Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

a ja aż sie boje pomyslec o porodzie pierwszego synka rodziłam 16 godzin z męzęm i nie wyobrażam sobie isc tam bez niego uważam ze wszyscy sa milsi w szpitalu jak kobieta jest z męzem...zreszta jest sie do kogo przytulic, komu pożalic ,nie wyobrazam sobie tych 16-godzin bez niego... ale ciarki mnie przechodza jak pomysle ze drugi raz bedzie tak samo pocieszające jest tylko to że ten ból z chwilą zobaczenia dzidzi mija jak rekką odiąl i zaraz po porodzie myślałam _ WARTO BYŁO bo synio był taki piękny , słodziutki...to był najszcześliwszy dzień w moim zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok zaraz podsylam fotki:)) emelle ja ciuszkow za duzo nie kupuje,mam jedne spiochy z najmniejszego i ciut wiekszego rozmiaru tak samo kaftaniki i pajacyki,potem mam pare roznych body ale to juz na ciut wieksze bo byla fajna promocja,a reszte sie kupi w trakcie wychowywania bobaska,bo napewno nie jeden ciuszek bedzie jeszcze w prezencie:)) Sylwia26 ja balam sie jakis czas temu porodu,ale po szpiatlu jak tam babeczki opowiadaly to mialam mniejszy strach a teraz jak jest juz wyprawka w domu to tak bardzo bym chciala juz tego dzieciatka i strach wogle mnie opuscil,ale pewnie przed sama porodowka zaczna sie nerwy:)))tlumacze sobie ze niektore kobitki rodzily z 6 razy i zyja a ja jednego mialabym nie dac rady:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Maju* -ja pierwszego bąbla rodziłam w sumie 13 godzin (bo to się liczy od odejścia wód płodowych - w moim przypadku od ich saczenia się od 11.00) ale bóle zaczęły mi się dopiero około 21.00 a Mateuszek urodził się o 00.10 po trzech parciach! chciałabym żeby teraz też tak było!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Cześć, Dziewczyny odpowiedziałam na maile :) Jeżeli chcecie tą listę adresów mailowych to podsyłajcie swoje maile ... albo zaraz zrobię listę tych co już mam z wcześniejszych postów i będzie się można dopisywać. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
NICK email karen ka serena29@o2.pl sylwia30 sylwiafranczak@wp.pl majaca nadzieje adamczykkatarzyna@wp.pl frezja73 frezja73@o2.pl agus7 agamuszka@interia.pl flowers flowers22@interia.pl yalu yalu@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
tak myślałam - zaraz spróbuje poprawić NICK ........................email karen ka................... serena29@o2.pl sylwia30.................... sylwiafranczak@wp.pl majaca nadzieje.......... adamczykkatarzyna@wp.pl frezja73.................... frezja73@o2.pl agus7........................agamuszka@interia.pl flowers..................... flowers22@interia.pl yalu......................... yalu@gazeta.pl jak któraś wie jak to zrobić lepiej to poprawcie ... acha przypuszczam, że można się dopisywać tak jak do naszej tabelki .... zaraz zrobie próbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
NICK ........................email karen ka................... serena29@o2.pl sylwia30.................... sylwiafranczak@wp.pl majaca nadzieje.......... adamczykkatarzyna@wp.pl frezja73.................... frezja73@o2.pl agus7........................agamuszka@interia.pl flowers..................... flowers22@interia.pl yalu......................... yalu@gazeta.pl xxxx........................xxxxxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
ok - dokładnie tak - żeby się dopisać wystarczy skopiować tabelkę do swojej wypowiedzi i uzupełnić (ja dałam zwykłe kropeczki żeby rozdzielić kolumny ale jak któraś wie jak to bardziej profesjonalnie zrobić to poprawcie) To jeszcze raz wklejam tabelkę: NICK ........................EMAIL karen ka................... serena29@o2.pl sylwia30.................... sylwiafranczak@wp.pl majaca nadzieje.......... adamczykkatarzyna@wp.pl frezja73.................... frezja73@o2.pl agus7........................agamuszka@interia.pl flowers..................... flowers22@interia.pl yalu......................... yalu@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
oj znalazłam jeszcze jeden mail u siebie w poczcie :) NICK ........................email karen ka................... serena29@o2.pl sylwia30.................... sylwiafranczak@wp.pl majaca nadzieje.......... adamczykkatarzyna@wp.pl frezja73.................... frezja73@o2.pl agus7........................agamuszka@interia.pl flowers..................... flowers22@interia.pl yalu......................... yalu@gazeta.pl emelle.......................mpopowa@yahoo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ !!! Tinker Bell - swoją wagą się nie martw bo ja też myślałam że przytyję maksymalnie 10 kg a tu dopiero 7 m-c a ja już tyle przybrałam. Przede mną 2 miesiące gdzie dzidzia będzie pewnie intensywnie rosnąć, ale staram się tym nie martwić , Jak urodzę to postaram się to szybko zrzucić i myślę że te nieprzespane noce mi w tym pomogą. Ale jeśli dziecko mieści się w normach to nie ma się czym martwić. maja - fajne masz koleżanki w pracy. Chociaż ja się ostatnio ucieszyłam jak koleżanka mi powiedziała że mam już duży brzuch , bo cały czas mierzę sobie obwód czy mi się nie zmniejsza bo znowu raz zdarzyły mi się te dziwne upławy i bałam się że to moga być wody płodowe. Więc jak usłyszałam że mam duży brzuch to aż podskoczyłam z radości. flowers24- ja też kupiłam pościel bez baldachimu bo pozwoliłam o tej jednej rzeczy zadecydować mojemu mężowi a on stwierdził że to wieś , chociaż ja tak nie myślę i mi się podoba i miałam ochotę chociaż jedną kupić to ustąpiłam. Biedna ta Twoja siostra !!! Ma super wakacje!!! emelle - Miłej zabawy !!! Tylko nie szalej !!! Ja na razie jakoś porodu się nie boję , bo jeszcze nie wiem gdzie będę rodzić i czy bedzie w końcu przy mnie mąż. Ale gdzieś tam w serduszku zaczyna kiełkować małe ziarenko strachu!!! Ale głowy do góry przecież robimy to dla naszych maluchów!!! a dzisiaj byłam u dentysty bo wypadła mi po raz drugi plomba, niestety już reklamacji nie było możliwości bo za długi czas upłynął. I zamiast iśc do mojego lekarza faceta który juz mnie zna poszłam do młodej babki , chyba zaraz pod studiach która pewnie to zrobiła dobrze ale trzymała mnie na fotelu godzinę i użyła do tego chyba wszystkich możliwych narzędzi !!! Ja jestem najgorszą pacjentką u dentysty , bo mdleję i robie różne dziwne rzeczy , więc ze mną trzeba się rozprawiać bardzo szybko , ograniczać ilośc narzędzi i robić to SZYBKO !!!! Oczywiście na fotelu robiło mi się słabo , bo jak można leżeć u dentysty. I jedyną myślą było że WOLĘ RODZIĆ !!!!! Mam nadzieję że nie zaszkodziłam dzidzi ,ale niestety musiałam iść. Jutro sobie to wynagrodzę bo chyba jadę na zakupki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!! Flowers24 -super zdjęcia! bardzo ładnie wyglądałaś!!! :) jutro czeka mnie wizyta u lekarza.mam nadzieje że wszystko będzie ok. z dzidzią!!?? ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delphi 31
Witajcie:) Byłam u diabetyka cukier jest trochę podwyższony, ale nie jest to jeszcze cukrzyca, także jestem trochę uspokojona. Mam trzymać zdrową dietę, czyli unikać słodyczy i powtórzyć badanie za miesiąc.Mam nadzieję że poziom da się wyrównac dietą. Emelle współczuję problemów ze snem, ja wymyśliłam swoisty sposób wstawania z łóżka, prawie akrobacje ale bez bólu.Do ubikacji w nocy pomykam nawet do 5 razy i nic mnie wtedy nie powstrzyma. Co do wesela podziwiam że idziesz, ja ruszam się z domu tylko najdalej 30 km od szpitala wolę być w jego promieniu. Może tak mnie nastroiły te dwa pobyty tam? Kobitki nie zapominajcie o rozpieszczaniu się przez te 2 miesiące. Ja cały czas pomykam to do skansenu, ogrodu botanicznego na spacerki nad jeziorko i do stadniny ale niestety tutaj to tylko w roli biernego obserwatora:)Sprawiam sobie też raz na jakiś czas prezent typu nowa muzyka lub książeczka. Stwierdziłam że dobrze mi to robi na oderwanie się od strachu przed porodem, bólem i innymi złymi myślami:) Poza tym kojące są spotkania z przyjaciółmi. Koleżanki które mają już dzieci to doskonali przewodnicy po sklepach dla maluszków. Wytrwale tłumaczyły mi co to są pajacyki, rożki itp:) Ważne są ich rady co jest zbędne a co jest niezbędne. Dzięki temu nie kupuje leżaczka tylko fotelik samochodowy taką kołyskę która będzie też spełniać funkcję leżaczka. Znalazłam za 125 zł niezłe wykonanie, materiał i niewiele się różni od tych chicco i Graco. A ceną na pewno. Yalu jakbys mogła prześlij mi jeżyk niemowląt w wersji elektronicznej . Pewnie jest super. Będę wdzięczna:) Aguś pocieszyłaś mnie że nie wiesz jeszcze jaki szpital, ja też się waham. Acha czy wiecie czy w foteliku samochodowym jest niezbędny taki wałek potrzymujący główkę dziecka w czasie jazdy, ten mój tego nie ma, widziałam że chyba niektóre Chicco też nie mają . Jak macie jakieś doświadczenia na ten temat to byłabym wdzięczna. Pozdrawiam Wszystkie Mamy i ich Brzusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delphi 31
:) karen ka................... serena29@o2.pl sylwia30.................... sylwiafranczak@wp.pl majaca nadzieje.......... adamczykkatarzyna@wp.pl frezja73.................... frezja73@o2.pl agus7........................agamuszka@interia.pl flowers..................... flowers22@interia.pl yalu......................... yalu@gazeta.pl emelle.......................mpopowa@yahoo.com Delphi 31 ...................nebos@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej !!! widzę że nie dostałam wszystkich zdjęć ! Prosze o dosłanie !!! delphi31- fajnie że jest ok ! A myślę że dieta nie jest bardzo drastyczna więc da się wytrzymać , zresztą robisz to dla dzidzi. Dzisiaj chyba szykują się zakupki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mająca nadzieje- nie miałam tyle szcześcia co ty do szpitala trafiłam o 3 w nocy zaczełam odczuwać pierwsze skurcze i odszed mi taki czop wyglada jak śliwka węgierka i ma galaretyowata konsystencje o 5 dojechaam do szpitala przy pierwszym badaniu na Izbie przyjęć zaczeły się sączyć wody tj ok 5.30 o 9 rano zaczely sie bóle no ale dajmy na to takie znośne...ok 11 zaczeł9o byc naprawde nieciekawie i tak az do 18 30 o której to godzinie oznajmili mi ze jest pełne rozwarcie zaczeła sie ta czesc w kt nalezało przec nie wiem czy nie potrafiłam tego robic czy juz nie miałam siły ale połozna z lekarzem wydusili mi małego o 18 55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Wyslalam zdjecia do wszystkich tych, ktore sa na liscie sporzadzonej przez yalu. Mam nadzieje ze doszly. Czekam na zdjecia od Was :) Yalu pisalas wyzej ze wyslalas jakies maile. Ze zdjeciami? Do mnie nic nie doszlo. :( Delphi31 - ciesze sie ze badania wykluczyly cukrzyce. Jednak uwazaj na siebie i trzymaj sie diety! No ja na miare mozliwosci sie rozpieszczam, ale jak na dluzsza mete mozna sie rozpieszczac w lozku? Duzo czytam, slucham muzyki, troche sobie medytuje i poddaje sie masazom meza, ale nic poza tym. Tak chetnie bym gdzies wyszla. Poszla gdzies do parku i polozyla sie pod jakims drzewkiem. Albo wybrala sie na wieczorny spacer nad morze. Hmmmm... 18.08 mam wizyte i wierze ze dostane w koncu pozwolenie na wstawanie z lozka i wtedy bede na nowo korzystac z tych zapomnianych juz urokow zycia. Agus7 – usmiechnelam sie w duchu gdu przeczytalam o Twoich super szybkich wizytach u dentysty. Ja to chyba nienormalna jestem, ale ja u dentysty tak sie relaksuje ze czesto zapadam w drzemki co mojego dentyste doprowadza do szalu bo mu wtedy zamykam paszcze. Wiec zazwyczaj wychodze od niego z zarozowionym policzkiem bo mnie co chwile prewencyjnie trzaska w twarz zebym mu nie zasypiala. Natomiast fryzjer to dla mnie trotura. Nienawidze jak ktos mnie szarpie za wlosy czy wlewa hektolitry wody do uszu przy myciu glowy. Tinker Bell – nie przejmuj sie waga! Ja kiedys w wyniku unieruchomienia w szpitalnym lozku i leczenia tonami sterydow przytylam 20 kg w jeden miesiac!! Wyobrazasz sobie jaki to stres dla skory przytyc w tak krotkim czasie? 16 zrzucialam a 4 mi zostalo ale przyznaje ze diety i nadmiar ruchu sa dla mnie wysoce stresujace wiec unikam jak moge. Chociaz gdyby mi przeszkadzaly te kg to bym sie z nimi rozprawila. Ty ze swoimi tez sie rozprawisz, zobaczysz!!! Flowers24 – ja ostatnio przeczytalam w newsach na interii, ze w USA urodzilo sie dziecko wazace ponad 6 kg!!! Niezla kruszynka, co? Sylwia26 – ja sie porodu jako takiego nie boje, bo u mnie sie mowi o wykonaniu cesarki, wiec trudno mowic o bolu i fizycznym zmeczeniu w trakcie porodu. A to ze bede pocieta tak ze od kichniecia beda mi oczy wychodzic na wierzch to inna para kaloszy. Ja sie boje natomiast znieczulenia ZO, bo znam kilka dziewczyn ktore go mialy i bardzo narzekaja na bole w kregoslupie w miejscu wklucia. Pomimo ze w ich przypadku od porodu minelo juz klika lub kilkanascie miesiecy. Tak wiec skutkow ubocznych ZZO troche sie boje. Wiem, ze te bole to nie jest regula, wiec ja sie nastawiam jednak pozytywnie, ze mnie omina. Zobaczymy Majaca nadzieje- Tak, moj maz to Wloch. Pozdrawiam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Cześć, Delphi - super, że cukier nie taki zły i mam nadzieję, że zbijesz go dietą. Książeczkę właśnie Ci przesłałam i rzeczywiście jest dość fajna :) Dobrze, że dopytujesz koleżanek co i jak - nawet nie wiesz ile pieniędzy przy tym zaoszczędzisz, a faktycznie te dzisiejsze bajery chociaż śliczne i kolorowe to nie zawsze przydatne a ceny ogromniaste .... Z tym wałkiem w foteliku to szczerze mówiąc nie wiem bo przy pierwszym dziecku mieliśmy przystosowaną do przewożenia w samochodzie gondolkę (akurat tego nie polecam bo zajmuje mnóstwo miejsca i jest niewygodna w przenoszeniu). Teraz ten fotelik co kupiliśmy ma takie cuś jakby kapturek i to ma chyba trzymać główkę - zobaczymy w praniu jak to wyjdzie - jak główka będzie latała na boki to dokupimy wałek jak nie to nie. Maja - nieciekawy poród miałaś nie ma co. U mnie przebiegało to ciut krócej (pod 15 godzin) i bez odejścia wód ale i tak skończyło się cesarką bo dziecko było ponoć za duże. A właśnie możesz mi napisać czy miałaś bóle krzyżowe i czy czułaś wcześniej, że miednica Ci się rozchodzi (prowadzę takie prywatne małe badania na ten temat dla własnego użytku .... chodzi o to, że wogóle nie miałam bóli krzyżowych ani przed ani w trakcie porodu, brzuch też mi się wcześniej nie obniżył, ani nie czułam rozciągania wiązadeł ... i zastanawiam się czy to miednica mi się nie rozeszła i czy to nie było przyczyną ... bo jak tak to nieciekawie ...) Karen ka - za chwilę spróbuję wysłać zdjęcia tylko mi coś strasznie przytyka skrzynkę więc to się ślimaczy Oby wszystko było u Ciebie ok żebyś mogła iść na ten spacerek :) i wogóle wstać z łóżka A cesarki bardzo się nie bój jeżeli Cię czeka - nie jest aż tak źle - tzn. jasne, że brzuch trochę boli po zwłaszcza przy zmianie pozycji ale jak tylko potrzebujesz to będą Ci dawać leki przeciwbólowe i da się wytrzymać a przy wstawaniu itp. to boli raczej tak jak przy zakwasach (tak to pamiętam) i poprostu boisz się wstać. Co do zzo to ja się też boję bardzo (prawdopodobnie też czeka mnie cesarka chociaż może najpierw popróbują naturalnego - to się jeszcze nie rozstrzygnęło) bo jeszcze nie miałam ( poprzednio miałam narkozę) ale zzo jest bezpieczniejsze i przynajmniej można zobaczyć Dzidziusia po wyjęciu z brzucha. A te bóle kręgosłupa to podobno rzadko są i wynika to raczej z doświadczenia anestezjologa (tak mi powiedział lekarz). pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
Trochę się nie odzywałam byłam trochę zajęta,mój synek obchodził urodziny więc urządziłam mu małe przyjęcie piekłam torta i ciasta cały dzień nie miałam czasu żeby usiąść do komputera.Dzisiaj nadrabiam zaległości.Agus 7 ja nie stosowałam takich maści zawsze kiedy odczuwałam jakiś dyskomfort to smarowałam brodawkę mlekiem z piersi naprawdę nie ma lepszego lekarstwa.Dokładnie wczoraj też miałam przeżycia u stomatologa ból nie przyjemny ,założyła opatrunek .Wychodzę z przychodni i wtedy w połowie drogi do domu ugryzła mnie osa z tego wszystkiego popłakałam się na ulicy taki mnie smutny nastrój opanował .Maja ja bym z takimi babami nie wytrzymała ja poprostu nie cierpię jak ktoś mi tak prosto w oczy mówi ;masz duży brzuch; chociaż ja uważam że mam odpowiedni i kiedy patrzę na siebie z przodu to on mi się bardzo podoba ja narazie przytyłam około 14 kg a dzidziuś w ubiegłym tygodniu ważył 1,5 kg więc jeszcze trochę przybedzie.TINKER BELL jeśli zawsze byłaś szczupła to nawet większy przyrost wagi takiego śladu na tobie nie zostawi wrócisz do dawnej formy-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yalu- skoro prowadzisz badania :-) miałam bóle krzyzowe, ale tylko w trakcie porodu..wcześniej nie odczuwałam zadnych buli nic mnie nie bolało w przeciwienstwie do tej ciązy w kt jestem teraz. Bardzo czesto bola mnie kości łonowe . I tą ciążą i poprzednią mam bardzo wysoko brzuch przynajmniej pani ginekolog mi zawsze to powtarza na wizycie i nie zauważyłam zeby mi sie opuścił , nie bolała mnie tez miednica i nie czułam zeby mi sie rozchodziła Teraz cierpie czasem na bule w podbrzuszu ale zauwazyłam ze tylko wtedy jak duzo chodze danego dnia, no i czasami pod wieczór puchną mi teraz troche nogi jak któraś z was ma jakiś genialny sposób na uczucie lekkości w nogach ...była bym b.b.b wdzieczna ania 30- no to cie doskonale rozumiem bo ja tez nie lubie uwag na temat jaki mam brzuch i jaka jestem gruba jestem juz w ósmym m-cu i mam urodzić dzuiecko a nie mrówke to jak mam wygladać , pewnie ze jak nie byłam w ciązy to widziałam kobiety kt moim zdaniem wyglądały bardzo grubo tak mi sie przynajmniej wydawało ale w zyciu nie dałabym im tego do zrozumienia Ja sie ciesze strasznie ze bede miała dzidziusia i nie mam najmniejszego zamiaru zamartwiac sie wyglądem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach kobitki strasznie sie dzis nudze i jestem caly dzien senna:( Zauwazylam ze jak wypije mleko albo sama wode to moj dzidzius strasznie szaleje w brzusiu,ostatnio jak lezalam na boczku i wypychal jakas mala kuleczke niewiem czy pietke to staralam sie ja wylapac:))a ten maly spryciulek zaraz ja zabieral:))) A zgaga to mi strasznie dokucza,juz niemam na nia lekarstwa,dzisiaj w nocy mnie obudzila i mialam uczucie jakbym zaraz miala zwymiotowac no i niewiem czy znowu mi brzusio rosnie bo od wczoraj mi skore rozrywa i kiepsko z oddechem,dobrze ze niema upałów bo znowu bym moze miala jakies omdlenia:) Ale co tam za jakies dwa miesiace w zapomnienie pojda negatywne uroki ciazy:)) *Maja* ja tez mialam bole w podbrzuszu jak bylo wielkie sprzatanie,latanie po slubie wiec to chyba od zmeczenia,musimy wiecej wypoczywac a mniej biegac:))na nozki ci nie bardzo pomoge,jedynie to chyba lezec,girki w gore no i popytaj w aptece czy mozna uzywac jakis masci w ciazy na zmeczone nogi,moze to by ci pomoglo. A co do cesarki to slyszalam ze nie jest taka straszna! Dzieki Wam za fotki:-)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
o dzięki Maja - niestety więc moje "badania" ;) wzięły w łeb ... i chyba już sobie dam spokój ;) bo jak widać nie ma reguł. Niby lekarze mówią i w mądrych książkach jest napisane, że brak objawów rozchodzenia się miednicy jeszcze przed porodem może wskazywać na późniejsze problemy z porodem ale widocznie nie zawsze ... oj chyba mi się za bardzo nudzi ;) no nic poczekamy, zobaczymy ... I masz rację co do tego żeby nie przejmować się "życzliwymi koleżankami" bo szkoda nerwów na takie głupoty, a faktycznie w końcu jesteśmy teraz w ciąży więc jak osy wyglądać nie możemy bo to aż nie wypada ;) a po ciąży miejmy nadzieję wrócimy do swojej sylwetki ... Na nóżki tak jak Flowers radzi ...nic więcej nie przychodzi mi do głowy Dziewczyny współczuję przeżyć u dentysty - dla mnie to zawsze traumatyczne przeżycie Ania30 - jak tam się udało przyjęcie urodzinowe? Flowers biedna jesteś z tą zgagą :( nic Ci jednak nie poradzę bo sama nie wiem .... pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................... ..TERMIN...... PŁEĆ....KG..NABYTE...Miasto..imię •Mamuśka z czwórką .......................................................... •Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa •Marzenka27...........01.10.2005............................................. •Izonka.................03.10.2005............................................. •Etkapetka.............05.10.2005....córka........11..........Bydgoszcz •Ania30.................05.10.2005....córka....12.......lodzkie...Ewelina •Ania....................07.10.2005.............................................. •Pati25..................07.10.2005.....................................Lublin •Nimbla.................08.10.2005.............................................. •Siostra 22............08.10.2005........Córa75%.... 3.........Wrocław •Tinker Bell............09.10.2005...............................Warszawa •Karen ka.............. 09.10.2005......syn ...........7 ........Wlochy •Thefly.................09.10.2005......synek........8.......Siedlce...Adaś •Sylwa..................10.10.2005.............................................. •Sylwia30...............10.10.2005......córcia......11.......Lubin..Kalina •Monia23.............10.10.2005.........corka.......15................ •Yalu....................11.10.2005......synek....14.........Kraków •Flowers24.............11.10.2005.....synek.......7.........Gostyń •Maggie7000............11.10.2005..................7........................ •Sylwia26................12.10.2005....synek......8.5.....Warszawa •Eli......................12.10.2005......synek.....11....Ostrołęka..Adaś? •Mająca nadzieje....12.10.2005......synek......12....Toruń...Mikołaj?? •Emelle.................12.10.2005......synek....10.....Kraków...Karol •Nika-26...............12.10.2005....................3..................... •Sylmag ................13.10.2005......synek......6......Radom (Jakub) •Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ •Marlag..................14.10.2005 ...............3,5 ....Warszawa •Molka 75...............14.10.2005..........................Kraków •Rusałka78..............14.10.2005......................................... •Atas....................15.10.2005.............................................. •Maja....................15.10.2005.....corka.....9..............Lublin.... •Edit 31...............16.10.2005......corka..........6......Trojmiasto •Agus7..................17.10.2005....synek.......10,7.......Katowice •asia_20..................17.10.2005...synek........8.........Katowice •Niunia20...............17.10.2005..........................Katowice •Ola23....................17.10.2005......................................... •Lui27....................18.10.2005...................................... •Frezja 73........20.10.2005.(ew.14.10) synek konrad...10..Szczecin •Delphi31.............20.10.2005..........................12...Lublin •Happy 30............22.10.2005.............................................. •Roxa....................22.10.2005............................................. •Ona23 .................23.10.2005.....corka....10 ..Bad Urach..LAURA •Kra .....................24.10.2005.............................Zielona Góra •Angelique..............25.10.2005..................1....................... •JaninaB ...............26.10.2005.............................................. •Miśka30.................26.10.2005..............................Warszawa •ewcia26.................28.10.2005.................4............Białystok •Meliska ................30.10.2005..................1...............Kalisz •Dota28..................30.10.2005................6............Jaworzno •Adamisia................31.10.2005.................3.... byłam dzisiaj u lekarza i jak mnie zobaczył to stwierdził że mam taki duży brzuszek jakbym miała zaraz urodzić (co prawda byłam w sukience w której z pierwszym dzieckiem jechałam do porodu a teraz ledwie się wcisnęłam) albo będę miała olbrzymka!! ;) ,ale zbadał mnie i zrobił usg.i wszystko jest w normie więc się niemartwię: dzidzia waży 1800g a obwód brzusia to 107cm!!! a co u was słychać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tez sie nudze i lenie całe popołudnie bo rano to byłam w pracy Flowers24 - nie mam zgagi ale moja kolezanka bardzo sobie chwaliła sposób kt poradziła jej jakas stara babcia, zeby gryzła w buzi surowe ziarka z kaszy gryczanej, tak po piec , wyobraź sobie siedzimy kiedys w cafe na plotach a ona z torebki wywłuczy woreczek z kasza gryczana---zdębiałam ;-) ale zaraz mi wyjaśniła po co jej ten balast---spróbuj no i wiecie co zaczełam tak jak Flowers24 zauwazac ze coraz cięzej mi sie oddycha zwłaszcza jak leze , zwróciłyscie uwage jak u was z oddechem??? a jeszcze co do cesarki bardzo sie boje zeby mi sie nie przytrafiła juz wole z powrotem rodzic cały dzien ale naturalnie a to z takiej przyczyny ze po 2 godzinach byłam juz spowrotem na chodzie poleciałam pod prysznic, fryzura swieza pizamka i czulam sie jak młody Bóg...a te bidulki po cesarce l;ezały kołkiem jeszcze ze dwa dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Maja co Ty? Serio 2 dni? Mi kazali wstać kilka godzin po cesarce (miałam w narkozie, nie wiem kiedy się wstaje po zzo) bo to jest bardzo ważne! Musisz wstać choćby na chwilę! Na początku zakręciło mi się w głowie ale po chwili przeszło i od tego czasu już normalnie wstawałam (nie powiem przy wstawaniu bolało ale to nic dziwnego) i normalnie chodziłam zupełnie wyprostowana i inne dziewczyny po cesarkach tak samo i miałyśmy od razu dzieci do opieki tak jak babki po naturalnym ... szczerze mówiąc to rzadko się kładłyśmy bo przy wstawaniu były największe problemy i u nas w szpitalu to te po naturalnych porodach nam zazdrościły bo one prosto chodzić nie dały rady ani jeść na siedząco ... dziwne ... ale może to kwestia przypadku albo w tym szpitalu co rodziła robią tak ekstra cesarki ;) albo ja i te co ze mną wtedy leżały po cc miałyśmy taką wytrzymałość - nie wiem ale naprawdę mnie zaszokowałaś ... i chyba na poważnie zacznę się bać bo może tym razem (gdybym miała cesarkę) to też tak będę cierpieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yalu- pamietam ze je wszystko bolalo dzień miały leżeć , nic nie mogły jeść ani pić i nie było im do śmiechu, bolala ich ta rana i brzuch, maoja koleżanka rodzila cesarką pierwsze dziecko i teraz po 4 -latach rodzila drugie i za wszelka cene chciala naturalnie Ja rozumiem jak ktos musi bo sa do tego wskazania , dziwie sie tylko tym kobietom które sie umawiaja na cesarke, nie wiem czy ktos czytał w sierpniowym Twoim Stylu jest o tym artykół... A po naturalnym siedzenie sprawiało mi kłopot jeszcze ze dwa tygodnie, niestety byłam tym pechowcem któremu po porodzie przypetały sie hemoroidy sama nie wiem juz co gorzej dokuczało czy krocze czy to paskudztwo... Ale ja tu strasze...a tak było ze tylko popatrzyłam na mojego synka i o wszystkim zapominałam...co tam te kilka dni meczarni wocec radosci którą daje mi synek na codzień...trzymanie takiego szkrabka na rekach rekompensuje wszystkie niedogodnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej !!! Wczoraj faktycznie byłam na zakupach , ale za duzo nie kupiłam bo wybór był prawie żaden. Chciałam zielony albo zółty kocyk do wózka bo wózek będę miała zielony, i był tylko jeden zółty , super taki z misiem i bardzo stonowany . Kupiłam też dwie czapusie , jedną zieloną a drugą białą ale oczywiście na tej białej musiały być naszyte serduszka i zgadnijcie w jakich kolorach ? Niebieski i różowy ? Ale mnie to wkurza !!! Tak jakby inne kolory nie były stosowne dla dzieci . Wybrałam z niebieskim bo nie miałam wyjścia. Kupiłam myjkę i szczoteczkę do włosów i termos na butelki (który nie wiem czy mi się przyda). Także zakupki były małe ! Ale jestem zadowolona ! A jutro wyjeżdżam do ciotki na wieś z moją mamą, tatą , siostrą i siostrzeńcem na parę dni. A mój mąż dołączy do nas w sobotę wieczorem . Mam nadzieję że będzie fajnie !!! Zamierzam spać pod namiotem, ale nie wiem czy mi się uda bo wszyscy na mnie krzyczą (oprócz mojego męża). Będę miała gruby materac koc i śpiwór , więc myślę że nie zmarznę. Wolę to niż spać w jednym pokoju w 9 ludzi , pewnie niektórych chrapiących , na podłodze na materacu albo na łóżku polowym . Zobaczę czy mi się uda . Niestety we wtorek muszę wrócić bo ide do lekarza, ale jak mi dalej da L4 to w środę wracam tam spowrotem. karen ka- ja też nie wiem czy nie będę miała cesarki ze względu na moje łożysko, ale wolałabym rodzić normalnie i mam nadzieję że tak będzie , więc cesarką się nie martwię. Mnie też się ciężej oddycha , ale to juz miałam dawno szczególnie wtedy jak bardzo szybko i dużo mówiłam , to az musiałam się na chwilkę zamknąć co jest u mnie nie do wykonania !!!! A podczas chodzenia nie zauważam bo staram się \"kulać\" pomalutku, ponieważ ten mój brzusio wisi bardzo na dole i mi troszkę przeszkadza. Pozdrowionka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne są te Wasze zdjęcia !!! Dzieki !!! Ja niestety nie mogę się odwdzięczyć moimi bo nie mam cyfrówki i raczej nic nie zapowiada że będę miała. Ale może jak przyjadę to będę cos kombinowac u znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
Yalu dziękuję urodziny się udały synek zadowolony z nowej gry komputerowej wszystkim smakowały wypieki.Czytam ostatnio że wspominacie swoje poprzednie porody postaram się coś doradzić dziewczynom które po raz pierwszy.Po porodzie naturalnym podczas karmienia należy siadać tak aby ciężar ciała przenosić na stronę przeciwną niż jest wykonane szycie po nacięciu.Ja o tym nie wiedzałam siedząc normalnie nabawiłam się dużego siniaka,który póżniej najbardziej mi dokuczał.Dopiero kiedy byłam w domu poratował mnie mąż przykładał mi kilka razy dziennie w to miejsce kostkę lodu nie było to z początku przyjemne ale wkrótce zaczęło pomagać.Flowers mnie w pierwszej ciąży również bardzo dokuczała zgaga i też nie miałam na to skutecznego sposobu,ból pleców też miałam w ciąży i przy porodzie także.Niektórzy mówią że na chłopca tak jest ale ja nie wiem czy to prawda.Zamierzam kupić na zamówienie komodę w której będą ciuszki dzidzi a na wierzchu urządzę sobie przewijak stolarz zrobi komodę wielkości takiej i wysokości jakiej będę chciała czy to dobry pomysł---pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×