Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Akuratnie

Leki w ciąży

Polecane posty

Gość Akuratnie

Podzielmy się swoimi doświadczeniami jakie leki można stosować w cięży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też sie chetnie dowiem bo nie mam pojęcia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona99
a jakich nie można ?? co one mogą zaszkodzić ? wiecie to napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) akuratnie jestem w 7 m-cu ciąży i niestety mam ostatnio ciągłe problemy ze zdrowiem .. więc trochę mogę powiedzieć o lekach .. Oczywiście nie ma reguły i szablonu jakie leki może przyjmować każda ciężarna, to zależy głównie od ogólnego stanu zdrowia i ciąży. Jednak gdy bierzemy ulotkę dołączoną do leku, to zazwyczaj przeczytamy, że nie wolno stosować w ostatnim trymestrze lub w ogóle podczas ciąży. Dlatego wszystkie decyzje należy konsultować z lekarzem. Z pewnością nie wolno brać żądnych leków przeczyszczających, herbatek, tabletek itp. Chyba, że macie problemy z wypróżnianiem i prześladują Was tzw. zaparcia - co jest częstą przypadłością w czasie ciąży; wtedy po konsultacji z ginekologiem dopuszcza się użycie czopka glicerynowego i laktulozy (lub leków o podobnym działaniu). Jeśli grypa nas dopadła wtedy można wziąć \"lżejsze\" leki, czyli polopirynę S, wapno i witaminę C. Oczywiście wygrzać cholerstwo. Nie wolno natomiast brać żadnych leków typu upsarin, fervex, gripex (no chyba, że lekarz zaleci). W ogóle to proszę jeść dużo owoców, dużo pić i rozsądnie się ubierać :). Pozdrawiam Mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgaga pali
a mnie pali zgaga i co??? co mogę wżiąźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgago
-manti,renni-mozna na 100%,pytałam gina.Powodzenia w walce z ta cholera zgaga;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie na szczęście zgaga nie męczy zbyt często. Jednak moja koleżanka nie rozstawała się z Rennie. A wg. domowego sposobu pomagają migdały i mleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z kobietami co w ciąży biorą sterydy od początku ,zastrzyki clexane , salofalk - choroba crohna , azatioprina - toczeń , to są dość cięzkie leki których nie powinno się brać i nie wolno przerywać, i co wtedy ? miała ktoraś taki przypadek ? pytam bo mam koleżanki które muszą brać te leki, lekarze im mówią że lepiej je brać niż przerwać dla dobra dziecka , ale czy nic się dzieciom nie stanie? nie będą chorowały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×