Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Aguska - ale w czym Ci pomoc Agusiu? Nie zadalas zadnego pytania. A jesli pytasz o to czy dobrze, ze wzielas posti, to dobrze, ze wzielas, bo jest tuz przed owulacja i jakas szansa na nieszczescie byla. Jednak postinor przyjelas szybciutko, wiec bedzie dobrze, nie martw sie:) Nie rozumiem tylko, czemu druga tabletka przyjelas po 8 godz???? Zazwyczaj bierze sie po dwunastu, albo w przypadku szczegolnego zagrozenia obie naraz. Mozna wziasc tez tylko jedna, jesli niebezpieczenstwo nieduze, jednak o 8godz. jeszcze nie slyszalam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_guska
spotkalam sie ze stwierdzeniem,zeby druga wziasc po 8 h juz dwa razy...jednak ja sie boje:( fakt po stosunku nie byłam w ogole mokra w okolicach pochwy,bo jak pisałam to wszystko znalazlo sie na kocu...moj cykl trwa roznie...raz 27,28,a nawet 30..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem, jakby nie patrzec masz teraz dni plodne wiec nawet minimalna ilosc nasienia moze Ci sprawic niespodzianke. Jesli zazylas postinor to nie masz sie czym martwic, a jesli nie, to radze Ci go jednak przyjac. Zycie jest przewrotne i Ci ktorzy chca miec dziecko staraja sie o nie latami, a Ci ktorzy nie chca, zachodza w ciaze przy pierwszej wpadce. Wez postinor i bedziesz bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_guska
no juz wziełam,wczoraj i dzisiaj w nocy...masz gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jorghia
Czesc Salmah! dziekuje za pomoc kilka dni temu, kiedy zastanawialm sie nad metoda Yuzpe, na szczescie wczoraj dostalam okres i wszystko ok mam kilka powaznych pytan z zakresu ginekologii (glownie jesli chodzi o antykoncepcje) i czesciowo seksuologii, bylam w przeciagu niespelna 3 tygodni u trzech roznych ginekologow i zaden nie udzielil mi konkretnych odpowiedzi, a jednen z nich w ogole potraktowal mnie gorzej niz zle...gdybym go nagrala na dyktafon to bylby z tego pewnie niezly artykul do gazety... czy mozna sie z Toba skontaktowac jakos inaczej np przez gg albo maila czy mam zadawac pytania na forum? nie sa one zwiazane konkretnie z postinorem, wiec nie wiem czy pisac tutaj czy jestes tez dostepna na jakims innym forum domyslam sie, ze jestes bardzo zajeta, ale nie mam sie do kogo z tym zwrocic, wiec daj znac jak sie mozna z Toba skontaktowac... pozdrawiam serdecznie Jorghia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia mam gg, ale nic wiecej nowego nie wymyslimy w tej kwestii to zwykly normalny przypadek i nie ma sensu go rozkladac na czynniki bo tylko sie stresujesz. nie bedziesz w ciazy. Tabletki wzielas szybko, bylas na poczatkiu dni plodnych, wiec przed owulacja, a poza tym wytrysk byl na zewnatrz. Nie martw sie. Jorghia - napisz mi swoj nr gg to sie do Ciebie odezwe. Ja swojego nie chce podawac publicznie. Podaje go poszczegolnym osobom, ktore naprawde maja problem, gdyz wiekszosc pytan, ktorymi mnie ludzie zalewaja maja odpowiedzi w postach, ktore sa na forum, tylko nie chce im sie czytac. A ja musialabym siedziec 24h na necie. Robie to altruistycznie, nikt mi za to nie placi, wiec chce miec chociaz spokoj na gg i nie zmieniac numeru co chwile;) Twoj problem jest jednak inny wiec napisz mi swoj numer to sie napewno do Ciebie odezwe i odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko23
czesc ile dni po wpadce można juz zrobić test żeby był wiarygodny. 11 dni wystarczy? ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta21
Slonecyko, po 6 dniach teoretczynie test juz wiarygodny... sama dostałam tą odpowiedz na tym forum....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jorghia
czesc Salmah moj nr gg to: 2823547 wiem, ze jestes bardzo zajeta, ale jak znajdziesz chwilke czasu, to napisz, a wtedy opisze Ci moj problem dzieki wielkie i serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta...25
Salmah proszę powiedź co sądzisz: głupotę zrobiłam i nie wiem jak będzie.cykl zaczął mi się 11 lipca a 22 miałam wpadkę po 10 h wzięłam postinor niestety źle go zażyłam bo była jedna pigułka i wzięłam ja na raz czyli podwójną dawkę a nie jak trzeba połowę i po 12 h następną.( to był postinor z zagranicy). teraz mam lekkie bóle ale krwawienia nie mam.jakie mam szanse ze jednak zadziałał i nie będę w ciąży????? pomóż proszę bo widzę ze masz dużą wiedze a wole wiedzieć wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MArta - nic sie nie stalo, ze wzielas cala tabletke, czesto sie to praktykuje. To dlatego tabletka jest jedna a nie dwie:) Nic sie nie dzieje, jestes po prostu jeszcze bardziej zabezpieczona. Mozesz sie troszke zle czuc, ale szybko powinno Ci przejsc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta...25
salmah wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyciag z rozy
salmah w poprzednim cyklu zazylam escpallle 14.07 dokladnie, wczoraj dostalam okres i zazylam pierwsza tabletke mercilonu. moge juz kochac sie bez dodatkowego mechanicznego zabezpieczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salmah Mam pytanko czy jak stosuje plastry antykoncepcyjne moge je naklejac na tatuaże i blizny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odczekaj 7 pierwszych dni dla pewnosci, a po nich juz normlanie sie kochaj. Lepiej dmuchac na zimne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina - nie mam pojecia, czy w tym miejscu bedzie sie hormon wchlanial dobrze. Zadzwon do jakiegos dermatologa i zapytaj, ja Ci niestety nie udziele fachowej odpowiedzi:( Ale chyba znajdzie sie na Twoim ciele jakies miejsce bez tatuazu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salmah a czy stosowanie zelu zawierajacego antybiotyk (na pryszcze-nazwa Istorexin ) obniza skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salmah bo pamietam ze na ulotce napisane bylo ze nie powinno stosowac sie tego istrexinu w czasie ciazy, wiec dlatego pomyslalam ze ma to rowniez wplyw na tabletki:( niestety wyrzucilam ulotke...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna - rozumiem Twoje obawy ale nie powinno sie nic dziac. Z ciaza jest troszke inaczej, na nia ma wplyw nawet to co jemy i jakim powietrzem oddychamy. Jesli sie jednak obawiasz to na czas kuracji stosuj dodatkowo patentex oval. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktus66
hej, witam postinorobiorczynie:) Ja mam taki problem: cykle mam średnio regularne, tzn.nie np.co 28 dni-pojawiają się w przedziale 27-31 dni. Różnie, choć zwykle bliżej tej górnej granicy. Gin twierdzi, ze ta "nieregularność", pozorna, to normalne, nawet w moim wieku (30). Niemniej: postinor zażyłam poniekąd "na wszelki wypadek", w 20.dniu cyklu, gumka pękła, wytrysk nastapił na zewnątrz, ale nie mieliśmy pewności, ze zdążył się "wynieść" w całości. Zażyłam w terminie, 1,5 godziny po, potem po 12h. Skutki uboczne-jedynie senność po pierwszej tabletce. Natomiast teraz ...od kilku dni czekam na @. PMS jak zwykle. Od wczoraj boli mnie brzuch "okresowo", ale wydzielina jest brązowa, taką, jaką zwykle okres mi się kończy. Zauważyłam, że po wysiłku zdarzają się pojedyncze "krwawe" strzępki. Za kilka dni skontaktuję się z ginem, ale tymczasem proszę o odp: czy to może być skutek postinoru, czy jakichś zmian, np.torbieli? Czy okres po postinorze może mieć taki, jak opisany, przebieg? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, zadnej torbieli sobie nie wkrecaj:) T ojest napewno skutek po postinorze i to dosc czesty. A co do okresu, to moze sie pojawic lada dzien, a byc moze te brazowe plamiania sa Twoim okresem w tym cyklu i normalne krwawienie wystapi dopiero 28 dni od tego plamenia. Tak czasem tez jest. Skontaktuj sie z ginekologiem dla swojego spokoju, ale mysle, ze nie masz sie czym niepokoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktus66
Dzięki za szybką odpowiedź, Salmah:) Pójdę do mojej pani dr, ale dopiero za klika dni (ujemne skutki sezonu urlopowego;) ) .Jeszcze raz dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaa
tak ogolnie to ja jestem tego zdania ze za swoje czyny powinno sie ponosic odpowiedzialnosc kiedys sobie pomyslisz ze moglas miec dziecko z facetem ktorego kochasz, no chyba ze to byl jednorazowy wybryk....no ale bardzo Ci wspolczuje i szczerze ci powiem ze ja takich problemow nie mialam po wzieciu tego swinstwa ale naprawde zaluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktus66
Kasienkaa, nie wiem, czy Twoja wypowiedź dotyczy mnie i tylko mnie, ale na to mi wygląda. Zatem: ponoszę konsekwencje. Źle się czuję, co napisałam powyżej. Dzieci nie chcemy mieć w ogóle. "Sprawcą" był mój mąż i podziela on mój pogląd w tej kwestii w 100%. Męża kocham bardzo i nie wątpię, że on mnie też, ale w naszym przypadku nijak nie przekłada się to na chęć posiadania dzieci. Są też takie kobiety, nie wszystkie mają instynkt macierzyński. Nie chodzi tu ani o karierę, ani o figurę, ani o pieniądze. Nie czuję "tego" i nigdy nie czułam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, zauważyłam że Salmah posiada ogromną wiedzę i fantastycznie was tu wszystkie rozumie i wspiera, dlatego sama postanowiłam zadać jej pytanie. 4 lipca miałam z chłopakiem wpadkę - pękła nam prezerwatywa, część spermy została we mnie. Po 9 h wzięłam 1 tabletkę postinoru, a po następnych 12 h przyjęłam kolejną tabletkę, czyli wszystko według ulotki. Po 7 dniach dostałam okres/krwawienie, trwało ok 5 dni, bolało. Teraz leci czwarty tydzień od wpadki a ja mam wrażenie że dość często siusiam i od dwóch dni mam zgagę. Robiłam tydzień temu test - nie wykrył ciąży. Nie wiem co o tym wszystkim sądzić, jestem skołowana:/ Salmah, co myślisz o moim przypadku? Czy częsty mocz i zgaga w czwartym tygodniu po wpadce definitywnie wskazują na ciążę? Może to banalne pytania, ale ja naprawdę nie wiem już co myśleć:/ Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysiu - jesli zażyłaś postinor, a kilka dni po nim pojawilo sie krwawienie, to oznacza, ze o ciazy nie ma mowy. Do tego test wychodzi negatywnie, wiec masz juz calkowita pewnosc. Mysle, ze Twoja zgaga i wzmozone oddawanie moczu maja inne podloze - najprawdopodobniej nerwowe. Zastanow sie czy nie jest przypadkiem tak, ze bardzo boisz sie zajscia w ciaze i to powoduje codzienny stres - a moze postinor nie zadzialal? co ja wtedy zrobie? Zastanow sie tez, czy nie zaczelas przyjmowac ostatnio jakichs nowych lekow, nawet na przziebienie. Ja jestem np. uczulona na mase tabletkowa i kazdy lek znosze w ten sposob - jest mi niedobrze, mdli mnie, czesto chodze do lazienki. Uspokoj sie i czekaj na normalny okres, ktory pojawi sie wkrotce i glowa do gory:) Pozdrawiam cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salmah, serdecznie dziękuję Ci za informacje. Uzbrajam się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette82
Witaj robiac hcg z krwi akiedys robilam dla pewnosci az 2 razy ze strachu i wyszlo zemam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×