Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mam problem

Mam problem z ZUSem

Polecane posty

Gość emnila
basia ja moge poradzic Ci tylko zeby odwolac sie, mam szwagra pracujacego w Zusie i mowil ze oni zeruja tylko na takich co dostana pismo ze to i owo oni w strach i nic nie robia, trzeba dzialac, odwolywac sie, moja mama tez miala wiele razy do czynienia z zusem, jak odwolala sie to zaraz wszystko sie ulozylo :) teraz juz jest ok, ale trzeba walczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś RER
A wystarczyłby jeden drobny zapis uzupełniający: sprecyzowanie, jak długo kobieta musi być zatrudniona na umowę o pracę, żeby mieć prawo do zasiłku macierzyńskiego. To by oszczędziło całego dochodzenia i żenady :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia k
czy ktos mial sytuacje kiedy zus pomija kpc i strona w postepowaniu nie ma zadnych praw tzn nie ma mozliwosci wypowiedzenia sie w danej sprawie tylko otrzymuje decyzje bez protokolu, bez kontroli w miejscu pracy Chodzi mi o akcje brzuszki ktora trwa od kiku lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia k
dzieki za podpowiedz odwolalam sie i ja i moj pracodawca po za tym opisalam wszystko w gazecie pani redaktor niestety nie mogla sie skontaktowac z pania kierownik zus u a pracownicy nic nie wiedzieli Natomiast ja wiem kiedy moga wydac taka decyzje i na podstawie czego tzn szczegolowej kontroli w miejscu pracy gdzie powinnam otrzymac protokol niestety zus czuje sie bezkarny i omija sobie swoje przepisy a kobiety musza wloczyc sie po sadach, ja na sprawy bede jezdzic z dzieckiem przy piersi bo jeszcze karmie a wychowawczy ktory mi zabrali mialam na coreczke trzy letnia ktora ma astme i nalezy mi sie nastepne trzy lata platny wychowawczy na nia wiec zus uznal moja prace za fikcyjna jednakze mam tyle sily w sobie i zlosci ze bede sie odwolywac do konca nawet gdyby mialo trwac to latami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basqa
moja sprawa trafila do sadu za posrednictwem prawnikow zus jak dlugo czeka sie do pierwszej rozprawy Czy dla sadu wystarczajacym dowodem mojej pracy beda swiadkowie ktorzy potwierdza to ze pracowalam chociaz pracodawca posiadal tylko liste plac i obecnosci Czy ktos mial podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakielek
Mileśmy pracownicę którą była zatrudniona już będąc w ciąży. Była kontrola w firmie, "czyste dokumenty" żadnych obiekcji. Aż tu nagle pracownica dostaje pismo że zatrudnienie było fikcyjne. (nie była to jeszcze decyzja) Napisała pismo i podała z nazwiska i z numeru pracowników kontroli ZUS którzy przewijali się przez firmę. No i przyznano jej zasiłek macierzyński. Podejrzewam że na sali sądowej przeciwko ZUS musieli by wysłać własnych pracowników Pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werika
Mam pytanie do pani reni czy moge dostać pani meila żeby napisać pytanie też moj sprawa jest sądzie czekam na rozprawe i mam kilka pytań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werika
Mam pytaie do wszystkich co mieli sprawe w sądzie jakie pytania tam zadają strasznie się stresuje pomuszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życze ZUSowi wszystkiego dobre
Życzę Zusowo wszystkiego dobrego i jak najwięcej celnych trafień, a mamuśkow więcej rozumu i przyzwoitości w rozmnażaniu się. Mnie się to w głownie nie mieści, co czytam tu na kafeterii, dzidzia dzidzia, wielka pupua dzidzi zasłanianiająca rzeczywistość i rzucająca się na mózg. Dzidzię to można rodzić, jak się ma wykształcenie i dobrą stałą pracę i za co tę dzidzię utrzymać. No ale dla niektórych dac się zapłodnić to szczyt kariery życiowej. Prosze bardzo, tylko za pieniądze tatuśka a nie moje, czyli podatników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zus rulezzzz
ja sie tam nie dziwie.. co chwile czytam tu o "przelezanych ciazach " i zwolnieniach z powodu bolu glowy.. ciaza to nie choroba oblozna, ze trzeba w lozku lezec.. rozumie ciaze zagrozone itd, ale jakis dziwnym trafem wlasnie te kobiety unikaja iscia na zwolnienie, a obiboki kombinuja jak moga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pss...
ja tez mialam problemy z zusem.kiedy przyjmowalam sie do pracy bylam w ciazy,pracodawca o tym nie wiedzial.po 2latach zus zainteresowal sie moim zatrudnieniem.bylam przesluchiwana,isprawa wyladowala w sadzie.cala dokumentacja byla w porzadku.swidkowie mojej pracy tez byli.sprawe wygralam.chociaz wiem ze zus bardzo czesto ma prawo po swojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urzędnik
Pracuję w sądzie w wydziale pracy i ubezpieczeń społecznych, spotykam się z takimi sprawami. Kobiety wygrywają równie często jak przegrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie , mialam kontrole ponoć w domku będąc na zwolnieniu lekarsim ponieważ byłam w ciąży i źle to znosilam;(. Niewiem kiedy , bo nikt mi niechce nic powiedzieć , jestem pewna ze caly czas byłam w domu i nikogo nie było no ale..dzisiaj dzwoniła do mnie pani z zusu że mam przyjechać do mojego miejsca pracy i zrobi wywiad . Jak ja mam im to udowodnić że akurat byłam w domu , mo.zespałąm i nieslyszalam dzwonka Jakie mam szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbuntowanyaniol24
Witam mam podobna sytuacje jestem w 30 tyg ciazy blizniaczej gdzie jeden z blizniat nie zyje (moj synek) przechodze koszmar bo moje malenstwo chorowalo miesiac czekaoam na cod ze bedzie wszystko dobrze a tu szok serduszko przestalo bic ta historia jest nie do opisania nikt nie wie co to jest jak sie teraz chodzi z dzieckiem zywym i niezywym gdzie biore clexan zeby utrzzymac ciaze a jednoczesnie zeby nie robily sie skrzepy pani doktor z warszawy powiedziala ze chodze jak na babie zegarowej ze w kazdej chwili moze sie cos wydarzyc moge dostac krwotoku i jak nie zdazy pogotowie moge wykrwawic sie na smierc to tragedia a teraz doszla sprawa z zusem bo moim pracodawca jest kuzyn mojego meza i ze on wiedzial ze jestem wciazy a to nie prawda ja sama nie wiedzialam choruje na chorobe chyperprolaktynium gdzie to powoduje zajscie wciaze rok temu poronilam i to powody prolaktyny.pracowalam miesiac i okazalo sie ze jestem wciazy 9ty nie wiedzialam o tym bo mialam 3 dniowy okres plamienia ale to normalne przy prolaktynie.wiec nadal nie wiedzialam o ciazy.potem jak poszlam do mojego ginekologa to pawiedziala ze to cod ze zaszlam wciaze i to blizniacza dla mnie to byl szok bo wiedzialam ze nie zajde wciaze a tu bog tak chcial i sprawil cod bralam luteine zeby utrzymac ciaze.potem chodzilam na zwolnienia bo mialam zle wyniki i zaczelam zle sie czuc a pracowalam w salonie gier gdzie przychodzili chlopacy co palili wiec to bylo juz wykluczone ze mnie moj gin nie pusci.teraz musze pisac odwolanie zabrali mi pieniazki gdzie nie mam za co zyc bo moj maz nie pracuje bo teraz jest ciezki okres nie mam na chlep i musze jezdzic do warszawy na kontrole.mam dosc przezyc ja juz sie zalamalam chudne bo ja jestem nie winna a zus mnie oskarza za co za to ze czlowiek jest tylko czlowiekiem to co mialam usunac ciaze bo zusowi tak sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchajcie, ja też jakiś czas temu miałam kłopot z zusem, mianowicie skończyłam prowadzić działalność gospodarczą i musiałam dopłacić jeszcze zus, ale nie wiedziałam do końca, więc nie płaciłam nic - pojawiały się pisma, wtedy zaczęłam się zastanawiać, że trzeba coś z tym zrobić, poszłam do biura rachunkowego www.biuroduet.pl - i myślę, że dobrze zrobiłam, rozpisali mi wszystko ile mam do zapłaty i teraz wiem, że z takimi sprawami trzeba się zawsze zgłaszać do specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNAiii
Dokładnie smaaczek masz rację! Ciekawa ta strona uważaj.pl , fajnie piszą. I tania ta usługa. Spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunka3
Koniecznie oddaj sprawę do kancelarii, która może Cię obronić w tej kwestii. Uważam, ze jak samemu będziemy z nimi walczyć, to Nam się nie uda. Sprawdzcie sobie namiary do jstkancelaria, zajmują się własnie sprawami związanymi z zusem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy różnego rodzaju sporach z ZUSem najlepiej skorzystać z kancelarii radcy prawnego, która wie co w takich przypadkach robić. Mogę wam polecić kancelarię www.kancelaria-pucek.pl z Zielonej Góry, która pomogła mi uporać się z moimi problemami z ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezprawie pojawia się wtedy gdy najmniej się tego spodziewamy, czy to z ręki służb, urzędów czy innych 'najwazniejszych' organów :( mojemu bratu stowarzyszenie www.uczciweprawo.pl pomogło wyjść z poważnych tarapatów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześć Aneta 2

witam mam pytanie zawiesilam działalność 12 dni temu jeśli ja odwiedzę będę miała ciągłość czy nie bo muszę przejść na zwolnienie chorobowe okazało się że jestem w ciąży proszę o poradę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześć Aneta 2
4 minuty temu, Gość cześć Aneta 2 napisał:

witam mam pytanie zawiesilam działalność 12 dni temu jeśli ja odwieszę będę miała ciągłość czy nie bo muszę przejść na zwolnienie chorobowe okazało się że jestem w ciąży proszę o poradę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyy

no nie !! zawieszenie działalności zamyka ciagłosc wysokości składek. eh ales odwaliła !!! spróbuj cofnac te zawieszenie, nie wiem idz błagaj!! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jest spec od tego typu spraw Tomaszczyk w Warszawie, bardzo skuteczny i nie boi sie Zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tomaszczyk, to takie sprawy wygrywa z zamknietymi oczami, w Warszawie to wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaa

Podpisuję się pod Panem Tomaszczyk, adwokat doświadczony i skuteczny a na prawie pracy zna się jak nikt inny, na prawdę ciężki go zagiąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

dokłądnie tak, jak masz problem z ZUSEM to najlepiej sie do kancelarii JST wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkana

A czy ostatnio ktos może korzystał z usług tej kancelarii? Jak z czasem to wygląda? Mam dość pilną sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaK

Ja całkiem niedawno potrzebowałam porady w zakresie prawa pracy i zgłosiłam się własnie do Pana Tomaszczyk. Date spotkania ustaliliśmy bardzo szybko, a mnie się w końcu rozjaśniło w głowie i dowiedziałam się co i jak mogę zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkana

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i polecenie tej kancelarii, udało mi się szybko umówić, sprawa jest w toku, ale z przebiegu pierwszego spotkania jestem bardzo zadowolona, już zdecydowanie więcej wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulllka

A czy pomogą w sprawie z problematycznym pracodawcą? Poszukuję sprawdzonego prawnika, mającego duże doświadczenie w tego typu sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×