Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

delphi ja do chodzenia po domu a raczej raczkowania i prowadzania za rączki lub chodzenia przy meblach zakładam tylko antypoślizgowe skarpetki na rajstopki a na dwor buty żeby miał cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delphi ja do chodzenia po domu a raczej raczkowania i prowadzania za rączki lub chodzenia przy meblach zakładam tylko antypoślizgowe skarpetki na rajstopki a na dwor buty żeby miał cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! ewunia21 dobrze,ze sie do nas odezwalas,bo bylas pod znakiem zapytania,gdzie sie podziewalas,fajnie,ze macie swoje wlasne cztery katy:)ja tez wole mieszkac w trojeczke:)jak tylko bedziesz miala mozliwosc to pisz co u Ciebie:) co do bucikow,w domu maly chodzi w skarpetkach,a na dwor ma buciki,bo Pan chce chodzic po chodniczku lub po trawce,wozik go parzy w pupe:) agus7 ja wlasnie zabieram sie za wybieranie zdjec do albumu,wiec dobrze by bylo jakbys napisala jakiej wielkosci fotki mamy ci przysylac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delphi 31 fajnie powiedziane \" trochę nagiąc prawde, że jestem bardzo dyspozycyjna\" :D Tak trzymać! Megji a jakie to szczepienie teraz mieliscie??? Delphi buciki zakładam tylko na dwór. W domu skarpetki antyposlizgowe na rajstopki. Fizjoterapeuci twierdzą, ze buciki naj napóźniej i jak najrzadziej. O bucikach ciągle powtarzają program na tvn style - tam się wypowiada fizjoterapeuta jakie buciki dobre sa dla dziecka i obala wiele mitów na ten temat. Juz z 5 razy ten program widziałam. Thefly Czy ten viburcol jest na recpetę? Dzieki Thefly:) No może nie wszystkie pamietam ale jakos tak wiekszośc to pamiętam ;) A nie odzywam się tak czesto bo mam ostatnio opiekunke w domu i jakos tak głupio przy niej przy komputerze siedziec , tymbardziej, ze chcę aby pobyła sama z małym w pokoju wiec zwykle jak jest to gotuję, zmywam, piorę i jestem zadowolona , ze oni się bawią a mi robota nie zalega :) Dziś zostawilismy malego samego z nianią. Dokładnie mu wytłumaczylam, ze mamusia i tatuś pójdą, zrobimy papa i szybciutko wrócimy a później będziemy się z Kamilkiem bawić jak wrócimy :) Zrobił papa i nie było problemu :) Opiekunka miała mi puscić sygnał na komórkę jak tylko zacznie płakać. Nie puściła bo wrócilismy po upływie 25 minut. Do tego czasu bawil się i było podobno dobrze a jak wrócilismy narzekał i opowiadał jakie straszne rzeczy się działy i z rąk mi nie schodził. Mała skarżypyta :D Thefly a propos zdjęc to w jednej sytuacji jak się zrobi 50 zdjec to z 5 jest zawsze swietna. I tak starałm się wybrac tylko te najfajniejsze ...:) Specjalnie dla Ciebie wyslę więcej z tej serii :) A w ogóle to gdzie sie pani podziewa pani Thefly, że na gg pani nie widac i brak odpowiedzi na moje zaczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" moja\" niania ma jedną wadę- brak dyskrecji. dziś nam opowiadała jak moi znajomi, u których pracowała poprzednio zamykali się czesto w sypialni a ich córka chodizla po domu i plakała . O innych poprzenich pracodawcach też juz sporo wiem ;) Tak wiec muszę się liczyć z tym, że o nas tez będzie mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wcozraj zamieszczałam tu linki dla chętnych np o tekstach piosenek i innych rzeczach. Ja juz dostałam. Na razie teksty piosenek.Mogę przesłać. Kto chce? pewnie będe miałą tez inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli szczepiliśmy Pawełka WZW (można było wcześniej ale nie miałam nastroju na szczepienia). Co do tych bucików to muszę się z Wami nie zgodzić. ( co prawda Pawełek też nieraz chodzi w skarpetach) ale przy pierwszym dziecku mieliśmy dużo problemów z nóżką (przykurcz ścięgna Achillesa) i nasłuchałam się dużo na temat obuwia dla takich maluchów a teraz pani doktor mi to przypomniała. Dziecko powinno dużo chodzić na bosaka ale po trawie i piasku natomiast nie po betonie i podlodze. Wtedy powinno mieć buciki za kostkę trzymające piętkę i co najlepsze te buty są dość sztywne. Tylko trzeba rozróżnić pierwsze buty do chodzenia od butów do raczkowania. Te do raczkowania są bardzej miękkie i oczywiście przy raczkowaniu nie trzeba zakładać obuwia. Dość dobre mają buty w Naturino i obsługa zna się na rzeczy ( przynajmniej u nas) więć można kupić takie do raczkowania też . Tak więc dlatego nasza pani doktor kazała zakładać Pawełkowi buty za kostkę trzymające nóżkę, że mały już zaczął chodzić. Nie robi jeszcze tego zupełnie samodzielnie ale na tym etapie nie powinien już chodzić w skarpetkach żeby nie powodować koślawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiem że jeszcze daleko do Gwiazdki ale mam fajny pomysł na prezent dla dziadków a ponieważ zawsze im bliżej Świąt tym więcej ludzi to robi więć warto wcześniej pomyśleć. Ja robię kalendarz na cały rok ze zdjęciami dzieci a później obdarowuję nim bliskie mi osoby. Kalendarz można zrobić samemu na wp.pl w foto shopie. Jak chcecie to polecam. Wiem że to wcześnie :) ale może ktoś też to zrobi. Napisałam nieskładnie ale chyba zrozumiecie o co mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli dzięki za zdjęcia. Z Kamilka to super chłopak.Męża masz też przystojnego więc wiadomo za kim :) . Pozycja małego w łóżeczku jest rewelacyjna. Długo musiałam się przyglądać żeby zrozumieć jak on leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eli dzieki za fotki Kamilka,zawsze jak przysylasz mi fotki to nie moge sie napatrzec na jego piekna karnacje,maly mulacik:)Co do programu na tvn style tez go widzialam juz sporo razy,teraz pare dni temu znowu go puscili,a to przydatne bo my na etapie wybierania bucikow jestesmy:) Megji fajny pomysl z tym kalendarzem,musze przekazac mezowi,zeby cos takiego wykombinowal pod choinke,a swoja droga juz nie moge sie doczekac swiat i reakcji malego na choinke i prezenty:)) Dzisiaj bylam u kolezanki co ma corke w wieku 10ms,mala sama stoi i za chwilke drepta sama bez trzymania pare krokow,super widok,a Jula cala szczesliwa jak tak podrepta,to jest ta dziewczynka,ktorej fotki widzialyscie jak siedziala z Bartkiem na fotelu,moze pamietacie.. My troszke poroblili fotek jak maly drepta na tworze po trawce,wiec postaram sie wyslac w najblizszym czasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha jeszcze male pytanie: Wczoraj dalam malemu jogurt z danona o smaku gruszki(wczesniej jadal gruszke i nie bylo reakcji alergicznej)dzisiaj rano dostal mleko i byl jeden wielki chlust,niewiedzialam czy to od jogurtu czy to jakas ranna niestrawnosc,wiec o 13tej przed drzemka dalam mu ten sam jogurt o 14:30 po drzemce dalam mu biszkopta i za chwile zwymiotowal,potem odpuscilam mu obiad i podawalam samo mleko i nie bylo juz ulewania,niewiem co myslec czy to wina jogurtu???czy moze powinnam isc do lekarza,ale kupki ma oki i pelno energii ,nie wygladal mi na chorego,jak myslicie czy to jogurt mogl mu zaszkodzic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowers możliwe , że to jogurt. Ja bym nie szła do lekarza tylko odstawiła jogurt. Podałabym go po kilku dniach i bym juz miała pewnośc. Myślalam, że maly ma alergię na jajko bo kupki były zielone i go obsypało gdy podałam mu po raz pierwszy. Po paru dniach zrobilismy próbę numer dwa i nic się nie działo. Już kilka razy dostał jajecznice, ( która bardzo lubi) i nic się nie dzieje. Mam drugiego podejrzanego na tamte kupki ( Thefly wie o co chodzi ;) ) i będziemy pewnie za jakis czas testowac. Myslę, że warto jest się upewnic i po jakims czasie spróbowac ponownie bo może się okazac ze wcale nie o ten produkt chodzi ( albo podany był za wczesnie). Tymbardziej Flowers , że Ty juz podawałas jogurt prawda?. Moze to jakis składnik tego jogurtu? Może spróbuj dac naturalny albo jakiejs innej firmy. Ale to za klika dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiem czy dam radę z ty albumem , bo jedyną osobą która przesłała mi już zdjęcia jest eli. Czy naprawdę chcecie żeby powstał ? delphi - trymaj się głowa do góry, na pewno będzie lepiej Ja też mam straszny dół ! a buciki ubierma tylko na dwór bo jest już chłodno i w samych skarpetkach może mu być zimno. fotki najlepiej jakby były 1600 na 1200 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja tak wyrywkowo- co do jajecznicy- moja Natlaka tez ją uwilebia :) Megji- to podziwiam Cię za te nocki, a ja juz chciałam ponarzekać jaka to ja biednajestem, ze musze 3 razy w nocy wstawać. Ostatnio Natalka budzi sie na jedzenie i jest autentycznie głodna, w brzuchu burczy okropnie. W sumie dziwne, bo budzi się od jakiegoś tygodnia, a wcześniej ładnie przesypiała całe nocki. Flowers 24 moja Natalke też pokazuje że jej smakowalo, klepiąc się po brzuszku, tyle, ze ona wsuwa wszystko co jej dam, a jak ktos z nas cos je i jej nie da spróbować to patrzy takim wyglodniałym spojrzeniem ,że weż jej nie daj. Agus7- co do albumu to ja też jestem chętna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli- widzę ze 6.50 a Ty na nogach.....ja jestem nieprzytomna o tej porze i robię wszystko ,żeby jeszcze trochę pospać. Mojej mała też nie staje sama bez trzymania, czasem jedynie zapomni, ze trzeba się chwicić, jak ma zajęte rączki, ale szybko laduje na pupie. Ewunia 21- to nieciekawe przeżycie z tą grzybicą, dobrze ze teraz jest ok, chyba nie da sie dziecka tak do końca przypilnować, na wiele chorób nie ma się wpływu niestey :( Delphi 31 nie łąm sie.Znamy te rozterki i rutynę, ja też czasem jestem juz wykonczona ( bardziej psychicznie) No u te zęby dają nieźle w kość, ale będzie lepie....he he niech zaczna chodzic to sobie odpoczniemy- żartuję oczywiście :) No a teraz się pochwalę- moja Natalka potrafi dawać mamie i tacie buzi w usta :) słodkie buziaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus7 ja tez jestem za albumem,tylko dopiero teraz wybieram fotki bo ciezko zajac sie komputerem jak maly nie spi,a jak juz zasnie to szybko sprzatanie,gotowanie,zmywanie,ale postaram sie jak najszybciej wybrac i wyslac Ci fotki,bo chcialabym zeby ten album powstal.Wczoraj maly mial drzemke tylko pol godziny. eli od wczoraj maly byl juz tylko na mleku i jak dotad jest oki,wiec podejrzewam,ze to mu zaszkodzilo bo nic innego nowego nie podawalam,jogurt wczesniej dostawal ale innej firmy i inne smaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie7000 zazdroszczę Ci tych buziaków, z niecierpliwością czekam na ten moment. Młody niestety ani buziaczków ani pokazywania \"gdzie jest oczko\" nie chce się nauczyć. A męczę go już chyba ze trzy tygodnie. Widocznie widzi że zbyt mi na tym zależy bo inne rzeczy szybciutko załapał. Moim zdaniem Danonki to nie jest to co dzieci mogą od nas dostać najlepszego. U dzieci występują różne alergiczne reakcje i podobno w Niemczech było wiele artykułów na temat tego produktu (niestety negatywnych) Nie mam na to \"dowodów\" w postaci strony w internecie a jedynie opinie moich koleżanek z Polski i kilku Niemek z którymi dyskutowałyśmy na wyjeździe nad morzem. Może Jokas coś słyszała na ten temat. Tylko że chyba nie mamy nic w zamian w naszych sklepach żeby podawać maluchom. Ja dałam Pawełkowi Danonka 4 razy i nic mu nie było ale jestem bardzo ostrożna po tym co usłyszałam. To taki temacik do dyskusji :) bo jak zwykle pewno coś o tym było w TVN Style a ja nie mam tego programu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowers dobrze ze z maluszkiem już ok. u nas panował taki wirus jelitowy i niestety Pawełka też dopadł. Po 3 dnia było wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mogę tego znaleźć, czy ustaliłyście ilość zdjęć i coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc moje kochane :):) chwilowo naprawdę czasu mi na maksa brak, a na czytanie postaów to już w ogóle. Wróciliśmy, próbuję powoli odgruzować mieszkanie po 2 miesiącach, od razu do pracy na pół etatu, niestety tylko na popołudnia, więc same czujecie jak z czasem zero, a do tego mam tylko miesiąc na zrobienie papierków do awansu zawodowego. Więc obiecuję wpadać i narobić szumu, ale na dobre codzienne pogawędki wrócę chyba w października połowie niestety. chwilowo pozdrawiam i lece do roboty to moze wieczor bede miala dla was chwilke buzuiaczki od Kondzia i ode mnia dla was i dzieciaczków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ok, przemyślałam sprawę albumu i ilości zdjęć. Zamiszczam w albumie po jednym zdjęciu od każdej z każdego tematu. Jesli ktoś chce mieć więcej zdjęć proszę je przysłać a drugi album stworzę tylko dla niego. Czyli jeśli dostanę więcej zdjęć niż jedno na każdy temat to bedzie oznaczać że ta mama chce mieć dwa albumy, jeden wspólny i jeden swojej pociechy. Czy tak bedzie ok ? tylko w takiem wypadku prosze was o nadsyłanie zdjęć jak najszybciej ,najlepiej w tym tygodniu ponieważ potem mam urlop i mogłabym zabrać się do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEMTY album na roczek !!! tematy: - urodziłem się - jadę samochodem -w domku -pierwsza kąpiel -Spię -jem -chrzest -boże narodzenie w wózku - po kolei każdy miesiąc -ulubiona zabawka - mój pierwszy dorosły posiłek -spacer -wielkanoc - wakacje -ząbekpierwszy leżę na brzuszku siedzę robię smieszne minki\" ja i moja mama dorzucam jeszcze jeden - mama w ciąży A DO ALBUMU DLA KAŻDEJ DOWOLNE, TYLKO PROSZĘ JE OPISAĆ natomiast dzisiaj przy usypianiu małego wymyśliłam pomysł na album i tak mi się to podoba że chciałabym już zacząć robić a tu brudna podłoga czeka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eli - jeszcze jeden temat - mama w ciąży proszę cię przyślij zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedno !!! Bardzo was proszę żebyście na roczek zrobiły zdjęcie maluchom np w czapeczce takiej imprezowej albo przy torcie albo przy prezentach ale żeby było widać że to urodzinki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie będzie typowego \"roczku\" bo to podobno tradycja z południa Polski. Beda prawdopodobnie wykłe urodiznki w malym gronie. Agus ja jeszcze nie na wszytskie tamty Ci wysłalam zdjęcia. Kilka mi zostało. A propos tego drugiego albumu to miałam do Ciebie prosbę kiedys na gg ale potem znikłas i temat u nie było. Pogadamy na gg .... Megji co do tematu bucików to mnie jednak bardziej przekonuje ta wypowiedz fizjoterapeuty z tv. I obstaje przy slarpetkach. Kazdy ma jednak swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz może po prostu jest tak że Paweł już musi mieć buciki a Kamilek jeszcze nie. Mój do środy też chodził w skarpetach więc za kilka dni może też zmienisz zdanie po wizycie np. u lekarza ( tak jak ja) a może nie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megji czy to był zwykły pediatra czy specjalista? Ja tez poczytam w necie jak coś znajde to dam linki. Juz wczesniej w gazetach spotkałam sie z opinią. że buciki jak najrzadziej i najpóźniej. Dla mnie to logiczne. Matka natura sama wie jak się wszystko ma rowijac. Buciku musza być takie aby nie hamowały pracy mięsni więc jesli pięta jest z tyłu mocno twarda i wysoka to nie pracuje miesien ( nie wiem jak on się nazywa). To podobno podtstawowy mit z tymi bucikami- że mają byc wysokie mocno z tyłu usztywnione i wielu lekarzy zwłaszcza starej daty taką wiedze przekazuje a podobno badania dowodza, że jest to dla stopy niekorzystne. A czemu Pawełek podtrzebuje bucików a Kamilek jeszcze nie? ;) Moje dziecko tez przecież chodzi. Chodzi Ci o to, że jak nie będzie chodził w bucikach to spowoduje to jakąs wadę i wtedy będzie potrzebował? Bo nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×