Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

Gość kamyczek321
Mam skurcze bo już jestem w końcówce 31 tygodnia, z tym że nie są takie częste i maja bezpieczne odstępy. Fenoterol trochę je zahamował. już się przyzwyczajam do tych tabletek bo biorę je 2 tydzień. nie jest źle :)) A Ty masz nadal skurcze pomimo brania leku ? może nospę jeszcze stosuj kiedy brzuszek twardnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczek321
Wie może ktoś, czy po odstawieniu tego leku można szybko urodzić ? po 36 tygodniu muszę odstawić, a chciała bym dotrwać do 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasioonka
Biorę no-spe forte 3x1 i na szczęście po tych 4 dniach fenoterolu już brzuch boli mniej i skurcze też rzadziej :) super dziewczyny, że Wam kolejne tygodnie na tym leku lecą, ja kończę 27 i po Waszych wpisach jestem pełba nadzieji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczek321
Aha, ja również forte ale tylko wtedy gdy skurcze się nasilają. ogólnie chyba już polubiłam fenoterol i wszelkie skutki uboczne minęły. Pozdrawiam i trzymam kciuki za każdy dzień więcej bo jest cenny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minika77
Witam...jestem w 24 tygodniu ciazy....dwa tygodnie temu na szyjke 28mm zalozony mialam pessar.Teraz mam takie pytanie,-czy przy pesarze fenoterol jest konieczny?,nie mam skurczy,czasem i to rzadko delikatnie napnie mi sie brzuch i nie jestem i tak do konca przekonana czy to moj synek sie akurat tak umiejscowil czy to skurcz,-to moja pierwsza ciaza.W nocy budze sie na siusiu i tez brzuch miekki,-nigdy nie mialam go twardego jak skala a lekarz chce mi fenoterol przepisac na nastepnej wizycie.Ten fenoterol to chyba ulubiony lek ginekologow bo z tego co zauwazylam to co by sie nie dzialo to wszedzie tylko fenoterol.Czy jest tu jakas kobitka z pessarem ktora nie musiala brac tego leku?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia198008
Hej, brałam Fenoterol łącznie z Isoptinem od 31 tygodnia ciąży. Pierwsze dawki mnie zszokowały, a raczej to, jak się po nich czułam. Jak narkomanka na głodzie, cała się trzęsłam i serce waliło. Ale później organizm się przyzwyczaił. Brałam całą dobę co 3 godziny, macica już się tak nie kurczyła. Do tego miałam włożony pessar (krążek). Cały czas musiałam leżeć. Donosiłam ciążę i urodziłam zdrowiuteńkiego synka. Piszę to po to, by uspokoić dziewczyny biorące Fenoterol. Pamiętam, jak ja nerwowo dzukałam informacji na necie i potwierdzenia, że nie zaszkodzę dziecku. Pozdrawiam wszystkie Mamusie i życzę samych zdrowiutkich i kochanych dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy przy zazywaniu fenoterolu mozn wychodzic na slonce ? Nie tyle co sie opalac ale kozystac z tej pieknej pogody jaka jest u mnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasioonka
ja wychodzę na słońce - oczywiście w granicach rozsądku i nic się nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutaaa
witam, ja jestem w 27tc i dziś pierwszy raz wziełam fenoterol, mam dawkę 4x0,5. telepie mną okropnie, choć dostałam też isoptin. ale skurcze się zmniejszyły. czy te skutki uboczne przechodzą po jakimś czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasioonka
tak, mi po 4 dniach przeszły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaa 12
Witam dziewczyny Ja tez biorę od 2 dni Fenoterol 3 x dziennie po 0.5 tabletki do tego Isoptin 3 x dziennie. Mam do was pytanie odnosnie Isoptinu, poniewaz przeczytałam na ulotce, ze jest tez na nadcisnienie a jak mam 100/70 wiec raczej niskie, czy to,że biorę Isoptin spowoduje, ze cisnienie obnizy mi sie jeszcze bardziej? Czy któraś z was tez miala niskie cisnienie a pomimo tego nic si enie działo po Isoptinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasioonka
ja mialam takie niskie jak Ty i po ispotinie nic sie nie zmienilo. Ten lek glownie wplywa na obnizenie akcji serca, w mniejszym stopniu na cisnienie, wiec powinno byc dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaa 12
Bardzo dziękuję za odpowiedź, troszkę się uspokoiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolecz_ka
Witam, ale tu pustki po ostatnim wpisie z 27lipca :( ja od wczoraj 20tc też biorę fenoterol 6x1/2 + isoptin 3x1 też mam kołatania i drżenie mięśni ale spróbuję zażywać isoptin tak jak pisały wcześniej dziewczyny 15-30min wcześniej niż fenoterol i mam nadzieje że drżenie ustąpi, pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolecz_ka
No i faktycznie lepiej jeśli isoptin bierze się wcześniej niż fenoterol chyba, że już mój organizm się do leków przyzwyczaił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaantosiowa
Witam, ja brałam fenoterol w pierwszej ciąży, ale nie pamiętam od którego tygodnia, synuś po urodzeniu miał problemy z napięciem mięśniowym, ale było to wynikiem tego że urodził się duży,a ja jestem drobna i szczupła, dodatkowo miałam komplikacje przy porodzie, nie wpłynęło to na jego rozwój, gdyż rozwijał się prawidłowo. Teraz jest zdrowym mądrym 5-latkiem. Mi lekarz kazał odstawić pod koniec 36 tyg. na drugi dzień w nocy miałam skurcze i odszedł mi czop wiec pojechałam do szpitala.W sumie urodziłam tydzień później. Teraz jestem w drugiej ciąży i także przyjmuję fenoterol od 23 tyg 3x1. A od początku ciąży brałam luteinę i d*phaston, bo ciąża zagrożona i wielki krwiak na macicy, teraz wszystko ok, dużo odpoczywam i nie dźwigam. Pierwsze dwie doby były okropne, kołatanie serca, drżenie rąk itp, teraz już się wszystko uspokoiło, bo organizm się przyzwyczaił. Pozdrawiam i życzę zdrówka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolecz_ka
No pięknie, wszyscy biorą fenoterol prawie do końca ciąży, a mnie lekarz kazał odstawić po 2tyg.3d (od 19-22tc) i jestem coraz bardziej przerażona tym co pisałyście, że niedługo potem rodziłyście, a ja mam ciąże zagrożoną. Już nie wiem co mam myśleć boję się!!! chyba pójdę do innego lekarza na konsultacje :((( Znacie może takie przypadki jak mój, ktoś odstawił fenoterol i wszystko było okej?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasioonka
jesli byla bym na Twoim miejscu to jeszcze bym to skonsultowala dla bezpieczenstwa dzidzi. przegladalam wszystkie mozliwe fora + 2 razy lezalam w szpitalu na kroplowce ( z fenoterolem) i nie slyszalam o przypadku zeby odstawiac w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaKubusiowa
Witam.ja tez uwazam ze powinnas skonsultowac to z innym lekarzem. w pierwszej ciazy brałam feno od 32do 36 tyg i dwa dni pozniej urodziłam. w tej ciazy biore od 24 tyg (dopiero kilka dni) i wiem ze jakbym odstawiła to byłoby zle.. ale lekarzem nie jestem, kazda ciaza jest inna i tylko lekarz (nie konował) moze Ci pomoc. daj znac jak zadecydował lekarz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolecz_ka
Odpowiedź eksperta Leki które Pani stosuje są ordynowane indywidualnie przez lekarza prowadzącego ciążę na podstawie stanu zdrowia ciężarnej przebiegu ciąży itp. Ciąży nie prowadzi się przy użyciu forów internetowych-wymagana jest indywidulalizacja postępowania zalecana przez lekarza prowadzącego.. Bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przy pesarze miałm feneterol jednak to była decyzja lekarza bo u mnie były skurcze poza tym, pessar oże równiez stymulowac skurcze tak jak szew wiec często też dają lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a ja mam do sprzedania całe opakowanie 30szt leku Bromocorn - może znacie kogoś kto musi go brać :( data ważności do stycznia 2014 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marczitka29
dziewczyny jesli wam został fenoterol po ciązy to z chęcią odkupię :) zija5@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupie GYNIPRAL w tabletkach. Nie moge przyjmować FENOTEROLU. Kontakt: j.k.mikolajczak@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja równiez potrzebuje feneterol lub lek zastepczy, chetnie odkupie kowalskaanna72@yahoo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenoterolka
Witam, ja tez muszę brać fenoterol. Jestem w 27 tyg ciazy tzn właśnie zaczęłam. Brzuch czasem twardnieje bardzo często, a czasem sa np trzy dni zupełnego spokoju, jestem psychicznym wrakiem człowieka, tak bardzo sie martwię, ze urodze juz teraz. Do tej pory ciaza była kolorowa i wszystko było w porządku a teraz takie numery.. Dobrze ze szyjka zamknięta, i sie chyba nie skraca. Zobaczymy bo po niedzieli kontrola u lekarza. Szukam kogoś kto tez musi poprawiać i chętnie bedzie pisał, co by czas szybciej płynął. Fenoterol biorę w dawce 3x1 i nie czuje kompletnie żadnych skutków ubocznych, może to zbyt mała dawka jak dla mnie, bo skurcze tez zupełnie nie ustapily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę od 18 tygodnia a jestem w 30 teraz. Właściwie to czuje się nieźle. Widzę że rzadko kto zaczął brać tak wcześnie. Mam nadzieję że dziecku to nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenoterolka
Nie zaszkodzi, lepiej urodzić pózniej na fenotrolu niż za wcześnie. To ładnie juz 12 tydz bierzesz:) i co działa? Twardnieje brzuch? Jaki tryb życia prowadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a czy jak sie bierze Fenoterol to nie ma przeciwwskazań zeby robić cesarke? Czy nic sie nie bedzie działo jak sie ostanie epidural? Ja mam założony szew i albo będę miała cesarke albo urodze naturalnie ale i tak będę musiała mieć epidural zeby mi szew zdjeli po. Anestezjolog zawsze sie pyta czy bierzemy jakieś leki i czy właśnie ten lek nie bedzie przciwwskazaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasioonka
Fenoterol ja tez zaczelam brac w 27tyg i bardzo sie balam, ze szybciej urodze. U mnie byly skurcze ale tez skracala sie szyjka. Szukalam wszystkich mozliwych info o tym leku jak wplywa, a najwaznze czy skuteczny. Odliczalam kazdy tydzien najperw do.32 potem 36 tyg. Bralam 6*0,5 i tez mialam skurcze podczas brania (do.10 dziennie podobno ok) 2 razy lezalam w szpitalu na kroplowce, wiec jakby zaczal Cie bolec brzuch lub mialabys za duzo skurczy to idz na izbe przyjec. Fenoterol bralam do konca 37 tygodnia a urodzilam 6 dni po terminie :) wiec ten lek naprawde dziala :) takze glowa do gory ! z kazdym tygodniem bedzie lepiej i bedziesz sie mniej przejmowac :) pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×