam zamiaru zaprzestać pisać, wręcz przeciwnie, wczoraj poczułam pierwsze ruchy :)))))) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, zazdroszczę Ci. Ja się nie mogę doczekac ruchów. Wsluchuje się w siebie i wsłuchuję a tu nic. Czy to sie wyraźnie czuje , ze to dziecko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
Wczoraj wieczorkiem kiedy moj mąż ogladał mecz ja leżałam ( też oglądałam mecz) i trzymałam dłoń na brzuszku, aż tu nagle poczułam przesuwające się pod skórą COŚ. Cudne uczucie!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia30 znam juz to uczucie, super prawda? Ja czekam teraz na te slynne kopniaczki od ktorych sama bede podskakiwac. Dziewczyny jak myslicie czy ten topik przestal interesowac pazdziernikowe mamy? Tak tu cicho w ostatnich dniach. Wiem ze wiele osob przenioslo sie w inne miejsca a szkoda, bo przeciez tu tez moze byc ciekawie. Zastanawiam sie skad to milczenie, bo na liscie jest nas przeciez sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Czesc,dziewczyny. Ja moze napisze wiecej jutro, mam dzis wizyte u lekarza, sama jestem bardzo ciekawa co nowego slychac u malego czlowieczka. Niestety przez tą zmiane pogody ( ostatnie upały i ochłodzenia) nabawiłam sie przeziębienia. Mam straszny katar i kichanie. Jak dobrze ze jeszcze piątek i 2 wolne dni. Trzymajcie sie zdrowo, mamy i wasze słoneczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny dołącza do was jeszcze jedna szczęśliwa mama. Ja mam termin na 26.10. i będzie to moja druga dzidzia. Mam juz 5 letniego synka. Ja i maleństwo czujemy sie na razie dobrze, chociaż początki nie były takie fajne. Jak na mój 15 tydzień to nie wygladam tak strasznie grubo, przytyłam może z kg, ale niestety zostały mi tylko 2 pary normalnych spodni w które jeszcze moge się dopiąć. Jakieś zakupy będą nieuniknione. Pozdrawiam was wszystkie serdecznie. A jestem z Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ❤️ Bede miala córeczke :) 🌻❤️🌻 Dzis bylam u lekarza - jest cała i zdrowa!! Tak sie ciesze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
coś ostatnio tu nie zaglądałam i widzę, że się wiele dzieje... przede wszystkim strasznie wyszło z Sylwią - jest mi głupio tym bardziej, że sama nie zareagowałam na Jej post. Nie będę się jednak tłumaczyć dlaczego tego nie zrobiłam bo to i tak nic teraz nie da - przykro mi, że tak wyszło i tak jak pewnie każda z nas mam nadzieję, że wszystko u Niej będzie dobrze. A jeżel to forum czyta jeszcze osoba, która zwróciła nam uwagę i tak łatwo nas oceniła to wiedz, że cisza na post Sylwii niekoniecznie oznaczała zobojętnienie i introwertyzm każdej z nas - po pierwsze nie każdy czyta forum codziennie, po drugie nie każdy czyta wszystkie posty, po trzecie każda mogła mieć swoje własne powody, dla któych nie zareagowała. Nie każdy wie jak reagować w takich sytuacjach, a niby tak oczywiste pocieszenie, o które swoją drogą prosiła sama Sylwia nie zawsze jednak przynosi oczekiwany rezultat - niestety często utwierdza w przekonaniu, że rzeczywiście jest źle ("skoro tyle osób mnie pociesza to musi być rzeczywiście niedobrze") i prowadzi "do rozklejenia się", użalania się nad sobą itd. - a jakby nie było Sylwia potrzebuje teraz mnóstwo sił psychicznych żeby się z tym wszystkim uporać. Oczywiste jest, że brak odpowiedzi z naszej strony sprawił Sylwii ogromną przykrość i z tego powodu mi osobiście jest teraz przykro. Widzę też, że pojawiła się nowa Mama - witamy i że już niektóre z nas zaczynają czuć ruchy - wreszcie prawda?! Mnie to delikatne wiercenie i łaskotanie w brzuchu bardzo cieszy - tym bardziej, że mam problemy z krótką szyjką i skurczami ale dzięki temu wierceniu wiem, że przynajmniej z Dzidzią jest wszystko ok. Szkoda tylko, że Maluch rusza się głównie w nocy bo większość aktywności przesypiam. Ale super masz, że już wiesz, że będziesz mieć dziewczynkę! Ja też bym chiała już wiedzieć - trzymajcie więc kciuki żeby Maluch odpowiednio się ustawił bo we wtorek idę na usg - może uda się coś podglądnąć. No to chyba tyle na dzisiaj. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Dzien dobry,wszystkim Mamom! Byłam wczoraj u lekarza, widzialam dzidzie na monitorze, bije jej serducho i troche sie rusza. Nie odczuwam jeszcze ruchow, ale powinno to nastąpic przez 2-3 najblizsze tygodnie. Niestety maz wyjezdza w delegację i nie bedzie go cały tydzien, wiec chyba podziele sie nim sms-em jezeli cos poczuje. No i koniecznie na topiku. Dzisiaj rano powiedzialam kolegom w pracy, ze jestem w ciazy. Kobiety to jednak są, dajcie spokoj. 2 to juz podejrzewały od dwóch miesięcy, ale nic nie mówiły. Hi hi :))) . No juz mi jakoś razniej ze wiedzą. I mam wrazeniem ze sie cieszą. A szef juz wczesniej sie dowiedział, 2 tygodnie temu. Jak sobie radzicie z niskim cisnieniem? Ja czasami jak wstaje rano i cos robie, to sie czuje taka oslabiona, ze musze sie polozyc. Lekarz zalecil mocniejszą herbatę. Moja tesciowa radzi kieliszeczek koniaku :-)) PS. Do Sylwia26 : próbowałam znalezc jakis pozyteczny link o twoim schorzeniu, nie udalo mi sie nic odpowiedniogo znalezc, sama sie nie wypowiadam, bo nie znam tematu. Wydaje mi sie ze twój lekarz prowadzący i tak odpowiedział na wszystkie nurtujące cie pytania. Wobec tego trzymam kciuki, zeby się operacja udała i zebyś szybko wróciła do zdrowia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"do Sylwi 26\" Zbyt szybko mnie oceniłaś! Ja staram się czytać tylko te wypowiedzi które są pozytywne (w końcu ten topik jest od tego aby cieszyć się swoimi brzuszkami!!!). Jeżeli widzę że zaczyna się problem-poprostu \"uciekam\"od tego-nieczytam; dość się namartwiłam z poprzednią ciążą, która zakończyła się obumarciem płodu. Teraz zamierzam niemyśleć o problemach a chcę się cieszyć swoim stanem i nikt niema prawa mnie za to krytykować!!!! Ani mnie ani innych dziewczyn które cieszą się swoją ciążą. I niemożesz winić ich za to że wciąż euforystycznie przeżywają to szczęście które ich spotkało. I jak to Ty napisałaś że:\"W kolko tylko: ja moj brzuch, moje spodnie, moje ciuchy, moj apetyt, moje kilogramy, moje centymetry...\" \" .....Ja, ja, ja, moj, moj, moj...\"-tak ten topik jest od tego!!!! Pozdrawiam was dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką .......? .Marzenka27...........01.10.2005 · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków · Eli......................12.10.2005.......................4.........Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005......................2..........Toruń .Emelle....................12.10.2005......................2,5.......Kraków · Sylmag ................13.10.2005........................2,5........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005...............1....Lubin/ dolnośląskie · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.................................Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice .Lui27.....................18.10.2005 · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005...................4 · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005...................Bad Urach/ Niemcy · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 .Miśka30..................26.10.2005...............................Warszawa . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz .Adamisia.................31.10.2005 Hej dziewczyny. Ja dziś byłam na usg. Nie wytrzymałam i poszłam prywatnie aby zobaczyć moją dzidzię. Niesamowite wrażenie :) Dzidzia pomachała nam rączką i zakryła twarzyczkę rączkami nie chcąc jej pokazać. Niestety nie wiem jeszcze jakiej jest płci, ale nie ma to takiego znaczenia. Dowiedziałam się , ze łożysko jest nisko umiejscowione i mogą się zdarzać krwawienia, może się odklejać łożysko . Musze na siebie bardzo uważać i nie wolno mi dzwigać. Ale poza tym wszystko dobrze. A jak u was? Sylwia 26, jak u Ciebie? Kiedy ta operacja? Pozdrawiam was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Etkapetko !!! Gratuluję córuni - a jakie imię dla niej wybrałaś? Ja mam usg dopiero 27 maja także jeszcze troszkę muszę poczekać na te przemiłe widoki. Co do ruchów to wydaje mi się, że coś tam czuję ale może to też być moja podświadomość albo raczej żołądek :) jako takich konkretnych kopniaków jeszcze nie mam ;) Co do Sylwii, no cóż, ja też przemilczałam, ale co ja mam się wypowiadać na temat torbieli skoro ja mam rosnącego mięśniaka obok dzidzi :( Pozdrawiam wszystkie \"ciężarówki\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Etkapetko !!! Gratuluję córuni - a jakie imię dla niej wybrałaś? Ja mam usg dopiero 27 maja także jeszcze troszkę muszę poczekać na te przemiłe widoki. Co do ruchów to wydaje mi się, że coś tam czuję ale może to też być moja podświadomość albo raczej żołądek :) jako takich konkretnych kopniaków jeszcze nie mam ;) Co do Sylwii, no cóż, ja też przemilczałam, ale co ja mam się wypowiadać na temat torbieli skoro ja mam rosnącego mięśniaka obok dzidzi :( Pozdrawiam wszystkie \"ciężarówki\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Fajnie Etkapetka, ze będziesz mieć córeczkę. Mi wszyscy przepowiadają syna bo podobno bardzo ładnie wyglądam. Wczoraj czułam pierwsze wyraźne ruchy. Czułam je wielokrotnie. Wspaniałe uczucie. Dziś dzidzia mnie jeszcze nie uraczyła tą przyjemnością ale może przy obiedzie to zrobi , bo wczoraj czułam właśnie przy obiedzie a potem przy kolacji. Żarłok mały ;) Piszcie co u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasza tabelka
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ? · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005.......................4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków · Eli......................12.10.2005.......................3.........Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005......................2..........Toruń · Sylmag ................13.10.2005........................2.........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce . Smagda ................13.10.2005 ....................2 ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005..................................Lubin · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Maria 33.................15.10.2005 · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.................................Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005 · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005.................3,5 .........Bad Urach · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę nieaktualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, uzywacie jakichś specyfików przeciw rozstępom? Mi sie zaczęły robić pierwsze rozstępy na piersi. Na razie na jednej. Miałam nadzieję, ze ich uniknę bo moja mama nie ma ani jednejo. Ale niestety. Co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasza tabelka
to uaktualnijcie ja dziewczyny.. na co czekacie??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką .......? .Marzenka27...........01.10.2005 · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków · Eli......................12.10.2005.......................4.........Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005......................2..........Toruń .Emelle....................12.10.2005......................3,5.......Kraków · Sylmag ................13.10.2005........................2,5........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005...............1....Lubin/ dolnośląskie · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.................................Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice .Lui27.....................18.10.2005 · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005...................4 · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005...................Bad Urach/ Niemcy · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 .Miśka30..................26.10.2005...............................Warszawa . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz .Adamisia.................31.10.2005 Etkapetko, gratulacje!Niech twoja córunia dalej ma sie dobrze i rozwija sie zdrowo. Mi tak samo jak Eli przepowiadają ze będzie chłopiec, ale to sie dopiero okaze przy najbliższej wizycie w czerwcu. Jeśli chodzi o rozstępy to smaruje sie oliwką rumiankową, po kąpieli na wilgotną skórę. Nie wiem czy to cos da na dłuższą metę, ale staram sie być dobrej myśli. Nie mogę sie juz doczekac pierwszych ruchów dziecka. Powinne sie pojawic przez najbliższe 2-3 tygodnie. Ojej, jak ja wytrzymam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
hej dziewczyny Jak u Was jest z przybieraniem na wadze, bo moja od miesiąca nie drgneła Troche sie martwię pozdrawaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja byłam u lekarza 2 tygodnie temu i dziś. Dziś moja waga była 200 gram niższa niż przy poprzedniej wizycie. Ale dziś szłam na badania krwi więc byłam bez sniadania. Mnie akurat cieszy , ze waga nie wzrosła. I tak wzrośnie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
dzięki za odpowiedź a ja już myślałą że jest coś nie w porządku, ale mnie troche uspokoiłaś pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka !!!1 Jutro ide do mojej gi i mam nadzieję że z moją szyjką jest ok czyli nie skróciła się , pomimo tego że chodziłam do pracy. (chciałabym żeby było tak do końca). Bardzo Wam wszystkim zazdroszczę że już czujecie pierwsze ruchy bo ja na razie nic, chociaż ciągle na to czekam. Jutro chće zrobić sobie usg żeby przynajmniej tak podglądnąć moja dzidzię jeśli nie chce jej sie na razie mnie kopać. karen ka - dzieki za fajne stronki o dzieciach , niektórych jeszcze nie odwiedzałam miśka 30 - witamy wśród październikowych mam etkapetka - gratuluję córeczki !!!!! i fajnie że już wiesz.... Bo ja sama chyba nie chcę wiedzieć aż do końca , z tego względu że mojej siostrze na usg dwa razy powiedzieli że będzie córeczka a urodził sie chłopak. A ja się boję że jak mi powiedzą to juz sobie to wbiję do głowy i będę potem rozczarowana , a dużo naprawdę zależy od doświadczenia lekarza ....Ale sobie tak myślę że mam strasznie dużo pryszczy na twarzy więc może to dziewczynka ????? Jeśli ktoś chce sprawdzić płeć swojego przyszłego dziecka to na stronie www.noworodek.pl jest taki kalkulator, udziela się odpowiedzi na różne pytania i podobno wyjdzie wynik. Ja narazie nie zrobiłam tego , bo na większośc pytań nie wiem co odpowiedzieć np jaki masz brzuch okrągły czy szpiczasty - moja odpowiedź to na razie mały..... Eli - rozstępów na razie nie widać u mnie ale to może dlatego że prawie wcale nie przytyłam, chociaż nie wierzę że ich uniknę. Podobno na nie dobra jest oliwka albo oliwa z oliwek. sylmag- ja tak naprawdę nie wiem czy przytyłam i ile , bo przed wizytą u ginekologa powinnam dać kartę ciąży pielegniarkom które by mnie zwarzyły i zmierzyły cisnienie , a ja oczywiście na to nie wpadłam i dopiero na ostatniej wizycie zapytałam o to mojej gi. I jutro Wam napisze czy cos przytyłam przez te dwa tygodnie Pozdrawiam wszystkie mamusie !!!!!!! ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozyczka_1
Cześć październikowe mamusie :) jestem z Rudy Śląskiej i mam termin na 13 października. Po raz pierwszy trafiłam na to forum i mam nadzieję, że zostanę tu z Wami do samego końca :). Ogromnie się cieszę, że zostanę mamą. Mój mąż również jest bardzo wspaniały i przeżywa tę ciążę bardziej niż ja.Ja natomiast się troszkę martwię naszą sferą "miłosnych uniesień". Otóż mój mąż tak bardzo boi się, że podczas naszych zbliżeń coś się stanie dzidziusiowi, że woli ich unikać ;(.Co prawda bardzo często mnie przytula, całuje etc, ale mi to nie wystarcza ;(.Co prawda raz na jakiś czas (1 na miesiąc) udaje się nam przeżyć wspaniałą noc ale w porównaniu z czasem "przed" ciąży to jest prawdziwy post ;(.Napiszcie jak tam Was z tymi sprawami :) Trzymajcie się cieplutko i uściskajcie swoje dzieciaczki od mojego dzieciaczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 31
Witajcie :) W końcu jakiś topik dla mnie.Mam termon na 20 października, jest to moje pierwsze dziecko, może z tego powodu prześladują mnie pesymistyczne myśli, zamartwiam sie czy Delfinek jest zdrowy. Pytałam o jakieś dodatkowe badania mojego gina ale on powiedział że nie ma potrzeby i że takie badania są zagrożeniem dla Delfinka.Czy macie podobne obawy? Pozdrawiam wszystkie mamy szczególnie Frezję ze wzgledu na ten sam termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Wtamy nowe Mamy! Fajnie, że dołączyłyście. Co do obaw o Dzidziusia to chyba w większym lub mniejszym stopniu prześladują każdą z nas. Nie ma się jednak co zamartwiać na zapas bo tylko sobie i Dziecku zaszkodzimy. Tak, że spokojnie - napewno wszystko jest w porządku. Co do "sfery miłosnej" to ja się nawet nie wypowiadam - mam zakaz od początku ciąży do samego końca więc dopiero u nas to jest pustynia ;) Któraś z Was pytała też o rozstępy na biuście - hmhm mi się zrobiły w pierwszej ciąży pomimo stosowania "specyfików" od początku, a więc nic konkretnego nie doradzę - teraz nawilżam tylko skórę bo jest sucha i na razie nowych nie przybyło. Poza tym te co już mam po pierwszej ciąży zrobiły się malutkie i do tej pory są praktycznie niewidoczne. Na szczęście nie mam jeszcze nic tfu, tfu na brzuchu ale do końca jeszcze sporo czasu.... Thefly - przykro mi z powodu tego mięśniaka. Przypuszczam, że teraz nic z tym nie mogą zrobić poza obserwowaniem i trzymam kciuki żeby wszystko się dobrze skończyło. Pozdrawiam wszystkie Mamy i Maluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×