Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Gość Sylwia30
Cześć dziewczęta! Ja obsesje na temat zdrowia dziecka mialam dość dlugo ale na szczęście moja gin na ostatniej wizycie we wtorek wszystko mi wytłumaczyla, pokazując na usg. Od tego momentu jestem dużo spokojniejsza. Jeśli chodzi o twardy brzuszek to lekarka powiedziala że robi sie on od kopniaków dzieciaczka i że nie ma sie czym martwić. Pozdrawiam wszystkie mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakos niemam obsesji,czasem przejdzie mi przez mysl ze moze cos byc nie tak,urodzi sie chore itp ale staram sie myslec tylko pozytywnie. U nas jest dzisiaj super pogoda,w sam raz na spacer,sloneczko ladnie swieci mogloby juz tak zostac bo mam dosyc tych deszczow i wiatrow:)) Ale w nocy nie pospalam,jak klade sie na boki to mi w biodrach jakies mrowki chodza:)albo dzidzia mnie kopala,a jak juz jakos sie ulozylam do snu to znowu musialam wstac siusiu. A wy twardzo spicie w nocy?? Pozdrawiam i zycze duzo kopniaczkow:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własie siedze sobie w pracy i rozmyślam, jak ta moje dzidzi będzie. Raz myśle że to chłopiec inym razem że dziewczynka. Co do spania w nocy to raczej spie smacznie chociaż w nocy musze wstawać do toalety, chociaż nie zawsze. ale w dzień łapie mnie taka chęć na spanie , że oczy same zamykaja mi sie przed komputerem. Co do żlych myśli to raczej ich nie miewam jestem nastawiona optymistycznie i wiem że wszystko musi być dobrze. Tak trzeba myśleć. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Te nocne wstawanie na siusiu mnie juz dobija.Wstaję chyba z 6-7 razy.W ciągu dnia jest lepiej.Chyba rzeczywiście przestanę myślec że cos może byc źle z maluchem.Wkońcu na pierwszym USG wszystko było jak najbardziej O.K.Maluszek kopie więc jest.Dużo strachu napędziła mi koleżanka która niestety w 16 tygodniu poroniła swoje maleństwo :( Jak sie o tym dowiedziałam to jakoś tak z niecierpliwościa czekałam tego 16 tygodnia.Teraz jestem spokojniejsza.Powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z tym wyliczaniem tych tygodni.Teoretycznie powinnam być w 19 tygodniu (licząc od ostatniego okresu) a z USG wyszło że to już 21 tydzień.I teraz już sama nie wiem który to już tydzień i czy czasem nie zmieni mi się termin porodu.Podobno z USG wychodzi dokładniejszy wiek maluszka.Troche jestem zielona bo to będzie mój pierwszy maluszek.Powiedzcie mi też kiedy mniej więcej trzeba będzie zrobic drugie USG. Pierwsze robiłam 19 kwietnia.Wtedy wyszło że to 17 tydzień. Moja gin jest bardzo ostrożna i z żadnymi badaniami się nie spieszy. Niby to doświadczona babka (swoje lata już ma-chyba jest po sześćdziesiątce) ale jak rozmawiałam z koleżanką to jej już wcześniej robili jakies badani o których ja pierwsze słyszę.Do tej pory robiłam GC,WR, na kiłę,badanie na czystość pochwy,2 razy krew i 3 razy mocz.No i USG raz.Robiłyście jakieś inne badania ?? Pozdrawiam gorąco.Pogoda się poprawiła i chyba wyjdę dotlenić mojego malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziekuje za wasze odpowiedzi[ serce] Troszke sie uspokoiłam, bo chyba rzeczywiscie ruchy są, ale nie potrafię rozpoznać czy to na pewno to. Chcialam się jeszcze zapytac jak jest u was ze współżyciem ?? Nie macie żadnych obaw. Bo my z mężusiem się troszke boimy :( Ale przytulanko jest około raz na dwa tygonie. Myslicie ze to moze zaszkodzic ?? Pozdrawiam Was serdecznie 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunia 21 --- ja mialam usg okolo 3 razy dopochwowe,raz na brzuszku i na ostatniej wizycie lekarz powiedzial ze sobie darujemy bo niby to nie szkodzi ale od czasu do czasu mozna sobie to odpuscic,teraz jak bede w srode to bede miala usg i juz sie doczekac nie moge,bo jestem ciekawa ile dzidzius urosl,zobacze jak sie rusza no mam nadzieje ze dowiem sie plec dziecka. A co do badan to ja mialam tylko krew i mocz i nic poza tym. Etkapetka--jesli chodzi o wspolzycie to nie mialam zabronione,z ciaza od poczatku jest wszystko oki tylko powiedzial ze niema byc ostrego sexu:))) ale nie przesadzamy z czestotliwoscia bo ja sie boje ze moze akurat cos sie stac dzidziusiowi i bym sobie nie darowala,wiec od czasu do czasu i ostroznie:)) pozdrowionka dla wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a wiecie co mnie jeszcze zastanawia....w I trymestrze mialam mdlosci i wymio..z 4 razy teraz w drugim jest oki znacznie lepiej sie czuje i tak mysle czy takie mdlosci moga wrocic czy jeszcze czeka mnie meczarnia w toalecie....a wy jak mysliscie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinker Bell
juz na urlopie- w domku, po przeprowadzce i malowaniu. uff! :) jeszcze tylko praca magisterska i bede szczesliwa. A do pazdziernika jakos mi sie dlugo wydaje. Co do tych ruchow dziecka- wydaje mi sie ze kazda z nas ma inaczej- mimo ze powinnam czuc cos dopiero w 18-20 tygodniu juz od 15 czuje wyraznie jak sie male gramoli- czasami przesunie sie i przycisnie zoladek nawet. To bardzo mile uczucie jak najpierw jest delikatne dotkniecie a potem coraz mocniejsze "buch!" :D a wlasnie- czy pojawil wam sie "suwaczek" na brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny.Flowers-dzieki za odpowiedź.Co do współżycia to lekarz nie zabroniła ale tak jak Flowers powiedziała że \"niema być ostrego sexu :)\" Ja na początku z moim mężusiem strasznie szalałam co skończyło sie abstynencją na ponad 2 tygodnie bo nabawiłam sie poważnego stanu zapalnego i musiałam brać globulki.Teraz ograniczamy sie do 2-3 razy w tygodniu.Dziewczyny nie przejmujcie się tym że może coś stac sie maleństwu.Podobno orgazmy to dobre ćwiczenia dla macicy a maluszek też je lubi bo odczuwa wtedy zadowolenie tak jak jego mamusia.Chodzi bardziej o te możliwości stanów zapalnych i podrażnień bo w ciąży to ryzyko sie zwieksza. Flowers,co do wymiotów to podobno nie powinny już występować.Może jeszcze coś sporadycznie sie trafic ale raczej już z tym koniec.Dla mnie to ratunek bo przez pierwsze 3 miesiące codziennie wymiotowałam po prawie każdym posiłku lub napoju.To było straszne.Ponad 2 misiące nie pracowałam.Flowers dlaczego tak często robili ci USG,czy coś było nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam założycielkę tego topicu! jestem tu zupełnie nowa.Dołączyłam do was dziewczyny chyba 3 dni temu.Ja \"suwaczka\"jeszcze nie mam a mój maluch też zaczą ruszac sie już wcześniej niż powinien.Chodzi tu chyba o to czy potrafimy odróżnić i wyczuc ruchy dzidziusia i jak duży mamy brzuszek.Odkąd mój skarb zaczął się ruszać to wtedy kiedy nie czuje jego kopniaków zaczynam sie martwic.Np.wczoraj cały dzień był spokojny a dziś w nocy dał mi popalić.Nawet ostatnio jego ruchy wyczuł mój mężuś :) Ciekawa jestem dziewczyny czy zastanawiałyście już się nad wyborem szpitala?? Ja chyba już podjęłam decyzję.Ponieważ jestem z Warszawy myslałam że udam się do św.Zofii (najbardziej chwalony szpital położniczy w stolicy) ale tam wyjątkowo trudno sie dostac i mogą odesłać gdzie indziej.Wybrałam więc sobie Wołomin.Zdobył wyróżnienie Fundacji \"Rodzic po ludzku\" na równi ze św Zofią.Jako nieliczny umożliwa poród w wodzie.A własnie?? Zastanawiałyście się nad formą porodu.U mnie napewno będzie to poród rodzinny.A jak jest z wami dziewczyny? Myślałyście już o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunia21 ja mialam tco wizyte usg u tego lekarza to normalne dopiero na jednej wizycie nie mialam bo mowi ze sobie odpuscimy,to jest u nas bezplatne niewiem jak u was,ale z ciązą mialam od poczatku wszystko dobrze.Ta czestotliwosc to chyba zalezy od lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również wszystkim mówię dzień dobry :) I witam załozycielkę. Ewunia 21 ja mam ten sam problem co ty z tymi terminami: wg OM jestem w 17 tygodniu, ale lekarz wpisuje mi 18, ale tylko w swoja kartę ciąży, a z usg wychodzi jeszcze 19. Wiem jedno, że ponoć tylko do 12 tygodnia ciaży mozna dokładnie okreslić termin porodu, bo potem różnie maluszi rosna i zdarzają sie przesunięcia nawet o 2 tygodnie. To kiedy urodzisz, to i tak indywidualna sprawa, więc ja na twoim (i swoim) miejscu bym się nie przejmowała. Jesli chodzi o tzw. schizy, to niestety mnie tez czasami dopadają. Wczoraj zapytałam podczas usg o ew. wady. Gin spojrzał na mnie i zapytał: jakie wady???!!! Wszytko ok.! I serduszko ponoć mocno bije :) niestety nie słyszałam jeszcze, bo sprawdza na usg (chyba ma zepsutą tę aparaturkę do sprawdzania tetna płodu). Ja tez mam za kazdą wizyta robione usg - mój gin po prostu tak ma sprawdza bardzo krótko i potem analizuje już na monitorku, ale ma taką zasadę. Złe mysli staram się od siebie odganiać znajdując sobie zajęcie jakieś. A mam czym sie zająć: moge pogrzebać w ogródku, albo jak \"matka załozycielka topicu\" - pisać tę okropną pracę magisterską! Mam jednak okrutnego lenia jesli o to chodzi. Tinker Bell też ci sie nie chce pisać? Bo mnie okrutnie. Ale muszę sie wyrobic najpóźniej do początku czerwca :( Niestety nie czuję jeszcze ruchów maleństwa, pewnie dlatego, że urósł mi sporo brzuszek i mały spryciarz ma sporo miejsca :) tez nie wiem jaka jest płeć, ale ustaliliśmy z mężem, iż chwilowo nie chcemy wiedzieć, bo a nuż lekarz się pomyli ? Chyba, że pod wpływem chwili zmienimy zdanie na usg połówkowym - wtedy na pewno was powiadomię! Suwaczka na brzuszku jeszcze nie posiadam, a rodzic pójdę z mężem. jesli sie rozmysli, to moja siostra jest mi winna jeden poród. Sama nie idę! Byłam przy porodzie mojej siostry i wiem jak jest w naszym szpitalu pomimo tego, iż ma godło \"rodzić po ludzku\" - nie mam pojęcia co za ... im to przyznał! tak więc na pewno będzie to poród rodzinny:) Pozdrawiam serdecznie wszytskie mamusie i ich brzusie http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20051030/dt/6/k/a7fc/preg.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki Widze, że nasz topik zaczął żyć na dobre i bardzo mnie to cieszy. Martwi mnie natomiast częstotliwośc twardnienia mojego brzuszka od 2-3 dni i musze koniecznie się z tym wybrac do lekarza. Suwaczka na brzuszku też jeszcze nie mam. Czytałam że robi sie on w 4-5 miesiącu, a więc pewnie pojawi sie lada dzień. Jesli chodzi o martwienie się czy wszystko jest z moim maleństwem w porządku- to martwiłam się dopóki nie miałam drugiego USG ( poszłam specjalnie prywatnie ) i nie zobaczyłam , że moja dzidzia sie rusza i ma sie dobrze. Akurat tego dnia poczułam też pierwsze ruchy i od tego czasu jestem spokojna. Później było kolejne USG i lekarz nie wykrył żadnych nieprawidłowości więc jestem raczej dobrej myśli. USG miałam robione 3 razy , raz w 7 tygodniu, raz w 20 tygodniu i raz w 18 kiedy to nie wytrzymałam i poszłam zobaczyć moją dzidzię aby upewnić się ze wszystko jest w porządku. Podobno rutynowo wykonuje się USG 3 razy w ciągu ciązy jeśli ciąża przebiega prawidłowo. Następne USG mam mieć w 30 tygodniu. Miałam robione tylko badania krwi i moczu- dwa razy. Strasznie skąpią na te badania. Innych mi nie robili. Dziewczyny, czy długo się starałyście żeby zajśc w ciążę? My próbowaliśmy przez 9 miesięcy, już się trochę niepokoiłam. Flowers24, jesli chodzi o mdłości to powinny pojawiać się tylko w pierwszym trymestrze, ewentualnie na poczatku drugiego, później nie powinny się zdarzać. Ewunia21, ja też chiałabym mieć poród rodzinny. Nie wyobrażam sobie męczyć się sama. Niech mój mąż zajmie się wrednymi położnymi i ich przekupianiem a ja skupię się na rodzeniu ;) Najbardziej boję się właśnie atmosfery szpitala, nieprzyjemnych położnych i takich przyziemnych rzeczy. Dziewczyny, nie orientujecie się czy musze rodzić w swoim województwie? Czy mogę pojechac do szpitala w innym województwie? Czy trzeba coś wcześniej zalatwiać? A powiedzcie mi czy zamierzacie zapisać się do szkoły rodzenia? I jeszcze jedno. mam taką cichą nadzieję, że jak już wszystkie szczęsliwie urodzimy nasze maleństwa to ten topik nie przestanie istnieć i będziemy tu rozmawiać o karmieniu, pieluszkach , naszych niepewnościch i radościach. Fajnie by było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Dziewczyny powiedzcie mi,chodzicie do gin państwowo czy prywatnie?Ja chodzę prywatnie.Moja lekarz stwierdziła że więcej jak 3 razy nie będzie mnie kierować na USG bo nie ma sensu jeśli wszystko rozwija sie prawidłowo.Ja niestety za USG muszę płacic.U nas w Warszawie najtańsze kosztuje chyba z 50zł ale naprawdę ciężko takie znaleźć.Ja dzwoniłam przed pierwszym USG po kilku klinikach i najtańsze jakie znalazłam kosztowało mnie 70zł.Też chętnie sprawdziła bym sama czy z maluchem wszystko w porządku ale takie ceny nie zachęcają do tego.Co do płci dziecka to ja nie chcę jej znać.Mojej koleżance po 5 USG mówiono że na 100% będzie miała chłopca a dwa tygodnie temu urodziła 100% dziewczynkę :) Wolę sie nie nastawiać. Eli-ja nie musiałam się długo starać o mojego maluszka. Akurat nie był planowany ale oboje się bardzo z niego cieszymy i nie możemy doczekać.Ja troche boję się tego porodu rodzinnego.To nie był mój pomysł tylko mojego miśka.Znam go na tyle że obawiam się że może zacząć pouczać położne i lekarza a już napewno mnie. Będe musiała nim bardziej się zajmować niż skupić na porodzie :) No ale zobaczymy Co do szkoły rodzenia to ja nie będe sie zapisywać.Troszke to kosztuje a i czasu za bardzo nie mam.Poza tym myślę że jesli tyle milionów kobiet przez wieki radziło sobie z porodem to i ja nie powinnam miec problemu.Lekarz też pomaga ci przy porodzie a i sama wiesz wtedy jak najlepiej i najwygodniej ci będzie rodzić,jak oddychać.Poród to taki szok że zapomina się pewnie o wszystkich zaleceniach ze szkoły rodzenia.Słyszałam tylko że jak któraś chce rodzic w wodzie to taką szkołę musi koniecznie ukończyc. Standardowo pozdrawiam wszystkie mamcie i ich brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
Witam ponownie! Bardzo mnie cieszy, że tak często zaczynamy tu zagladać ;) Ja na szczęście wlaśnie skończyłam pisanie pracy magisterskiej, czekam tylko na jej zatwierdzenie. Jeśli chodzi o sex to nie mogliśmy sobie poszaleć od 7 tygodnia aż do 19, ze względu na male komplikacje, na szczęście jest juz wszystko dobrze wiec... ;) My z mężem staraliśmy sie o dzidziusia miesiąc, marzylo nam się aby dziecko przyszlo na świat we wrześniu ( taki mały egoizm z mojej strony ja też sie urodziłam we wrześniu) ale teraz jest mi to bez różnicy i jestem szczęsliwa że będzie :))))) Pozdrowieonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja dziewczyny :) Cieszy mnie to że nasz dialog cały czas trwa i również mam nadzieję że jak już wszystkie urodzimy swoje dzidziusie to będziemy dalej wymieniac się swoimi doświadczeniami.Pewnie ruch będzie tu mniejszy bo wiadomo-takie maluchy zajmują uwagę przez cały dzień ale napewno znajdzie każda troszke czasu żeby tu zajrzeć :) Już któraś z kolei z was moje panie to przyszła mama-magister.Troche wam zazdroszczę :( Ja swoje studia musiałam przerwać.Chciała bym bardzo wrócić ale nie wiem kiedy mi sie to uda.Studia kosztują.Własnie z tego względu je przerwałam.Wolę te pieniążki odłożyc na dzidziusia-jest dla mnie najważniejszy :) Pozdrawiam dziewczyny was i zawartość waszych brzuszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ewuni 21
I tak powinna zrobic kazda normalna mama, ktora stawia potrzeby dzieckoa nad swoje.. Bo macierzynstwo to nie chwytanie trzech badz czterech srok za ogon ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka !!! Wtiam wszystkie nowe mamusie . Dalej nie czuję ruchów dziecka, ale moja gi powiedziała mi że ja moge dopiero czuc ok 20 tygodnia więc sie na razie nie martwię. Zresztą na ostatnim usg widziałam że maleństwo sie rusza i jest ok. Więc niech mój uparciuszek da mi znac o sobie kiedy bedzie miał na to ochotę. flower24 - ja na pewno pójde na szkołe rodzenia a co sie tam nauczę to juz inna sprawa, ale myśle że się zawsze przyda. Tylko że podobno w Katowicahc przy tym szpitalu gdzie idę rodzic jest odpłatna - w tym roku 250 zł!!!!!! Skandal !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie w ten piękny dzionek.Pogoda dzisiaj zachęca do długich spacerków :) Weekend też podobno ma byc słoneczny i ciepły (nareszcie robi się fajniutko) Agus7-u nas w Warszawie za szkołę rodzenia trzeba zapłacic od 300-450zł i to nawet w tych przyszpitalnych.To jest dopiero skandal!! I Naprawdę nie słyszałam żeby gdziekolwiek u nas była darmowa szkoła.Nieźle sobie liczą \"bo to stolica\"Wczoraj byłam u internisty bo nabawiłam sie zapalenia krtani to szanowna pani lekarz zjechała mnie za to że nie chodzę państwowo na wizyty do gin.Litości!! Opieka jest niewspólmierna z prywatną.Ja płacę za każdą wizytę 70zł ale przynajmniej siedzę w gabinecie mojej gin ponad godzinę.Zawsze wyjasnia mi wszystko ze szczegółami,dokładnie bada.Czuję że dba o moje maleństwo.Po pierwszym USG kazała mi przyjechać do siebie (przyjmuje u siebie w mieszkaniu) i nieodpłatnie wyjasniła mi wszystko.Raz byłam państwowo i więcej nie pójdę.Nie wiem jak u Was dziewczyny? Może poprostu u mnie w przychodzi rejonowej nie ma porządnych lekarzy :( Moje maleństwo znowu zbudziło mnie w nocy swoimi kopniaczkami :) Wasze też tak się w nocy wiercą na wszystkie strony?? Mam jeszcze jedno pytanie do was dziewczyny.Czy wam dużo urosły piersi?? Ja zaczynam sie martwic.Nigdy nie miałam za duzych (75B) a teraz też coś nie chcą rosnąć.Mojej koleżance już w 3 miesiącu strasznie sie powiększyły.U mnie tyle że co jakiś czas cos z nich wycieka i to wszystko.Czy wam lekarz też kazał zrobić cytologię? Pozdrawiam was wszystkie i wasze brzuszki.Czekam na wasze wypowiedzi.Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ale zescie sie rozpisaly w koncu jest co czytac:)) A wiec tak,jesli chodzi o wizyty to jezdze do leszna bo w gostyniu o lekarzach i naszym szpitalu niema dobrej opini:)poza tym moja siostra mieszka w lesznie tez jest w ciazy i razem chodzimy do jednego lekarza no i jak ona sie pospieszy to razem urodzimy:))Takze wiyty mam prywatnie place 50zl usg lekarz posiada takze to jest gratis:) Cytologie mialam na poczatku ciazy i koszt.10z Tak wiec na lekarza narazie nie moge narzekac:) A co do staran o dziecko to u mnie dlugaa historiaa:) Poniewaz my od 3 lat zero zabezpieczenia,twierdzilismy ze kochamy sie,razem mieszkamy,jestesmy zareczeni i raz sie zyje wiec co ma byc to bedzie.No ale nic i nic wiec pomyslalam nawet ze juz jestem bezplodna,kiedys leczylam sie na tarczyce i lekarz i zapisal podwojna dawke leku chormonalnego no i caly okres mi popirni...przez ms krwawilam i glupia nawet do lekarza nie poszlam tylko jak porzadnie zaczelam krw...ze po nogach doslownie mi lecialo,no i przez to bylam przekonana ze pewnie dlatego nie zachodze w ciaze:( Az pewnego pieknego dnia\"cioteczka\"nie przyjezdza,ja oczywiscie pomyslalam ze pewnie ze mna cos nie tak,jakies damskie choroby,jedyne co mnie zdziwilo ze piersi takie pelne zaczelam dostawac,no i siorka zaczela mi truc ty pewnie w ciazyitp mowie no chora gdzie ja to nierealne...akurat mialam nocki i tak strasznie mi sie chcialo spac a ta nodalej idz po test,i juz sama nie wytrzymalam i zrobilam tescik,momentalnie 2 kreseczki i az sie poplakalam,sama niewiem czy nerwy puscily czy ze szczescia,takze jak pojechalam na wizyte to bylam w 8 tyg.Wiec mozna powiedziec ze to wpadka:)ale bardzo szczesliwa dla nas,takze w sierpniu mamy slubek zeby dzidzia urodzila sie w prawdziwej rodzince:)) Ale jak widzicie troche trwaly te \"starania\".Oczywiscie na podtrzymanie bralam Duphaston i narazie naszczescie jest wszystko dobrze bez komplikacji a wiec oby tak dalej:)) A co do tematu zeby po porodzie dalej tu trwaly rozmowy to jestem za,nawet juz wczesniej przeszlo mi to przez mysl,taka wymiana zdan,doswiadczen to sie nawet przydaje.Ale nic kobiety,strasznie sie rozpisalam takze uciekam,przyjemnosci wam zycze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno,co do szkoly rodzenia jesli bym sie zdecydowala to licze po cichu ze bede miala za darmo,bo mojego przyszlego meza ciotka prywatnie prowadzi no i to prawie rodzina:)a mi teraz szkoda na wszystko pieniedzy,najchetniej to cala wyplatke moglabym poswiecic na ciuszki itp do dzidzi,ale Robert mnie powstrzymuje narazie,ciagle powtarza nie spiesz sie zaczniemy zakpuki we wakacje,ale i tak go nie posluchalam dwa kaftaniki i spioszli juz mam bo byly takie slodkie ze nie moglam sie oprzec pokusie:))calusy dla was wszystkich i piszcie rozne ciekawostki bo to milo sie czyta:)pa mamusie mozna powiedziec ze 26maja mamy juz swoje swieto:)))🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie dziewczyny!!rzeczywiście-wszystkie powoli zaczęłysmy sie rozpisywać.Ale podzielam opinie Flowers-miło się czyta coś dłuższego.U mnie z dzidziusiem to też można powiedzieć że była wpadka:) Też od początku bez żadnych zabezpieczeń bo mój kochany przyszły mężuś był święcie przekonany że nie może mieć dzieci.Robił kiedys badanie i wyszło że marne szanse żeby mogł u którejś coś więcej zdziałać a tu proszę-niespodzianka!! I to jaka miła :) Ja za USG niestety płacę-tak jak wczesniej wspominalam-70zł a za cytologię-50zł.Strasznie wszystko drogie.Za jedne badania (na czystość i GC) zapłaciłam-trzymajcie sie teraz-115zł!!! U mnie w przychodni nie robią.Nie wiedziałam gdzie można takie badania zrobić to zadzwoniłam do mojej lekarz i ona mnie skierowała.Jak bym miała podliczyć ile kosztuje mnie ciąża to aż nie chcę myslec-a to dopiero połowa.Flowers-gratuluję!! My dopiero pobieramy się w przyszłym roku.Terminu jeszcze nie mamy.Ja też chciała bym już latac za ubrankami dla dzidziusia i czasami jak znajdę coś słodkiego to mam straszną ochotę to kupić ale jakos się trzymam.Też zakupy bedziemy robic dopiero w wakacje.Zresztą kilka ubranek już dostałam od mojej siostry po jej małej córeczce.Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze jak wy się odzywiacie w ciąży.Ja jem to samo co przedtem i wcale nie w większych ilościach.Staram się tylko bardziej urozmaicać i jeść więcej warzyw , owoców i nabiału .Strasznie lubię teraz pomidory i jabłka!! Ostatnio w sklepie miałam chcęć na sok z ananasów i grapefruitów ale obok stał Fit wielowarzywny i z rozsądku wzięłam to paskudztwo :) Więcej tego nie zrobię-ble!!Codziennie piję też przynajmniej szklankę mleczka.A, i chciałam zapytać was czy stosujecie jakies kremy przeciw rozstępom?Ja jak dotąd nie ale myślę żeby cos takiego sobie kupić.Możecie polecic jakiś dobry krem?? Buziaczki dla wszystkich mamusiek i ich maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-26
Witam serdecznie!! Nareszcie moge coś napisac, bo mam neta w domku. Czytam Was od pewnego czasu i bardzo mi sie tu podoba. Ja mam termin na 12.10. Narazie przytylam 3 kg a to juz poczatek piatego miesiaca. "Suwaczka"(strasznie podoba mi sie to okreslenie) jeszcze nie mam i chyba nie czuje kopniaczkow mojej dzidzi, albo nie potrafie ich jeszcze rozpoznac. Mdłości żadnych nie miałam. Usg mam robione przy kazdej wizycie. No i jeszcze to siusianie nocne, tez wstaje w nocy, wiec chyba to normalne. No a w dzien tez mam ochote sie przespać choć godzinkę. Cieszy mnie to, że i Wy kochane macie podobne odczucia. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIka-26
Witam ! Propomuję napiszcie o swoich "mieszankach w jedzeniu". Ja ostatnio pomieszałam kapustę kiszoną z winogronami. Miałam straszną ochotę na te rzeczy w jednym czasie, a że były pod ręką to się skusiłam. No i oczywiście nic mi po tym nie było. Widocznie mój maluszek tego akurat potrzebował. Hi hi hi Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika26-a skąd jestes? Nasza tabelka NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką .......? *Ewunia21..............01.10.2005........................2.......Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005 · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków . Flowers24.............11.10.2005......................5.........Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........4.......Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005.....synek.........2..........Toruń .Emelle....................12.10.2005......................2,5.......Kraków * Nika-26...................12.10.2005.......................3..........?..... · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005...............1....Lubin/ dolnośląskie · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.....................1,5.........Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice .Lui27.....................18.10.2005 · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005...................4 Szczecin · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005.........corka?........6 ...Bad Urach · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 .Miśka30..................26.10.2005...............................Warszawa . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz .Dota28...................30.10.2005 .Adamisia.................31.10.2005......................3.........Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunia21 polecam ci na rozstepy krem Fisan kosztuje okolo20zl polecil mi go lekarz gdyz bardzo wczesnie pojawily mi sie rozstepy,moj gin mowi ze widocznie mam podatna skore no ichyba ma racje bo jak zeszly po kremie to znowu mialam nyguska i zaniedbalam a brzusio mi mocno juz urosl no i znowu sie te rozstepiska pojawily takze uzywam Fissan i w miedzy czasi oliwke,bo ja wogle mam strasznie sucha skore,nie moge sobie z niaa dac rady dove tak reklamowali a nawet on nie pomaga,zastanawiam sie czy nie wybrac sie w tej sprawie do dermatolog... A odzywiac..hm no staram sie jesc warzywa ,owoce pic soki ale nie ukrywam 1trymestr mialam okropny,nic mi przez gardlo nie chcialo przejsc,wstret do wiekszosci rzeczy i raz zwy...i bylo w tym ciut krwi przestraszylam sie i staralam sobie wpychac jakos jedzenie,ale porzadny apetyt dostalam po swietach wielkanocnych i pierwsza zachcianka to nafaszerowana pepsi ktora moglam pic na okrągło,jednak z czasem sie poprawilam i pije wode,soczki marchwiowe,uwielbiam Kubusie:)popijam tez mleko,z warzywami to kiepsko ale owoce uwielbiam,a na sniadanko moglabym jesc michami!!kulki czekoladowe z mleczkiem:))ale tak do konca nie wierze ze to wszystko w sklepach takie \"nie chemiczne\":))nawet te warzywka i owoce sa pewnie niezle faszerowane:)) Nika26 witam serdecznie im nas wiecej tym lepiej:))tzw\"myrdawek\"nie robilam ale moja siostra mi opowiadala ze ona czasem robi jakies myrdawki w żołądku,wiec pewnie to normalnie ciazowe zachcianki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-26
Jestem z Wrocławia Ja uzywam kremu Gerber na rozstępy z kompleksem ujędrniającym i jak narazie jestem zadowolona. Kupiłam w aptece, kosztuje 25 PLN. Aha i kondycja mi strasznie siadła... Już sobie szybko nie mogę pochodzić, bo się szybko męczę i dostaję zadyszki. Też tak macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Flowers-zaraz biegnę do apteki po ten krem.Co do skóry to powiem ci że też mam suchą i dobrze na nią działają mleczka-wypróbuj sobie Pur Desir de Lilas z Yves Rocher.Nie jest drogie-ok 20zł a pieknie pachnie i naprawde dla mnie jest super.No i też może być Balsam do ciała Masło kakaowe z Ziaii.Te wszystkie Dove są chyba lekko przereklamowane bo mi tez nic nie dawały a po tym balsamie z jakimiś drobinkami skóra mnie niemiłosiernie swędziała-musiałam szybko zmyc.Na początku ciązy jedyną rzeczą którą mogłam przez cały dzień pochłaniac były własnie jakies płatki na mleku (Nesquik,Cheerios,kukurydziane itp) a i dotąd lubie sie nimi opychać.Kubusie też lubię-najbardziej tego z bananem.Rzeczywiście w sklepach te owoce i warzywka o tej porze roku moga byc np.proszkowane.Ale najlepiej udać sie na jakis bazarek.Tam jest większa pewność że warzywa są z działki.Tym bardziej jak np.widzę typową, starą wiejską kobiecinę z jakimiś mało wyględnymi pomidorkami.Ale te to dopiero smakują i pachną!!Mniamm!A na coca-cole tez często mam chęć ale staram sie ograniczać do minimum:) Nika-26-ja wogle mieszanek nie robię.Nie cierpię tez ogórków a wiem że kobiety w ciązy często się nimi zajadają.Za mnie takie mieszanki robi mój mężuś.Ostanio zajadał się serkiem wiejskim po czym zaraz zjadł bigos.Ja po czymś takim siedziała bym w WC przez pół dnia :) Piszcie,piszcie moje panie.Robi sie rzeczywiście niezły ruch tutaj.Pozdrawiam!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Nika-26 i za Twoją radę co do kremu.Teraz to już nie wiem który kupić: ) Nasza tabelka NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką .......? *Ewunia21..............01.10.2005........................2.......Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005 · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków . Flowers24.............11.10.2005......................5.........Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........4.......Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005.....synek.........2..........Toruń .Emelle....................12.10.2005......................2,5.......Kraków * Nika-26...................12.10.2005.....................3........Wrocław · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005...............1....Lubin/ dolnośląskie · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.....................1,5.........Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice .Lui27.....................18.10.2005 · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005...................4 Szczecin · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005.........corka?........6 ...Bad Urach · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 .Miśka30..................26.10.2005...............................Warszawa . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz .Dota28...................30.10.2005 .Adamisia.................31.10.2005......................3.........Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć drogie mamy Widze że temat jedzenia jes całkiem ciekawy. Ja obiadam sie chyba prawie wszystkim i prawie wszystko mi służy. Zdarza się, że mam na cos zachcianki, ale sa one raczej takie typowe np: w tej chwili zjadłabym barszczu ukraińskiego albo krokiety z kapusta i grzybami popijając barszczykiem czerwonym. Na dziwne mieszanki jakoś nie mam ochoty. Napoje gazowane chętnie bym piła, ale tak jak i wy staram sie je ograniczać do minimum, za to soki Carotelli w dużych ilościach(napewno niedługo będziemy od nich pomarańczowe jak słoneczko będzie tak ładnie nas dogrzewać). Nabiału połukaw w ogromnych ilosciach w szczególności serki kremowe i wiejski z rzodkiewka i szczypiorkiem i oczywiście rano kakao. I koniecznie w ciągu dnia musze zjeść coś słodkiego: cukierka, batonika czy jakieś ciacho. Nie moge sobie jakoś tego darować. A co do kremów na rozstępy, to mogę polecić Gerbera i Fissan. Stosowałam je w pierwszej ciąży i bardzo sie sprawdziły, myśle że teraz też tak bedzie. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu drogie Mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×