Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Witam wszystkie oczekujace na pazdziernik mamy! Przeczytalam dzis topik w calosci. Oczywiscie zauwazylam go juz duzo wczesniej, ale poniewaz poczatek ciazy pelen byl komplikacji nie potrafilam tu wczesniej zajrzec. Teraz gdy sprawy sie prostuja latwiej mi myslec o szczesliwym zakonczeniu i dopiero teraz pojawia sie chec rozmawiania o dziecku. Mam pytanie do kazdej z Was ktora bedzie chciala odpowiedziec. Wiadomo, ze kazdy gin ma swoja metode prowadzenia ciazy i swoje na ten temat poglady. Jak czesto Wasi lekarze zalecja Wam usg? Ja ostatnie badanie mialam w 10-tym tygodniu a na nastepne mam sie zglosic w 21 tyg ciazy. Troche mnie kusi zeby sie wybrac i zobaczyc malenstwo wczesniej, ale nie chce przesadzac, bo do 10-tego tyg mialam az 3 usg z racji problemow z ciaza. Jesli chodzi o dane do tabelki to: termin mam na 9.10. Przytylam 2 kg, ale brzucha ciagle nie widac. Ciagle nosze te same co zwykle ciuchy, ale to moze tez zwiazane jest z tym, ze nigdy nie lubilam super obcislych rzeczy. W tych co nosze zawsze jest troche luzu. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe pażdziernikowe przyszłe mamusie na forum :) Karen ka -> ja miałam usg w 7 tygodniu ciązy i teraz mam mieć robione dopiero w 20 tygodniu i tez mnie kusi aby sie wybrac do innego i zobaczyć jak wygląda teraz moja dzidzia. Z tego co czytalam to rutynowo wykonuje sie usg 3 razy w ciązy, na poczatku, około 20 tygodnia i przed porodem. Pozdrawiam dziewczyny! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ? · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005.......................4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków · Eli......................12.10.2005.......................3.........Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005......................2..........Toruń · Sylmag ................13.10.2005........................2.........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce . Smagda ................13.10.2005 ....................2 ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005..................................Lubin · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Maria 33.................15.10.2005 · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.................................Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005 · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005...................Bad Urach/ Niemcy · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , czy kąpiecie się normalnie w wannie? Ja jeszcze przed ciążą wyczytalam, ze kapiele w wannie są niewskazane i że temperatura powyżej 40 stopni szkodzi na mózg dziecka i odkąd jestem w ciązy biorę prysznice. A tak marzy mi się kapiel w wannie. Kapiecie się w wannie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atas
Hellou Laseczki Dawno do Was nie zaglądała- ale musze przyznac ze sporo nas tutaj:) Wiecie co mam pytanko, otóz powoiedzcie mi czy za kazdym razem musicie robić badanie moczu?? Jeśli tak to jak sie to badanie nazywa? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o badanie moczu, to jak najbardziej mam zlecane co miesiąc tzw. analiza moczu (posiew jest dokładniejszy ale to co innego), nie wiem czy to standard czy to też ze wzg na moje skłonności do zapalenia pęcherza. co do usg to też miałam do tej pory 2 (w 5 tyg i 7 tyg) a teraz mam mieć w 20 tyg. Też jestem ciekawa, ale wytrzymam bo wiem, że dzidziuś wcale tak dobrze tego nie znosi. Ultradźwięki działają na niego jak gwizd metra wjeżdzającego na peron. Po co więc stresować maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kąpieli w wannie to rzadko mi się zdarza (od święta), ale dbam żeby woda nie była za gorąca i nie wlewam jej bardzo dużo. Spokojnie myślę, że raz na jakiś czas nam nie zaszkodzi a raczej pomoże bo wspaniale zrelaksuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atas
Dzieki Thelfy za info o badaniu moczu, a co do usg, ja miałam tez robione 2 razy w 7 i 10 tyg., teraz tez bede miała robione (jestem w skonczonym 14 tyg) takie pełne, z wszystkimi wymaganymi wymiarami) A co do usg, to tutaj opinie są podzielone, jak ciąza tego wymaga to sie robi je czesto i rodza sie zdrowe dzidzki, także jesli sie martwisz to sie nie martw:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie thefly == Wlasnie jesli chodzi o usg to slyszalam dokladnie to samo, czyli ze badanie moze nie jest szkodliwe, ale jest nieprzyjemne dla dzieciaczka. Eli == jesli chodzi o kapanie to wiele Ci nie pomoge, bo po prostu nie wiem jak to jest. Ja kapieli unikam bo mam bardzo sucha skore i po kapieli dodatkowo jest jak wyjalowiona. Wiec staram sie unikac, a teraz szczegolnie staram sie natluszczac i nawilazac. Ale wierze ze co jest relaksujace dla mamy jest relaksujace dla dziecka. Tylko o te temaerapture to zapytaj swojego lekarza. Ja zreszta robie tak, ze za kazdym razem jak mam jakies pytanie wszysko spisuje a potem ide z taka litania na wizyte i prosze o odpowiedz. Ja zauwazylam, ze w roznych krajach roznie sie prowadzi ciaze. Ja mieszkam we Wloszach i widze pewne roznice. Niekoniecznie na moja korzysc, ale staram sie byc dobrej mysli. Ja do tej pory mialam tylko jedno badnie moczu. Molka75 i Yalu == widze na podstawie naszej tabelki, ze jestescie z mojego kochanego Krakowa do ktorego wybieram sie pod koniec maja i planuje tam zrobic kolejne USG. Mam pytanie, czy moglybyscie mi polecic jakiegos sprawdzonego lekarza ktorego znacie i do ktorego macie zaufanie i ktory robi to badnie prywatnie? Nie wiem czy taka ew. reklama jest na topiku dozwolona, wiec zeby nie ryzykowac, ze nas skasuja to bylabym Wam wdzieczna gdybyscie mi napisaly slowko na @, ktory jest pod moim nickiem. Bede Wam bardzo wdzieczna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Hej Dziewczyny Karenka zdaje się, że jesteśmy w podobnych sytuacjach - ja obecnie przebywam w Stanach i strasznie tęsknię za Krakowem i wogóle naszymi. Jeżeli chodzi o lekarza w Krakowie wiele Ci nie pomogę tzn. do żadnego lekarza w Krakowie nie chodziłam w trakcie ciąży. Odradzałabym Ci jednak instytucję na pl. Szczepańskim - mam bardzo złe doświadczenia. A jeżeli Ci chodzi o samo usg to może spróbuj na Szpitalnej (Doktor K o ile mnie pamięć nie myli) - robiłam tam usg kilka razy - mają sprzęt dość dobrej jakości i dają zdjęcia plus szczegółowy opis bez proszenia co niestety nie w każdym gabinecie się zdarza. Przypuszczam, że na wizytę lekarską też można się umówić (wogóle w trakcie badania możesz pytać o różne rzeczy - lekarze są dość mili). Jeżeli chodzi o częstość usg to rzeczywiście Maluszki chyba tego nie lubia ale nie wydaje mi się żeby było jakoś szczególnie szkodliwe (w poprzedniej ciąży miałam w sumie ok 7 badan a Dzidzius urodził się zdrowy jak rybka i nadal tak jest) - nie wiem może się mylę ale Dzieciaczki chyba nie lubią naciskania brzucha w trakcie badania a nie samych ultradźwięków - w końcu wszyscy żyjemy otoczeni przez ultradźwięki i gorsze jeszcze rzeczy. W tej ciąży miałam na razie jedno w 11 tyg. (ale tylko dlatego, że mam problemy z krótką szyjką). Następne i ostatnie mam w 18 tc. Trochę mnie to przeraża, że tutaj nie robią usg pod koniec ciąży tym bardziej, że poprzednia moja ciąża zakończyła się cesarką ze względu na zbyt duże dziecko i wg. naszych lekarzy mam marne szanse urodzić normalnie... A badania moczu z tego co wiem są bardzo ważne i powinno się je robić co miesiąc bo mówią bardzo dużo o przebiegu ciąży. Nie będę się popisywać szczegółami bo nie jestem lekarzem i nie wiem czy dobrze wiem to co wiem na ten temat ;) Pozdrawiam wszystkie Mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny jeszcze raz. Wpisałam się jako Maria33, potem zobaczyłam, że istnieje coś takiego jak hasłowanie pseudonimu, i wracam już jako JA :))) Przepraszam za konfuzję :)))))) Jeśli chodzi o tabelkę, to gdyby było można dane Marii zmienić na chelleandy4 - waga bez zmian (zawsze tak mam na początku ciąży, bo brak apetytu, a dzidzia ma z czego ciągnąć ;) - zamieszkanie okolice Warszawy - płci nie chcemy znać. Re: karen ka Moja ginka (prowadziła wszystkie ciąże) zaleca pierwsze usg jak najwcześniej (6-8 tyg), drugie ok 18 tyg, trzecie po 33 tyg. U nas działało :) Re: Eli Tak się w pierwszej ciąży (już ponad 9 lat temu w niej zaczęłam być) przejęłam tym zakazem kąpieli w wannie, żem ją podświadomie znielubiła i do tej pory tylko prysznic uznaję, a kapiel tylko od bardzo wielkiego dzwonu :) Re: atas We wszystkich ciążach morfologia i badanie ogólne moczu musiałam/muszę wykonywać co miesiąc. Pozdrawiam wszystkie październikowe mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ? · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005.......................4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków · Eli......................12.10.2005.......................3.........Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005......................2..........Toruń · Sylmag ................13.10.2005........................2.........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce . Smagda ................13.10.2005 ....................2 ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005..................................Lubin · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.................................Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005 · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005...................Bad Urach/ Niemcy · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz Jeśli chodzi o badanie krwi i moczu to miałam jedno pod koniec lutego a teraz gin powiedział, ze powtórzymy w maju. Zaskoczyło mnie to bo myslałam, ze będą co miesiąc, ale może w późniejszej ciązy będą częściej. No nie wiem. Dziewczynki, podawajcie więcej danych, zapełnijmy tabelkę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Ja wczoraj bylam na usg no i wszystko jest dobrze!! Moj skarb ma 2 rączki i 2 nóżki i wszędzie paluszki :) Tylko na płeć jeszcze za wcześnie - to dopiero 16 -tydzień :( A ja słyszałam że na tym etapie czasem udaje sie rozpoznać :) Wiecie co dzisiaj sie stało. Ja chyba poczułam ruchy !!! Od jakiś 30 minut czuje takie skrobanie od środka, hihi. Wiecie jakie to fajne uczucie ❤️ 🌻 ❤️ Wczoraj moja znajoma urodziła córeczke, bylam ją odwiedzić w szpitalu - jest przesliczna. To taki mały cud ... tez juz bym chciala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Etkapetka, zazdroszczę Ci. Tez bym chciała już czuć ruchy. Baaaaardzo. I nie mogę się doczekać usg zeby zobaczyć moją dzidzię. Mój ginekolog chce mi zrobic usg dopiero za 6 tygodni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamisia
Cześć! Ja również jak wskazuje temat termin mam na październik a dokładnie na 31-go. ale mam małą nadzieję że może urodzi się tydzień po terminie czyli 7 listopada dokładnie na moje 23 urodziny i już zawsze bedziemy świętować nasze urodziny razem. ja nie miałam jakiść specjalnych dolegliwości ani razu nie wymiotowałam tylko męczyły mnie troszkę mdłości i zgada ale taż krótko. Mama nadzieję ż moja dzidzia urodzi się zdrowa choć jak wy wszystki mam obawy ponieważ pracuje na komputerze ponad 30 godzin tygodniowo i czasami zdarzają mi się sytuacje stresujące. Ale wiem że będzie dobrze bo inaczejbyć nie może. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lui27
Cześć dziewczyny! Ja dopiero dziś odkryłam to forum i bardzo sie ciesze,że można porozmawiać z innymi mamusiami.Termin mam na 18 pazdziernika i juz nie moge sie doczekac kiedy zobacze dzidziusia.To moja pierwsza ciąża ale ja czuje sie naprawde super,żadnych mdłości, tylko lekki e zmeczenie, które także już mija.USG miałam robione w 8 i 13 tygodniu ciązy, wtedy sie robi badanie przeziorności fałdu karkowego, które wyklucza wady genetyczne, u mnie wszystko ok.Dzidzia miała 6 cm i jest naprawde śliczna wszystko wyrażnie widać, ja nawet widziałam siusiaka, ale lekarz powiedział ze wargi sromowe na tym etapie wyglądają podobnie, także płeć przy odrobinie szczęścia poznam w 20 tygodniu. Do napisania!!! Trzymajcie się zdrowo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Mialam dzis prywatne badanie na obecnosc zespolu Downa, ktore wypadlo negatywnie :) Siedzialam w poczekalni od 16.30 ( umowiony termin) do 17.40 godzina przyjecia i zaczelam sie pluc, ze wposzczono osoby przede mna( ktore rzekomo juz caly czas byly tam i czekaly.. hahaha) i po po prostescie u lekarza dokonano mi tej kontroli za darmo... Nabiedniejsze bylo ciacho z truskawkami i galaretka, ktore ze mna czekalo i szlag mnie trafial na mysl o nim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ? · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005.......................4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków · Eli......................12.10.2005.......................3.........Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005......................2..........Toruń · Sylmag ................13.10.2005........................2.........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce . Smagda ................13.10.2005 ....................2 ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005...............1....Lubin/ dolnośląskie · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.................................Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005 · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005...................Bad Urach/ Niemcy · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz W poniedzialek byłam u gin z dzieciatkiem wszystko ok, tatus bardzo sie wzruszył jak usłyszał bicie serduszka no a ja wzruszylam się kiedy zobaczylam że dzidzi trzyma kciuka w buzi, to takie slodkie :) .To bylo moje trzecie usg, poprzednie były w 7, 9 no i teraz w 14 tygodniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atas
Hej hej Do Thelfy- wiesz, czytalam ze masz mieśniaczka, u mnie pojwaiłao sie cos podobnego- gin nazwał to torbielem, jest nad jamą macicy, ale musze miec zrobioną operacje- bedą mi rozcinać brzzuszek:( -ma ok 8 cm, i jest ruchomy, jestem przerazona, na szczescie z dzidza wszystko ok jest ale nie wiem jak bedzie po operacji:( Mimo to mam nadzieje ze wszystko sie ułoży. Dziewczyny moze znace jakies strony o torbielach i ciąży? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! Strasznie przepraszam, że tak rzadko pisuję! Obiecuję, że po 15-22 maja moja \"bywalność\" na fourm znacznie się poprawi... ale rozumiecie - komunia pierworodnego to nie w kij dmuchał (plus dwie dziewczyny w nastrojach bojowych-dlaczego nie ja do komunii- plus ciąża...) Tak czy inaczej proszę o wybaczenie i przeczekanie! Co do moich \"osiągnięć\" jako 14 tygodniówki Mdłości przeszły i ufam, że nie wrócą. Od paru dni są tylko wspomnieniem. Wczoraj, pod pretekstem zakupu dodatków do garniturka Syna - przeszłam się po *ciążowych* sklepach i zakupiłam pierwsze \"oficjalne\" wiosenne wdzianko :) Wygląda uroczo i na razie na 99% przypomina \"nieciążową\" koszulkę ;) Pozdrawiam wszystkie październikówki. Gratuluję tym co czują ruchy i zazdroszcze tym, które widziały dzidzie na usg. Trzymam za Was kciuki i obiecuję, że będę bardziej *rozmowna* pod koniec maja. Wybaczcie i trzymajcie się! Dzięki za dopisanie mnie do listy :D PS> Jeżeli ktoś zainteresowany - mam w necie parę zdjęć \"trójeczki\" - adres http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=22828930&a=22828930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Witajcie, mamy pazdziernikowe. Ja mam termin na 12.10. Byłam na wizyte u lekarza 07.04. Dzidzia ma 63mm, nozki i raczki i takie male kosteczki kregoslupa, akurat bylo odwrocone do ekranu plecami. Lekarz mowil ze poruszal raczka, ale ja niestety przegapilam ten moment. Za to mam zdjecie z piekna zaokraglona pupcia malucha i zgieta nozka. Od pierwszej wizyty w 6tyg w lutym do ostatniej przytylam wg wagi 2,5kg. Nie wiem jak to sie ma do normy, ale czuje ze ubranka robia sie ciasne. W najblizszym czasie wybieram sie na jakies zakupy. Odkad jestem w ciazy cera bardzo ladnie wyglada, nie jest taka tlusta i zniknely pryszcze. Juz nie wspomne o biuscie, przy moim malym rozmiarze teraz narescie czuje ze cos tam jednak mam :-). I na koniec pytanko: jak sluchacie bicie serduszka u lekarza? Ja narazie tylko widzialam jak pulsuje na ekranie usg. Pozdrawiam was cieplutko i dzidziusie tez, z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Witajcie, mamy pazdziernikowe. Ja mam termin na 12.10. Byłam na wizyte u lekarza 07.04. Dzidzia ma 63mm, nozki i raczki i takie male kosteczki kregoslupa, akurat bylo odwrocone do ekranu plecami. Lekarz mowil ze poruszal raczka, ale ja niestety przegapilam ten moment. Za to mam zdjecie z piekna zaokraglona pupcia malucha i zgieta nozka. Od pierwszej wizyty w 6tyg w lutym do ostatniej przytylam wg wagi 2,5kg. Nie wiem jak to sie ma do normy, ale czuje ze ubranka robia sie ciasne. W najblizszym czasie wybieram sie na jakies zakupy. Odkad jestem w ciazy cera bardzo ladnie wyglada, nie jest taka tlusta i zniknely pryszcze. Juz nie wspomne o biuscie, przy moim malym rozmiarze teraz narescie czuje ze cos tam jednak mam :-). I na koniec pytanko: jak sluchacie bicie serduszka u lekarza? Ja narazie tylko widzialam jak pulsuje na ekranie usg. Pozdrawiam was cieplutko i dzidziusie tez, z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Witajcie, mamy pazdziernikowe. Ja mam termin na 12.10. Byłam na wizyte u lekarza 07.04. Dzidzia ma 63mm, nozki i raczki i takie male kosteczki kregoslupa, akurat bylo odwrocone do ekranu plecami. Lekarz mowil ze poruszal raczka, ale ja niestety przegapilam ten moment. Za to mam zdjecie z piekna zaokraglona pupcia malucha i zgieta nozka. Od pierwszej wizyty w 6tyg w lutym do ostatniej przytylam wg wagi 2,5kg. Nie wiem jak to sie ma do normy, ale czuje ze ubranka robia sie ciasne. W najblizszym czasie wybieram sie na jakies zakupy. Odkad jestem w ciazy cera bardzo ladnie wyglada, nie jest taka tlusta i zniknely pryszcze. Juz nie wspomne o biuscie, przy moim malym rozmiarze teraz narescie czuje ze cos tam jednak mam :-). I na koniec pytanko: jak sluchacie bicie serduszka u lekarza? Ja narazie tylko widzialam jak pulsuje na ekranie usg. Pozdrawiam was cieplutko i dzidziusie tez, z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Witajcie, mamy pazdziernikowe. Ja mam termin na 12.10. Byłam na wizyte u lekarza 07.04. Dzidzia ma 63mm, nozki i raczki i takie male kosteczki kregoslupa, akurat bylo odwrocone do ekranu plecami. Lekarz mowil ze poruszal raczka, ale ja niestety przegapilam ten moment. Za to mam zdjecie z piekna zaokraglona pupcia malucha i zgieta nozka. Od pierwszej wizyty w 6tyg w lutym do ostatniej przytylam wg wagi 2,5kg. Nie wiem jak to sie ma do normy, ale czuje ze ubranka robia sie ciasne. W najblizszym czasie wybieram sie na jakies zakupy. Odkad jestem w ciazy cera bardzo ladnie wyglada, nie jest taka tlusta i zniknely pryszcze. Juz nie wspomne o biuscie, przy moim malym rozmiarze teraz narescie czuje ze cos tam jednak mam :-). I na koniec pytanko: jak sluchacie bicie serduszka u lekarza? Ja narazie tylko widzialam jak pulsuje na ekranie usg. Pozdrawiam was cieplutko i dzidziusie tez, z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Witajcie, mamy pazdziernikowe. Ja mam termin na 12.10. Byłam na wizyte u lekarza 07.04. Dzidzia ma 63mm, nozki i raczki i takie male kosteczki kregoslupa, akurat bylo odwrocone do ekranu plecami. Lekarz mowil ze poruszal raczka, ale ja niestety przegapilam ten moment. Za to mam zdjecie z piekna zaokraglona pupcia malucha i zgieta nozka. Od pierwszej wizyty w 6tyg w lutym do ostatniej przytylam wg wagi 2,5kg. Nie wiem jak to sie ma do normy, ale czuje ze ubranka robia sie ciasne. W najblizszym czasie wybieram sie na jakies zakupy. Odkad jestem w ciazy cera bardzo ladnie wyglada, nie jest taka tlusta i zniknely pryszcze. Juz nie wspomne o biuscie, przy moim malym rozmiarze teraz narescie czuje ze cos tam jednak mam :-). I na koniec pytanko: jak sluchacie bicie serduszka u lekarza? Ja narazie tylko widzialam jak pulsuje na ekranie usg. Pozdrawiam was cieplutko i dzidziusie tez, z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Witajcie, mamy pazdziernikowe. Ja mam termin na 12.10. Byłam na wizyte u lekarza 07.04. Dzidzia ma 63mm, nozki i raczki i takie male kosteczki kregoslupa, akurat bylo odwrocone do ekranu plecami. Lekarz mowil ze poruszal raczka, ale ja niestety przegapilam ten moment. Za to mam zdjecie z piekna zaokraglona pupcia malucha i zgieta nozka. Od pierwszej wizyty w 6tyg w lutym do ostatniej przytylam wg wagi 2,5kg. Nie wiem jak to sie ma do normy, ale czuje ze ubranka robia sie ciasne. W najblizszym czasie wybieram sie na jakies zakupy. Odkad jestem w ciazy cera bardzo ladnie wyglada, nie jest taka tlusta i zniknely pryszcze. Juz nie wspomne o biuscie, przy moim malym rozmiarze teraz narescie czuje ze cos tam jednak mam :-). I na koniec pytanko: jak sluchacie bicie serduszka u lekarza? Ja narazie tylko widzialam jak pulsuje na ekranie usg. Pozdrawiam was cieplutko i dzidziusie tez, z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Witajcie, mamy pazdziernikowe. Ja mam termin na 12.10. Byłam na wizyte u lekarza 07.04. Dzidzia ma 63mm, nozki i raczki i takie male kosteczki kregoslupa, akurat bylo odwrocone do ekranu plecami. Lekarz mowil ze poruszal raczka, ale ja niestety przegapilam ten moment. Za to mam zdjecie z piekna zaokraglona pupcia malucha i zgieta nozka. Od pierwszej wizyty w 6tyg w lutym do ostatniej przytylam wg wagi 2,5kg. Nie wiem jak to sie ma do normy, ale czuje ze ubranka robia sie ciasne. W najblizszym czasie wybieram sie na jakies zakupy. Odkad jestem w ciazy cera bardzo ladnie wyglada, nie jest taka tlusta i zniknely pryszcze. Juz nie wspomne o biuscie, przy moim malym rozmiarze teraz narescie czuje ze cos tam jednak mam :-). I na koniec pytanko: jak sluchacie bicie serduszka u lekarza? Ja narazie tylko widzialam jak pulsuje na ekranie usg. Pozdrawiam was cieplutko i dzidziusie tez, z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Oj, oj, oj ale sie porobilo.Pierwszy raz tu jestem. Jesli jest mozliwosc to prosze administratora o pozostawienie tylko jednej wiadomosci. Do nastepnego napisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Witamy. Ja mam termin na 11 więc całkiem bliziutko Ciebie. Do tej pory przytyłam trochę więcej niz Ty - jakieś 4 kg ale 2.5 to chyba lepszy wynik ;) Jeżeli chodzi o bicie serduszka to usg (raz w 11 tc) i doppler (w trakcie każdej wizyty). A powieleniem postu się nie przejmuj - to się często zdarza ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie PAŹDZIERNIKÓWKI! Co tu tak cicho?????? Powitania dla nowej mamy! Niewiele nas różni terminowo :D Co porabiacie? Dajcie znak życia! *** Boże TO BYŁ DZIEŃ! Syn wrócił ze szkoły o 15. Po niemal godzinie przypomniał sobie, że dla chętnych jest wypowiedź na temat pszczelarstwa (stare, rzeźbione ule) sprzed kilkuset lat. W zeszłym roku byliśmy w skansenie, gdzie były fantastyczne ule w kształcie figur świętych i zwierzątek. O 16 mąż miał wyjść z pracy, bo trzeba było zdążyć z synem na przymiarkę garniturka komunijnego przed tym zanim mąż zje obiad i o 18 wyjdzie na angielski ~~~~. Tuż przed 16 wysłałam mężowi (po przekopaniu setek zdjęć) kilkanaście fotek do wydrukowania (my mamy tylko czarnobiałą drukarkę). Mając na uwadze fakt, że dopiero po 15 (po powrocie syna ze szkoły i zrobieniu stosownych obiadowych zakupów - rano byłam ciążowych analizach lekarskich) zabrałam się za robienie pełnego obiadu - pieczarkowa zupa, kotlety mielone, marchewka i sałatki, po drodze wysprzątawszy mieszkanko i doprowadziwszy lekcje syna do stanu względnego - powitałam męza (z wydrukami zdjęć) obiadem i czystym mieszkankiem i czystymi dziećmi w 14 tygodniu ciąży będąc SAMA SIEBIE PODZIWIAM :) (ufam że ktoś zrozumie ten mój opis....) OFFTOPICOWO ale śmiesznie RE: nowy papież PS> Weronika, najmłodsza córka moja (lat 4 JUTRO) o nowym papieżu, jej WIELKIM idolu (odejście poprzedniego przeżyła bardzo osobiście - pierwszy raz widziała jak tata płacze...) \"Papież Benio (\\\\\\\"Benedykt=Benio\\\\\\\"= imię misia koala z kreskówki) ma takie same czarne (czytaj : podkrążone) oczka jak Franio i Benio z Bajki. Kocham moją dziewczynkę! PS 2.Re: przydługi nick \\\"chelleandy\\\", o który pytana jestem - To stare dzieje jeszcze z przełomu 2000/01 gdy oczekiwałam Weroniczki. Niemal całą ciążę spędziłam w łóżku, przyklejona do komputera. A jako że jednocześnie wymyśliłam sobie przygotowania do egzaminu z angielskiego (BEC), wpadłam na pomysł, żeby pisywać na grupach dyskusyjnych Yahoo pod tym nickiem. Wbrew wszystkim pesymistycznym przewidywaniom (lekarzy), Weronika urodziła się taka zdrowa i śliczna (i taka jest do dzisiaj), że w następnej ciąży przyzywam te same dobre fluidy. POZDROWIENIA DLA PAŹDZIERNIKÓWEK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×