Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oleńka 24

przepis na chałwe?

Polecane posty

Gość Oleńka 24

Czy ktoś z Was mogłby podać mi przepis na chałwe? Jest ponoć bardzo prosta do zrobienia, ale nic wiecej ie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka231
Widziałam ostatnio w telewizji przepis na chałwę, który podała Aida i ona ją w trakcie programu robiła. 1 masło 1,5 szkl. mąki 1 szkl. cukru 4 łyżki wody Masło rozpuścić, wsypać mąkę, zasmażyć na pomarańczowo (tak to określiła).Dodać cukier rozpuszczony w wodzie - ten cukier z wodą to stał w tym programie dłuższy czas i chyba się całkiem rozpuścił i wtedy go dodała do ma sła z mąką. Potem trzeba to porządnie wymieszać i gotowe. Mówiła, że jest bardzo smaczna. Zaznaczam, że ja jeszcze nie robiłam. Gdyby ktoś skorzystał z tego przepisu to proszę o komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do alka231
Czy to są napewno wszystkie składniki ? Może zapomniałaś o sezamie albo o czymś jeszcze? Odpisz proszę. Ann 555.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sawerka
sezam musi być napewno przecież to podstawowy składnik chałwy, i pewnie musi być zmielony bo inaczej wyjdą sezamki. Uwielbiam chałwę, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z SEZAMEM
chcemy chałwę z sezamem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka231
Podałam wszystkie składniki, nic więcej nie dodawała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sawerka
Już wiem te 1,5 szklanki mąki to pewnie sezam zmielony (np. w młynku do kawy) na mąkę. Może ktoś zaryzykuje zrobić chałwę wg takiego przepisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIUSIEK1
PRZEPIS NA CHAŁWE Jest to jedna z najciekawszych technologii cukierniczych. Sklad: sezam prażony albo orzechy arachidowe prazone, zmielone masa karmelowa spozadzona z cukru, syropu skrobiowego i ewentualnie w wysokogatunkowych chałwach miodu, bakalie (ewentualnie) dodatki aromatyzujace (etylowanilina) Do goracej masy karmelowej wrzuca sie zmielony sezam i miesza recznie w misce od zewnatrz do srodka, a po polaczeniu skladnikow zarzuca (przechyla, wylewajac polplynna mase a splywajacy jezor zarzuca z powrotem do miski ). Tworzy sie struktura kapilarnych rurek w masie karmelowej wypelnionych sezamem (stad to cudowne uczucie chrupania, tlustosci i elastycznosci przy gryzieniu). Pozostaje wykonczenie czyli porcjowanie, ubijanie w formach i pakowanie. From: "Paweł Matczak" Dokladniej - robi się ją ze zmielonych nasion oleistych (chalwa sojowa??? smacznego!) i WATY CUKROWEJ - cukier musi byc w postaci dlugich cienkich wlokien. Do tego przyprawy (wanilia, co jeszcze kto lubi) i sprasowac - w zaleznosci od indywidualnych upodoban. From: ladzk@ite.waw.pl (Dariusz K. Ladziak) PRZEPIS ZNALAZŁEM NA STRONACH INTERNETU NIE PAMIĘTAM GDZIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama zawsze mi wmawiała, że chałwę robi się z kota. dopiero całkiem niedawno odkryłam, że to jej ulubiona przekąska :O ot, pomysłowa mamuśka...wiedziała, jak wrażliwemu dziecku obrzydzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołąbeczka
hu hu nie przejmuj się, mnie babcia wmawiała, że moje ulubione sezamki są robione z pcheł i wszy!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie
ze marmolade ktora uwielabialam z mysich ogonkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIUSIEK1
FU...! TAKIE GADANIE NAPRAWDE MOZE OBRZYDZIC CHĘC NA SMAKOŁYKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie jakiś przyzwoity przepis na chalwę, bo z tych już wymienionych propozycji nic nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie jakiś przyzwoity przepis na chalwę, bo z tych już wymienionych propozycji nic nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te przepisy to są
jakieś kiepskie żarty :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higif
Chałwa z jabŁek Czas wykonania: Trudność: bardzo łatwe Ocena przepisu : 5 Typ potrawy: Desery Źródło: internet Wyświetlany: 1759 Komentowany: 7 Drukowany: 106 -------------------------------------------------------------------------------- Składniki: - 500 g jabłek - 2 łyżki ghee - 4 łyżki cukru trzcinowego - 50 g płatków migdałowych Wykonanie: Rozgrzej ghee, podsmaż w nim cukier trzcinowy i migdały na złoty kolor. Dodaj pokrojone jabłka i gotuj, aż płyn odparuje. Chałwę można jeść na ciepło i na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higif
Chałwa z marchwi " Składniki: 500 g marchwi, 50 g rodzynek, 8 ziaren zielonego kardamonu, 200 g cukru, 7 dl mleka, 50 g masła, 25 g łuskanych migdałow, 25 g orzechow pistacjowych. Sposób przyrządzenia: Obraną marchew utrzeć na tarce o dużych oczkach. Przełożyc do rondla, zalać mlekiem, dodać cukier i gotować pod przykryciem na małym ogniu 1 godz., uważajac, aby marchew nie przywierała do dna. W tym czasie utłuc w moździerzu (lub zemleć w młynku) ziarna kardamonu. Posiekać migdały i pistacje. Gdy marchew zaabsorbuje cały płyn, dodać rodzynki i masło oraz kardamon, wymieszać, gotować na bardzo małym ogniu jeszcze 20 min., często mieszając. Przełożyć chałwę do salaterki, wygładzić łyżka jej powierzchnię. Przybrać migdalami i pistacjami. Można podawać zarówno na gorąco, jak i schłodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za przepisy, ale ja bym wolała chałwę tradycyjną z sezamem. Może ma ktoś naprawdę dobry, wypróbowany przez siebie przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Gibonka. Teraz jeszcze będę szukac kogoś chętnego do przetłumaczenia :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RADZIOO
Qrcze!!! ta z jabłek albo z marcgwii do d**a !! Macie tu przepis na chałwe... CHAŁWA Jest to jedna z najciekawszych technologii cukierniczych. Sklad: sezam prażony albo orzechy arachidowe prazone, zmielone masa karmelowa spozadzona z cukru, syropu skrobiowego i ewentualnie w wysokogatunkowych chałwach miodu, bakalie (ewentualnie) dodatki aromatyzujace (etylowanilina) Do goracej masy karmelowej wrzuca sie zmielony sezam i miesza recznie w misce od zewnatrz do srodka, a po polaczeniu skladnikow zarzuca (przechyla, wylewajac polplynna mase a splywajacy jezor zarzuca z powrotem do miski ). Tworzy sie struktura kapilarnych rurek w masie karmelowej wypelnionych sezamem (stad to cudowne uczucie chrupania, tlustosci i elastycznosci przy gryzieniu). Pozostaje wykonczenie czyli porcjowanie, ubijanie w formach i pakowanie. (sam jeszcze go nie robiłem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpyszniejsza chałwa jaką zdażyło mi sie zjeść kupiłam podczas wakacji w Turcji do tej pory nie moge zapomniec mniam. Przywiozłam jej chyba z 2 kg do polski a do tego dwa syropy jeden sezamowy a drugi troche jak klonowy. Miało to chyba z milion kalorii ale rodzinka upłynniła to bardzo szybko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na chu.j się męczyć
jak można kupić jaką się chce ? No chyba że ktoś żre trzy kilo dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afro
dam dupy za kilogram chałwy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adziu
Moj kolega da wam wszystko za hałwe nawet dupy , lubi strzelac galki chlopca bo mi to robi codziennie a nazywa sie Ariel moze troche dziwnie jak proszek do prania , ale mniejsza z tym wróćmy do tematu . Zrobi to za okolo 2kg hałwy mozecie napisac do niego na gg jego nr to 5245286 oczywiscie gg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gf
Adziu ty jebany w dupępedalino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcia i malwincia
ta chałwa jest do dupy możecie podać coś bardziej lepszego a nie jakieś kosmiczne wymysły o mysich ogonkach i kotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×