Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elcik

Mamy dzieci z lipca 2004

Polecane posty

ja bym wolała zeby pisało się tak wasko, bo mi sie inaczej xle czyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego dopiero teraz mój poprzedni wpis zamieściło :O CZy wszystkie nosicie kolczyki? Oprócz mnie :O Bo piszecie o tym przekłuwaniu uszków jakby to koniecznie trzeba było dziewczynkom robić. Ale fajnie , że Nadia dzielnie to zniosła i chyba za bardzo nie cierpiała :) Jeśli chodzi o tort, to nie mam zupełnie pomysłu. Chciałabym, żeby to było coś co Michał będzie mógł spróbować, a jak tu zrobić tort bez jaj, masła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te jedynki, to chciałam, żeby zajęło coś dużo miejsca i żeby się tamta okropna strona skończyła. Ale wysłałam to już dawno, a pojawiło się dopiero teraz :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Bartusia z okazji skończenia roczku🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Uuuuuuu uleprzyli nas:D Ja na spacer a wy znowu tyle napisałyście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja noszę kolczyki bardzo mi się podoba jak dziewczynka ma kolczyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz dziekujemy za życzonka i kartke. Ja tez nosze kolczyki ale do dzis pamiętam przebijanie uszu, to było chyba w pierwszej klasie, byłysmy razem z siostra i z mama oczywiscie, i nie zeby mnie bolało tylko jakos tak mi utkwiło, jest to jedna z naprawde nielicznych chwil które zapamietałam z tamtego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te rzezby w dyni strasznie mi sie podobaja. Violkam a ile kosztuje taka mata antyposlizgowa, ja Bartusia kompie w wannie od 5-6 miesiaca zycia i podkładam mu gruby recznik to ma mieciutko tylko ze teraz to juz nie zdaje egzaminu bo przy wiekszej ilosci wody recznik poprostu ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wyslijcie mi tez tych facetów o których pisałyscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to znowu jest wąsko;):) Ja mam kolczyki, ale Julce przebiję uszka dopiero, jak sama będzie tego chciała;) Przecież nie wszystkie dziewczynki muszą mieć przebite uszka:D:D Ja moje przebijanie pamiętam jako koszmar:o ale to byłow podstawówce i robiła to pielęgniarka znajoma i troche jej nie wychodziło:o Wiem, że to tylko moment teraz trwa, ale jakoś nie brakuje mi kolczyków w jej uszkach:D:D:D Bylismy na tych \"Gwiezdnych wojnach\" i jak zwykle moja ulubioną postacią był ten gremlin;) (mistrz yoda znaczy:D) Spać się nie dało, bo było starsznie głośno:o Zupełnie nie wiem po co te głośniki tak ryczą w kinach:o Nie mogłam w domu tych pps -ów od was otworzyć, bo odkąd dysk jest sformatowany, Robert jeszcze offica nie zainstalował, więc cierpliwość moja na wielką próbę jest wystawiona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś rano zmieniałam Michałowi pieluchę, była kupa, więc po założeniu czystej poszłam umyć ręce, a jego wstawiłam bez spodenek do łóżeczka, żeby poczekał. Ale coś mnie zatrzymało i poszłam do niego dopiero zaniepokojona przedłużającą się ciszą ;) Wyciągał te nawilżane chusteczki z opakowania, ok 40 zdążył tak na oko :D :D Żebyście widziały tą minę, tą pasję i zaangażowanie w wyciąganie kolejnych :D Zapomniałam napisać, że od wczoraj Michał potrafi stać sam przez chwilę, tak do 5 sekund ;) I jeszcze jedna fajna sytuacja z wczoraj mi się przypomina. Dałam mu kilka chrupków i powiedziałam coś w stylu: \"Zjedz sobie chrupki, posiedź chwilkę a mama przygotuje rzeczy na spacer\", a on na to \"OK\" Myslałam, że padnę ze śmiechu, powiedział tak wyraźnie okej, oczywiście zupełnie przypadkiem tak jak mówi też aya, bum bum itp, ale to tak pasowało do sytuacji i jeszcze miał taką zawadiacką minkę przy tym :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam kolczyki i też mi się podoba jak dziewczynki mają uszka przebite, ale jeszcze się wstrzymam. Nie pamiętam ile ta mata kosztowała, coś ok 15 zł. Ale pewna nie jestem. Wyślę Ci Kajek tych facetów ;) Amamen, dobrze że Nadia nie płakała już po tym przebiciu uszków, koniecznie zróbcie jej zdjęcia i prześlij nam. Ja chyba wiem o jakim torcie-krokodylu mówisz, bo tam w Waszych stronach jest on b. popularny, jadłam takiego na weselu u kuzynki, a u drugiego kuzyna był na chrzcinach. U nas robią torty w postaci takiej księgi i jest na nim zdjęcie dziecka. Zapomniałam Wam napisać że Oliwia mówi ba ba ba, to duży postęp jak na nią, ależ słodko słychać to z jej ust. A co dopiero będzie jak powie mama... :) I znowu męczyła się z kupą... 😠 jak tak dalej pójdzie to będę musiała pójść do lekarza. Wczoraj byłyśmy u mojej ciężarnej kuzynki :) Oliwia była taka grzeczna, bawiła się, łaziła\" po podłodze, chciała wstawać trzymając się za szczebelki łóżeczka, widocznie ma wybrane miejsca gdzie czuje się dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre z tym \"okej\":D:D:D Mały mądrala! Julka teraz używa jednego słówka\"ania\" i to tylko jak woła mnie, babcię albo Mateusza:D:D Wszyscy jesteśmy ania;) A tak to wydaje różne dźwięki typu \"Y Y Y\" o różnym stopniu natężenia w zależności od jej zaangażowania:D:D Psy i ptaki to największe igreki:D A jak chce, zeby jej coś dać to nic nie mówi tylko władczym gestem pokazuje paluszkiem na wybraną rzecz:D A minę ma przy tym tak poważną, jakby nie wiem o jak ważną sprawę chodziło;) A wczoraj kąpałam ich jednocześnie i Mati na nią dmuchał i ona też zaczęła:) Może ją nauczy zdmuchiwać świeczkę, bo jeszcze jest trochę czasu;) Jednak starsze rodzeństwo chyba trochę przyspiesza zdobywanie nowych umiejętności u maluchów; Najbardziej mnie śmieszy, jak są razem przy stoliku np. (mati klęczy a ona stoi) i chcą dosięgnąć czegoś, co na tym stoliku akurat jest (jednocześnie oczywiście) i się nawzajem przepychają:D:D:D Mati jest o dziwo delikatny, więc szanse są wyrównane... Ale masz rację, mamo fasolki, cisza przy dzieciakach jest zawsze podejrzana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violkam, a może spróbuj jej zrobić lewatywkę, jak się tak bardzo męczy. Tak doraźnie to Julce pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, skądś znam tą ciszę... Oliwia uwielbia wyciągać chusteczki z pudełka, a Paweł się z nią droczy że nie wolno, to tak się wtedy chichra i z jeszcze większą zaciętością je wyciąga. Mam takie książeczki - harmonijki na których są zwierzątka i jak pytam gdzie jest jakieś zwierzątko to mała pokazuje paluszkiem i tak pokazując fajnie mówi yyy. Zawsze ją pochwalę jak zgadnie gdzie co jest i ona tak się cieszy aż bije sobie brawo. Najbardziej rozpoznaje motylka - tego zawsze zgadnie, myli jej się biedronka z zajączkiem...ale to przecież takie podobne zwierzątka że sama bym sie pomyliła... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też nie umiałam i bałam się, jak nie wiem:o ale ona tak cierpiała, ze musiałam coś zrobić:( Mam taką gumową gruszkę z długą gumową końcówką; przygotowałam chyba 100 ml przegotowanej wody, do której dodałam trochę soli i mydło oilatum i miało to temp. 36 stopni, naciągnęłam tej wody do gruszki, posmarowałam jej pupę i końcówkę gruszki linomagiem, no i jej włożyłam i powoli wciskałam; tyl;ko, ze ta moja gruszka jest mała i musiałam to 3 razy powtarzać, a i tak nie wlałam jej całych 100 ml:o Julka leżała na boku i pod pupę podłożytłam jej grubo pieluszkę tetrową, jakby co;) Za pierwszym razem zrobiłam jej bez mydła, ale z mydłem działa lepiej;) Robiłam jej to do tej pory 2 razy i ten drugi raz już mi lepiej poszło:) Potem trzeba jej zacisnąć pośladki na chwilę, no i po jakichś 20 minutach jest oczekiwany efekt;) i ulga:) Zrobiłam tak, bo jak już wtedy pisałam, czopki wypychała, a na działanie syropku jakoś nie mogłam się doczekać, no i nic innego nie działało, a ją strasznie pupa bolała:( i co zaczęła robić kupę, to się powstrzymywała przez ten ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violkam, a próbowałaś z czopkami glicerynowymi? Ja bym najpierw dała czopek, a jak nie pomoże lewatywkę. Po laktulozie nie powinien ją boleć brzuszek. Może spróbuj jej dawać mniej tego syropku. Bo pisałaś, że pomagało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki aya za instrukcję Czopków jej nie dawałam mamo fasolki, bo za każdym razem tą kupę widać już i nie ma gdzie tego czopka wcisnąć. Syropku dawałam 2,5ml - 3 ml przed snem, ale jak tak niespokojnie spała pomyslałam że może ją w brzuszku kręci, to mówisz że nie powinien jej boleć brzuszek po nim? Dziś kazałam mamie dać jej z rana. Ja chyba jakieś błędy żywieniowe popełniam. I muszę kupić ten nocnik, może w innej pozycji będzie jej lepiej \"wyciskać\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ ja jestem ciemna! dopiero dziś wpadłam na to, zeby sobie maile od was przesłać na służbowe konto! No i mogłam obejrzeć:) Super zdjęcia z dyniami i te dziwne, a te modelki....fuj; widziałam kiedyś taką osobe na żywo i nikomu takiego widoku nie życzę, bo do dziś nie mogę o tym spokojnie myśleć:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fajnie aya że na to wpadłaś!!! :D:D:D Amamen napisz czy poradziłas sobie z tym dodawaniem zdjęć na stronie bobasy.pl Wiecie co, na innym forum przeczytałam o zaparciach, że to może być spowodowane podawaniem zbyt małej ilości płynów. Ale co ja mam zrobić żeby ona chciała pić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
violkam umnie ten sam problem \'\'Ale co ja mam zrobić żeby ona chciała pić? \'\' Ja daje soki i staram się dawać produkty które nie powodują zaparć.Może zmiana mleka ?a dajesz herbatke z melisy i jabłek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak za mało pije, podawaj jej co chwilka choćby łyżeczkę:o jest to trochę kłopotliwe, ale działa:) jakos ostatnio, jak się zrobiło ciepło, to Julka więcej pije:) Może Oliwce też się zachce:) Julka wypija ok. 250 ml + 2 butle mleka po ok 220 ml, ale to chyba i tak nie jest dużo, jak jakies tabele czytałam, dot. ilości płynów, jakie dziecko o tej wadze powinno wypijać dziennie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja się może nie wypowiadam na temat kupy :0 u nas nadal są produkowane w olbrzymich ilościach:0:0:0 hm hm hm ja dziś za dużo nie mam czasu,bo muszę przyszykować trochę sałatek i takich tam......bo mój kochany tatuś ma urodzinki 58 lat a ja.....mam dziś imieniny :D ale nie wyprawiam , tylko jak ktoś przyjdzie ...rozumiecie.....podłączę się do taty;););) tak przy okazji :p a prawda jest taka że wyprawiam razem z mężem bo on ma 29 czerwca ....viola twój Pawuś też pewnie ma w tym dniu,co? aha a co do kolczyków to ja tez przeżyłam koszmar....:( jak miałam 6 lat....brrrrrrrr i chcę zaoszczędzić tego strachu dzieciom....Nikola już do tego przywykła, że kolczyki się ma :D a Nadia zupełnie jeszcze nie wie o co chodzi :) a jeśli chodzi o starsze rodzeństwo aya, to ja się tak średnio cieszę :0 bo Nikola ma dzikie pomysły.....wyciąga ją z łóżeczka sama i znosi po schodach na dół 😭 szok!!! a Nadia przecież waży przeszło połowę z niej:0 a ostatnio jak się kąpały to wylała jej na głowę pół szamponu :0 i mała ryczała :0 a możesz tłumaczyć jak krowie na rowie ,a Nikola nadal swoje:0:0:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiście te modelki koszmarne :O U nas w Łodzi jest w psychiatryku specjalny oddział dla anorektyczek i były takie dziewczyny i jeszcze w gorszym stanie. Badaliśmy je, gadaliśmy z nimi i to nie są głupie, puste laski, tylko dziewczyny z okropnymi problemami, przeszłością. Tragedia, nie wspominam miło tych zajęć. Jak to jest mozliwe, że człowiek mając dostęp do jedzenia może się na śmierć zagłodzić? Bo zdarza się i to wcale nie rzadko, że umierają, jeśli im nikt nie pomoże. Nie rozumiem tego. Kobitka, z którą moja grupa miała zajęcia opowiadała, że przywieźli kiedyś rodzice taką dziewczynę z wagą 26 kg, owiniętą w koc i nieprzytomną. Umarła na skutek zaburzeń elektrolitowych, z których już się nie udało jej wyprowadzić. Straszne jest to, że ci rodzice woleli do takiego stanu dopuścić niż dać córkę do szpitala psychiatrycznego wcześniej. Bo to taki wstyd :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violkam, ja polecam jak dziecko nie chce pić takie postępowanie: Bawisz się z nią bardzo intensynie, nie ważne jak, ale chodzi o to, żeby się smiała głośno i długo i ruszała. Np. Michał ucieka na łóżku a ja go łapię i tak z 5 minut, podrzucanie itp. Musi dostać zadyszki :D Potem daję pić i wypija pół kubka ;) Teraz on chętnie pije, ale był okres, że nie chciał i to działało :D A dajesz pić z butli czy z kubeczka? Bo z butli, to może jej sie nie chce ssać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amamen, Mateusz też ją wszędzie nosi:o Chwila nieuwagi i już jest kwik, bo ona woli sama się przemeiszczać:D:D:D Ale ona i tak jest w niego, jak w obrazek wpatrzona:) Cokolwiek by nie robił, chce być przy nim, bo to taaakie fascynujące;) A jak już on się zdecyduje z nią pobawić, to jest wniebowzięta po prostu i piskom radości nie ma końca:D:D:D Mati ma ostatnio etap tworzenia przezwisk rymowanych (prawie;) ) ; Ja jestem mama - potargana(!), robert jest tata - szmata, babcia to kapcia a Julka kubek po prostu kubek:D:D:D:D Oczywiście skojarzenia nie wiem czym uzasadnione:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadna mi nie złoży życzeń? ale wy jesteście 😭 😭 😭 dlaczego nie działa mi mój adres na stopce? ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amamen wszystkiego naj leprzego z okazji imienin pociechy z dzieci obecnych i przyszłych i z męża:D🌼🌼🌼🌼🌼🌼❤️❤️❤️❤️[serce❤️ Ja mam imieniny 18 w sobote tą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Elcik! ale z tymi przyszłymi dziećmi to wiesz....:D:D:D ja się na to nie piszę:p wykasowałam ten adres bo nie działał.....pomóżcie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×