Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bonia

torbiel krwotoczna

Polecane posty

Gość Walerina585
Dziewczyny spokojnie, torbiel to nie wyrok. Trzeba dostosować się do zaleceń lekarza i tyle...:) Można z tym żyć. Ja miałam torbiel wielkości bochenka chleba, wycięli mi jajowód i żyję, mam 2 wspaniałych dzieci. Najważniejsze to optymistyczne podejście... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natallia1991
Drogie dziewczyny... teraz ja przedstawię Wam moją historię mam dopiero 19 lat a już jestem po konkretnych przeżyciach ...4 miesiące temu zaczęłam odczuwać straszne bóle brzucha po wizycie u wielu specjalistów w końcu wylądowałam u ginekologa i okazało się,że mam guza na prawym jajniku 7cm na 5cm ... Miałam te cale badania crp i w ogóle i dostałam się do szpitala.Poszłam w końcu na stół operacyjny i mieli m usunąć samego guza a niestety usunęli mi go razem z jajnikiem.Okazało się,że miałam torbiel skórzastą. Żeby było śmiesznie spieszyli mi operacje i dostałam krwotoku wewnętrznego i po 5 dniach jak już powoli byłam na tamtym świecie operowali mnie drugi raz... Teraz zaczął boleć mnie lewy jajnik i niestety znów mam guza na nim 5,5 cm na 2 cm.Najprawdopodobniej jest to torbiel krwotoczna,ale jest również opcja,że jest to torbiel skórzasta a jaka by diagnoza nie była to i tak mam iść na operację usunięcia 2 jajnika... Powiedzcie mi co ja mam w takiej sytuacji zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańcza 20
O rany:/ mamy przewalone;( Ja tez bylam u gin i mi powiedzial, ze mam torbiel wielkosci pomarancza...Stwierdzil jednak, ze po lekach najprawdopodobniej mi znieknie, przepisal mi doodbytnicze czopki: diclac i distreptaze oraz tabletki antykoncepcyjne. Dodatkowo badania moczu tez mi kijowo wyszly i jeszcze biore jakies antybiotyki i musze duzo pic. Mam 20 lat i nie sadzilam, ze na pierwszej wizycie u gin takie inf dostane;/. Dziewczyny zycze Wam powodzonka, zebyscie sie w wiekszosci obeszly bez operacji i wyszly z tego:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dulce80
po porodzie okazało się że w prezencie od losu dostałam endometriozę, guzek rósł razem z moją córeczką, niestety z różnych powodów na jego usunięcie czekałam 2 lata we wrześniu przeszłam laparoskopię, lewy jajnik poharatali i nic z niego nie zostało, w październiku poszłam na kontrolę i wszystko było ok, a ponieważ staraliśmy się o dziecko lekarz kazał jak najszybciej brać męża do łóżka i działać. Niestety w święta dostałam okropnych bóli i skurczy, teraz po kolejnej wizycie okazało się że mam cystę krwotoczną 7cm (poprzednia miała 10 cm) i jeszcze żebym nie miała zbyt lekko prawdopodobnie jestem w ciąży, nie wiem co teraz będzie... cysta jest tuż przy prawym jajniku częściowo w niego wchodząc jeśli ciąża się nie potwierdzi to czeka mnie operacja i usunięcie jajnika wtedy mogę zapomnieć o drugim dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek066
Prosze pomozcie mi :( wczoraj bylam u ginekologa... ktory wykryl u mnie torbiel najprawdopodobniej krwotoczna albo czekoladowa... :( dzis bylam zrobic wynik ca 125..... 3 lata temu mialam juz laparoskopie ale byla to zwykla torbiel czynnosciowa... nowa torbiel znajduje sie nad lewym jajnikiem... nie wiem co mam robic.. mam 23 lata chce miec dzieci w przyszlosci... blagam pomozcie mi :(:(:(:(:( lekarz nie przepisal mi zadnych lekarstw.. mam dokonczyc brane hormony QLAIRA...jeszcze jakies 14 tabletek a potem zadzwonic do niego i umowic sie na zabieg... czy lepiej dla mnie jest wykonac laparoskopie czy laparotomie ???/ ta torbiel ma 5cm :( i boli mnie :( czy bede mogla miec dzieci ??? :(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam torbiel krwotoczna... i nie wiem czy znowu nie powrócila, staram sie o dziecko, z tego co wiem to torbiel krwotoczna to nie az takie wielkie zagrozenie do zajscia... tzreba myslec pozytywnie... wszystkiego dowiem sie 1 lutrego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dulce80
witam ja też staram się o dziecko ale mój ginekolog powiedział żebym się nie martwiła bo torbiel krwotoczną można leczyć hormonalnie miałam laparoskopie 4 miesiące temu bo choruję na endometriozę i to właśnie ona jest u mnie przyczyną trudności w zajściu w ciążę z tego co wiem to po laparoskopii można bez problemu zajść w ciążę no chyba że są inne przyczyny trudności nie martw się na zapas wszystko będzie ok mnie pewnie też czeka kolejny zabieg laparoskopii ale co nas nie zabije to nas wzmocni pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dulce80
wczoraj byłam u lekarza dlatego mam w sobie dużo optymizmu a pomyśleć że jeszcze kilka dni temu myślałam że to dla mnie koniec marzeń o drugim dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszam - Tarot allegro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okaaaaaa
Ja słyszałam że po laparoskopii jest bardzo łatwo zajść w ciąże - wręcz trzeba zachować zwiększoną ostrożność jeśli się dziecka nie planuje. Laparoskopia jest o wiele mniej obciążająca niż laparotomia. Ja po laparoskopi drugiego dnia po operacji chodziłam o wiele lepiej niż dziewczyna po lapatoromii w piątej dobie po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skąd wiecie że
Hej.A skad wiecie że to torbiel krwotoczna? Ja byłam tyle razy u lekarza ale on nigdy nie mógł się określić:czy to tzw.torbiel czekoladowa,pojedyncza czy raczej podwójna a może to endometrioza :-( Czyżby tego lekarz nie widział w badaniach usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba jest ślepy jak nie widzi;/ mój widzi, chociaz pierwszy raz bylam u pani doktor i ona powiedziala ze to torbiel a potem w szpitalu pan doktor powiedizak jaka tzn krwotoczna która podobno nie jest az takim problemem wielkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość layla29
Witam, u mnie co cykl to występuje torbiel krwotoczna, która w czasie okresu się wchłania. Dodam jeszcze że mam problem z zajściem w ciąże, ale ponoć są kobiety które zachodzą jednocześnie mając torbiel. Nie biorę żadnych tabletek, tylko monitoruję torbiel. Lekarz powiedział że ta torbiel zazwyczaj robi się w skutek niepękniętego pęcherzyka Graffa. Może to i prawda, ale płyn który wskazywał na pęknięcie też był widoczny na USG transvaginalnym. A na pocieszenie dodam, że gdyby każda kobieta chodziła na kontrolę co miesiąc do ginekologa to by co drugiej torbiel wyszła. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna po przejściach
Moje drogie , 2 tygodnie temu miałam operację , ponieważ wykryli u mnie torbiel . Na początku wnioskowano że znajduje się on na lewym jajniku , jednak później , w czasie operacji okazało się że był na jajowodzie . Nie martwcie się rozmiarami waszych torbieli , przy moim są naprawdę malutkie . Przyznam się , że mój torbiel miał rozmiary 18cm na 8cm i wypełniał mi całą miednicę małą. Laparoskopia nie wchodziła w grę , więc usunęli mi to normalnie poprzez otwarcie jamy brzusznej . Mam 17 lat , a wykryto mi to podczas pierwszej wizyty u ginekologa , gdzie mogłam mieć robione tylko usg , ponieważ nie uprawiałam jeszcze seksu . Mam teraz bliznę ok 20cm , wygląda to jak po cesarce , ale akurat jest na tyle nisko , że zakrywam ją spokojnie bielizną . Nie martwcie się na zapas , bo nie ma co strzępić sobie nerwów , naprawdę . Jeżeli pierwsze wyniki na sprawdzenie czy nie jest to nowotwór okażą się negatywne to naprawdę nie bójcie się . Nawet jeżeli dojdzie do operacji to spokojnie , nic Wam nie będzie kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurocjuszka
przez jakie badanie wam to wykryli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna po przejściach
Torbiel można wykryć dzięki zwykłemu USG . Najczęstszym objawem jest nasilony ból w podbrzuszu . Jeżeli chodzi o mnie on nie występował , ale mój torbiel sięgał aż za pępek i po prostu czułam że brzuch jest twardy (niestety nie od pięknych mięśni brzucha ) . Przy miesiączkach jedynie miałam nasilony ból , który wcześniej nie występował , bo zawsze miesiączki miałam praktycznie niebolesne . Jeżeli jesteś zaniepokojona to zrób sobie właśnie USG i pamiętaj że nie zawsze trzeba torbiel usuwać drogą operacji :) napisz jak będziesz coś wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota 22
Witam. Dzisiaj podczas rutynowej wizytu u ginekologa dowiedzialam sie ze mam torbiel krwotoczna. Jestem tym zalamana. moja torbiel ma 95/73 mm. Czy ktos moze mi powiedziec czy mam powod do strachu o swoje zycie. Czy cos mi zagraza?? bardzo prosze o odpowiedz poniewaz nie umiem sobie z tym poradzic i jestem zalamana lekarz powiedzial ze moze mnie czekac operacja. Bardzo prosze o jakies odpowiedzi na adres email dotkapsotka20@amorki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola;)
hej dużo o was czytam .Mam21lat moja historia jest taka 8 miesięcy walczyłam z bólem gdyż żaden lekarz nie wiedział co mi jest byłam badana pod każdym kontem i nic. po czym poszłam do szpitala tam stwierdzili zapalenie jelita 4 dni byłam na oddziale wew. i zrobili konsultacje ginekologiczna wyszło też zapalenie jajników wiec przerzucili mnie na oddział ginekologiczny leżałam tam jeszcze 6 dni po czym wyszłam i kazali sie zgłosić za 2 tyg do kontroli . wiec poszłam do kontroli za 2 tyg tylko że prywatnie bo dalej mnie bolało , czułam ten sam ból co przez 8 mieś. Okazało się że mam torbiel krwotoczna na prawym jajniku 4,92x4,12 cm d27 lekarz mój był bardzo zły że w szpitalu nikt tego nie wykrył jak jest to takie duże dodał jeszcze że jest możliwość osunięcia jajnika . od razu dostałam skierowanie do szpitala na operacje od niego.i dodał jeszcze że on mnie będzie operować wiec miałam komfort psychiczny że będzie tam. operacja przebiegła tak miałam znieczulenie ogólne nacięcie jak na cesarkę tyko większe wyłuszczenie torbieli musiałam również mieć płukanie całego brzucha czyli wyciągane jelita i czyszczone masakra.Po operacji trzeba dojść do siebie również jest ciężko te szwy i ból brzucha jest okropny podawano mi przeciw bólowe żeby było lepiej i powiem wam że każdy dzień był lepszy coraz lepiej chodziłam i mniej bolało teraz czekam na wyniki histopatologiczne będą za 2tyg co to jest czy nowotwór czy nie ta dopiero myśl jest okropna to czekanie doprowadza mnie do szału;( a za 3 tyg mam kontrole z tymi wynikami do mojego lekarza co chodzę prywatnie. a jeszcze jedno oczywiście ten mój lekarz ocalił mi jajnik nie osuwał go . ja mam tak duże zaufanie do mojego lekarza ginekologa że wiem że dobrze będzie mnie prowadził a ten komfort psychiczny jest najważniejszy wiec polecam wybrać dobrego lekarza na początku a później ostro walczyć z tym . i na koniec dodam że szkoda że tak mało się o tym mówi a powinno bo jest to poważna choroba .16.10.2012r dużo zdrówka wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim ;) Ja również mam torbiel krwotoczną, masakra w wieku 11 lat miałam torbiel który trzeba bylo natychmiastowo operacyjnie usunąć był wielkości pomarańczy przez co trzeba było usunąć też jeden jajnik, cały czas walczę z tymi torbielami w listopadzie też miałam torbiel udało sie zaleczyć to lekami antykoncepcyjnymi a dwa tygodnie temu wykryli torbiel krwotoczną powyżej 3 centymetrów, mam tylko jeden jajnik o który sie cholernie boje, bo mam 17 lat a w przyszłości chciałabym mieć dzieci :( Trzymajcie Sie dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ja też mam torbiel krwotoczną na prawym jajniku ginekolog przepisał mi DIKLAC czpoki drogą o******czą i nie wiem to ma mi pomóc a może lepiej iść do innego ginekologa bo jak czytam to wszystkie raczej miałyście przepisane tabletki antykoncepcyjne cytologie mam ok co robić doradżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Czy torbiel krwotoczna może być usunięta zabiegiem łyżeczkowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej idź do lekarza z tym pytaniem a nie szukaj odp w necie. Ja miałam usuwaną torbiel w zeszłym roku. Usuwana była ona laparoskopowo. Zeby osunąć torbiel laparoskopo musi być odpowiednia jej wielkość (tzn musi byc mała). Jest tez druga opcja o której lekarz mi mówił czyli normalne otwarcie podbrzusza i wycięcie jej. O innych metodach nie mówił mi mój lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam!Mam torbiel krwotoczna 7 sm i jeszcze 2 torbieli po 4 sm. Jestem po 4 zabiegach od 30 lat walcze z torbielam.Mam usuniety jeden jajnik i mam duzo zroztow.Moj lekarz podejrzewal u mnie nowotwor,ale markier 125 nie jest podwyzszony,pielegniarka w szpitalu powiedziala,ze markier wykrywa nowotwor tylko w w albo 3 stopniu.Lekarzy mowia,ze niby wszystko jest ok,ale tak naprawde beda mogly wykluczyc nowotwor tylko w tedy jak odtworza brzuch.Jezeli u mnie cisty-torbeli nie zmniejsza sie,beda usuwac wszystko,poniewaz 6 zabiegu nie moze byc, nikt na to nie zdekloruje sie.Teraz oczekuje na wynik bazan ,ktore pokazuja mutacja genegyczna,jezeli .Jezeli mam jakiekolwiek zmiany gienetyczne , lekarz mowi ,ze o leczeniu nie ma mowy,tylko zabieg i wszystko usuwamy.Najgorzej to,ze moje 2 corki,ktore maja 22 i 14 lat odziedziczyly to po mnie.Moj lekarz mowi, ze im trzeba przejmowac hormonalne do 45 roku zycia,zebym torbieli nie prchodzily w cysty,no i badac sie,poniewaz rak jajnikow spotyka sie i w 16 i 50,wiek nie ma znaczenia,wiec trzeba badac sie,pilnowac sie , leczyc sie i na opieracje nie zgodzac sie z torbelami,torbeli znikaja po 8-9 mies hormonalnego leczenia,trzeba tylko pilnowac zebym to nie bylo cos powazniejszego niz torbiel,naprzyklad endometrium.Zycze wszystkim zdrowka i powodzenia.Tamara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×