Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ogon bobra

dieta bez nabiału i jajek

Polecane posty

Karmię piersią 7 miesięczne niemowlę z alergia pokarmową na nabiał i jajka. Nie mogę jeść tych produktów ani nic co zawiera np. mleko w proszku, serwatkę itp. ( a nawet niektóre chipsy, parówki i inne takie maja w składzie mleko w proszku- generalnie bardzo wiele produktów). Jeśli któraś z mam ma podobny problem proszę o jakieś pomysły na dania obiadowe bo mam juz serdecznie dosyć kurczaka pieczonego, smażonego mięsa z cebulką, smażonej ryby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaa
a po co tyle smaźysz jedz sałatki!!!!a przepis zaleźy od twojej fantazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samą sałatkę na obiad? Extra!!!! W ciąży przytyłam 10,5 kg a schudłam już 15 ( nie miałam nadwagi). Ja się wykończę na tej diecie a Ty mi o sałatkach piszesz. Ale dzięki za odpowiedź. Koszmar, żadnego twarożku, śmietany, mleka, sera żółtego, KAKAO. RZygam już dżemem na kolację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaa
no to kurczak w potrawce z warzywami, pulpety, wołowina z warzywami, ziemniaki, Sałatki też mogą być z mięskiem. Tak naprawdę myślę, że po prostu tęsknisz za nabiałem Powodzenia nie chciałam być niemiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam ten problem co Ty
jadłam masę sałaty z kukurydzą :)) i marchew i buraki itp rzeczy:))w ogóle kukurydze w każdej postaci i ilosciach możesz jeść bo poprawia laktacje:))jelsi czujesz ze brakuje Ci wapnia i Twój mózg woła daj mi mleka , jajko itp kup sobie ziarno sezamu i upraż na patelni stosuj do zupek sałatek a nawet do kanapek :) smakuje niezle a uzupełnia braki i co najważniejsze nie uczula dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaa
Cześć ! Bardzo wspólczuje bo wiem co to za problem. 6 lat temu miałam to samo z synem tyle, że był uczulony na wiele rzeczy. Jestem ciekawa na podstawie czego wiesz o uczuleniach dziecka na te białka. U nas eliminowalismy dietę tak że czasami też nie wiedziałam co jeść... dzisiaj niektórzy specjalisci radzą sie nie przejmować za bardzo alergią i jeść prawie wszystko - może to i dobry sposób tym bardziej, że układ dziecka jest jeszcze nie rozwinięty na tyle aby wszystko dobrze znosic i dlatego m. in. te problemy. Radzę zaobserwować też pszenicę bo ona najbardziej uczula, kakao no i jak u nas ziemniaki; spróbuj jeść nabiał w formie twarogu, kefiru lub maślanki, koziego mleka - moze być że coś z tych rzeczy zupelnie dobrze wpływa na dziecko... Dużo białka ma mieso i warzywa typu brokuły. A z miesa najbardziej wskazane dla alergików jest dziczyzna , królik, baranina i indyk. Nie kurczak!!!! Zyczę powodzenia i jeśli masz pytanie chętnie pomogę. Ja karmiłam 1,5 roku i jakos było... Pisz na: kszuba@tlen.pl ! Pa! Ps: Nie głoduj się bo to to gorzej dla Ciebie i dziecka!!! Bedzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wolno tez wolowiny i cieleciny (krowa!)... Ja jadam np. czerwony barszczyk, spaghetti (ale bez zoltego sera) z roznymi sosami, duszonego kurczaka, pieczonego, gotowanego. Z surowek - buraczki, salata, marchewka, por, marchewka z groszkiem. Mozna tez ryz zapiekany z jablkami. Mozna: - pieczenie - ze schabu, z indyka, z kurczaka - risotto - ale bez owocow morza - wegatarianskie leczo - schab na rozne sposoby - wszelkie zupy jarzynowe, o ile nie zagescimy ich smietana Mozna ziemniaki, wszystkie kasze, ryz. Ryby - zabronione :( Sa silnym alergenem, a takich przy jakiejkolwiek alergii nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeee
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
fasolka szparagowa .. mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upuuupoko
up up bo warto chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie lekarz powiedział, że mozna spróbowac niewielkie ilości żółtego sera, bo tam mleko jest bardzo przetworzone. maślanka, kefir - nie są dobrym pomysłem. Mleko kozie niektóre dzieci uczula (jak u mnie), niektóre nie. Generalnie jest drogie i w smaku, przynajmniej dla mnie, paskudne. Do chleba możesz spróbować kurczaka gotowanego w ziołach, bez soli. Mnie bardzo smakuje. Polecam pierogi z mięsem lub kapustą, zapiekanki (bez sera), mięso w jarzynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patiko
mam miesiecznego synka, który dotał kilka dni temu kaszke na buzi, ado tego pręży sie strasznie???? kolezanka powiedział mi że moze to byc skaza białkowa, karmie go piersią ale zpiciem mleka i nabiału nie przesadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez jajek od urodzenia
Od urodzenia (30 lat temu) mam nietolerancję na jajka, mleko, drób, soję i wieeele innych. Ewidentne niedobory białka uzupełniam mięsem w każdych ilościach, makaronami, ziemniakami. Jeśli chodzi o ryby - nie spotkałam jeszcze alergika, który ich nie toleruje (w przeciwieństwie do owoców morza). Mamy - poproście lekarza o receptę na Nutramigen - zastąpi Wam całe białko świata. Mimo wszystko szukam urozmaicenia w diecie... moje menu składa się głównie z ulubionych - kiełbasy, boczku lub wędliny (uwaga!- większość ma soję albo mleko w proszku - trzeba wybierać) - każde z nich można podsmażyć na patelni, dodać grzyby, cebulę, paprykę, pomidory - słowem - co kto lubi. Polecam też makarony bo semolina nie uczula. Jestem też wieeelką fanką ryżu i wołowiny, wątróbki i wszelkiego rodzaju zup (niezabieane). W razie czego piszcie - b.bohemei@gmail.com - może pomogę, zdradzę efekty długich poszukiwań mięsa bez soi albo doradzę jak przekonać dziecko do diety. Przy okazji - ratujcie zdrowymi przepisami, bo mam ochotę tylko na smażony boczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci zeeee
Jesz smażoną cebule i karmisz piersią? Niedobra matka .;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez jajek od urodzenia
kochana poprzedniczko - nie jestem w ciąży :) jak doszłaś do takiego wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×